رفتن به مطلب

مشکل با کارت گرافیک نیاز به کمک. فوری

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز سلام

اگر ممکن هست مشخصات سیستمتون را هم اعلام کنید که دیگران هم بدونن در مورد چه چیزی صحبت میکنید

من فقط فهمیدم پاور شما چی هست 

این سیستم فقط پاور داره ؟ گرافیک. پردازنده ..... هیچ چیزه دیگه ای نداره ؟

امکان عکس گرفتن برای شما وجود داره ؟ یه عکسی هم بزاری بد نیست

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

سوکت کابل pcie رو جابجا کردید؟

بله رو یه کارت دیگه هم تست کردم کارت رو رو یه سیستم دیگه هم تست کردم 

در 6 ساعت قبل، Royal گفته است :

دوست عزیز سلام

اگر ممکن هست مشخصات سیستمتون را هم اعلام کنید که دیگران هم بدونن در مورد چه چیزی صحبت میکنید

من فقط فهمیدم پاور شما چی هست 

این سیستم فقط پاور داره ؟ گرافیک. پردازنده ..... هیچ چیزه دیگه ای نداره ؟

امکان عکس گرفتن برای شما وجود داره ؟ یه عکسی هم بزاری بد نیست

CPU: FX 8320 

RAM: 12gb  Corsair Vengeance DDR3 1600MHz

Motherboard :MSI 970 Gaming

VGA: +EVGA GeForce GTX 980 Ti GAMING ACX 2.0

بقیه قطعات مشکل نداره فقط گرافیک 

کیس هم Z4 

لینک به دیدگاه

'گرافیک به احتمال زیاد در این جابجایی آسیب دیده اگر کارت دیگری ک ۸ پین میخوره زدید و تصویر گرفتید بدون مشکل.

منظورم تعویض سوکت و کابل pcie از روی سوکتهای پاور بود آخه ocpt بیشتر از یک سوکت برای گرافیک داره کابل رو هم تعویض کنید بد نیست.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

'گرافیک به احتمال زیاد در این جابجایی آسیب دیده اگر کارت دیگری ک ۸ پین میخوره زدید و تصویر گرفتید بدون مشکل.

منظورم تعویض سوکت و کابل pcie از روی سوکتهای پاور بود آخه ocpt بیشتر از یک سوکت برای گرافیک داره کابل رو هم تعویض کنید بد نیست.

بله دوتا سوکت گرافیک داره بله یه ۹۸۰ هم دارم فقط من موندم مدار چاپی چطور میتونه اتصال کوتاه ایجاد کنه 

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

دوست عزیز چه تستهایی انجام دادی ؟

مادربرد شما 2 تا اسلات برای گرافیک داره  روی اون اسلات تست کردی ؟

گرافیک دیگری داری که تست بگیری و گرافیک خودت را هم روی مادربرد دیگری تست کنی ؟

اگر گرافیکت مشکل داره به احتمال زیاد خازنی چیزی خراب شده و من میگم ببر بده شرکتهای گارانتی کننده تعمیر کنن بیرون جایی ندی خرابش کنن

خودت بازش کردی ؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Royal گفته است :

دوست عزیز چه تستهایی انجام دادی ؟

مادربرد شما 2 تا اسلات برای گرافیک داره  روی اون اسلات تست کردی ؟

گرافیک دیگری داری که تست بگیری و گرافیک خودت را هم روی مادربرد دیگری تست کنی ؟

اگر گرافیکت مشکل داره به احتمال زیاد خازنی چیزی خراب شده و من میگم ببر بده شرکتهای گارانتی کننده تعمیر کنن بیرون جایی ندی خرابش کنن

خودت بازش کردی ؟

بابیشتر نرم افزار ها 

بله میگم بدون برق کار میکنه ولی وقتی برق 8 پین رو وصل میکنم پاور روشن نمیشه 

بله فرقی نداره روی سیستم دیگه هم وقتی برق 8 پین رو بزنم روشن نمیشه 

اون رو نمیدونم اما کارشناس سایت ترابایت سرویس گفت احتمالا باید 8 پین گرافیک اتصال کوتاه داشته باشه 

بله قبلا خمیر حرارتی شو تعویض کردم نه ندادم جایی برا تعمیر میخوام بفرستم واسه همین شرکت ببینم چی میگن راستش کارت گارانتیشو ندارم نمیدونم مال کدوم شرکت بود اصلا 

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد یه اتصالی تو گرافیک وجود داره یا چیپ گرافیک ایراد پیدا کرده یا مدار تغذیه کارت دچار مشکله. شده. و وقتی اتصالی داشته باشه سیستم استارت نخواد کرد ولی شما وقتی هشت پین را نمیزنی و سیستم روشن میشه. احتمال 90 درصد مشکل از مدار تغذیه هستش. بنده تعمیرکار هستم خواستی بفرست کارت را درست کنم. 

