رفتن به مطلب

آموزش اجرای بازی های PS3بر روی PC(آموزش کار با شبیه ساز)

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود😎

با آموزش اجرای بازی های PS3بر روی PCدر خدمت شما هستیم،اول از همه بگم که این آموزش رو خودم نوشتم و تست کردم پس از این بابت نگران نباشید

قبل از انجام هر کاری ابتدا سیستم مورد نیاز و نرم افزار های مورد نیاز شبیه سازی رو مشخص میکنیم

system.thumb.jpg.b23cb62253eb2cc15a63ca5533d895ba.jpg

به طور کلی شبیه ساز درست مثل معماری خود PS3استفاده ی بیشتری از CPUداره معمولا چیزی حدود 20تا35درصد از کارت گرافیک وبیش از 80درصد CPU رو به کار میگیره به طور کلی یه سی پی چهار هسته با قدرت پردازشی 3.2برای اجرای بسیاری از بازی ها کافیه

نرم افزار های جانبی که شما برای اجرا شبیه ساز نیاز دارید شامل

Open SSL Runtime 1.1.1

و آخرین نسخه ی فریمور PS3

Firmeware

پس از دانلود و نصب فایل های بالا سراغ شبیه ساز RPC3میریم

دانلودRPC3

پس از دانلود شبیه ساز اون رو به یکی از درایو ها انتقال بدید و روی دسکتاپ کپی نکنید چون بازی ها باید دانلود و در خودش پوشه بازی نصب بشن

نرم افزار رو باز کنید و وارد تب filesشده و گزینه ی آپدیت رو انتخاب کرده و آخرین فریمور PS3رو که قبلا دانلودش کردید انتخاب کنید

1960486777_rpc3.thumb.jpg.ed5cc214cf4ec94b8d1f40ec3d3bb8b0.jpg

در این مرحله صبر کنید تا کار آپدیت شبیه ساز تمام شود

تنظیمات شبیه ساز برای اجرای بازی ها متفاوت و بعضا سلیقه ای هست فقط یکسری نکته وجود داره که باید به اون دقت کنید

در تب Configurationگزینه ی CPUرو تناخب کنید و تنظیمات رو به حالت زیر در بیاورید

cpu.thumb.jpg.785f936199c7e71e9e665e19208207a7.jpg

اگر از CPUرایزن استفاده میکنید گزینه ی Enable Thread Schedulerرو فعال کنید

اگر CPUشما Core i 7یا  از سری Ryzenهست گزینه ی  Lower SPU thread priorityرو غیر فعال کنید،فعال کردن این گزینه برای ryzenوcore i7تاثیری در پرفورمنس نخواهد داشت

در بخش GPUرزولوشین و فریم ریت دلخواه خودتون رو انتخاب کنید

gpu.thumb.jpg.9695b71f013b5f2195ed74f4d2233228.jpg

مواردی مثل resolution scaleبه طور کلی هیچ تاثیری در بهبود بخشید به کیفیت رزولوشین و بافت آنها ندارد به نظر میرسه بیشتر جنبه ی آزمایشی داره و روی هر بازی ای کار نمیکنه

وارد بخش gamepadشده و مدل گیم پد خودتون رو انتخاب کنید اگر از دسته ی رسمی xboxاستفاده میکنید گزینه ی xinputرو انتخاب کنید

game.thumb.jpg.b1020ec53663054485b47d5f13949458.jpg

بعد از انجام مراحل فوق  سراغ دیتای بازی های PS3میرید همونطور که اطلاع دارید دانلود از استور سونی فیلتر هست،برای دانلود گیم ها نیاز به فندوق شکن دارید پیشنهاد من به شما سایتpsndlهست که لایسنس بازی ها رو هم در اختیارتون قرار میده

https://psndl.net/packages

اسم بازی موردنظر خودتون رو سرچ کنید به عنوان مثال بازی Metal Gear Solid 4 guns of Patriotرو انتخاب میکنیم در اینجا دو گزینه برای دانلود هستdownload gameوdownload rap

rapمعمولا یک فایل چند کیلوبایتی هست که حکم لایسنس بازی رو داره، برخی بازی ها بدون این فایل اجرا نمیشند پس یادتون نره حتما rap fileرو هم دانلود کنید

rap.thumb.jpg.842d090daffd7eb40089f54710c3dfc1.jpg

بعد از دانلود پکیج شبیه ساز رو اجرا کرده و از بخش fileگزینه یinstal packرو انتخاب کرده و مسیر پکیچ بازی رو بهش میشناسونیم در اینجا بازی در پوشه ی خود شبیه ساز نصب میشه این قسمت معمولا 10تا15قیقه طول میکشه

