رفتن به مطلب

ارسال قطعه کامپیوتر از کانادا به ایران

saeedx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و عرض ادب و احترام

یه مشاوره از دوستان عزیز می خوام  و از کسانی که اطلاعاتی دارند خواهشمندم اینجانب رو راهنمایی بفرمایند:

برادر من ساکن آمریکا هست ( گرین کارت داره )

ماه آینده برای تعطیلات کریسمس داره میاد ایران

چند روز پیش بهش گفتم یه سی پی یو   AMD Ryzen 9 3900X  برام از آمازون آمریکا بگیره و با خودش بیاره ایران 

ولی برادرم قبول نکرد و میگه بدلیل تحریم  ها ؛ امکان داره توی فرودگاه آمریکا براش مشکل درست بشه و به نقض قوانین تحریم آمریکا متهم بشه !

میگه این CPU یه قطعه پیشرفته هست و ممکنه به اتهام انتقال تکنولوژی پیشرفته به ایران محکومش کنن ! البته من این استدلال برادرم رو قبول نکردم و گفتم قطعه کامپیوتر جزو تحریم نیست و توی ایران هم فراوون موجوده و نقض تحریم محسوب نمیشه ولی برادرم قبول نمیکنه و یه مقدار میترسه ! ( ایشون یه مقدار محافظه کار هستن )

در نهایت از یه نفر سوال کردم و گفت که برادرم میتونه قطعه رو بخره و از طریق اداره پست کشور کانادا برای من پست کنه به ایران ( برادر من در شهر دیترویت ایالت میشیگان ساکن هست و فاصله اش با مرز کانادا کمتر از دو ساعت هست و راحت میتونه از مرز رد بشه و بره کانادا برام پست کنه )

حالا دو سوال دارم:

1- آیا ارسال پستی از کانادا به ایران مشکل نداره و قطعه میرسه به دست من ؟؟؟

2- برادرم میگه وقتی روی بسته میخواد آدرس فرستنده رو بنویسه ممکنه نتونه آدرس آمریکا رو بده چون احتمال هست که کالا برگشت بخوره ولی به آدرس برادرم نیاد و گم و گور بشه !  - آیا بنظرتون مشکلی نداره آدرس آمریکا رو بعنوان آدرس فرستنده بده ؟؟؟

پی نوشت: آدرس فرستنده از این نظر مهم هست که اگر به هر دلیلی کالا برگشت بخوره ، اونوقت وقتی دوباره به دست برادرم برسه اون میتونه کالا رو به آمازون عودت بده و همه هزینه رو پس بگیره در غیر اینصورت کالا گم میشه و پول برادرم از بین میره !

لینک به دیدگاه

عجب بدبختی هستش نه میشه از داخل جنس خرید و نه از خارج

لینک به دیدگاه

سلام ، اصلا چنین چیزی‌ نیست اوردن قطعه کامپیوتری یا هرچیزی‌ یک عددش به عنوان مصرف شخصی بوده و به هیچ‌ قانون ، تحریمی یا شخصی مربوط نمیشه. در نهایت برادر شما اگه‌نگران هست جعبه cpu توی یه چمدان جدا و خود cpu رو توی کیف دستی قرار‌ بده. تعجب‌ میکنم برادرتون اونجا زندگی‌ میکنه و اینارو نمیدونه.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

Behrouz Molaei@

والا من هم با شما هم عقیده هستم

ولی نمیدونم چرا برادر من اینقدر محافظه کار و ترسو هست !  حتی بهشون گفتم که اصلا  box  سی پی یو و فن سی پی یو  رو هم لازم نیست بیاره و فقط خود قطعه رو لای لباسها بگذاره و بیاره ولی میگه اینجوری خطرش بیشتره که ممکنه بگن بصورت عمدی قطعه رو جاسازی کرده !  میگه اگه بخواد یه لپتاپ بیاره خطرش کمتره تا اینکه بخواد یه قطعه کامپیوتر رو بیاره !

مثلأ میگه یکی از دوستانش چند ماه پیش میخواسته یه دونه میکروسکوپ بیاره ایران ولی توی فرودگاه آمریکا  بهش گیر دادن و متهم به نقض تحریم شده ...

میگه مامورین پلیس فرودگاه توی آمریکا بصورت سلیقه ای عمل میکنن و هم احتمال عبور بدون مشکل هست و هم احتمال گیر دادن ... یعنی میگه شانسیه که گیر بدهند یا ندهند !

