رفتن به مطلب

پرفورمنس افتضاح Vega 64(مشکل حل شد )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 10 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلام دوست عزیز 

تصویری از gpu-z قرار بدید .

image.thumb.png.697b7d8b0d8bdf5c02352896b0c3b7af.png

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه به سیستم دیگه دسترسی داری روی اون تست کن اگه نداری یه ویندوز تازه بریز بدون هیچ نرم افزار اضافی که تداخل نده درایور گرافیک استیبل بریز نه بتا

یه بازی دایرکس 11-12 بریز تست کن  بازی که کمترین مشکلات رو داشته باشه چون ممکنه ببری گارانتی بگه بازی کرکیه و ایراد میده (حرفی که به بنده زدن !) مگه تو ایران غیر کرکی هم بازی میکنیم ؟ به غیر از آنلاین

فعلا که دسترسی ندارم تست بگیرم رو یه سیستم دیگه والا فک نکنم مشکل از خود گرافیک باشه چون توی دوتا 144 فریم  روی High فیکس میده حتی فنش هم روشن نمیشه ولی توی بازی های دیگه... البته توی دوتا کلا 100 وات مصرف داره و تو بازی های سنگین تر بیشتر مصرف داره فک میکنم مشکل از پاوره 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

بایوس رو آپدیت کردید ؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

بایوس رو آپدیت کردید ؟

نه آپدیت نکردم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Slasher گفته است :

نه آپدیت نکردم.

با توجه به نام معقول بودن پارامترهای که بهش اشاره کردید . همه این ها باگ و نا هماهنگی هست . بایوس جدید رو از سایت گیگابایت دانلود و در ساعات بامدادی که احتمال قطعی برق کمه آپدیت کنید .به احتمال زیاد مشکلات فرکانس ، نمایش نا درست وات و  ... حل میشه .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، dmcmrk گفته است :

با توجه به نام معقول بودن پارامترهای که بهش اشاره کردید . همه این ها باگ و نا هماهنگی هست . بایوس جدید رو از سایت گیگابایت دانلود و در ساعات بامدادی که احتمال قطعی برق کمه آپدیت کنید .به احتمال زیاد مشکلات فرکانس ، نمایش نا درست وات و  ... حل میشه .

توی سایت TechPowerUP گشتم  اخرین نسخه بایوسش واسه سال 2017 بود 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

توی سایت TechPowerUP گشتم  اخرین نسخه بایوسش واسه سال 2017 بود 

گفتم که از سایت خود سازنده رسمی یعنی گیگابایت دانلود کنید .

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RXVEGA64GAMING-OC-8GD/support#support-dl

اگر هم با نحوه آپدیت آشنا نیستید بفرمایید تا مراحل رو خدمتتون عرض کنم.

ویرایش شده توسط dmcmrk
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

عزیز فورمارک رو کلا بی خیال شید که باگ زیاد داره برای کارتهای ای ام دی . منم رو چند تا کارت ای ام دی این مشکل رو داشتم و اصلا لود کامل نمیده . نمیدونم داستانش چیه .

تو برنامه افتر برنر یه حرکتی بزن ببین جوابش چیه . پاور لیمیت کمی اضافه کن و یه کمی هم ولتاژ کم کن البته خیلی کم . مثلا 10 درصد پاور لیمیت و ولتاژ هم یه مقدار کم کن ببین کور کلاک بالاتر میره یا به همون صورت هستش . برای اینکه دما هم خیلی بالا نره به نظرم از فن فیکس استفاده کن تا مشخص بشه جریان چیه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

عزیز فورمارک رو کلا بی خیال شید که باگ زیاد داره برای کارتهای ای ام دی . منم رو چند تا کارت ای ام دی این مشکل رو داشتم و اصلا لود کامل نمیده . نمیدونم داستانش چیه .

