رفتن به مطلب

کمک برای اورکلا MSI N 590 GTX

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

لطفا در ارتباط با اورکلاک کردن کارت MSI N590GTX راهنماییم کنید

ابزارهای مورد نیاز و مقادیر مناسب.

سیستم من:

Cpu: i7 2600

MB: p8h67

Ram: 16G 1333

Power: GP785

VGA: MSI N590GTX

تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتره زیاد به فکر اورکلاک کردن 590 نباشید چون مدار تغذیه ضعیفی داره و ممکنه مشکل ساز بشه

ویرایش : من معذرت میخوام. هرچقدر دوست دارید اورکلاکش بکنید. من با توجه به بحث های زیادی که قبلا در رابطه با مشکل ضعف VRM های 590 داشتیم توصیه کردم که به خاطر ریسک بالایی که داره به خاطر جیب خودتون از خیر اورکلاک کردن این کارت بگذرید.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

یعنی پیشنهاد می کنید از اینکار ناامید بشم؟ :(

تو چندتا سایت این کارت و اورکلاک کردن :

how-to-overclock-the-gtx-590_3.jpg

asus_gtx590_maxoc.jpg

لینک به دیدگاه

بهتره زیاد به فکر اورکلاک کردن 590 نباشید چون مدار تغذیه ضعیفی داره و ممکنه مشکل ساز بشه

بهمن جان منفی رو من دادم . ما برای وصل کردین آمدین *** نی برای فصل کردن ...

بهتره بگید برای چه منظور می خواهید اورکلاک کنید !!!

چه انتظاری از کارتتون قبل و بعد اور دارید ؟

لینک به دیدگاه

اگر برای رکوردگیری گرافیک که تا چه فرکانسی میتونی اورش کنی ، میخوای اینکار رو انجام بدی ، یه حرفی . ولی برای اینکه تو بازیها بتونی فریم بهتری بگیری ، بهتره این کار رو نکنی . چون پردازنده شما برای اورکلاک محدودیت داره . مادربورد شما یک مادربورد خیلی عالی برای اورکلاک نیست و رم شما هم فرکانس پایینی داره . هرچند مدلش رو مشخص نکردید و ممکنه مدل خیلی خوبی باشه . اما مهمترین نکته پاور شماست که برای اورکلاک کردن این کارت ممکنه شما رو به دردسر بندازه . برای رکوردگیری میتونی کمی بهش فشار بیاری . ولی نمیتونی تو همون فرکانس بالاتر نگرش داری . ضمن اینکه باید کیس شما تهویه خیلی خوبی داشته باشه و از خنک کننده خوبی هم برای کارت استفاده کنید .

اما اگر میخوای فقط کمی کارت رو اورکلاک کنی ، در واقع به اندازه ای که سیستم جواب بده ، هیچ تفاوت خاصی تو کارایی کارت نمیبینی . شاید 1-2 فریم . اون هم به زور . به نظر من این کار رو نکن و با همین حالت کار کن . کارتی که شما داری قویترین کارت گرافیکه . نیازی به اورکلاک نداره .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاور فوق العاده لب مرزی هست.... 785 برای 590 واقعا لب مرزی هست . پاورتو یک کاریش بکن. حداقل هزار !! این پاور با این کارت خیلی بهش فشار میاد رو ریل 12 !!! حدال یک پاور 900 وات مرغوب میخواد !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان منفی رو من دادم . ما برای وصل کردین آمدین *** نی برای فصل کردن ...

بهتره بگید برای چه منظور می خواهید اورکلاک کنید !!!

چه انتظاری از کارتتون قبل و بعد اور دارید ؟

پوریا جان من هم یک منفی به شما دادم. چون اگر یک مقدار در مورد ضعف VRM کارت 590 تحقیق کنید متوجه میشید که اورکلاک کردن این کارت با توجه به قیمت فوق الاده بالایی که داره و ریسک بسیار زیادش کار پر خطریه و به همین دلیل این توصیه رو کردم. با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی پیشنهاد می کنید از اینکار ناامید بشم؟ :(

تو چندتا سایت این کارت و اورکلاک کردن :

how-to-overclock-the-gtx-590_3.jpg

asus_gtx590_maxoc.jpg

درسته. چون یا باید خیلی محطاتانه و کم اورکلاکش بکنید ( که بیشتر از 4-3 فریم در بازیهای سنگین نداره و اصلا ارزشش رو نداره ) و یا اگر انتظار بیشتری دارید این کارت توانایی تحملش رو در دراز مدت نخواهد داشت. اون سایتها هم مثل من و شما بودجه شون محدود نیست و اگر کارت رو بسوزونن هم براشون خیلی مهم نیست

لینک به دیدگاه

البته شما 785 بلایی سر سیستمت نمیاد ولی پاور زیر لود فشار زیادی بهش میاد . از طرفی برای چند فریم بیشتر ارزش لورکلاک رو نداره. چون از طرفی این کارتها ماسفتهاش خیلی داغ میکنه و چون مدار تغذیشونم به لطف انودیدا برازنده یک کارت در این رده نیست اورکلاک ریسک خواهد داشت. ریسکی بالاتر از ریسک معمول اورکلاک کردن !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این تصویر حرارتی از GTX 590 اورکلاک نشده در حالت لود گرفته شده. که کاملا نشون میده دمای ناحیه VRM تا چه حد بالاست و نشون دهنده اینه که حتی بدون اورکلاک هم VRM های این کارت تحت فشار زیادی هستند. حالا فکر کنید اگر این کارت اورکلاک بشه چه بلایی سر مدار تغذیه ای که همین طوریش داره رو مرز کار میکنه خواهد اومد.

