رفتن به مطلب

بوق ممتد سیستم

Hossein.E
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. 

امروز فن سی پی یو سیستم مدرسمونو عوض کردم فن جدید گذاشتم، اولش فن کمی میچرخید و سیستم خاموش میشد، دوباره فن رو درآوردم جا زدم ایندفعه سیستم به محض روشن شدن شروع به بوق‌های ممتد و یکنواخت میکنه در حالی که فن میچرخه اما سیستم خاموش نمیشه و تصویر هم نمیده... مشکل چیه؟

ویرایش شده توسط Hossein E.F
لینک به دیدگاه

به احتمال بسیار بالا پاور رفته مرخصی و برق 12 مشکل پیدا کرده نه کل پاور

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا راهنمایی کنین سیستمو باید درست کنم چون از خودم نیست....

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein E.F گفته است :

سلام دوستان. 

امروز فن سی پی یو سیستم مدرسمونو عوض کردم فن جدید گذاشتم، اولش فن کمی میچرخید و سیستم خاموش میشد، دوباره فن رو درآوردم جا زدم ایندفعه سیستم به محض روشن شدن شروع به بوق‌های ممتد و یکنواخت میکنه در حالی که فن میچرخه اما سیستم خاموش نمیشه و تصویر هم نمیده... مشکل چیه؟

رم هم میتونه باشه 

لینک به دیدگاه

دعا کن پین های زیر سی پی یو رو کج نکرده باشی

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

سلام بفرمایید بوق ها به چه صورت هستش؟

پشت سر هم بدون هیچ فاصله‌ای. سیستم هم خاموش نمیشه، فن هم میچرخه اما تصویر نمیده.

لینک به دیدگاه

سلام اگر فقط با عوض کردن فن این مشکل پیش اومده،احتمالش هست که فن، خوب روی سی پی یو سوار نشده.بهتره فن رو دوباره باز کنید و محکم تر سوار کنید روی سی پی یو.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

مشخصات سیستم لطفا اعلام کنید.

سیستم قدیمیه. مشخصاتشو نمی‌دونم. فن رو دوباره چند بار نصب کردم . دفعات آخر سیستم به محض روشن شدن بوق نمیزد وقتی کابل vga وصل کردم شروع به بوق زدن کرد .... گرافکیش انبرده. کابل هم مشکل نداره.

لینک به دیدگاه

یادش بخیر منم تو دوران تحصیل از این حرکتا زیاد میزدم

منتهی چند باری مثل شما از این داستانا پیش اومد واسم و اسباب دردسر شد، دیگه قسم خوردم از این کارا واسه سازمانی نکنم

حالا برگردیم سر کیس اصلی:

والا چی بگم باید تست کنید دیگه یکی یکی. سیستم مدرنی هم نیست که خودش diagnose کنه خودشو و ارور مشخص بده

الان همه قطعاتتون شانس خرابی دارن

البته چون فن جدید زدید چند تا سوال:

- آیا خود پردازنده رو باز کردید؟ اصلا جز کولر دست به بقیه قسمت های سیستم زدید؟

- هنگام زدن خمیر جدید دقت کافی به خرج دادید؟ ممکنه خمیر ریخته باشه جاهایی که نباید و موجب اتصال کوتاه شده باشه

- با فن استوک خودش مجددا تست کنید. یه موقع هایی میبینید فن جدید مشکل داره و خطا میده به سیستم.  مادربورد اصولا به فن سی پی یو خیلی حساسه و شما نمیتونید خنک کننده passive یا بدون فن نصب بکنید روی سیستم مگر اینکه یه فنی وصل کنید به پورت مربوطه.

من فکر نمیکنم که از جای دیگه ای باشه داستان. شما دست به پردازنده زدید، همونجا هم باید دنبال اشکال بگردید

البته اگه یه گرافیک داغون بتونید از همون مدرسه جور بکنید میتونید یه نظر کلی بدید و به خیلی از سوالا با همین یه حرکت جواب داده میشه.

لینک به دیدگاه

من یه سیستم ddr 2 قدیمی دارم فقط کافیه کیس یکم تکون بخوره دیگه روشن نمیشه . کلا همه چیزش لق و پقه . هر دفعه میخام روشنش کنم مشت میزنم روی کیس بعضی وقتها  روشن میشه حوصله نمیکنم قطعاتش رو باز کنم دوباره سر هم کنم وگرنه 100% درست میشه .

