رفتن به مطلب

مشکل کار نکردن تبدیل DVI به VGA

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان اهل فن

من امروز یک تبدیل DVI به VGA خریدم ولی وقتی استفاده می‌کنم سیستم تصویر نمیده و چراغ مانیتور مدام چشمک میزنه.

شرح دقیق مشکل به این شکله که میگم:

وقتی از گرافیک به مانیتور مستقیما از کابل DVI (دو سر DVI) استفاده می‌کنم، تصویر می‌گیرم که خب مشکلی نیست.

وقتی که از گرافیک DVI میگیرم و برای اتصال به مانیتور از تبدیل استفاده می‌کنم (یه سر DVI و یه سر VGA) تصویر نمی‌گیرم و فقط چراغ مانیتور چشمک میزنه. جالبه وقتی تبدیل VGA رو از مانیتور جدا می‌کنم، رو مانیتور تصویر میاد و میگه Please Check Analog Input یعنی منتظره که ورودی بگیره ولی وقتی بهش ورودی می‌دم (به کمک تبدیل) میره تو حالت تعلیق.

الان سوال اینه که مشکل از تبدیله؟ یا چیزی رو این وسط میس کردم؟

لینک به دیدگاه

سلام بزرگوار. مدل کارت گرافیکتون چی هست؟
میتونید تبدیل رو روی یه گرافیک و مانیتور دیگه تست کنید و نتیجه گیری کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

----

مشکل از تبدیل هستش / بعضی از تبدیل های DVI ? VGA رو بعضی از کارت ها کار نمیکنن ! بدلایل مختلف که یکش جنس نامرغوبشون هستش ......

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

مدل کارت گرافیکتون چی هست؟

Gtx 1050 ti 4g

امروز بعدازظهر باید برم تست کنم ولی حس میکنم ممکنه جای دیگه جواب بده چون تبدیل اکبند دیگه چیزی نیست که معیوب بشه!

لینک به دیدگاه

سلام

در کارت های گرافیک جدید نمیتونید از تبدیل برای DVI استفاده کنید و جواب هم نخواهید گرفت

شما باید تبدیل HDMI  به VGA بگیرید تا بتونید تصویر بگیرید

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

دوست عزیز شما باید ببینی با چه رزولوشنی کار میکنی. برا منم پیش اومده. پشتیبانی اون تبدیل که احتمالا از نوع تقلبی هست تا hd هست و بیشتر نمیکشه و مانیتور شما رزولوشن پایه بالتری داره. واسه همین جواب نمیده.من همون تبدیل رو به مانتیور ۱۷ اداره وصل کردم جواب داد ولی به ۲۴ خونه جواب نمیداد. پورت vga منسوخ شده و رزولوشن و فرم دهی پایین داری پیشنهاد میکنم استفاده نکنید از این پورت

لینک به دیدگاه

اگر پورت dvi کارت گرافیک از نوع dvi-i باشه (که بعید میدونم از سری gtx900 به بعد وجود نداره) شما به یه تبدیل ساده 5 تومنی تصویر میگیرید.

اما اگر از نوع dvi-d باشه نیاز به تبدیل اکتیو دارید. که بهتره تبدیل اکتیو hdmi به vga بگیرید که بالای 300 قیمتشه.

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

در در 11 آذر 1398 در 12:37، Sandor گفته است :

سلام دوستان اهل فن

من امروز یک تبدیل DVI به VGA خریدم ولی وقتی استفاده می‌کنم سیستم تصویر نمیده و چراغ مانیتور مدام چشمک میزنه.

شرح دقیق مشکل به این شکله که میگم:

وقتی از گرافیک به مانیتور مستقیما از کابل DVI (دو سر DVI) استفاده می‌کنم، تصویر می‌گیرم که خب مشکلی نیست.

وقتی که از گرافیک DVI میگیرم و برای اتصال به مانیتور از تبدیل استفاده می‌کنم (یه سر DVI و یه سر VGA) تصویر نمی‌گیرم و فقط چراغ مانیتور چشمک میزنه. جالبه وقتی تبدیل VGA رو از مانیتور جدا می‌کنم، رو مانیتور تصویر میاد و میگه Please Check Analog Input یعنی منتظره که ورودی بگیره ولی وقتی بهش ورودی می‌دم (به کمک تبدیل) میره تو حالت تعلیق.

الان سوال اینه که مشکل از تبدیله؟ یا چیزی رو این وسط میس کردم؟

دوست عزیز در نسل دهم این تبدیل کار نمی کنه کلا  از نسل دهم پاسکال تبدیل dvid به vga کار نمی کنه دقت کن dvi d  اخرش مخفف digital هست انالگ ساپورت نمی کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...