رفتن به مطلب

مشکل بوت کند سیستم

SHAKIB
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان لیون کامپیوتری ❤️

چند روز پیش یکی از دوستان مشکلی رو مطرح کرد که سیستمش دیر بوت میشه و بیشتر روی لوگو مادربورد میمونه.

اومدم اونجا مطرح کنم دیدم تاپیکش بسته شده.

منم دقیقا به همچین مشکلی خوردم جدیدا. سیستم خیلی رو لوگو مادربورد میمونه جدیدا که قبلا اصلا اینطوری نبود.

تو تنظیمات نگاه کردم گزینه xmp برای من فقط Disable داره نمیدونم چرا.

اون گزینه CSM هم خاموشه.

تو نرم افزار CPU-Z نگاه کردم ظاهرا رم های من هم با فرکانس پایین تری دارن کار میکنن :

ram.PNG

ram2.PNG

یک ویدیو هم گرفتم از بوت شدن سیستم : https://www.aparat.com/v/MwKI5

مشخصات سیستم :

MB Asus TUF B360-Plus Gaming

CPU Core i5-8400

Ram 8 GB 2400 Crucial

ممنون میشم راهنمایی کنید ❤️ 

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، SHAKIB گفته است :

سلام خدمت دوستان لیون کامپیوتری 2764.png

چند روز پیش یکی از دوستان مشکلی رو مطرح کرد که سیستمش دیر بوت میشه و بیشتر روی لوگو مادربورد میمونه.

اومدم اونجا مطرح کنم دیدم تاپیکش بسته شده.

منم دقیقا به همچین مشکلی خوردم جدیدا. سیستم خیلی رو لوگو مادربورد میمونه جدیدا که قبلا اصلا اینطوری نبود.

تو تنظیمات نگاه کردم گزینه xmp برای من فقط Disable داره نمیدونم چرا.

اون گزینه CSM هم خاموشه.

تو نرم افزار CPU-Z نگاه کردم ظاهرا رم های من هم با فرکانس پایین تری دارن کار میکنن :

ram.PNG

ram2.PNG

یک ویدیو هم گرفتم از بوت شدن سیستم : https://www.aparat.com/v/MwKI5

مشخصات سیستم :

MB Asus TUF B360-Plus Gaming

CPU Core i5-8400

Ram 8 GB 2400 Crucial

ممنون میشم راهنمایی کنید 2764.png 

الان این رم مدل Sport هستش ؟ باید CL16  باشه ولی CPU-z چیز دیگه ای نشون میده تخلیه بایوس کردی ؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

الان این رم مدل Sport هستش ؟ باید CL16  باشه ولی CPU-z چیز دیگه ای نشون میده تخلیه بایوس کردی ؟؟ 

نه sport نیست. همون CL17 باید باشه. نه تخلیه بایوس انجام ندادم ❤️ 

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، SHAKIB گفته است :

منم دقیقا به همچین مشکلی خوردم جدیدا. سیستم خیلی رو لوگو مادربورد میمونه جدیدا که قبلا اصلا اینطوری نبود

رو لوگو میمونه؟

یه تنظیمات برای این بود اسمش یادم نیس

ولی مشکل اون دوستمون موندن رو لوگو نبود ،بلکه زمان نشون دادن لوگو بود مثلا 10 ثانیه صفحه سیاهه بعد لوگو میاد

ولی اینکه مال شما لوگو میمونه مربوط به ثانیه شماره ولی اسم تنظیماتش یادم نیس

رم شما باید از xmp پشتیبانی کنه و اینکه مادربرد هم بالاتر از فرکانس پایه رو پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اس اس دی ندارین؟

آخ ببخشید یادم رفت بگم

بله یه SSD 120 هم دارم که برای درایو C قرار دادم مارکش هم سیلیکون پاوره

لینک به دیدگاه

اگر روی خود لوگو میمونه ممکنه از تنظیمات بایوس باشه 

چون بایوس خودم رو که دیدم یه بخش داشت برای زمان نشون دادن لوگو که از 0 ثانیه نمایش لوگو داشت تا ده ثانیه من اونو 0 کردم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، SHAKIB گفته است :