چون سیستم مدرسه بوده احتمالا  چربی و کثیفی زیاد داره شما اولین کاری که میتونی بکنی اینه که

1- سیستم رو بیاری خونه. کل قطعات رو جدا کنی و گرد و خاکشو  بگیری

2- قطعات رو  با دستمال الکلی تمیز کنی و دوباره جا بزنی. کوچیک ترین قطعه رو  جدا کن و تمیز کن حتی باطری مادربرد. حتی سوکت (زیف) سی پی یو و خود cpu

3-داخل اسلات رم ها رو با فشار باد گرد گیری کن و الکل بریز توشون و با فشار باد خشک کن . لبه ی رمها که وارد اسلات میشه رو هم با الکل تمیز کن(به ای سی های رم الکل نزن)

4- داخل سوکتهای کابل پاور هم با الکل تمیز کن. کلا هر اتصالی وجود داره رو با الکل تمیز کن

5-سیستم رو سر هم کن

6-باطری رو جدا کن و 20 ثانیه با یک جسم فلزی پینهای پشت باطر رو به هم اتصال بده تا بایوس ریست بشه

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

یادش بخیر منم تو دوران تحصیل از این حرکتا زیاد میزدم

منتهی چند باری مثل شما از این داستانا پیش اومد واسم و اسباب دردسر شد، دیگه قسم خوردم از این کارا واسه سازمانی نکنم

حالا برگردیم سر کیس اصلی:

والا چی بگم باید تست کنید دیگه یکی یکی. سیستم مدرنی هم نیست که خودش diagnose کنه خودشو و ارور مشخص بده

الان همه قطعاتتون شانس خرابی دارن

البته چون فن جدید زدید چند تا سوال:

- آیا خود پردازنده رو باز کردید؟ اصلا جز کولر دست به بقیه قسمت های سیستم زدید؟

- هنگام زدن خمیر جدید دقت کافی به خرج دادید؟ ممکنه خمیر ریخته باشه جاهایی که نباید و موجب اتصال کوتاه شده باشه

- با فن استوک خودش مجددا تست کنید. یه موقع هایی میبینید فن جدید مشکل داره و خطا میده به سیستم.  مادربورد اصولا به فن سی پی یو خیلی حساسه و شما نمیتونید خنک کننده passive یا بدون فن نصب بکنید روی سیستم مگر اینکه یه فنی وصل کنید به پورت مربوطه.

من فکر نمیکنم که از جای دیگه ای باشه داستان. شما دست به پردازنده زدید، همونجا هم باید دنبال اشکال بگردید

البته اگه یه گرافیک داغون بتونید از همون مدرسه جور بکنید میتونید یه نظر کلی بدید و به خیلی از سوالا با همین یه حرکت جواب داده میشه.

سلام. من تو دوران تحصیل همچین حرکاتی نمیزدم تو دوران تدریس این اشتباهو کردم. 🤓 😞مدیر مدرسه گفت تو که بلدی بیا فنشو عوض کن که خیلی صدا میده. منم عوض کردم و اینجوری شد.....

من به هیچی دست نزدم فقط فنو عوض کردم.  بعدش چند بار دراوردم و دوباره جا زدم مشکل از اون نیست..... به خود سی پی یو هم اصلا دست نزدم...... خمیرش هم خیلی وقته خشک شده. 

دیگه با هر فنی همینجوری میشه...

ویرایش شده توسط Hossein E.F
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بوق ممتد مال رم هست

سیستم قدیمی هست

احتمالا موقع تعویض فن دستت خورده به رمها و مقداری جابجا شده

رمها رو در بیارین با دستمال و اسپری خشک پینها رو تمیز کنید

تو خود اسلت رمها هم برس بگیرین و بعد هوا

به احتمال زیاد  درست میشه

لینک به دیدگاه

مشکل از رم‌ها نبود دوستان.

ممکنه سی پی یو سوخته باشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hossein E.F گفته است :

مشکل از رم‌ها نبود دوستان.

ممکنه سی پی یو سوخته باشه؟

به بایوس میرسید؟

اگر بله که در اینصورت پردازنده سالمه و مشکل از جای دیگه است اگر نمیرسید که احتمال بالا همین هست

به نظرم کل خنک کننده رو در بیارید و یه بار دیگه خمیر بزنید و دوباره متصل کنید(البته دیدم بعضا بدون خمیر هم این سیستم ها کار میکنن یدونشونو بعد از چند سالی باز کردم زیر هیت سینک خمیر نداشت همونجوری هم کار میکرد)

لینک به دیدگاه

ولی بازم آخرین چیزی که همه چیزو مشخص میکنه تست کردنه

اگه یه سیستم دیگه میتونید جور بکنید از همون خانواده تو مدرسه، در عرض یک ساعت میتونید به همه سوالات جواب بدید

لینک به دیدگاه

شما یبار پردازنده رو باز کن و دوباره نصب کن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...