IMG0031587.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای مقایسه میتونید تصویر GTX 570 رو در همون حالت ببینید.به تفاوت دمای VRM ها دقت کنید

IMG0030265.png

لینک به دیدگاه

خوب نظر بهمن جان اینکه شما کارتت رو اور نکنی .

نظر من اینه که بیایم با هم دیگه جلو بریم تا جایی که سیف هست برای کارتتون . البته با قبول ریسکش از جانب خودتون . من فقط می تونم بگم اگر اوری که می خواهی انجام بدی معقول باشه احتمالش خیلی ضعیف هستش که بلایی سر کارتت بیاد.

انتخاب با خودت هستش . می تونی به اونی آدمکی که روی شونه چپت نشست گوش بدی و یا به اون آدمکی که روی شونه راستت نشسته گوش بدی. از الان بگم من اون راستیم ها =))

اگر موافق هستی می تونیم شروع کنیم.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

با سلام اورکلاک این کارت گرافیکی به هیچ وجه منطقی نیست و در صورت صدمه کارت گرافیکی با توجه به این نکته که مشکل فیزیکی براش پیش میاد ممکن هست شرکت گارانتی نکنه براتون!

لینک به دیدگاه

با سلام اورکلاک این کارت گرافیکی به هیچ وجه منطقی نیست و در صورت صدمه کارت گرافیکی با توجه به این نکته که مشکل فیزیکی براش پیش میاد ممکن هست شرکت گارانتی نکنه براتون!

سلام علیکم جناب کریمخانی عزیز . دلمون براتون تنگ شده بود.

البته توی همه موارد خرابی صدمه فیزیکی به کارت وارد نمی شه . ما تعریف گارانتی ماتریکس رو خیلی بیشتر از این حرفا شنیده بودیم . ماتریکس همیشه حامی تمامی اورکلاکرهای ایرانی بوده.

من هنوز هم اسرار دارم که دوست عزیزمون کارتی رو که پول کمی هم بابتش ندادند رو اور کنند به دو دلیل . 1- همه تجربه خوبی می تونه براشون باشه و زمینه ساز فعالیت ها حرفه ای بعدیشون 2- و مهم تر از دلیل قبلی اینه که از کارتی که این همه پولش رو دادند نا امید و دلسرد نشند.

من تا وقتی که کارتت نسوزه رو شونه راستت نشستم و زیر گوشت می خونم که اورش کنی =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پوریا جان چرا ایشون حتما باید این کارت رو اورکلاک کنند تا ازش دلسرد نشن؟؟ مگه کارت ضعیفیه؟ یا کمتر از بقیه قطعات ایشونه؟ به نظر من اول باید بقیه قطعاتشون رو تقویت کنند و آخر سر اگر راضی نبودن اقدام به اورکلاک کارت گرافیک بکنن. من که دیگه خوراکم اورکلاکه گرافیکه. شما هم دیدید که تو مسابقه novabench کارت GTX 460 رو تا 1 گیگاهرتز اورکلاک کردم. نظر من این بود. حالا اگر خیلی علاقه دارید که ایشون اولین تجربه اورکلاکشون با یه همچین کارتی باشه من هم مشتاقم ببینم به چه نتیجه ای می رسید ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی صاحب تاپیک کجاست؟ خبری ازش نیست!

لینک به دیدگاه

یه سوال

چطور میشه یه کارت گرافیک رو ظرف کمتر از 4 روز داغون کرد طوری که در روز پنجم حتی در حالت عادی در پردازش بازیها دچار مشکل باشه؟

با ذکر این نکته که طوری باشه که شرکت گارانتی کننده گارانتی کارت رو قبول کنه

نه اینکه بهونه بیاره؟

لینک به دیدگاه

اصل قضیه اینه که من اهل بازی نیستم و بیشتر با برنامه های VFX و گرافیکی کار میکنم و اشتباه بزرگی کردم که این کارت و خریدم و نرفتم سراغ کارت های quadro

فقط بخاطر تعداد هسته های cuda خریدمش که اتفاقا تو برنامه هایی که از کارت گرافیک و openGL استفاده زیاد می کنند و همچنین بازی ها ، بسیار پر قدرت عمل میکنه اما در نرم افزارهای VFX در حد و اندازه های پولی که براش پرداختم جواب نگرفتم یا من انتظارم بالاتر بود.

اگر قضیه اورکلاک کردنش منتفی بشه مطمئنا این کارت و می فروشم!

