رفتن به مطلب

راهنمایی خرید سیستم تا 20 میلیون تومان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

اساتید ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید

نیاز به یک سیستم قوی دارم تا مبلغ ۲۰ میلیون تومان ( ۲-۳ تومن بالا و پایین مشکل نداره ) - مانیتور دارم و احتیاج نیست

تخصص زیادی هم ندارم - تحقیق کردم افراد متخصص تو این انجمن خیلی زیاده - ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

یک سیستم لازم دارم برای رندرینگ سنگین ( طراحی - فوتوشاپ - برنامه نویسی )

لطفا هارد هم ssd یا nvme در کنار هارد اصلی باشه - هارد اصلی هم ۱ ترابایت

رم ۱۶ یا ۳۲

پردازنده i7 یا i9

ممنون راهنمایی کنید

تشکر از شما

لینک به دیدگاه

پردازنده اینتل بدون باکس CORE i9-9900K Coffee Lake

مادربرد ایسوس PRIME Z390-A

کارت گرافیک ام اس آی GTX 1650 GAMING X

رم جی اسکیل Trident Z 32GB 16GBx2 3200Mhz CL16 DDR4

پاور کولر مستر MasterWatt 650 TUF Gaming Edition

هارد اینترنال وسترن دیجیتال BLUE 2TB

اس اس دی سامسونگ 970Evo Plus 500GB

کیس گرین Z4 ASTIAK

دی وی دی رایتر ایسوس ASUS 24X

کولر Noctua NH-U12A

---------------------------

جمع: 21.400.000

البته هزینه اسمبل هم باید در نظر بگیرید که حدود 150 تا 200 هزار تومان میشه.

کارت گرافیک رو با این دیدگاه انتخاب کردم که کارهای گرافیکی شما در حد فوتوشاپ باشه، اگر بحث 3DS Max و یا نرم افزار های طراحی سه بعدی و انیمیشن سازی هم مطرحه، کارت گرافیک قوی تر GTX1660Ti و یا RTX2060 رو باید انتخاب کنید که در اون صورت پردازنده ضعیفتری باید بردارید مثل 9700K یا 8700K به جاش گرافیک قوی تر ببندید.

چون فرمودین مانیتور دارید، چک کنید ورودی HDMI داشته باشه وگرنه برای اتصال به کارت های گرافیک امروزی باید از مبدل استفاده کنید.

اگر راهنمایی های بیشتری لازم بود پیام خصوصی بدین راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

هزینه اسمبل هم باید در نظر بگیرید که حدود 150 تا 200 هزار تومان میشه

عجیبه لیون هزینه اسمبل میگیره، همه جا تو بازار اسمبل رایگانه ^_^ 

درضمن i9 9900k خیلی داغ نیست؟ بعید بدونم بجز خنک کننده مایع درست حسابی یا سیکل باز و مادربرد با vrm قدرتمند بتونه عمر درازی داشته باشه همین الانش  دمای 9700 با خنک کننده مایع به 80 هم میرسه (فرکانس بوست) البته کولری که نام بردید خیلی خوبه ولی اون چیزی که من از i9 9900 دیدم بعید بدونم بدون کاهش فرکانس رو دمای مناسبی وایسه

جدا از اون  تو بخش مادربرد vrm های خیلی با کیفیتی نیازه برای اینکه زیر فرکانس oc بمونه

مادربردی که نام بردید خوبه ولی بیشتر اپشناله 

به نظرم i7 9700k باشه یا کلا برن سمت رایزن نسل 3  

در 1 ساعت قبل، neginfasihi گفته است :

سیستم لازم دارم برای رندرینگ سنگین ( طراحی - فوتوشاپ - برنامه نویسی )

رندر چی دقیقا؟ برنامه رندرتون gpu base هست یا cpu base؟  منظورتون موشن گرافیکه؟ دقیقا با چه ابزاری کار میکنید برای طراحی؟ سطح کارتون در چه حده؟ مبتدی؟ حرفه ای؟ 

اگه کارتون فقط با ادیت تصویر هست  به نظرم این مقدار هزینه الکیه حتی در برنامه نویسی هم تا شما کد هاتون رو به صورت مالتی ترد در نیارید 200هسته ای هم باشه فقط قدرت تک هسته مطرحه البته بازم بستگی به زبان برنامه نویسی داره من مثالم زبان کامپایلری بود

قبل از هزینه کردن تا این مبلغ بهتره اطلاعات کامل تری از لیست کارهایی که با pc میکنید به همراه مدت زمان استفاده بدید تا بشه متناسب با نیاز مشاوره بدن دوستان

