رفتن به مطلب

تست Gigabyte aorus gtx 1660 ti

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

High

metro1.thumb.JPG.942dec96d2a2b7d22dee87fa1209116b.JPG

Ultra

metro2.thumb.JPG.fc17cb3267f552e3237d3cd41eef6b09.JPG

بازی به شدت غیر بهینه هستش و بنده همون اول که کرک شد گرفتم حالا آپدیت جدیدی کرک شده یانه خبر ندارم

اسکرین ها از داخل بنچمارک گرفته شد ، میخوام بازیش کنم ولی به دلیل غیربهینه بودن باید بزارم رو حالت های و یکمی ضعف پردازنده

MetroExodus_2019_12_09_13_50_54_960.thumb.jpg.910c18cdcb79a5d8746044a0eaa71972.jpgMetroExodus_2019_12_09_13_50_30_596.thumb.jpg.ac70bc0d309f738820d301a3b2c25ab6.jpgMetroExodus_2019_12_09_13_49_54_497.thumb.jpg.32d130eb89825adb1cb65afbf98c0530.jpgMetroExodus_2019_12_09_13_49_26_973.thumb.jpg.9c82b9eae84162a1862de201d75e9da2.jpg

لینک به دیدگاه

• ارسال 162
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 11 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بنچمارک خوبی گذاشتی الان قشنگ میشه نظر داد اول کار که دما پایین هست فرکانس بوست 1980 هست فک کنم بالای 65 درجه برسه میاد روی 1950 و ثابت می مونه هنوز برام عجیبه این کارت که نهایت مصرفش 140 وات هست با کولر 5 هیت پایپی و 3 فن چه طور نمی تونه دماش رو حدود 65 نگه داره یک پیشنهاد داخل after burner بیا 50 میلی ولت از ولتاژ هسته کم کن و بقیه چیزا همه ثابت باشن باز بنچمارک بگیر ببین چه تفاوتی ایجاد میشه یک مورد مهم هم که برای مانیتورینگ فعال نکردی ولتاژ کور هست فعالش کن ببینم گیگابایت رو چه رنجی قرار داده به نظر میاد روی این مدل ولتاژ زیادی اعمال کردن

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بنچمارک خوبی گذاشتی الان قشنگ میشه نظر داد اول کار که دما پایین هست فرکانس بوست 1980 هست فک کنم بالای 65 درجه برسه میاد روی 1950 و ثابت می مونه هنوز برام عجیبه این کارت که نهایت مصرفش 140 وات هست با کولر 5 هیت پایپی و 3 فن چه طور نمی تونه دماش رو حدود 65 نگه داره یک پیشنهاد داخل after burner بیا 50 میلی ولت از ولتاژ هسته کم کن و بقیه چیزا همه ثابت باشن باز بنچمارک بگیر ببین چه تفاوتی ایجاد میشه

بزار فنهای جدید برسن البته دورشون 1100 هستش که زیاد نیست ولی سرحالترن

بازی هم یک ساعتی انجام بدم اسکرین میزارم

دستکاری کارت هم بیخیال ، حداقل نه تو فضای عمومی پس فردا خدای ناکرده کارمون به گارانتی افتاد بهانه دستشون ندیم البته کلا اهل اینجورکارا نیستم و همیشه میزارم رو حالت دفالت کار کنه

فرکانس کارت هم بالاست دمای بالاتر به همین دلیل میتونه باشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

بزار فنهای جدید برسن البته دورشون 1100 هستش که زیاد نیست ولی سرحالترن

بازی هم یک ساعتی انجام بدم اسکرین میزارم

دستکاری کارت هم بیخیال ، حداقل نه تو فضای عمومی پس فردا خدای ناکرده کارمون به گارانتی افتاد بهانه دستشون ندیم البته کلا اهل اینجورکارا نیستم و همیشه میزارم رو حالت دفالت کار کنه

فرکانس کارت هم بالاست دمای بالاتر به همین دلیل میتونه باشه

داداش اندرولت هیچ جای دنیا دستکاری محسوب نمیشه و مشکلی برای گارانتی ایجاد نمی کنه چون شما علنا میای مصرف کارت رو از اینی هم که هست پایین تر میاری اما کارت مال شماست و تصمیم با شماست پس خواهشا مانیتورینگ ولتاژ رو در حالت دیفالت فعال کن ببینم گیگابایت چیکار کرده برای مثال انالیز کارت 1660ti استریکس رو میزارم که یه نگاه کلی پیدا کنی

clocks-and-thermals.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

us نصب کردم جایی ندیدم سیستم بنچمارک گیری داشته باشه لطفا قبل اینکه پیشنهاد نصب بازی بدید از سیستم بنچمارک گیری مطمئن بشید