اگه بازی دارای فایل Rapهست فایل رو در مسیر زیر کپی کنید

D:\RPC 3\dev_hdd0\home\00000001\exdata

rap2.thumb.jpg.4606b8600addde09777fe4016fb52661.jpg

rapفایل تمام بازی ها باید در همین مسیر کپی شوند

نکته ی بعد اپدیت خود بازی هاست،برخی بازی ها نیاز به آپدیت دارن اینکار با استفاده از نرم افزار PS3 updatesانجام میشه اما دو بازی که من دانلود کردم نیازی به آپدیت ندارن

image.thumb.png.f7ac210d8976b1f29c6fc3e9245b2098.png

نرم افزار PS3 updateرو دانلود و اجرا کرده،با یک راست کلیک بر روی بازی مورد نظرتون در شبیه ساز و انتخاب گزینه ی copy serialاز مسیر copyinfoانتخاب کرده و سریال بازی رو در نرم افزار ps3 updatesوارد میکنید،اگر برای بازی بروزرسانی در دسترس بود اون رو حتما دانلود کرده و از بخش instal packآپدیت رو تکمیل کنید

در پایین لیست از بازی هایی که به درستی اجرا میشوند رو در اختیارتون قرار میدم : https://rpcs3.net/compatibility

همونطور که مشاهده میکنید 48درصد بازی ها بدون ایراد اجرا میشوند و 42درصد از بازی ها همراه با مشکلاتی مثل عدم نمایش صحیح تکسچر ها،نامظنم بودن برخی از افکت های بازی،افت فریم شدید،باگ و مشکلات نرم افزاری که ه بازیکنان اجازه نمیده بازی رو به اتمام برسونه

comp.thumb.jpg.e2ac8fb39b823e5bc2c92337dc2ec499.jpg

نتیجه ی نهایی

600558881_FPS_30.01_Vulkan_0.0.7-9243-639bfa4e-mgs4_rainNPUA8071911_16_20191_06_26PM.thumb.jpg.273b97b820a8559e5344a21ba3f0a9a2.jpg

gaaam.thumb.jpg.3df13224cc0c7dde092ed9db41f9b5f8.jpg

اگر سوالی دارید مطرح کنید😎

نویسنده : CoffeeAddicted

ps3gameupdates.zip

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

بازی خوب تو سبک بازی اویل که تو این شبیه ساز بدون مشکل اجرا بشه ، سراغ دارید ، معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

خیلی ممنون از آموزش. سیو بازی کجا ذخیره می شه ؟

درود

\dev_hdd0\home\00000001\savedata\

لینک به دیدگاه

بازی های انحصاری ps3 مثل beyond two souls وضعیت اجراشون چطوره؟ فکر کنم هنوز خیلی کار داره و میشه گفت یکم از آزمایشی بهتره.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

بازی های انحصاری ps3 مثل beyond two souls وضعیت اجراشون چطوره؟ فکر کنم هنوز خیلی کار داره و میشه گفت یکم از آزمایشی بهتره.

این بازی که رو PCهست ولی متال گیر رو سی پی های 6  هسته ای به بالا با 60فریم اجرا میشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این بازی که رو PCهست ولی متال گیر رو سی پی های 6  هسته ای به بالا با 60فریم اجرا میشه

last of us رو تست کردین؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، AlirezaBaghi گفته است :

last of us رو تست کردین؟

23تا30فریم بر ثانیه

https://www.youtube.com/watch?v=hVq9FkvO_KY

در 23 دقیقه قبل، Zarathustra گفته است :

گاد آف وار 3 و Ascention چطور اجرا میشه؟

اسم بازی ها رو میتونید در اینا سرچ کنید از وضعیتش مطلع بشید

https://rpcs3.net/compatibility

بازی های in-gameیعنی یه جار کار مشکل داره نه اینکه نشه بازی کرد

لینک به دیدگاه

جهت تکمیل تاپیک :

در رابطه با وضعیت اجرای بازی های ps3 روی شبیه ساز RPCS3 :

https://rpcs3.net/compatibility?c=t

Playable (48.39%):  Games that can be completed with playable performance and no game breaking glitches
بازی هایی که بدون مشکل اجرا می شوند
(مناسب برای بازی)