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mَd گفته است :

درضمن i9 9900k خیلی داغ نیست؟ بعید بدونم بجز خنک کننده مایع درست حسابی یا سیکل باز و مادربرد با vrm قدرتمند بتونه عمر درازی داشته باشه همین الانش  دمای 9700 با خنک کننده مایع به 80 هم میرسه (فرکانس بوست) البته کولری که نام بردید خیلی خوبه ولی اون چیزی که من از i9 9900 دیدم بعید بدونم بدون کاهش فرکانس رو دمای مناسبی وایسه

جدا از اون  تو بخش مادربرد vrm های خیلی با کیفیتی نیازه برای اینکه زیر فرکانس oc بمونه

رندر چی دقیقا؟ برنامه رندرتون gpu base هست یا cpu base؟  منظورتون موشن گرافیکه؟ دقیقا با چه ابزاری کار میکنید برای طراحی؟ سطح کارتون در چه حده؟ مبتدی؟ حرفه ای؟ 

اگه کارتون فقط با ادیت تصویر هست  به نظرم این مقدار هزینه الکیه حتی در برنامه نویسی هم تا شما کد هاتون رو به صورت مالتی ترد در نیارید 200هسته ای هم باشه فقط قدرت تک هسته مطرحه البته بازم بستگی به زبان برنامه نویسی داره من مثالم زبان کامپایلری بود

قبل از هزینه کردن تا این مبلغ بهتره اطلاعات کامل تری از لیست کارهایی که با pc میکنید به همراه مدت زمان استفاده بدید تا بشه متناسب با نیاز مشاوره بدن دوستان

اونی که هزینه اسمبل نمیگیره شک نکن 3 برابرشو رو قطعات میخوره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

اونی که هزینه اسمبل نمیگیره شک نکن 3 برابرشو رو قطعات میخوره

والا ماکه گرفتیم از لیون و فافا هم ارزونتر درومد

اکثر خرید ها با این هزینه، اسمبلش رایگانه عجیبش اینه تنها فاکتور لیون بود که هزینه اسمبل خورده بود 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، mَd گفته است :

من هزینه اسمبل خودمو گفتم، از هزینه اسمبل لیون خبر ندارم.

کولر Noctua U12A جدید ترین کولر ساخت Noctua است، اگر در مورد توانایی هاش شک دارید بررسی هاش رو بخونید.

1398874625_3dmarkoc.thumb.PNG.ca682e337be982b3c515d6a162598131.PNG

در مورد مادربرد هم تصویر بالا تست OC 4.9GHz پردازنده 9900K روی تمام هسته ها به همراه همین کولر نوکتوا و همین مادربرد Z390 A هست که خدمت شما میدم. همین چند وقت پیش برای یک بنده خدایی بستم.

دلیل اینکه تست 5 گیگاهرتز نرفتم عدم نیاز کاربر مربوطه بود، وگرنه 5 گیگاهرتز هم میزد. مادربرد Prime A مدار تغذیه VRM به نسبت خوبی داره، از TUF بالاتره.

لینک به دیدگاه

سلام - تشکر از شما

کارم بیشتر طراحی جواهرات و طلا هست و 3D کار میکنم و رندرینگ سنگین میشه ( انیمیشن هم از طرح باید ساخته بشه )

حداقل مورد نیاز Intel I7 Quad Core, 2GHz هست که قطعا بالاتر و قوی تر نیاز دارم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، neginfasihi گفته است :

سلام - تشکر از شما

کارم بیشتر طراحی جواهرات و طلا هست و 3D کار میکنم و رندرینگ سنگین میشه ( انیمیشن هم از طرح باید ساخته بشه )

به نظرم چون رندرینگتون بیشتر GPU بیس هست گرافیک رو قویتر بردارید(یه پردازنده 8 نخی به راحتی کار شما رو تکمیل میکنه) علت این موضوع اجرای نور های لازمه برای درست در اوردن جلوه طلا هست

برای انیمیشن تا زمانی که فیزیک انیمیشنتون سنگین نباشه(با پیش زمینه ای مثل چرخش تصویر دور مثلا یک حلقه یا النگو باید در حد صفر باید باشه) نیازی به پردازنده با تعداد نخ بالا نخواهید داشت.

در 14 ساعت قبل، mَd گفته است :

اگر هزینه اسمبل بخوام بگیرم(شخص خودمو مثال میزنم یه وقت سوءتفاهم برای عزیزان نشه) د رهمین حد هست.