داره داخل پوشه بازیه

لینک به دیدگاه

چندتا نکته:

در مترو تمام اپشن های ریز گرد هم اومدن و توسط یه اپشن کلی کنترل میشن و نمیشه تک تک به اپشن ها دسترسی داشت

ولی یه چیزی هست خیلیییی تاثیر میزاره رو روند بازی اونم tessellation اگه درست نوشته باشم هست

این گزینه میاد ورتکس یا به طور کلی اضلاع مدل رو بیشتر میکنه و تقریبا تا اونجا که میدونم gpu bound هست و بسیار اثر مخربی در فریم ریت داره

اگه این گزینه رو کمترین حالت بزارید فریم بسیار میره بالا ولی ممکنه مدل شما اندکی کاهش کیفیت حجمی نه تکسچری داشته باشه

جدا از اون برسیم به کارکرد فن در 60 درجه

ببینید فقط دمای gpu نیست دمای vrm هم دخیله

نوع خنک کننده و میزان عملکرد هیت سینک و خمیر حرارتی  و زمان اپدیت چرخش  فن هم مهمه و نمیشه گفت اگه مثلا از 50 شروع بشه به روشن شدن خنک تر نگه میداره نسبت به از 60 درجه روشن شدن

در یک کارت گرافیک شما وقتی فن رو درحالت دیفالت میزارید بمونه شما هیچ اطلاعی از مدت زمان اپدیت شدن فن نسبت به دما ندارید و نمیدونید با چه نموداری داره کار نمیکنه و باید بایوس رو باز کنی بخونی ولی وقتی فن رو دستی تنظیم میکنی تمام این تنظیمات تغیر میکنه و شرایط دیگه یکسان نیست

باید تجربی با دستی تنظیم کردن به بهترین نتیجه برسید 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

High

metro1.thumb.JPG.942dec96d2a2b7d22dee87fa1209116b.JPG

Ultra

metro2.thumb.JPG.fc17cb3267f552e3237d3cd41eef6b09.JPG

بازی به شدت غیر بهینه هستش و بنده همون اول که کرک شد گرفتم حالا آپدیت جدیدی کرک شده یانه خبر ندارم

اسکرین ها از داخل بنچمارک گرفته شد ، میخوام بازیش کنم ولی به دلیل غیربهینه بودن باید بزارم رو حالت های و یکمی ضعف پردازنده

ممنون بابت تست fire strick و مترو

این بنچمارک مترو با اینکه خیلی کوتاهه دما به 71 رسیده! احتمالا یجای کار می لنگه.

میتونید همین تست بازی مترو تو حالت کیس خوابیده اجرا کنید؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

نه حساس نیستم قبلا تو 480 دمای بالاتر از 68 ندیدم الان بعد استارت بازی به 73 هم میرسه 

مترو بنچمارک داره اساسینز کرید یونیتی هم داره. اکثر بازیای جذید داره. این استار وارز اخریه هم فک کنم داشته باشه ولی مطمعن نیستم. البته من تاحالا بازی پیشنهاد ندادم. والا دما ۷۳ درجه نرماله دیگه مخصوصا تو گیگابایت. منم ۵۸۰ آئورس دارم تو فول لود از ۷۳ بالاتر نمیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

ممنون بابت تست fire strick و مترو

این بنچمارک مترو با اینکه خیلی کوتاهه دما به 71 رسیده! احتمالا یجای کار می لنگه.

