رفتن به مطلب

مشکل روشن و خاموش شدن سیستم

ap70
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

سیستمم گرفتار یه مشکل شده که مشکل به شرح زیر هست.اگه میشه کمکم کنید ممنون.

امروز سیستمم رو روشن کردم نزدیک چهار ثانیه فن پاور و سی پی یو و گرافیک کار کرد و بعدش خاموش شد.بازم زدم روشن بشه ولی نشد.همچی رو چک کردم ولی مشکلی از وصل و قطع بودن قطعات نبود.پاور رو خاموش کردم (از پشت) و بعدش روشن کردم و خودبه‌خود سیستم روشن شد و بازم بعد سه چهار ثانیه خاموش شد.وقتی کابل چهار پین سی پی یو رو درمیارم سیستم روشن میشه و دیگه خاموش نمیشه.یعنی مشکل از پین سی پی یو هستش؟

اگه ممکنه اعضایی که تو اینکارا حرفه ایی هستن کمک کنن مرسی.

لینک به دیدگاه

یکی از رم ها رو بکن بعد روشنش کن،من بعد از اسمبل دوباره سیستم و صدمه وارد کردن به یکی از پین های CPUروی مادربرد این مشکل برام پیش اومد

لینک به دیدگاه

یا  یکیـ  از رمات خراب شده اگه دوتا داری یکی بکی .یکی  امتحان کن جاشونم عوض کن یا سی پیوت خراب شده با ی سی پیو دیگه امتحان کن

ویرایش شده توسط pfarhadq
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

یکی از رم ها رو بکن بعد روشنش کن،من بعد از اسمبل دوباره سیستم و صدمه وارد کردن به یکی از پین های CPUروی مادربرد این مشکل برام پیش اومد

الان هیچی بهش وصل نیست.نه رم نه گرافیک نه سی پی یو فقط مادربرده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، pfarhadq گفته است :

یا  یکیـاز رمات خراب شده اگه دوتا داره دو نه دو نه امتحان کن جاشونم عوض کن یا سی پیوت خراب شده با ی سی پیو دیگه امتحان کن

همه این کارا رو کردم نشد اصلا هیچی روش نیست ولی بازم این مشکل هست 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ap70 گفته است :

الان هیچی بهش وصل نیست.نه رم نه گرافیک نه سی پی یو فقط مادربرده

خب باید اونا وصل باشه نابغه😯همشو وصل کن یه رم بزار بمونه،پین های CPU مادربرد چک کن ببین خرابش نکردی؟احتمالا داره کج شده باشه باید صافش کنی،با ذره بین و موچین درستش کن

ویرایش شده توسط Coffee Addicted(پر*کسی ندارم)
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

خب باید اونا وصل باشه نابغه1f62f.pngهمشو وصل یه رم بزار بمونه،پین های CPU مادربرد چک کن ببین خرابش نکردی؟احتمالا داره کج شده باشه باید صافش کنی،با ذره بین و موچین درستش کن

خخخ آره حواسم نبود سی پی یو رو بزارم.

نه از خار سوکت نیست مثل این ویدیو هستش:

لینک به دیدگاه

اگه مطمئنی از پین سی پی یو نیست که حتما هست xd

پاورت رو روی یه سیستم دیگه تست کن،ببر خدمات کامپیوتری

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

اگه مطمئنی از پین سی پی یو نیست که حتما هست xd

پاورت رو روی یه سیستم دیگه تست کن،ببر خدمات کامپیوتری

اگه از پین سی پی یو باشه چقدر خرجشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ap70 گفته است :

اگه از پین سی پی یو باشه چقدر خرجشه؟

اگه خودت بتونی پین ها رو صاف کنی که هیچ،مادربرد منم همینطوریه فعلا ارسالش نکردم ،حدود 250تومن هزینش باید باشه

----------------------------

@GREEN Support

ایشون احتمالا بیشتر بدونه

لینک به دیدگاه

سلام

اگر سیستم خود به خود روشن میشه یا اصطلاحا اتوپاور شده ممکنه مشکل از آی سی I/O باشه باید بررسی بشه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، /m\ گفته است :

سلام

اگر سیستم خود به خود روشن میشه یا اصطلاحا اتوپاور شده ممکنه مشکل از آی سی I/O باشه باید بررسی بشه

آی سی 0/l مربوط به کجاست؟

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Coffee Addicted(پر*کسی ندارم) گفته است :

اگه خودت بتونی پین ها رو صاف کنی که هیچ،مادربرد منم همینطوریه فعلا ارسالش نکردم ،حدود 250تومن هزینش باید باشه

----------------------------

@GREEN Support

ایشون احتمالا بیشتر بدونه

داداش سوکت 775 هستش مطمئنی؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ap70 گفته است :

آی سی 0/l مربوط به کجاست؟

وظایف آی او زیاد هست یکیش روشن و خاموش و سوییچ مادربرد هست وظایف دیگه مثل روشن کردن pwm مربوط به cpu وفاز رم، کنترل دور فن و ... رو هم بر عهده داره.

یه آی سی مستطیل شکل بزگ هست که دور تا دورش پایه داره معمولا سمت چپ پایین یا سمت راست بالای مادربرد قرار داره.

روش دست بذار ببین داغ میشه یا خیر.