اونی هم که هزینه اسمبل نمیگیره چون قطعات رو خودش داره روی اونا هم سود کرده میگه اینو بیخیال(البته هستن بعضا که با وجود سود روی قطعه بازم هزینه اسمبل رو میگیرن)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، neginfasihi گفته است :

سلام - تشکر از شما

سلام

اصرار به خرید i7 نداشته باشید .

با توجه به این که در این چند سال گذشته اینتل تعداد هسته ها رو افزایش داده الان میشه با خرید یه i5 به قدرت یه i7 با 4 هسته رسید و حتی این پردازنده ها رو به سادگی پشت سر گذاشت .

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core-i5-9600K-vs-Intel-Core-i7-7700K/3337vs2874

نکته دیگه اینه که i7 های 4 هسته که مموری DDR4 رو ساپورت می کنند میشن 6700 و 7700 که هر دو در رندرینگ از پردازنده های مثل 3600 با 200 دلار قیمت با اختلاف شکست می خورند .

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-7700K-vs-AMD-Ryzen-5-3600-vs-Intel-i9-9900K/2874vs3481vs3334

9900 که دوستان پیشنهاد دادند یه پردازنده 8 هسته ای قدرتمند و پرمصرف و داغ هستش . اگر به این مقدار قدرت نیازی ندارید بهتر دنبال گزینه های ارزونتر و کم مصرف تر و خنک تر باشید تا مشکلی بابت مین و خنک کننده مناسب نداشته باشید .

...................................

این طور که به نظر میرسه شما باید سیستم GPU محور خریداری کنید . بهتره ضمن خرید یه پردازنده ارزون سراغ یه گرافیک قوی مثل 1080 و ... برید  . از خرید قطعات دسته 2 و خرید از آمازون هم غافل نشید .

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

هزینه اسمبل خودمو گفتم

فکر کردم از جانب لیون گفتید چون لیون تو فاکتورش هزینه اسمبل هم میزنه

در 17 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اگر در مورد توانایی هاش شک دارید بررسی هاش رو بخونید

خوندم ولی باز منو راضی نکرد دماش بالاست تا 5 گیگا اگه ببرید و کیس کوچیک باشه تروتل شروع میشه. 4.9 یا 4.8 هم اگه برده بشه دما لب مرزه یه ذره خیلی زیاد ریسکیه(در لود منظورمه) 

با بررسی هایی که قبلا کردم راجب z390 prime اکثرا گفته بودن مدار vrm اش بدرد i9 نمیخوره و فشار زیادی روشه ببینید شما یه تست چند ساعته کردید قطعا یه مادربرد اینقد ضعیف نیست که تو چند ساعت مشکل احتمالیو نشون بده وقتی چندماه بگذره مشخص میشه 

اون مصرفی که i9 داره  باید c state رو فعال کرد تا بشه حداقل در بیکاری مصرف بسیار کمی داشته باشه و کاملا باید حرفه ای فرکانس و ولتاژ و تنظیمات مربوطه رو تنظیم که که مصرف بهینه ای داشته باشه و خوب همه مثل شما و من نیستن و قطعا مشکل جدی بعدا براشون پیش میاد اگه دیفالت بخوان کارکنن

سری tuf البته طبق تبلیغات خود asus  خازن های با کیفیتی داره خیلی رو خازن ها و چوک هاش مانور داده ولی فکر کنم از چینش کمتری نسبت به prime برخوردار باشه و این یه ذره 2 به شک میکنه ادمو 

در 8 ساعت قبل، neginfasihi گفته است :

سلام - تشکر از شما

برای این کار نیاز به i7 یا i9 نسل 9 نیست یه i5 نسل 9 یا نهایت i7 نسل 8 کفایت میکنه

برای i7 و i9 نسل 9 شما باید حداقل  اندازه خود سیپیو خرج خنک کننده درست حسابی و مادربرد متناسب کنید برای همین از دید من که شمارو به چشم کاربری که میخواد سالها بدون مشکل از سیستم کار بکشه، میبینه پیشنهاد نمیکنم سمت این 2 سیپیو برید چون من دراز مدت رو در نظر گرفتم 

بقیه قطعاتی  که دوستمون آرمین پیشنهاد دادن خیلی خوبه  شما  میتونید با i7 8700k و z370 prime aii  تهیه کنید 