میتونید همین تست بازی مترو تو حالت کیس خوابیده اجرا کنید؟

ممنون

فنهای جدید برسن اسکرینهای جدید میزارم 

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

مترو بنچمارک داره اساسینز کرید یونیتی هم داره. اکثر بازیای جذید داره. این استار وارز اخریه هم فک کنم داشته باشه ولی مطمعن نیستم. البته من تاحالا بازی پیشنهاد ندادم. والا دما ۷۳ درجه نرماله دیگه مخصوصا تو گیگابایت. منم ۵۸۰ آئورس دارم تو فول لود از ۷۳ بالاتر نمیره

مثلا انویدیا باید خنکتر باشه حالا فریم روی 60 قفل کردم دما پایینتر اومد وگرنه تو فریم آزاد دما 70 تا رو رد میکنه

ولی بازی تا الان روان بوده و مشکلی نداشته اما با 480 حتی نتونستم 15 دقیقه بازی کنم از بس لگ و افت فریم داشتم میزان درگیری گرافیک هم در بیشترین حالت زیر 70%

که نشان از قدرت گرافیک و یکمی گلوگاه شدن سیستم داره بازی در حالت الترا هستش

توی اسکرین اولین مقدار گرافیک میزان درگیر شد جی پی یو ، دومی دما ، سومی فرکانس ، چهارمی دور فن

ولتاژ توی افتر برنر فعال کردم اما نشون نمیده !

2.thumb.gif.2f2d449ca64641fb89353a4f56927296.gif

MetroExodus_2019_12_09_18_16_54_050.jpg

MetroExodus_2019_12_09_18_02_02_983.jpg

MetroExodus_2019_12_09_17_06_34_676.jpg

MetroExodus_2019_12_09_17_05_06_658.jpg

MetroExodus_2019_12_09_17_03_59_156.jpg

MetroExodus_2019_12_09_17_01_16_626.jpg

MetroExodus_2019_12_09_16_55_24_095.jpg

MetroExodus_2019_12_09_16_49_28_491.jpg

MetroExodus_2019_12_09_16_44_11_805.jpg

MetroExodus_2019_12_09_16_42_14_887.jpg

MetroExodus_2019_12_09_16_40_32_487.jpg

MetroExodus_2019_12_09_16_36_51_092.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

ولتاژ توی افتر برنر فعال کردم اما نشون نمیده !

برای دیدن ولتاژ شما باید 3 تا تیک اخری توی این عکسی رو که گذاشتم رو در تنظیمات after burner زده باشین همونجوری که حدس زدم گیگابایت ولتاژ بیشتری اعمال کرده برای چیپ به طور مثال ایسوز نهایت ولتاژش با اینکه بوست تا 1985 هم میره 1025 میلی ولت هست و مال شما 1050 میلی ولت هست حقیقتش این ولتاژ به نظرم برای چیپ کوچیک و خنک تورینگ کمی زیاده البته msi gaming x ولتاژش مثل کارت شما همین 1050 میلی ولت هست با بوست متوسط 1950 مثل کارت خودته فقط کمی خنک تره 68 درجه زیر لود اما این کارت خیلی پرفورمنسش نزدیک به کارت مرحوم gtx 1070 ای هست که داشتم تابستون ردش کردم رفت یادش به خیر الان دیدم بنچمارک اساسینز کرید هنوز هست ازش هنوز داخل کامپیوترم هست برات میزارم دیدنش شاید برات جالب باشه

ab.PNG

Assassin’s Creed® Odyssey 8_4_2019 8_57_13 PM.png

Assassin’s Creed® Odyssey 8_4_2019 8_57_56 PM.png

لینک به دیدگاه

دوستان بحثی در مورد فن استاپ کردن که باعث میشه دما بالاتر باشه که بحث درستی هست عکسای بنچمارک اساسینز کرید  کارت در حالت عادی هست که فقط دور فن به صورت دستی در after burner روی 50 درصد قرار گرفته  اما اگر کارت با پروفایل فن بایوس پیش می رفت تا دمای 60 درجه فن ها خاموش بود و بعد کم کم دور فن ها تا حدود 30 درصد زیاد میشد و دما همیشه حدود 66 درجه می موند بعد از اومدن فن ها و نصب اونها هر چند بعید بدونم خیلی تاثیر گذار باشن حسن جان شاید نهایت 2 تا 3 درجه من کیس واپیر خودم علنا فنی نداره چون فنای گرین که روی خودش هست ظاهرا یه چندتا led سفید هستن در کنارشون یه فنی کار شده پیشنهادم اینه که خودت یک fan curve خیلی خوشکل برای خودت در نرم افزار msi after burner تعریف کنی و دیگه نگران خنگ بودن بایوس نباشی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دیدن ولتاژ شما باید 3 تا تیک

اطلاعات غلط ندید فقط تیک اول به منظور مانیتور کردن کافیه

گزینه دوم فعال کردن تغیرات ولتاژه

گزینه سوم هم اجبار به ثابت نگه داشتن ولتاژه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mَd گفته است :