09198832566

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

بابیشتر نرم افزار ها 

اون رو نمیدونم اما کارشناس سایت ترابایت سرویس گفت احتمالا باید 8 پین گرافیک اتصال کوتاه داشته باشه 

بله قبلا خمیر حرارتی شو تعویض کردم نه ندادم جایی برا تعمیر میخوام بفرستم واسه همین شرکت ببینم چی میگن راستش کارت گارانتیشو ندارم نمیدونم مال کدوم شرکت بود اصلا 

کارت را دوباره با دقت باز کن 1 بطری الکل سفید بهداشتی با درصد الکل بالای 65 درجه بخر و فرچه بسیار نرم مویی کارت را بزار توی ظرف با الکل کامل بشور بعد باحرارت سشوار از فاصله دورکامل خشکش کن به مدت نیم ساعت یا بیشتر و 5 تا 6 ساعت هم بزار تو هوای باز اگر جایی هنوز خیس مونده خشک بشه یا خواستی تا فرداش صبر کن بعد یک بار دیگه تستش کن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

بابیشتر نرم افزار ها 

چندتا امکان وجود داره: 

1- بردهای کارت گرافیک 4 لایه یا 8 لایه هستند ، امکان داره لایه های داخلی اتصال کوتاه شده باشه (امکانش خیلی کم است ، اگه این اتفاق افتاده باشه ، باید شما بوی سوختگی احساس کنی)

2- یه تعداد دیود محافظت در برابر پلاریته برعکس ، امکان داره در مسیر ورودی ولتاژ 8 پین وجود داشته باشه که اوان اگه اتصال کوتا بشن. این حالتی که شما میگی پیش میاد

راه حل : تمام دیودهای رو برد با اهمتر چک کن هیچ کدام نباید اتصال کوتاه باشند. (عکس از برد باز شده بزار تا بگم کدوماها رو چک کنی)

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Royal گفته است :

کارت را دوباره با دقت باز کن 1 بطری الکل سفید بهداشتی با درصد الکل بالای 65 درجه بخر و فرچه بسیار نرم مویی کارت را بزار توی ظرف با الکل کامل بشور بعد باحرارت سشوار از فاصله دورکامل خشکش کن به مدت نیم ساعت یا بیشتر و 5 تا 6 ساعت هم بزار تو هوای باز اگر جایی هنوز خیس مونده خشک بشه یا خواستی تا فرداش صبر کن بعد یک بار دیگه تستش کن

این کار رو کردم تغیری نکرد با تینر ۱۰ هزار بشورم چی 😊 مشکل ایجاد میشه به نظرتون چون یه قسمت هایی از پشت کارت انگار جرم گرفته وقتی با الکل شستم البته پاکش کردم اما خوب میگم شاید تینر بهتر باشه

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

چندتا امکان وجود داره: 

1- بردهای کارت گرافیک 4 لایه یا 8 لایه هستند ، امکان داره لایه های داخلی اتصال کوتاه شده باشه (امکانش خیلی کم است ، اگه این اتفاق افتاده باشه ، باید شما بوی سوختگی احساس کنی)

2- یه تعداد دیود محافظت در برابر پلاریته برعکس ، امکان داره در مسیر ورودی ولتاژ 8 پین وجود داشته باشه که اوان اگه اتصال کوتا بشن. این حالتی که شما میگی پیش میاد

راه حل : تمام دیودهای رو برد با اهمتر چک کن هیچ کدام نباید اتصال کوتاه باشند. (عکس از برد باز شده بزار تا بگم کدوماها رو چک کنی)

والا ندارم اهم متر این تصویر کارته رو سیستم بدون برق ۸ پین 

WP_20191106_18_15_26_Rich.thumb.jpg.302d58ebdc8d89e8427487a6490e9a67.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نگفتین که از تبدیل استفاده می‌کنین، ممکنه (فقط احتمالی ضعیف هست) از تبدیل یا کابل باشه

از یه خروجی دیگه کارت تصویر بگیرین ببینین چطور میشه

با HDMI یا کابل دیگه به مانیتور یا تلویزیون وصل و چک کنین

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

دوست عزیز نگفتین که از تبدیل استفاده می‌کنین، ممکنه (فقط احتمالی ضعیف هست) از تبدیل یا کابل باشه