Ingame (42.05%):  Games that either can't be finished, have serious glitches or have insufficient performance
بازی هایی که اجرا می شوند ولی به دلیل اشکال جدی یا ایراد در اجرا نمی توان تا آخر بازی کرد و بازی رو به آخر رسوند
(فقط برای تست و آشنایی با بازی - نه جهت بازی کردن)

Intro (9.29%):  Games that display image but don't make it past the menus
بازی هایی که بعد از اجرای آن ها تصویر بازی قابل نمایش هست ولی جلوتر از منوی اصلی بازی نمی شود رفت.
(نه بدرد بازی میخوره نه تست - هنوز جای کار داره)

Loadable (0.2%):  Games that display a black screen with a framerate on the window's title
بازی هایی که بعد از اجرای آن ها صفحه سیاه نشان داده می شود ولی یک عدد فریم ریت متغیر در عنوان پنجره شبیه ساز وجود دارد
(بدرد هیچی نمیخوره - خیلی جای کار داره) 

Nothing (0.07%):  Games that don't initialize properly, not loading at all and/or crashing the emulator
بازی هایی که کلا اجرا نمیشن.
(هیچی!)

ویرایش شده توسط AlirezaBaghi
لینک به دیدگاه

داداش بازی گاد اف وار ۳ تست کردی؟ به من ۱۵ فریم میده اگه اره تنظیماتت چیه

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستانی که بازی گاد آف وار 3 بازی کردن داخل شبیه ساز

میشه با 1600x

12گیگ رم

580 8گیگ

بدون لگ بازی کرد؟ 

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

دوستانی که بازی گاد آف وار 3 بازی کردن داخل شبیه ساز

میشه با 1600x

12گیگ رم

580 8گیگ

بدون لگ بازی کرد؟ 

من با ۸۷۰۰ کا ۳۲ گیگ رم و ۱۰۸۰ بهم ۱۵ فریم میده

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

درود1f60e.png

با آموزش اجرای بازی های PS3بر روی PCدر خدمت شما هستیم،اول از همه بگم که این آموزش رو خودم نوشتم و تست کردم پس از این بابت نگران نباشید

ps3gameupdates.zipFetching info

درود بر استارتر گرامی و تشکر از ایشون بابت تاپیک مفیدشون:x

هرچند گیمر نیستم و ممکنه این تاپیک به کارم نیاد ولی باز هم خدا رو شکر بعد از مدت ها تاپیک مفید و کاربردی توی فروم دیدیم ... خسته شدیم از بس به بازارچه سر زدیم یا تو تاپیک های بی هدف سر هیچ کل کل کردیم و یا حرف دلمون رو زدیم و تاپیک رو ترکوندن و یا  یه عده نیو  یوزر تاپیک های زیرخاکی رو بالا کشیدن و در کل بیهوده چرخیدیم ... واقع فروم خسته کننده شده و هیچ تازگی نداره که باعث بشه جذب بشی و کم کم دلیلی نمیمونه که به فروم سر بزنیم ، همچنان که خیلی از دوستان کم پیدا یا نا پیدا شدند...

منم به نوبه خودم یه تاپیک جالب برا دوستان تدارک دیدم که ان شاء الله امروز فردا استارت میخوره تا بلکه یه گرد و خاکی ازفروم بتکونیم...B|

به سلامتی همه دوستان...:D

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

من با ۸۷۰۰ کا ۳۲ گیگ رم و ۱۰۸۰ بهم ۱۵ فریم میده

یا علی

پس اوضاعش خیلی خیلی خرابه

ممنون بابت پاسختون 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

یا علی

پس اوضاعش خیلی خیلی خرابه

ممنون بابت پاسختون 

نوع تنظیماتی که شما انتخاب میکنی هم بسیار مهمه تا اونجایی که من میدونم GOW 3قشنگ 30 فریم میده در این باره باید خودتون تحقیق کنید بهترین تنظیمات برای بازی مورد نظرتون کدوم هست

لینک به دیدگاه

از جمله بازی هایی که خوب اجرا میشه و انحصاری کنسول های نسل هفت هست Demon soulsکه برای طرفداران سری DSوbloodborne عالیه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نوع تنظیماتی که شما انتخاب میکنی هم بسیار مهمه تا اونجایی که من میدونم GOW 3قشنگ 30 فریم میده در این باره باید خودتون تحقیق کنید بهترین تنظیمات برای بازی مورد نظرتون کدوم هست