اطلاعات غلط ندید فقط تیک اول به منظور مانیتور کردن کافیه

گزینه دوم فعال کردن تغیرات ولتاژه

گزینه سوم هم اجبار به ثابت نگه داشتن ولتاژه

داداش اطلاعات غلطی در کار نبود صرفا کلی گویی بود چون حقیقتش بنده بر خلاف استارتر همیشه عادت دارم به بازی کردن با کارت و رسیدن به بهترین نتیجه در هر صورت ممنون از تذکرتون و شما هم بر عکس گفتین حالا که بحثش شد تیک دوم برای مانیتور کردن هست!!! تیک سوم هم تاثیری نداشته برای کارتایی که من تست کردم

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

داداش اطلاعات غلطی در کار نبود صرفا کلی گویی بود چون حقیقتش بنده بر خلاف استارتر همیشه عادت دارم به بازی کردن با کارت و رسیدن به بهترین نتیجه در هر صورت ممنون از تذکرتون و شما هم بر عکس گفتین حالا که بحثش شد تیک دوم برای مانیتور کردن هست!!! تیک سوم هم تاثیری نداشته برای کارتایی که من تست کردم

اره تیک دومه خسته بودم دیگه 😂 

تیک سوم دقیق برا منم اثر نداشته نمیدونم ساز و کارش چیع

لینک به دیدگاه

در در 18 آذر 1398 در 12:47، Hassan.SK گفته است :

فرکانس بوست کارت تا 1980 دیدم اومد بالا ولی در حالت نرمال 1950 بود که مال خود کارت 1890 هستش که بالاترین بوست تو بین مدلهای موجود هستش

666091337_firestrike.thumb.JPG.37eee508be85e8ca03b15cb874558e4e.JPG

سلام 

احسنت به انتخابت

مبارک باشه

فقط یک سوال برام پیش اومد

چرا این تست رو پایین زده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

سلام 

احسنت به انتخابت

مبارک باشه

فقط یک سوال برام پیش اومد

چرا این تست رو پایین زده؟

سلام ممنون

شاید به خاطر سایر مشخصات سیستم باشه

چقدر فاصله داره با بنچمارک معتبر؟

مطلب جدید اینکه تا اینجا بازی کردم ولی تا به حال هیچ افت فریم و لگی نداشتم فعلا تنها مشکل دمای بالای کارت نسبت به سایتهای بررسی کننده هستش که اونم منتظرم فنهای جدید برسن که بعد 4 روز هنوز خبری نشده !

MetroExodus_2019_12_11_20_53_52_861.thumb.jpg.a8d08a1c977751768f8435dae3daad49.jpg

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام ممنون

مطلب جدید اینکه تا اینجا بازی کردم ولی تا به حال هیچ افت فریم و لگی نداشتم فعلا تنها مشکل دمای بالای کارت نسبت به سایتهای بررسی کننده هستش که اونم منتظرم فنهای جدید برسن که بعد 4 روز هنوز خبری نشده !

MetroExodus_2019_12_11_20_53_52_861.thumb.jpg.a8d08a1c977751768f8435dae3daad49.jpg

موقع ریلیز بازی همه مشکل داشتیم اگه شما ندارید حتما بخاطر بهینه شدن درایور انودیا هست

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام ممنون

سلام

امتیاز نسخه گیمینگ ایکس و WINDFORCE OC به ترتیب :

865995840_8910_01_msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-ventus-xs-review(1).thumb.png.bd4f936214449fc6bb929d4239c10d78.png

https://www.3dmark.com/3dm/34590227

نمره کارت شما هم 17200 عه که بالاتر از هر دوتاشونِ.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 55 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

موقع ریلیز بازی همه مشکل داشتیم اگه شما ندارید حتما بخاطر بهینه شدن درایور انودیا هست

همون موقع اومدم بازی کنم نمیدونم به خاطر خرابی کارت بود یا خود بازی یا درایور amd ، پانزده دقیقه کلا بازی کردم فول لگ بودم فریمم به 60 تا نمیرسید بعدش اونجا که آنا رو میگیرن میره واسه نجات همراه اون تعمیرکاره فریم به صفر رسید ندیدم چجوری مردم همونجا بازیو پاک کردم

در 56 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

امتیاز نسخه گیمینگ ایکس و WINDFORCE OC به ترتیب :

865995840_8910_01_msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-ventus-xs-review(1).thumb.png.bd4f936214449fc6bb929d4239c10d78.png

https://www.3dmark.com/3dm/34590227

نمره کارت شما هم 17200 عه که بالاتر از هر دوتاشونِ.