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

اونجا که مثل ایران بی قانون نیست خیلی راحت بپرسته بهش میگن دیگه مریض که نیستن بگن اشکال نداره بعد بیان دستگیرش کنن

بعدشم اینهمه قطعه و کالا از آمازون وارد میشه نقض تحریم نیست بعد یه دونه سی\یو بهش گیر بدن 

فقط باید باز کنه که دونن برای فروش نیست و بگه برای مصرف شخصیه 

لینک به دیدگاه

نقض تحریم چرا ؟ یک بنده خدایی برام سی پی یو اورد از امریکا ... سی پی یو کارکرده بود  از ایبی سفارش داده بودم داخل چمدون گذاشت با خودش اورد بدون هیچ مشکلی 

پرواز که مستقیم از امریکا به ایران فرود نمیاد که مامورین گمرک متوجه بشن این مسافر میره ایران یا خیر

امریکا که 2 سال هیچ شرکت پستیش به ایران ارسال نداره   کانادا هم باید سوال کنیدولی فکر میکنم ارسال داشته باشن

برای ادرس هم اگه بخواد برگشت بخوره فکر میکنم باید ادرس کانادا بدید تا بسته اگه برگشت خورد تحویل ارسال کننده بشه چون اگه برگشت بخوره باید از کانادا برگرده امریکا ( ارسال بین 2 کشور ) که خودش هزینه داره  و پست کانادا فکر نمیکنم اینکار انجام بده

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

همونطور که بهروز جان گفتند مشکلی نیستش که خودشون بیارند ولی از بابت پست از کانادا به ایران هم طبق تجربه مشکلی نیست و این کار هم امکان پذیره.

لینک به دیدگاه

سلام

سعید کاکو اولا پول پردازنده رو خودت پیش پیش بده بهش تا داداشت جرات ورزی بیشتری بکنه.

و اینکه ازش بپرس راجع به اینکه نیمه نگاهی هم به بلک فرایدی داشته  باشید.

لینک به دیدگاه

@Behrouz Molaei

@Elderado

@ASTS

@ahmad91

@mitternacht

با سپاس از راهنمایی دوستان

دیشب برادرم تماس گرفت و گفت که آدرس یکی از دوستانش رو تو کانادا گیر آورده تا بتونه بعنوان آدرس فرستنده به پست کانادا اعلام کنه و گفت که آماده هست تا قطعه رو بخره و برام پست کنه ولی هر اتفاقی بیفته مثلأ تو پست ایران سرقت بشه یا برگشت بخوره و به دست برادرم نرسه یا هر مشکل دیگه ای ،،، مسئولیتش با من خواهد بود !

هرچقدر هم  اصرار کردم ، راضی نشد که خریداری کنه و با چمدان خودش برام بیاره ...

والا من هم دیگه جرئت نکردم ریسک کنم و از اینکار منصرف شدم  ...

البته با این شرط که قرار شد همین 500 دلار هزینه خرید CPU رو ماه آینده که میاد ایران بعنوان سوغاتی نقدأ  ازش بگیرم 😂

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به یک عدد داداش آمریکایی که سالی یکی دو بار بیاد ایران شدیدا نیازمندیم :D 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Amirreza_T گفته است :

به یک عدد داداش آمریکایی که سالی یکی دو بار بیاد ایران شدیدا نیازمندیم :D 

ان شاء الله قسمت شد و طلبید و رفتیم سعی میکنم برای بچه های لیون برادری رو به جا بیارم و شما هم به عنوان نفر اول رزرو شدید.B|:x

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

ان شاء الله قسمت شد و طلبید و رفتیم سعی میکنم برای بچه های لیون برادری رو به جا بیارم و شما هم به عنوان نفر اول رزرو شدید.B|:x

دمت گرم  :17_heart_eyes::x😍

ویرایش شده توسط Amirreza_T
لینک به دیدگاه

در در 12 آبان 1398 در 22:32، saeedx گفته است :

با سلام و عرض ادب و احترام

یه مشاوره از دوستان عزیز می خوام  و از کسانی که اطلاعاتی دارند خواهشمندم اینجانب رو راهنمایی بفرمایند:

برادر من ساکن آمریکا هست ( گرین کارت داره )

ماه آینده برای تعطیلات کریسمس داره میاد ایران

چند روز پیش بهش گفتم یه سی پی یو   AMD Ryzen 9 3900X  برام از آمازون آمریکا بگیره و با خودش بیاره ایران 

ولی برادرم قبول نکرد و میگه بدلیل تحریم  ها ؛ امکان داره توی فرودگاه آمریکا براش مشکل درست بشه و به نقض قوانین تحریم آمریکا متهم بشه !

میگه این CPU یه قطعه پیشرفته هست و ممکنه به اتهام انتقال تکنولوژی پیشرفته به ایران محکومش کنن ! البته من این استدلال برادرم رو قبول نکردم و گفتم قطعه کامپیوتر جزو تحریم نیست و توی ایران هم فراوون موجوده و نقض تحریم محسوب نمیشه ولی برادرم قبول نمیکنه و یه مقدار میترسه ! ( ایشون یه مقدار محافظه کار هستن )

در نهایت از یه نفر سوال کردم و گفت که برادرم میتونه قطعه رو بخره و از طریق اداره پست کشور کانادا برای من پست کنه به ایران ( برادر من در شهر دیترویت ایالت میشیگان ساکن هست و فاصله اش با مرز کانادا کمتر از دو ساعت هست و راحت میتونه از مرز رد بشه و بره کانادا برام پست کنه )

حالا دو سوال دارم:

2- برادرم میگه وقتی روی بسته میخواد آدرس فرستنده رو بنویسه ممکنه نتونه آدرس آمریکا رو بده چون احتمال هست که کالا برگشت بخوره ولی به آدرس برادرم نیاد و گم و گور بشه !  - آیا بنظرتون مشکلی نداره آدرس آمریکا رو بعنوان آدرس فرستنده بده ؟؟؟

پی نوشت: آدرس فرستنده از این نظر مهم هست که اگر به هر دلیلی کالا برگشت بخوره ، اونوقت وقتی دوباره به دست برادرم برسه اون میتونه کالا رو به آمازون عودت بده و همه هزینه رو پس بگیره در غیر اینصورت کالا گم میشه و پول برادرم از بین میره !