اما بریم سراغ گرافیک 

متاسفانه توضیح زمینه کاری شما ناقص بود و اطلاعات مناسبی نداشت 

بنابراین اگه فرض رو بر gpu base بودن بزاریم کارت 1070ti حداقل تهیه کنید و اگه یذره بیشتر خرج کنید رو 2060 سوپر میتونید حساب باز کنید که قدرتی لب مرز با 2070 داره و در اینده در زمینه پردازش نور و رفلکشن ها بسیار میتونه کمکتون کنه و یه اینده نگری هم حساب میشه

با تشکر از همه🌹

لینک به دیدگاه

یه I9 9900K گوگولی طبق گفته ارمین خان تهیه کنید و حالشو ببرید :D

حدود یک سالی میشه سیستم واسه اشنا اسمبل کردم اونم با کولر کورسیر  ایشون هم کارش 3DMAX هست اونم به صورته 24 ساعته بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه و هیچ اتفاقی هم نیافتاده

این صحبت های دراز مدت کوتاه مدت هم ماله تبلیغات و سایت های بنچمارکر هاست که اصلا مهم نیست  { مگه هرچی تو سایت نوشته باید ادم باور کنه ؟ عملیشو داریم انجام میدیم :)) }

فقط قطعا قطعا یک فروند دستگاه ssd M.2 سامسونگ تهیه کنید ترجیحا EVO که خیلی خیلی مهمه

گرافیک هم شما مطمئن باش کارت با 1060 و همین 1650 راه میوفته و بیشتر نیاز نخواهی داشت

لینک به دیدگاه

یه I9 9900K گوگولی طبق گفته ارمین خان تهیه کنید و حالشو ببرید [emoji3]
حدود یک سالی میشه سیستم واسه اشنا اسمبل کردم اونم با کولر کورسیر  ایشون هم کارش 3DMAX هست اونم به صورته 24 ساعته بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه و هیچ اتفاقی هم نیافتاده
این صحبت های دراز مدت کوتاه مدت هم ماله تبلیغات و سایت های بنچمارکر هاست که اصلا مهم نیست  { مگه هرچی تو سایت نوشته باید ادم باور کنه ؟ عملیشو داریم انجام میدیم :)) }
فقط قطعا قطعا یک فروند دستگاه ssd M.2 سامسونگ تهیه کنید ترجیحا EVO که خیلی خیلی مهمه
گرافیک هم شما مطمئن باش کارت با 1060 و همین 1650 راه میوفته و بیشتر نیاز نخواهی داشت
لایک
دقیقا موافقم
اینکه فلان پردازنده تو بنچمارک داغتره و اینا بحثای حاشیه ایه
منی که بخوام ماشین سرعت بالا سوار شم به مصرف سوختش نگا نمیکنم
لینک به دیدگاه

در در 9 آبان 1398 در 05:19، alireza771 گفته است :

لایک
دقیقا موافقم
اینکه فلان پردازنده تو بنچمارک داغتره و اینا بحثای حاشیه ایه
منی که بخوام ماشین سرعت بالا سوار شم به مصرف سوختش نگا نمیکنم

اصلا بحث داغیش بکنار سیپیو که خودش سنسور دما داره و قبل از اینکه به  دمای سوختن برسه 2مرحله گذاشته میشه یکی دمایی هست که سنسور به محض دریافت اون عدد خاموش میکنه سیستم رو یکی دیگه هم دمای تروتل(تارگت) هست که فرکانس اونجا دراپ میشه تا به مرحله بعدی نرسه پس میشه گفت تقریبا نمیسوزه

بحث اصلی اینه جریانی که سیپیو  در فرکانس بالا نیاز داره باعث میشه قطعات مدار تغذیه مادربرد داغ بشن و اینجا شما اگه نتونی دما رو دفع کنی استهلاک سنگینی رو داری و از طرفی به خازن و ماسفت و ... فشار خیلی زیادی وارد میشه برای تبدیل کردن ولتاژ 12 و 5ولت  ولت به ولتاژ مورد نظر در امپر مورد نیاز ، خوب اینجا سازنده مادربرد شما اگه راهکاری برای خنک نگهداشتن قطعاتش نداشته باشه یا شما باید خنک نگهداریش یا اینکه یه مدت استفاده میکنی و بعدش سطل اشغالو باید براش اماده کنی پس نیازه شما  به ترتیب مدار vrm با ارایش بیشتر یا قدرتمند تری داشته باشی که بتونه با تقسیم وظایف دمای کمتری تولید کنه یا در دمای بالا بدون مشکل کار کنه

لینک به دیدگاه

اینم تصویری که حداقل صحت حرفای بنده رو ثابت کرد راجب مادربرد:

attachment.php?attachmentid=250662&d=154

@big VULTURE

@alireza771

@ARMIN

@hosin

باز اگه صلاح میدونید میتونید تشویق کنید به خرید i9 9900k با مادربرد معمولی 🙂

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mَd گفته است :

اینم تصویری که حداقل صحت حرفای بنده رو ثابت کرد راجب مادربرد:

سلام

میشه لینک منبع رو هم بزاری ؟

..................................