تو همین ماه خریدمش و از لیون کامپیوتر ( آقای حسینی ) هم خرید کردم. و همینجا اعلام میکنم به بالاترین قیمت می فروشمش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال

چطور میشه یه کارت گرافیک رو ظرف کمتر از 4 روز داغون کرد طوری که در روز پنجم حتی در حالت عادی در پردازش بازیها دچار مشکل باشه؟

نه اینکه بهونه بیاره؟

یه کم آب بریز رو بردش و روشنش کن :D البته تضمین نمیکنم که آواژنگ گیر نده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصل قضیه اینه که من اهل بازی نیستم و بیشتر با برنامه های VFX و گرافیکی کار میکنم و اشتباه بزرگی کردم که این کارت و خریدم و نرفتم سراغ کارت های quadro

فقط بخاطر تعداد هسته های cuda خریدمش که اتفاقا تو برنامه هایی که از کارت گرافیک و openGL استفاده زیاد می کنند و همچنین بازی ها ، بسیار پر قدرت عمل میکنه اما در نرم افزارهای VFX در حد و اندازه های پولی که براش پرداختم جواب نگرفتم یا من انتظارم بالاتر بود.

تو همین ماه خریدمش و از لیون کامپیوتر ( آقای حسینی ) هم خرید کردم. و همینجا اعلام میکنم به بالاترین قیمت می فروشمش .

درسته که تعداد مجموع CUDA Core های این کارت زیاده ولی باید توجه کرد که این کارت در واقع 2 تا کارت هستش و احتمالا برنامه هایی که شما ازشون استفاده می کند از هر دو GPU استفاده نمی کنن. بر خلاف بازیهای جدید که معمولا از هر 2 GPU این کارت میتونن استفاده کنن. ممکنه با ساختن یه پروفایل برای برنامه VFX خودتون در Nvidia Control Panel و انتخاب یکی از حالت های Alternate Frame Rendering 1 یا Alternate Frame Rendering 2 برای SLI بتونید کاری کنید که برنامه از هر دو GPU استفاده کنه

لینک به دیدگاه

خوب برادر من این رو از اول می گفتی دیگه. من مونده بودم الان روی شونه چپتم یا روی شونه راستت :lol: تازه بهمن هم بهم یک منفی داد .

آقای حسینی که کارت های Quadro دارند. حالا شاید اون موقع که شما این رو خریدید موجود نبوده ولی الان دارند.

حالا که شما این شرایط رو بیان کردی بنده هم می گم این کارت رو اور نکن.

بهمن جان نگو برادر ، صاحبش اینجاست . بزن گارانتی کارتش ماتریکس باشه شما جواب آقای کریمخانی رو می دی؟ :wacko:

@};-

لینک به دیدگاه

من تا وقتی که کارتت نسوزه رو شونه راستت نشستم و زیر گوشت می خونم که اورش کنی =))

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

یه سوال

نه اینکه بهونه بیاره؟

آخه چرا منفی؟

یه سوال پرسیدیم

گناه که نکردیم

شاید باید میگفتم کارت دچار مشکل بشه بدون اینکه آسیب فیزیکی ببینه

لینک به دیدگاه

آخه چرا منفی؟

یه سوال پرسیدیم

گناه که نکردیم

شاید باید میگفتم کارت دچار مشکل بشه بدون اینکه آسیب فیزیکی ببینه

عزیز فکر نمیکنید این کار نوعی دروغگویی به حساب میاد ؟!!

حالا چرا میخواید 5970 نگون بخت رو بسوزونید ؟!! :D این 5970 که الان شما در صدد سوزوندنش هستی زمانی برا خودش برو بیایی داشته ! :p

مگه مشکلی داره که الان گارانتی قبولش نمیکنه ؟!!

ویرایش شده توسط Xzero
لینک به دیدگاه

عزیز فکر نمیکنید این کار نوعی دروغگویی به حساب میاد ؟!!

حالا چرا میخواید 5970 نگون بخت رو بسوزونید ؟!! :D این 5970 که الان شما در صدد سوزوندنش هستی زمانی برا خودش برو بیایی داشته ! :p

مگه مشکلی داره که الان گارانتی قبولش نمیکنه ؟!!

کاری به راستو دوروغش ندارم

فقط محض اطلاع پرسیدم که همچین راهی هست یا نه؟

مشکل که نداره

اما سوال من اینه که چطور میشه مشکل دارش کرد؟

در ضمن نمیخوام بسوزونمش

4870x2 من هم نسوخته بود که اگه سوخته بود گارانتی قبولش نمیکرد

مشکلش این بود که برنامه هایی که برای اجرا نیاز به کارت گرافیک داشت رو نمیتونست اجرا کنه و شبیه حالی بود که کارت تا خرخره اور شده باشه و استیبل نباشه

در واقع تو بازیها و ... استیبل نبود حتی تو فرکانس استاندارد خودش که البته ظرف مدت یک سال و نیم این اتفاق براش افتاد

حالا میخوام ببینم میشه این روند رو تسریع کرد و ظرف حداکثر یک هفته روی یک کارت گرافیک ( حالا با هر کیفیت ساخت و یا قدرت پردازشی و خنک کنندگی) این کار رو انجام داد؟

ویرایش شده توسط ARF
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...