رفتن به مطلب

مشاوره خرید فن کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.
من می خوام برای کیس فن تهیه کنم.
بین فن Green GF120RGB و Cooler Master MasterFan Pro 120 Air Flow RGB جدا از اختلاف قیمتشون ، کدوم یکی کارایی بهتری داره برای تهویه کیس؟

میخوام همه فنهارو به خود مادربرد وصل کنم.
باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام.

فن های گرین هم از لحاظ قیمت وهم سایر موارد برتری دارن ونا امیدتون نمیکنن.

لینک به دیدگاه

کسی از دوستان تجربه استفاده از فن مسترتک  Master Tech Fan T RGB premium  را داره؟

اینکه هم RGB رینگی داره و هم وسطش RGB داره از نظر من خیلی قشنگش کرده.

بنظرتون برای کیس این فنها مناسب هستن؟

7598728421.JPG

لینک به دیدگاه

در در 11 آبان 1398 در 10:08، Mu3tang گفته است :

سلام.
من می خوام برای کیس فن تهیه کنم.
بین فن Green GF120RGB و Cooler Master MasterFan Pro 120 Air Flow RGB جدا از اختلاف قیمتشون ، کدوم یکی کارایی بهتری داره برای تهویه کیس؟

میخوام همه فنهارو به خود مادربرد وصل کنم.
باتشکر

سلام.داداش برا خنکی کیس فنی میخوای که  Air Flowبالایی داشته باشه که این دوتا فن هردوشون اینو دارن.فنهای خوبی هستن.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

کسی از دوستان تجربه استفاده از فن مسترتک  Master Tech Fan T RGB premium  را داره؟

7598728421.JPG

من قرمز رنگش رو داره  هوا دهیش جالب نیست اصلا

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

درود وسطش فک کنم رنگ نداره امان از دست این ترابایت قالتاق یک نفر هم در سایتشون سوال پرسیده و جواب ندادن به اسم های هر 2 مدل هم که دقت کنید عین همن

Capture.PNG

Capture1.PNG

Capture2.PNG

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود وسطش فک کنم رنگ نداره امان از دست این ترابایت قالتاق یک نفر هم در سایتشون سوال پرسیده و جواب ندادن به اسم های هر 2 مدل هم که دقت کنید عین همن

آره دقیقا بخاطر همین کلا از خریدش منصرف شدم. من خودم هم پیام گذاشتم ولی اصلا تاییدش هم نکردن.

فکر کنم همون فنهای آرجی بی گرین بگیرم از همه اینها بهتر باشه.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان من فن های RGB گرین گرفتم.

میخوام متصل کنم همرو به خود مادربرد. هاب زیرو گرفتم ولی اگه بخوام وصل کنم باید وصلش کنم به سوکت فن سی پی یو و فن سی پی یورو وصل کنم به این هاب.

وقتی به سوکت خود فن های کیس روی مادربرد وصل میکنم تشخیص نمیده و فنها با آخرین سرعت کار میکنن . چون سیمش دو تاییه. ( تو عکس هم معلومه )

image.thumb.png.d854cf782dc02d9ef06b8574f6d6d4db.png

دو تا سوال :

1- سیم چهار تایی برای سوکت فن مادربرد پیدا میشه؟

2- اگه هابو وصل کنم به پورت فن سی پی یو و همه فنهارو ( 6تا فن با احتساب دو فن سی پی یو ) به هاب وصل کنم مشکلی برای مادربرد پیش نمیاد؟ جواب راه اندازی این فن هارو میده؟

این هم بگم کولینگ من کولر مستر hyper led 212 turbo  که خودش دو تا فن داره.

لینک به دیدگاه

گرین بگیرید و خیالتون هم از همه چی راحت باشه

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

گرین بگیرید و خیالتون هم از همه چی راحت باشه

ممنون دوست عزیز از پاسختون ولی همونطوری که تو پست قبلی گفتم من فن گرین خریدم.

مشکل من اتصال همه فن ها به مادربرده.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

ممنون دوست عزیز از پاسختون ولی همونطوری که تو پست قبلی گفتم من فن گرین خریدم.

مشکل من اتصال همه فن ها به مادربرده.

مدل مادربردتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

مدل مادربردتون چیه؟

ASus H310 plus

هدر RGB داره. و دو تا جای اتصال فن. ولی من 5 تا فن دارم

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

ASus H310 plus

هدر RGB داره. و دو تا جای اتصال فن. ولی من 5 تا فن دارم

الان مشکلتون برای اتصال خود فن ها هست یا اتصال rgb?

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

الان مشکلتون برای اتصال خود فن ها هست یا اتصال rgb?