تو برنامه افتر برنر یه حرکتی بزن ببین جوابش چیه . پاور لیمیت کمی اضافه کن و یه کمی هم ولتاژ کم کن البته خیلی کم . مثلا 10 درصد پاور لیمیت و ولتاژ هم یه مقدار کم کن ببین کور کلاک بالاتر میره یا به همون صورت هستش . برای اینکه دما هم خیلی بالا نره به نظرم از فن فیکس استفاده کن تا مشخص بشه جریان چیه 

توی افتربرنر هیچ کاری نمیشه کرد نه میشه سرعت فن رو کم و زیاد کرد نه چیز دیگه رو کم و زیاد کرد اصلا جواب نمیده  افتربرنر نمیدونم چرا 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

گفتم که از سایت خود سازنده رسمی یعنی گیگابایت دانلود کنید .

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RXVEGA64GAMING-OC-8GD/support#support-dl

اگر هم با نحوه آپدیت آشنا نیستید بفرمایید تا مراحل رو خدمتتون عرض کنم.

همین بایوس روش بود دوباره دانلود کردم و آپدیت کردم 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

توی افتربرنر هیچ کاری نمیشه کرد نه میشه سرعت فن رو کم و زیاد کرد نه چیز دیگه رو کم و زیاد کرد اصلا جواب نمیده  افتربرنر نمیدونم چرا 

مگه میشه ؟؟؟؟؟ شما با خود برنامه وات من ای ام دی اینکارو بکن ببین چه جوابی میده 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

مگه میشه ؟؟؟؟؟ شما با خود برنامه وات من ای ام دی اینکارو بکن ببین چه جوابی میده 

با کدوم برنامه بنچمارک بگیرم ؟ شما گفتی Furmark واسه AMD باگ داره 

لینک به دیدگاه

سلام 

فرمارک یه اشکالی داره، اونم اینه که چون خیلی به کارت فشار میاره دما کارت بالا می ره  و برای مقابله با اون کارت فرکانس خودش رو کم می کنه. مثلا منم یه کارت بدون مشکل رو وقتی ازش تست فرمارک می گرفتم، فرکانس تا 1500 بالا می رفت در حالی که توی بازی ها تا 1900 هم بالا می رفت. کلا فر مارک برای تست اینکه کارت سالمه یا خرابه خوبه و اگه کرش کنه نشون می ده که خرابه یا یه اشکالی هست.

e7rj_furmark_test.jpg

به جاش می تونید از Heaven Benchmark 4.0 استفاده کنید که این اشکال رو نداره.

برای مشکل شما هم من خودم  کارت amd نداشتم ولی با توجه به سابقه ای که دارن، می گن خیلی مصرف بالایی داره و برق زیاد می کشن. ممکنه پاور شما 750 کافی باشه ولی ممکنه مقدار جریانی که می تونه برای کابل های 8 پین می ده کم باشه و نتونه این هیولا رو سیر کنه.

برای همین من حدس می زنم مشکل شما ترکیب تک کاناله/ ناکافی بودم رم و قدرت کم پاور باشه.

در کل اگه می تونستید کارت رو یه دستگاه دیگه با پاور "با کیفیت" تست کنید خیلی عالی می شد. 

ویرایش شده توسط amir44
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

نه دوست عزيز به هيچ وجه از فورمارك استفاده نكنيد به هيچ وجه . شايد كارت گرافيك شما ديگه اون كارت گرافيك سابق نشه.

ویرایش شده توسط dmcmrk
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

سلام 

فرمارک یه اشکالی داره، اونم اینه که چون خیلی به کارت فشار میاره دما کارت بالا می ره  و برای مقابله با اون کارت فرکانس خودش رو کم می کنه. مثلا منم یه کارت بدون مشکل رو وقتی ازش تست فرمارک می گرفتم، فرکانس تا 1500 بالا می رفت در حالی که توی بازی ها تا 1900 هم بالا می رفت. کلا فر مارک برای تست اینکه کارت سالم یا خراب بودن خوبه و اگه کرش کنه نشون می ده که خرابه. 

e7rj_furmark_test.jpg

به جاش می تونید از Heaven Benchmark 4.0 استفاده کنید که این اشکال رو نداره.