اره نزدیک 1070ti

+1

لینک به دیدگاه

یکم گیج شدم تو نتیجه تست؟اولی تست خودمه 2تای دیگه  گوگل

Untitled.jpg

717305-.jpg

20b.jpg

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

یکم گیج شدم تو نتیجه تست؟اولی تست خودمه 2تای دیگه  گوگل

دوست عزیز شما امتیاز گرافیکت درست هست دلیل متغیر شدن امتیازات پردازنده های متفاوت هست که باعث میشه امتیازات نهایی متفاوت دربیاد هر چی پردازنده قوی تر باشه امتیاز کل بیشتر درمیاد شما امتیاز گرافیکت 13260 هست و عکس اخری هم که گرافیکش مثل شما 6 گیگ هست 13215 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 18 آذر 1398 در 10:24، Unknown Truth گفته است :

همه این ها که گفتید برای چند دقیقه اولیه بازی ست

یک رب ساعت هم که شخص بازی کند این برنامه پیش فرض روش  شدن و فعالیت فن ها تاثیری در حداکثر دمای کارت گرافیک ندارد

سلام، عذرخواهی میکنم که پستتون رو ندیدم، رفته بود زیر  بقیه اعلامیه ها

همونطور که آرمین جان فرمودن:

در در 18 آذر 1398 در 11:28، ARMIN گفته است :

دوست عزیز

بحث ثبت دماست، همانطور که آقا فرجام گفتند به دلیل حالت فنلس، تا سیستم خنک کننده وارد عمل بشه کمی طول خواهد کشید بنابراین در برنامه ثبت دما، دمای حداکثر به آنی بالاتر ثبت خواهد شد و بعد پس از استارت فنها دما فرو کش خواهد کرد.

بعد مثلا شما نگاه می کنی توی برنامه سنجش دما حداکثر دمای ثبت شده مثلا 70 بوده، در صورتی این فقط یک لحظه "در حد فاصل خاموشی  و استارت فن" این اتفاق افتاده و دلیل بر داغ بودن کارت نیست.

بحث از ابتدا سر حداکثر دمای ثبت شده بود چون دوستان استرس گرفته بودن که نکنه همیشه روی اون دما کار میکنه و پست بنده در جهت رفع نگرانیشون بود که این دما ممکنه به صورت لحظه ای در حد ماکزیمم رسیده باشه به اون عدد، دو بار هم کلمه ی "ماکزیمم دما"  که معنیش بالاترین دمای ثبت شده لحظه ای هست در پست بنده ذکر شده بود اما توجه نفرمودین. 

با تشکر

آرمین جان واقعا به نظرت لازمه برای اینکه کسی به پستمون مثبت داده باشه برامون اعلامیه بیاد؟ عملا از هر 30- 40 تا اعلامیه 80 درصدش مال امتیازات هست ، اینطوری نقل قول های دوستان رو گم میکنم بین اعلامیه های مختلف:D اگه تنظیمات خاصی داره که بشه اینو بر طرف کرد بهم بگید من تحملش رو دارم:D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام ممنون

------------------------------------------------------------------------------

سلام 

تست هایی که من دیدم 15-16 بوده ولی مثل عدد شما هم دیدم

ولی سی پی یو های اون 2 تست هشت هسته ای بودن (رایزن)

و سی پی یو تستی که به عدد شما نزدیک بود چهار هسته ای بود و تا حدودی قوی تر از شما (9300)

عدد تست شما به 1060 نزدیکه و 580

حالا عزیزانی که واردن به این موضوع باید نظر بدن که تو این تست سی پی یو خیلی تاثیر دارد یا خیر

لینک به دیدگاه

پ.ن  : یکی از عزیزان اشاره کردند که امتیاز گرافیک ریز ذکر شده

و امتیاز شما درست هست و امتیاز کلی به خاطر سی پی یو هست

پ.ن 2: به امتیاز 580 دست خودم ایمان آوردم که 15665 زده

و سوال بعدی که ایجاد میشه اینکه چرا انقدر نزدیک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...