یه نکته دیگه اینکه ممکنه از پاور هم باشه اگر مولتی متر داری ولتاژهای پاور رو بررسی کن.سوکت 24 پین رو بکش ببین پاور خود به خود روشن میشه یا خیر

ویرایش شده توسط /m\
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، /m\ گفته است :

وظایف آی او زیاد هست یکیش روشن و خاموش و سوییچ مادربرد هست وظایف دیگه مثل روشن کردن pwm مربوط به cpu وفاز رم، کنترل دور فن و ... رو هم بر عهده داره.

یه آی سی مستطیل شکل بزگ هست که دور تا دورش پایه داره معمولا سمت چپ پایین یا سمت راست بالای مادربرد قرار داره.

یه نکته دیگه اینکه ممکنه از پاور هم باشه اگر مولتی متر داری ولتاژهای پاور رو بررسی کن.سوکت 24 پین رو بکش ببین پاور خود به خود روشن میشه یا خیر

نه از پاور نیست پاور تست زدم

تا دیروز کار میکرد ولی امروز اینجوری شده.

منظورتون چیپ مادربرده؟ اگه میشه کمکم کنید واقعا خیلی زد تو ذوقم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، /m\ گفته است :

وقتی کابل چهار پین سی پی یو رو میزنم فقط دو سه ثانیه روشنه ولی وقتی فقط بیست چهار پین رو میزنم فن پاور و فن سی پی یو کار میکنه

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ap70 گفته است :

وقتی کابل چهار پین سی پی یو رو میزنم فقط دو سه ثانیه روشنه ولی وقتی فقط بیست چهار پین رو میزنم فن پاور و فن سی پی یو کار میکنه

کلیر سی ماس کردی و جواب نداده؟

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، mohammadhossein گفته است :

کلیر سی ماس کردی و جواب نداده؟

کلیر سی ماس چیه؟

لینک به دیدگاه

راستی وقتی کابل 24 پین و 4 پین رو وصل میکنم خودبه‌خود روشن میشه و بعدش خاموش میشه

لینک به دیدگاه

داداش من هم دو سه باری تجربه همینطوری داشتم. برای همین گفتم بگم شاید کمکی بکنه. همه سخت افزارت رو از کیس بیرون بیار و قطعات رو خارج از کیس سرهم کن و بزن روشن شه. ببین باز هم مشکلی برات پیش میاد یا نه. اگر مشکلی پیش نیومد و اوکی بود کیست جریان میده 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ap70 گفته است :

نه از پاور نیست پاور تست زدم

تا دیروز کار میکرد ولی امروز اینجوری شده.

منظورتون چیپ مادربرده؟ اگه میشه کمکم کنید واقعا خیلی زد تو ذوقم

نه منظورم چیپ نیست متاسفانه نت ندارم که عکسشو از تو نت پیدا کنم و واست بفرستم یک آی سی مستطیل شکل ( نه مربع) هست. این آی سی نباید داغ بشه ( بعد از روشن شدن سیستم)

شما به توصیه بقیه عمل کن و از کارهای ساده شروع کن

اول قطعات رو جدا کن و  باتری مادربرد رو دربیار بذار 5 دقیقه بمونه بعدش تست کن ببین برطرف شده یا خیر

بعدش مادربرد رو خارج کن و تمیز کن

فعلا همین کارها رو انجام بده

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ap70 گفته است :

سلام

سیستمم گرفتار یه مشکل شده که مشکل به شرح زیر هست.اگه میشه کمکم کنید ممنون.

امروز سیستمم رو روشن کردم نزدیک چهار ثانیه فن پاور و سی پی یو و گرافیک کار کرد و بعدش خاموش شد.بازم زدم روشن بشه ولی نشد.همچی رو چک کردم ولی مشکلی از وصل و قطع بودن قطعات نبود.پاور رو خاموش کردم (از پشت) و بعدش روشن کردم و خودبه‌خود سیستم روشن شد و بازم بعد سه چهار ثانیه خاموش شد.وقتی کابل چهار پین سی پی یو رو درمیارم سیستم روشن میشه و دیگه خاموش نمیشه.یعنی مشکل از پین سی پی یو هستش؟

اگه ممکنه اعضایی که تو اینکارا حرفه ایی هستن کمک کنن مرسی.

درود

اگر صحفه بوت میاد و دوباره خاموش میشه.

احتمال این هم است که دکمه پاور کیس اتصال کوتاه شده باشه. سوکت دوتایی مال دکمه های ریست و پاور کیس از رو مادر برد جدا کن ببین درست میشه

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، /m\ گفته است :

نه منظورم چیپ نیست متاسفانه نت ندارم که عکسشو از تو نت پیدا کنم و واست بفرستم یک آی سی مستطیل شکل ( نه مربع) هست. این آی سی نباید داغ بشه ( بعد از روشن شدن سیستم)

شما به توصیه بقیه عمل کن و از کارهای ساده شروع کن

اول قطعات رو جدا کن و  باتری مادربرد رو دربیار بذار 5 دقیقه بمونه بعدش تست کن ببین برطرف شده یا خیر

بعدش مادربرد رو خارج کن و تمیز کن

فعلا همین کارها رو انجام بده

اره سمت پایین مادربرد هست اصلا داغ نمیشه

همه‌چی بیرونه فقط یه سی پی یو هست با پاور فقط

کلیر سی موس رو نکردم شاید مشکل از اون باشه چون تو بایوس یه اروری میداد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...