برای مشکل شما هم من خودم  کارت amd نداشتم ولی با توجه به سابقه ای که دارن، می گن خیلی مصرف بالایی داره و برق زیاد می کشن. ممکنه پاور شما 750 کافی باشه ولی ممکنه مقدار جریانی که می تونه برای کابل های 8 پین می ده کم باشه و نتونه این هیولا رو سیر کنه.

برای همین من حدس می زنم مشکل شما ترکیب تک کاناله/ ناکافی بودم رم و قدرت کم پاور باشه.

در کل اگه می تونستید کارت رو یه دستگاه دیگه با پاور "با کیفیت" تست کنید خیلی عالی می شد. 

با Heaven تست میکنم حتما ببینم چی میشه 
البته رم دوکاناله هستش و فرکانس 3000 داره کار میکنه ولی خب 2 ماژول 4 گیگه که کمه واسه این کارت ولی بازم فک نکنم دلیل باشه که توی Witcher و Watch dogs 2 زیر 45 فریم بده...
خودم فک میکنم مشکل از پاوره گرینه ...

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

تو بازی تست بگیر مثلا همون ویچر 3 که گفتید . ببین فرکانس بالاتر میره یا نه . این کارت با رم 8 تک کاناله هم نباید اینهمه ضعیف عمل کنه . 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در نرم افزار gpu z سر برگ advanced رو انتخاب و روي جنرال كليك و amd bios رو انتخاب و تصوري قرار بديد

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

در نرم افزار gpu z سر برگ advanced رو انتخاب و روي جنرال كليك و amd bios رو انتخاب و تصوري قرار بديد

11.thumb.gif.7f85f75d21662a666e77bb95aada6433.gif
خدمت شما 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 59 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

الان درایور بتا دارید سریعا با ddu پاک کنید و آخرین نسخه استیبل از techpowerup بگیرید

https://www.techpowerup.com/download/amd-radeon-graphics-drivers/

19.10.1 whql

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

11.thumb.gif.7f85f75d21662a666e77bb95aada6433.gif
خدمت شما 

تا اونجايي كه من مي دونم كارت شما دوال بايوس نيست. پس فلش زدن دوباره كارت رو به آخرين مرحله موكول كنيد. بايوس آخرين ورژن و f2 هست .

همان طور كه دوستان گفتند بهترين تست بازي هست.

نرم افزار msi afterburner  رو پاك كرده و سيستم  ري استارت كنيد.(پيشنهاد مي كنم كه از طريق نرم افزار your unistaller  از روي سيستم پاك كنيد )

يك) وارد محيط درايور.......... دو) وارد سربرگ gaming (پروفايل هاي گرافيكي بازي ها رو حذف كنيد) ......  سه) وارد سر برگ global setting بشيد.

بر روي reset كليك و سه مرتبه هر يك از گزينه هاي graphics settings و shader chache و hbcc رو اتخاب كنيد.

سپس وارد سر برگ global wattman بشيد و تنظيمات رو ريست كنيد.و از درايور خارج بشيد.

ساين اوت كرده و دومرتبه وارد محيط ويندوز بشيد. و 

اينبار وارد درايور شده و تنظيمات global wattman رو بر روي power saver قرار داده و درايور رو ببنديد.

كليد هاي control سپس shift و بعد از اون O رو با هم بفشاريد. تا بتونيد پارا متر ها رو كنترل كنيد. وارد بازي ها بشيد و تنظيمات مربوط به vsync و ميزان فريم و... غير عال و نا محدود كنيد.

و تنيجه رو بفرماييد.