سلام. برادرتون یه تماس بگیره با فرودگاه و بگه یکعدد CPU میخوام ببرم ایران مدلشم اینه... یا میگن نمیشه یا میگن مشکلی نیست، این همه داستان چرا.

درضمن قطعات PC جزو تکنولوژی‌های  غیرقابل انتقال محسوب نمشه و به احتمال 99درصد میتونه با خودش بیاره

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Gh-Moradi گفته است :

سلام. برادرتون یه تماس بگیره با فرودگاه و بگه یکعدد CPU میخوام ببرم ایران مدلشم اینه... یا میگن نمیشه یا میگن مشکلی نیست، این همه داستان چرا.

درضمن قطعات PC جزو تکنولوژی‌های  غیرقابل انتقال محسوب نمشه و به احتمال 99درصد میتونه با خودش بیاره

اخه میگه اصلا قابل پیش بینی نیست که اون مأموری که روز سوار شدن به هواپیما ، مسافرین رو بازرسی میکنه ممکنه چه رفتاری داشته باشه و مثلأ امکان داره الان تماس بگیره و اعلام کنند مشکلی نیست ولی روز سوار شدن به هواپیما ، اون مأمور security فرودگاه بنا به برداشت شخصی خودش به این موضوع گیر بده و حالا تا بخوای ثابت کنی که برای استفاده شخصی هست و ممنوع نیست و ...  کلی مشکل ایجاد کنند و پرواز رو از دست بده

لینک به دیدگاه

مشکلی پیش نمیاد.

من 1 ماه پیش 5700xt و یک وبکم و میکروفن توی بارم بود ، بدون هیچ مشکلی آوردم :) بخوان بهشونم گیر بدن توی ایران گیر میدن نه آمریکا ! البته بنده از کانادا میامدم ایران.

توی اینطرف هم اگر شما از هر جنس یکی داشته باشی مشکلی پیش نمیاد ، چمدون منو گشت ولی چون از چیزی دوتا نداشتم نتونست گیر بده.خیالتون راحت باشه.

ویرایش شده توسط angel of death
لینک به دیدگاه

نقل قول

1-بله میشه ، قبل این تحریم های جدید تا یکجایی با DHL یا اکسپرس هم میشد ، اما بعده تحریم ها فقط به صورت "پست بین المللی" میشه که البته زمان خیلی زیاده طول خواهد کشید تا براتون بیاد بعلاوه هزینه نسبتا بالا.

2-مشکلی نداره ! شما برفرض مثال می توانید بسته از آلمان بفرستید برای ایران (گیرنده) اما فرستنده رو بزنید مثلا آمریکا ! هیچ مشکلی بوجود نمیاد.

ویرایش شده توسط angel of death
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

اخه میگه اصلا قابل پیش بینی نیست که اون مأموری که روز سوار شدن به هواپیما ، مسافرین رو بازرسی میکنه ممکنه چه رفتاری داشته باشه و مثلأ امکان داره الان تماس بگیره و اعلام کنند مشکلی نیست ولی روز سوار شدن به هواپیما ، اون مأمور security فرودگاه بنا به برداشت شخصی خودش به این موضوع گیر بده و حالا تا بخوای ثابت کنی که برای استفاده شخصی هست و ممنوع نیست و ...  کلی مشکل ایجاد کنند و پرواز رو از دست بده

صحبت شما منطقی نیست آخه هر مامور سلیقه‌ای برخورد نمیکنه، یک قانون (چهارچوب) واسه فرودگاه تعریف شده و طبق اون به شما جواب میدن

دوستان گوشی و قطعات اوردن هیچ مشکل پیش نیامده اگه بمقدار مصرف یکنفر باشه و بفهمن استفاده تجاری نداره گیر نمیدن تازه اگه قرار بر گیر دادن باشه توی این مملکت بی‌دروپیکر گیر میدن

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saeedx گفته است :

سلام . مگه ایرانه که الکی گیرت بدن بله و نه بیارن براتــ .

حرفتون منطقی نیسـت و ایرانی فکر میکنی چون تو ایران این چیزا رو زیاد دیدی . فکر میکنی همه کشورا همینجوری هستن .

براساس قانون فرودگاه حرف میزنن اگه گفتن بله میشه براساس قانون بهت بله گفته . عشقی یا مرامی  بهت که نگفته .

اگرم نشه بهتون نه میگه . کار خودشو از دست بده برای یکنفـر .. !

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام داداش

میخواستم ببینم آخر قضیه چی شد؟

از کانادا میشه بدون مشکل به ایران وسایلی ارسال کرد؟

محصول به دست شما الان سالم رسیده؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...