ممنونم 

لینک به دیدگاه

درود 

بازی TEKKEN 6 روی این مبدل اجرا میشه؟

و ایا با گرافیک 560 4gb وCPU A8 7600 و رم 4 قابل اجرا شدن هست به صورت روان؟

خوده بازی از کجا باید دانلود کنم؟

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

بازی TEKKEN 5&7 روی این مبدل اجرا میشه؟

سلام

تکن ۵ مال ps2 و PSP هست،تکن هفت هم مال ps4 و ویندوزه

جدا از اینکه این بازیارو روی ps3 پیدا نمیکنی،پردازنده های amd در شبیه سازی مثل اشغال میمونن،و متاسفانه فقط پردازنده مهمه،اکثر بار گرافیکی رو هم به دوش پردازنده هست

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

تکن ۵ مال ps2 و PSP هست،تکن هفت هم مال ps4 و ویندوزه

جدا از اینکه این بازیارو روی ps3 پیدا نمیکنی،پردازنده های amd در شبیه سازی مثل اشغال میمونن،و متاسفانه فقط پردازنده مهمه،اکثر بار گرافیکی رو هم به دوش پردازنده هست

درود 

بله مثل اینکه TEKKEN 6 هست برای PS3

درمورد اینکه میگین amd ضعیفه حالا هرکی نظر خودشو داره ولی خب من تاحالا تست نکردم که بخوام نظر بدم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درمورد اینکه میگین amd ضعیفه حالا هرکی نظر خودشو داره ولی خب من تاحالا تست نکردم که بخوام نظر بدم

عزیز دل این نظر شخصی نیست،فن بوی بازی و کل کل هم نیست،شما بری خوده فروم سازنده  هر شبیه سازی برای هر کنسولی هم ،خوده برنامه نویس و سازندش میگه اینتل بهترین پردازنده برای شبیه سازی هست ،برای اینتل فعلا 9700بهترین گزینه هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

بازی TEKKEN 6 روی این مبدل اجرا میشه؟

سی پی یو ضعیفه بعید میدونم

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

نحوه ی اجرای بازی Metal Gear Solid 4 این بازی با نسخه رسمی کار نمیکنه باید نسخه کاستوم رو بگیرید ( نیاز به CPU با حداقل 6 هسته CORE میباشد)

اول فایل باینری رو دانلود کن

https://files.sshnuke.net/rpcs3_cab1766d.7z

بعد نسخه کاستوم رو از Github بگیر

https://github.com/rajkosto/rpcs3/archive/refs/heads/master.zip

محتویات دو پوشه بالا باید merg بشن،پس فایل اولی رو تو دومی کپی کنید

پکیج بازی رو دانلود کرده و نصب کنید طبق آموزش بالا

901593100_Vulkan_0.0.8-9809-cab1766d-mgs4_METALGEARSOLID4GUNSOFTHEPATRIOTSNPUB316337_9_20213_25_07PM.thumb.png.d76be6351a720ded23faee2656d1023d.png653776570_Vulkan_0.0.8-9809-cab1766d-mgs4_METALGEARSOLID4GUNSOFTHEPATRIOTSNPUB316337_9_20213_24_45PM.thumb.png.f9932178d3545ae8fba7b6e6b48aa659.png2010774525_FPS_0.04_Vulkan_0.0.8-9809-cab1766d-mgs4_METALGEARSOLID4GUNSOFTHEPATRIOTSNPUB316337_11_20218_21_29PM.thumb.png.009696a9fb462364f98f72b7543462df.png726862863_FPS_0.04_Vulkan_0.0.8-9809-cab1766d-mgs4_METALGEARSOLID4GUNSOFTHEPATRIOTSNPUB316337_11_20218_24_06PM.thumb.png.f08524a685e1f4afd0766ac9b29a8653.png

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

نحوه ی اجرای بازی Metal Gear Solid 4 این بازی با نسخه رسمی کار نمیکنه باید نسخه کاستوم رو بگیرید ( نیاز به CPU با حداقل 6 هسته CORE میباشد)

اول فایل باینری رو دانلود کن

https://files.sshnuke.net/rpcs3_cab1766d.7z

بعد نسخه کاستوم رو از Github بگیر

https://github.com/rajkosto/rpcs3/archive/refs/heads/master.zip

محتویات دو پوشه بالا باید merg بشن،پس فایل اولی رو تو دومی کپی کنید

پکیج بازی رو دانلود کرده و نصب کنید طبق آموزش بالا

این نسخه کاستوم شبیه سازه؟
بازی‌های مثل رد دد 1 رو میشه روش اجرا کرد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...