آخ ببخشید یادم رفت بگم

بله یه SSD 120 هم دارم که برای درایو C قرار دادم مارکش هم سیلیکون پاوره

من مشکلی توی سیستم شما نمی بینم، حالا اگر XMP هم نداشته باشه رمها اما داره در فرکانس 2400 درست کار میکنه

فقط شما یه رم بیشتر ندارید سیستم تک کاناله کار میکنه که عملا رم شما گلوگاهه، باید یه رم دیگه تهیه کنید مشابه، که سیستم دو کاناله بشه.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

من مشکلی توی سیستم شما نمی بینم، حالا اگر XMP هم نداشته باشه رمها اما داره در فرکانس 2400 درست کار میکنه

فقط شما یه رم بیشتر ندارید سیستم تک کاناله کار میکنه که عملا رم شما گلوگاهه، باید یه رم دیگه تهیه کنید مشابه، که سیستم دو کاناله بشه.

ممنونم از راهنمایی ❤️

مشکلی که خودم روش حساس شدم همین تایم بوتشه که احساس میکنم اولش زیادی رو لوگو مادربرد میمونه ( تو فیلم مشخصه )

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، SHAKIB گفته است :

ممنونم از راهنمایی ❤️

مشکلی که خودم روش حساس شدم همین تایم بوتشه که احساس میکنم اولش زیادی رو لوگو مادربرد میمونه ( تو فیلم مشخصه )

من معطلی غیر عادی توی ویدیو ندیدم.

لینک به دیدگاه

چند ماه پیش مادربردم رو فرستادم گارانتی برای فلاش بایوس وقتی برگشت همه چیز اوکی بود ولی دقیقا مثل شما زمان بوت 3 برابر شده بود . بعضی وقتها روی صفحه ی سیاه معطل میشد بعضی وقتها روی لوگو تاخیر داشت.

یک هفته تمام در حال ویندوز عوض کردن و سرچ یوتیوب بودم برای حل مشکل دیر بوت شدن . ولی مشکل حل نشد که نشد

این موضوع دقیقا همزمان شده بود با اسباب کشی و تغییر منزل. تصمیم داشتم بعد از اسبابکشی دوباره مادربرد رو مرجوع کنم به گارانتی .

ولی به محض روشن کردن سیستم توی منزل جدید در 5 ثانیه ویندوز بالا اومد . و تا الان سیسیتم بدون ایراد درحال کاره

هنوز که هنوزه نفهمیدم مشکل کجا بوده و از چی بوده که خود به خود با تغییر مکان درست  شد.

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

سلام والا سیستم منم همینطوریه تازه اس اس دی سامسونگ هم دارم ولی چند نکته هست :

هارد معیوب زمان بوت رو طولانی میکنه البته نه اندازه شما خیلی بیشتر از اینا

زمان بوت شدن ویندوز رو باید از لحظه نمایش لوگو ویندوز در نظر بگیرید (دفعه دومی که لوگو TUF میاد)

هرچی دیوایس های بیشتری به سیستم وصل باشه مثل (هارد - یو اس بی - ssd m2 - و ...) زمان نمایش لوگو اول برای شناسایی این قطعات بیشتر طول میکشه

تو بایوس اکثر مادربرد ها گزینه فست بوت هم هست که اون قسمت اول رو سریع تر رد میکنه ولی ورود به منو بایوس غیر فعال میشه و باید از طریق ویندوز و نرم افزار reset to uefi وارد بایوس بشید

ویرایش شده توسط hesam_z
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hesam_z گفته است :

ه ولی ورود به منو بایوس غیر فعال میشه و باید از طریق ویندوز و نرم افزار reset to uefi وارد بایوس بشید

درود

نیازی به نرم‌افزار اضافه نیست

اگر توی مادربرد گزینه‌ی Fast Boot فعال میشه و دسترسی به تنظیمات Bios ندارین میشه این کار رو کرد:

به جای ریستارت، کلید شیفت رو گرفته و بعد دکمه ریستارت رو می‌زنین بعد از اون از گرینه‌های نمایش داده شده Advanced Options  سپس UEFI Firmware Settings رو انتخاب می‌کنین...

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...