برای من 9900 درواقع 7700 با 8 هسته و مصرف و دمای بالا هستش . تا جای ممکن چنین پردازنده ای رو پیشنهاد نمی کنم .

لینک به دیدگاه

اسپم: یه زمانی با 20تومن میشد برای  پیکسار سیستم بست

الان یه کارت گرافیک رو یه مدل میبری بالا، خیلی راحت عدد از 20 میره روی 22 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

میشه لینک منبع رو هم بزاری ؟

داخل عکس هست

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، mَd گفته است :

باز اگه صلاح میدونید میتونید تشویق کنید به خرید i9 9900k با مادربرد معمولی

داداش من میگم انجام دادم شد، شما از سایت دیگه سند میاری که نمیشه؟

قطعا تشویق به خرید 9900K می کنم، نه با مادربرد معمولی، بلکه با مادربرد میان رده خوب.

لینک به دیدگاه

در در 8 آبان 1398 در 20:26، mَd گفته است :

فکر کردم از جانب لیون گفتید چون لیون تو فاکتورش هزینه اسمبل هم میزنه

خوندم ولی باز منو راضی نکرد دماش بالاست تا 5 گیگا اگه ببرید و کیس کوچیک باشه تروتل شروع میشه. 4.9 یا 4.8 هم اگه برده بشه دما لب مرزه یه ذره خیلی زیاد ریسکیه(در لود منظورمه) 

با بررسی هایی که قبلا کردم راجب z390 prime اکثرا گفته بودن مدار vrm اش بدرد i9 نمیخوره و فشار زیادی روشه ببینید شما یه تست چند ساعته کردید قطعا یه مادربرد اینقد ضعیف نیست که تو چند ساعت مشکل احتمالیو نشون بده وقتی چندماه بگذره مشخص میشه 

اون مصرفی که i9 داره  باید c state رو فعال کرد تا بشه حداقل در بیکاری مصرف بسیار کمی داشته باشه و کاملا باید حرفه ای فرکانس و ولتاژ و تنظیمات مربوطه رو تنظیم که که مصرف بهینه ای داشته باشه و خوب همه مثل شما و من نیستن و قطعا مشکل جدی بعدا براشون پیش میاد اگه دیفالت بخوان کارکنن

سری tuf البته طبق تبلیغات خود asus  خازن های با کیفیتی داره خیلی رو خازن ها و چوک هاش مانور داده ولی فکر کنم از چینش کمتری نسبت به prime برخوردار باشه و این یه ذره 2 به شک میکنه ادمو 

برای این کار نیاز به i7 یا i9 نسل 9 نیست یه i5 نسل 9 یا نهایت i7 نسل 8 کفایت میکنه

برای i7 و i9 نسل 9 شما باید حداقل  اندازه خود سیپیو خرج خنک کننده درست حسابی و مادربرد متناسب کنید برای همین از دید من که شمارو به چشم کاربری که میخواد سالها بدون مشکل از سیستم کار بکشه، میبینه پیشنهاد نمیکنم سمت این 2 سیپیو برید چون من دراز مدت رو در نظر گرفتم 

بقیه قطعاتی  که دوستمون آرمین پیشنهاد دادن خیلی خوبه  شما  میتونید با i7 8700k و z370 prime aii  تهیه کنید 

اما بریم سراغ گرافیک 

متاسفانه توضیح زمینه کاری شما ناقص بود و اطلاعات مناسبی نداشت 

بنابراین اگه فرض رو بر gpu base بودن بزاریم کارت 1070ti حداقل تهیه کنید و اگه یذره بیشتر خرج کنید رو 2060 سوپر میتونید حساب باز کنید که قدرتی لب مرز با 2070 داره و در اینده در زمینه پردازش نور و رفلکشن ها بسیار میتونه کمکتون کنه و یه اینده نگری هم حساب میشه

با تشکر از همه1f339.png

راهنماییهای ایشون منطقی تر و نزدیک به واقعیتتره از نظر بنده ضمنا پردازنده های نسل 3 رایزن هم خیلی عالی هستن هم قدرت بالایی دارن هم به لحاظ 7 نانومتر بودن مصرف خیلی بهتری نسبت به اینتل دارن مثلا 3700x یا 3600 درخصوص بحث رندر هم باید اسم نرم افزار بگید تا ببینیم cpu base هست یا gpu base  دوستان راحتتر راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

قطعا تشویق به خرید 9900K می کنم، نه با مادربرد معمولی، بلکه با مادربرد میان رده خوب.