در 2 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

دوستان من فن های RGB گرین گرفتم.

میخوام متصل کنم همرو به خود مادربرد. هاب زیرو گرفتم ولی اگه بخوام وصل کنم باید وصلش کنم به سوکت فن سی پی یو و فن سی پی یورو وصل کنم به این هاب.

وقتی به سوکت خود فن های کیس روی مادربرد وصل میکنم تشخیص نمیده و فنها با آخرین سرعت کار میکنن . چون سیمش دو تاییه. ( تو عکس هم معلومه )

image.thumb.png.d854cf782dc02d9ef06b8574f6d6d4db.png

دو تا سوال :

1- سیم چهار تایی برای سوکت فن مادربرد پیدا میشه؟

2- اگه هابو وصل کنم به پورت فن سی پی یو و همه فنهارو ( 6تا فن با احتساب دو فن سی پی یو ) به هاب وصل کنم مشکلی برای مادربرد پیش نمیاد؟ جواب راه اندازی این فن هارو میده؟

این هم بگم کولینگ من کولر مستر hyper led 212 turbo  که خودش دو تا فن داره.

توی این پست توضیح دادم.مشکل من اتصال خود فنهاست. RGB اوکیه مشکلی با آر جی بی ندارم.

لینک به دیدگاه

وصل کردنشون به فن سی پی یو که بعید میدونم مشکلی پیش بیاره و اوکی هست

ولی در کل توصیه نمیکنم فن های کیس رو به سوکت سی پی یو وصل کنید چون سوکت سی پی یو دایما فن هارو روشن نگه میداره این در حالیه که فن های کیس در خیلی از اوقات میتونن خاموش باشن تا هم نویز کمتری تولید بشه هم طول عمر فن بیشتر بشه هم گردو خاک کمتری وارد سیستم بشه

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

وصل کردنشون به فن سی پی یو که بعید میدونم مشکلی پیش بیاره و اوکی هست

ولی در کل توصیه نمیکنم فن های کیس رو به سوکت سی پی یو وصل کنید چون سوکت سی پی یو دایما فن هارو روشن نگه میداره این در حالیه که فن های کیس در خیلی از اوقات میتونن خاموش باشن تا هم نویز کمتری تولید بشه هم طول عمر فن بیشتر بشه هم گردو خاک کمتری وارد سیستم بشه

ممنون.

باید بگردم ببینم کابل 4 پین فن پیدا میشه یا نه.

چون این کابلی که فن هاب داره دو پین هستش.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

درود

دوست عزیز اشتباه دارین وصل می‌کنین

یک سر این هاب رو باید به "برق ساتا" وصل کنین، بعد از این کار هاب قابل استفاده هست...

این کار رو که کردین، بعد میاین و اون سوکت فن رو به Sys Fan می‌زنین

بعد از اون فن CPU رو یا جداگانه به هدر CPU FAN مادربرد می‌زنین یا به هدر نارنجی رنگی که روی هاب هست وصلش می‌کنین

اصولا فن CPU رو بتونین به خود مادربرد متصل کنین بهتر هست.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود

دوست عزیز اشتباه دارین وصل می‌کنین

یک سر این هاب رو باید به "برق ساتا" وصل کنین، بعد از این کار هاب قابل استفاده هست...

این کار رو که کردین، بعد میاین و اون سوکت فن رو به Sys Fan می‌زنین

بعد از اون فن CPU رو یا جداگانه به هدر CPU FAN مادربرد می‌زنین یا به هدر نارنجی رنگی که روی هاب هست وصلش می‌کنین

اصولا فن CPU رو بتونین به خود مادربرد متصل کنین بهتر هست.

دقیقا همین کارو کردم. اگه برق ساتارو وصل نکنم که هاب به کل بکار نمیوفته و فنها کلا نمیچرخن.

چیزی که تو دفترچش گفته باید به هدر سی پی یو وصل کنم ولی اینجوری دیگ نمیتونم فن هارو خاموش کنم و همیشه روشن میمونن.

تو بازار گشتم ولی کابل 4 پین فن پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

دقیقا همین کارو کردم. اگه برق ساتارو وصل نکنم که هاب به کل بکار نمیوفته و فنها کلا نمیچرخن.

چیزی که تو دفترچش گفته باید به هدر سی پی یو وصل کنم ولی اینجوری دیگ نمیتونم فن هارو خاموش کنم و همیشه روشن میمونن.

تو بازار گشتم ولی کابل 4 پین فن پیدا نکردم.