از یه خروجی دیگه کارت تصویر بگیرین ببینین چطور میشه

با HDMI یا کابل دیگه به مانیتور یا تلویزیون وصل و چک کنین

خیلی وقته از تبدیل استفاده میکنم بله با کابل دیگه هم تست شده مشکل تصویر دادن نداره نمیشه برق ۸ پین رو وصل کرد چون پاور خاموش میشه 

لینک به دیدگاه

من با r9 390x همچین مشکلی داشتم نگو یکی از فنها به قطعه ای که کنترلش میکرده فشار اورده و فاتحه...البته تعمیر شد دقیقا همین مشکل شما رو داشتم یه 210 گذاشتم سیستم اومد بالا

لینک به دیدگاه

در در 13 آبان 1398 در 17:36، Sky84 گفته است :

منظورتون چراغ ها هستن یا عدد ها جفتش چشمک نمیزنه ولی مثلا ۵ ولت ۴.۹ و ۳.۳ ولتم ۳.۲ مشکلی نداره ؟

WP_20191104_17_27_25_Pro.thumb.jpg.0b02701b209798cc989e6e76240f9e3d.jpg

این پاور در حالتی که زیر بار نیست سالمه ، این یعنی 100 درصد ممکن اوکی نباشه و زیر بار حداکثری عیب خودش رو نشون بده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

این پاور در حالتی که زیر بار نیست سالمه ، این یعنی 100 درصد ممکن اوکی نباشه و زیر بار حداکثری عیب خودش رو نشون بده

موافقم

زیر فشار هم تست بگیر شاید آمپرش درست نیست و باعث خرابی شده

با اینکه همه مدارک نشون میده گرافیکت مشکل داره ولی من شک دارم به پاورت که باعث خرابی شده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

پاور رو چطور زیر فشار تست بگیرم و اینکه فعلا کارت رو فرستادم برای اقای نورانی ببینم چی میشه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

پاور رو چطور زیر فشار تست بگیرم و اینکه فعلا کارت رو فرستادم برای اقای نورانی ببینم چی میشه 

با این پاور تستر نمیشه تست کرد تو پرشین تولز یه پاور تستر بود پاور رو حداکثر زیر بار میبرد همزمان ولتاژهای خروجی هم تست میکرد البته برای فروش گذاشته بودن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. قسمت ورودی برق گرافیکتون سوختگی دارین. 

تغذیه gpu. یک یا تعدادی قطعات smd مربوط به تغذیه که برق 12 پاور رو نیاز دارن سوختن. 

مشکل قطعا از پاورتون پیش اومده. Pg یا پاور گود  پاوری که دارین در نظر من پایینه. البته در نظر گارانتی احتمالا مشکلی نداره

اطلاعات تکمیلی در مورد پاورتون رو میتونین از جناب آقای شعبانی بپرسین. 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، derakulla گفته است :

سلام دوست عزیز. قسمت ورودی برق گرافیکتون سوختگی دارین. 

تغذیه gpu. یک یا تعدادی قطعات smd مربوط به تغذیه که برق 12 پاور رو نیاز دارن سوختن. 

مشکل قطعا از پاورتون پیش اومده. Pg یا پاور گود  پاوری که دارین در نظر من پایینه. البته در نظر گارانتی احتمالا مشکلی نداره

اطلاعات تکمیلی در مورد پاورتون رو میتونین از جناب آقای شعبانی بپرسین. 

به نظرتون گرافیک قابل تعمیره ؟

لینک به دیدگاه

احتمالا سوکت برق رو خوب جا نزده بوده یا یکی از فیشنهای سوکت جابجا شده تو تعویض پاور و روشن کرده تغذیه رو آسیب رسونده .شاید پاور هم مشکلی نداشته باشه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

به نظرتون گرافیک قابل تعمیره ؟

هست اگر قطعه یا قطعات آسیب دیدش موجود باشه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

احتمالا سوکت برق رو خوب جا نزده بوده یا یکی از فیشنهای سوکت جابجا شده تو تعویض پاور و روشن کرده تغذیه رو آسیب رسونده .شاید پاور هم مشکلی نداشته باشه

نه دوست من من حدود یه ساعت باهاش بازی کردم بعد یه مدت از پشت سیستم رفتم بعد اومدم دیدم سیستم خاموش شده من قبل روشن کردن سیستم چند بار کابل ها رو چک کردم 

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...