****از restore factory  استفاده نكنيد.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Slasher گفته است :

دورد 
دوستان یک عدد vega 64 خریداری کردم ولی درواقع از 1070 هم ضعیف تر کار میده فرکانس کارت از 1000 بالاتر نمیره و فرکانس مموری هم از 800 بالاتر نمیره توی بازی که اصلا FPS خوبی نمیده در صورتی که توی Witcher 3 روی Ultra باید بالای 60 بده ولی 45  FPS میده توی بنچمارک Furmark هم روی Preset Full HD دوروبر 51 فریم میده که افتضاس

پردازنده رایزن 2600X هست و رم هم TridentZ 8GB با فرکانس 3000 هست پاور هم 750 وات گرین پلاتینیوم هست

واقعا کلافه شدم  که چرا انقد ضعیف کار میده مشکل از کجاست دوستان ؟ 

سلام

اولا درایورتون رو بروزترین  نصب کنید

دوست عزیز یه نکته ساده ای هستش که اگه Power Limit تو Wattman پایین باشه برای کاهش مصرف برق کافی به کارت نمیرسونه و کارت نمیتونه به ماکسیمم کلاک برسه

اینو یه بررسی کنید زیر صفر نباشه

تو عکس پیوست اون قسمت رو مشخص کردم

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

تا اونجايي كه من مي دونم كارت شما دوال بايوس نيست. پس فلش زدن دوباره كارت رو به آخرين مرحله موكول كنيد. بايوس آخرين ورژن و f2 هست .

همان طور كه دوستان گفتند بهترين تست بازي هست.

نرم افزار msi afterburner  رو پاك كرده و سيستم  ري استارت كنيد.(پيشنهاد مي كنم كه از طريق نرم افزار your unistaller  از روي سيستم پاك كنيد )

يك) وارد محيط درايور.......... دو) وارد سربرگ gaming (پروفايل هاي گرافيكي بازي ها رو حذف كنيد) ......  سه) وارد سر برگ global setting بشيد.

بر روي reset كليك و سه مرتبه هر يك از گزينه هاي graphics settings و shader chache و hbcc رو اتخاب كنيد.

سپس وارد سر برگ global wattman بشيد و تنظيمات رو ريست كنيد.و از درايور خارج بشيد.

ساين اوت كرده و دومرتبه وارد محيط ويندوز بشيد. و 

اينبار وارد درايور شده و تنظيمات global wattman رو بر روي power saver قرار داده و درايور رو ببنديد.

كليد هاي control سپس shift و بعد از اون O رو با هم بفشاريد. تا بتونيد پارا متر ها رو كنترل كنيد. وارد بازي ها بشيد و تنظيمات مربوط به vsync و ميزان فريم و... غير عال و نا محدود كنيد.

و تنيجه رو بفرماييد.

****از restore factory  استفاده نكنيد.

در 9 دقیقه قبل، Ali-KhN گفته است :

سلام

اولا درایورتون رو بروزترین  نصب کنید

دوست عزیز یه نکته ساده ای هستش که اگه Power Limit تو Wattman پایین باشه برای کاهش مصرف برق کافی به کارت نمیرسونه و کارت نمیتونه به ماکسیمم کلاک برسه

اینو یه بررسی کنید زیر صفر نباشه

تو عکس پیوست اون قسمت رو مشخص کردم

Untitled.png

خیلی ممنون از شما دوستان عزیز واقعا سپاسگذارم 🙏😌

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

خیلی ممنون از شما دوستان عزیز واقعا سپاسگذارم 1f64f.png1f60c.png

سلام

نتیجه چی شد ؟

لینک به دیدگاه

سلام اگه هنوز مشکل دارید ویندوز ورژن 180x را نصب کنید ورژن 19 یه باگ عجیبی داره. دوستم من هم vega 64 داره ویندوز خراب بود ویندوز آخرین ورژن را ریخت تو بازی Cs go که 300 فریم می‌گرفت حداقل شد 200 فریم یعنی یک سوم کارایی کمتر. 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، zen گفته است :

سلام اگه هنوز مشکل دارید ویندوز ورژن 180x را نصب کنید ورژن 19 یه باگ عجیبی داره. دوستم من هم vega 64 داره ویندوز خراب بود ویندوز آخرین ورژن را ریخت تو بازی Cs go که 300 فریم می‌گرفت حداقل شد 200 فریم یعنی یک سوم کارایی کمتر. 

مطمئنید ؟

من ورژن 1903نصب دارم و حس میکنم یه مقدار افت فریم تو GTA V دارم

کارتم

RX 460 4GB

ممکنه از ویندوز باشه ؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...