اگه به قول خودمون دست به تعمیر هستید شاید بتونید خودتون اون سوکت رو ۴ پین کنید(البته باید اون هاب  هم قابلیت PWM رو داشته باشه)

طبق معمول رعایت نکات ایمنی توصیه اول و دوم هم مسئولیت عواقب با خودتون هست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اگه به قول خودمون دست به تعمیر هستید شاید بتونید خودتون اون سوکت رو ۴ پین کنید(البته باید اون هاب  هم قابلیت PWM رو داشته باشه)

طبق معمول رعایت نکات ایمنی توصیه اول و دوم هم مسئولیت عواقب با خودتون هست

خودم کمی دست به آچار هستم ولی قطعاتشو ندارم. فردا میرم امجد وسایلشو میگیرم اگر هم بشه همونجا میدم درستش کنن. ( دردسرش کمتره )

بنظرم هاب قابلیت pwm داره. همه پورتاش هم 4 پینه.

61+M2VgRf8L._SL1001_.jpg

61DzKlq+CXL._SL1001_.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

خودم کمی دست به آچار هستم ولی قطعاتشو ندارم. فردا میرم امجد وسایلشو میگیرم اگر هم بشه همونجا میدم درستش کنن. ( دردسرش کمتره )

بنظرم هاب قابلیت pwm داره. همه پورتاش هم 4 پینه.

61+M2VgRf8L._SL1001_.jpg

61DzKlq+CXL._SL1001_.jpg

یچیزی به ذهنم رسید(دقت کنید من با این هاب کار نکردم و بیشتر حرفهام بر اساس حدس و گمان هست)

ممکنه اون دوتا پین دقیقا همون پین PWM باشه چون برقشو از ۴ پین ساتا میگیره ممکنه طراحیش رو به این صورت انجام داده باشن

برای تست میتونید یکی از پین های یه فن PWM(پین مشابه همونی که تو کابل هاب هست) رو از سوکت فن جداد کنید و متصل کنید به PWM بردتون اگر بازم سرعتش همیشه ثابت بود پس از پین های کنترلی هست و این هاب هم از PWM با همون حالتش پشتیبانی میکنه

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

یچیزی به ذهنم رسید(دقت کنید من با این هاب کار نکردم و بیشتر حرفهام بر اساس حدس و گمان هست)

ممکنه اون دوتا پین دقیقا همون پین PWM باشه چون برقشو از ۴ پین ساتا میگیره ممکنه طراحیش رو به این صورت انجام داده باشن

برای تست میتونید یکی از پین های یه فن PWM(پین مشابه همونی که تو کابل هاب هست) رو از سوکت فن جداد کنید و متصل کنید به PWM بردتون اگر بازم سرعتش همیشه ثابت بود پس از پین های کنترلی هست و این هاب هم از PWM با همون حالتش پشتیبانی میکنه

احتمالا همینطوری که میگید باشه. حتما تست میکنم.

وقتی سیم هابو به هدر سی پی یو میزنم و فن سی پی یو به هاب ( درگاه قرمز) میتونم با فن اکسپرت سرعت تمام فنها و فن سی پی یو رو کنترل کنم. ( کم و زیاد و فول ) اما میزنم به هدر cha fan فنها با تمام سرعتشون کار میکنن.

بنظر خودم سیم اضافه کنم به کابل هاب این قضیه درست بشه.

لینک به دیدگاه

به کابل دو پین هاب  دو تا سیم اضافه کردم و تبدیلش کردم به 4 پین ولی باز هم نشد و فن ها با بیشترین سرعت بکار افتادن و نشد از مادربرد کنترلش کنم.

پس این دوستانی که کیسشون بالای 6 فن داره ، فن هارو به کجا وصل و کنترل میکنند؟

لینک به دیدگاه

https://www.youtube.com/watch?v=Kd5iifufgg8

https://www.youtube.com/watch?v=Pz42fSCzTHg

از خاکی بودنش خوشمان امد!

Untitled.thumb.jpg.33c3674cd43a5fccb3024bdbd4aaeabc.jpg

🙄

خودم 6تا فن دارم(فنها معمولی هستن) روی کیس که 5تاش روبه قطعه ای شبیه این وصل کردم(من هاب ندارم )  سنسورش هم نزدیک گرافیک گذاشتم  تنظیم کردم وقتی تو بازی میرم بعد 3 دقیقه 5تا فن شروع به کار میکنن موقع وبگردی و فیلم دیدن و غیره هم همون یدونه فن خروجی کافیه

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

سلام. با عرض معذرت خدمت استارتر محترم و اساتید بزرگوار، میخواستم بپرسم اگر میزان سرعت چرخش فن های کیس رو در BIOS روی 90% تنظیم کنی، آیا مشکلی پیش میاد؟ از عمرشون کاسته میشه؟ ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...