آرمین جان مثل اینکه شیفته amd  شدی ولی بازهم تو عمل اینتل تبلیغ میکنی که 😁😁😁😁😁 

ولی جدای ازبحث پردازنده های amd  تو بحث رندر یه سر رو گردن از اینتل بالاتر هستن 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، esy2011 گفته است :

آرمین جان مثل اینکه شیفته amd  شدی ولی بازهم تو عمل اینتل تبلیغ میکنی که 1f601.png1f601.png1f601.png1f601.png1f601.png 

ولی جدای ازبحث پردازنده های amd  تو بحث رندر یه سر رو گردن از اینتل بالاتر هستن 

من شیفته هیچ کدوم نیستم. اگر بحث آواتاره، هر زمان اینتل نسل جدید معرفی کنه، آواتارم اینتل میشه، هر زمان AMD معرفی کنه آواتارم، AMD میشه. (2 ساله این اتفاق داره میفته)

پیشنهاد من بر اساس موجودی و قیمت بازاره، فعلا اینتل در بازار ایران قیمتش مناسب تره. شما 3800X به قیمت 4.5 میلیون موجود کن تو ایران، من نفر اولی هستم که پیشنهاد بدمش.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

😐 ارمین جان انجام که میشه کی گفت نمیشه؟ 

اصلا شما رو 370 z بیا i9 بنداز  

موضوع اون مدار vrmو خنک کنندست در فرکانس بوست 

قطعاتی که وظیفه تبدیل برق پاور رو بر عهده دارن در یه دمایی بهترین راندمان رو دارن وقتی قراره برای تامین برق این سیپیودر فرکانس 5 گیگاهرتز  250 تا 300 وات رو به امپر بالا (200 امپر - 150امپر) و ولتاژ کم تر از 1.6ولت تبدیل کنن  دما میره  بالا هم عمرش کمتر میشه هم راندمانش کمتر میشه ( خلاصشو میگن فشار روش زیاده) خوب اینجا یا شما باید خنک نگهداریش مادربرد رو یا بیای ارایش رو بیشتر کنی تا وظایف تقسیم بشه و دما کمتر بشه و ظرفیت تبدیل هم بیشتر بشه اگه انجام ندی مشکل پیدا میکنی و ممکنه این مشکل به بقیه قطعات هم صدمه بزنه چون قلب سیستم همون vrm هست 

از دید من که حساب میکنم اصلا خرید مادربرد میان رده برای i9 مطمعن نیست برای کاهش هزینه خوب یه 8ترد هم کمتر باشه خودش خیلی کمکه 😎🌹

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، esy2011 گفته است :
در در 8 آبان 1398 در 20:26، mَd گفته است :

راهنماییهای ایشون منطقی تر و نزدیک به واقعیتتره از نظر بنده

🌹🙏امیدوارم مفید بوده باشه

لینک به دیدگاه

در در 12 آبان 1398 در 02:14، mَd گفته است :

1f610.png ارمین جان انجام که میشه کی گفت نمیشه؟

منظورم از شدن اورکلاک 9900K بوده با VRM همون برد. منظورم از شدن اجرای عادی نیست، منظورم از شدن اورکلاکه. اوکلاک پایدار با دمای مناسب، تستشم برات گذاشتم.

شما نمیخوای قبول کنی من کاری نمیتونم بکنم.

من خودم VRM رو تعریف می کنم توی ریویو هام، وقتی 9900K رو روی Prime A گذاشتم انتظاری نداشتم بتونه از پسش به خوبی بر بیاد اما بر اومد.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوست عزیز پیشنهاد بنده این قطعات هستش شما بیشتر کاری که میکنی GPU محور هستش بابت همین باید کارت گرافیک قوی داشته باشی سی پی یو هم عالیه اینی که زدم برات رمتم 32 زدم بقیه قطعات هم بسیار با کیفیت و قوی هستن باز سوالی باشه در خدمتم :

1402224923_Screenshot(41).thumb.png.6a02a2a7f0be8f0e57cccf35bdefc227.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...