رفتن به مطلب

سوال: اتصال 3 پین به 4 پین

ali20_20
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام. یک کولر nzxt دارم ک یک 3 پین داره و در راهنما فقط نوشته به 4 پین برد وصل بشه.

مشکلی ک هست کابلش کامل مشکی هست و مشخص نیست گراند، ولتاژ و .. کدوم هستن تا درست روی برد نصب کنم (حتی توی guid ـش هم هیچی نزده)

لینک به دیدگاه

در در 23 آذر 1398 در 22:46، ali20_20 گفته است :

باسلام. یک کولر nzxt دارم ک یک 3 پین داره و در راهنما فقط نوشته به 4 پین برد وصل بشه.

مشکلی ک هست کابلش کامل مشکی هست و مشخص نیست گراند، ولتاژ و .. کدوم هستن تا درست روی برد نصب کنم (حتی توی guid ـش هم هیچی نزده)

روی نری و مادگی محل اتصال یه زایده هایی هست که محاله اشتباه بتونی وصل کنی. برا منم 3 پین هست. مشکلی نداره. پین چهارم مربوط به PWM هست که اکثر فن ها ساپورت نمیکنن و روی DC مود کار میکنن

لینک به دیدگاه

مشکلی پیش نمیاد ، چون پین چهارم برای کنترل سرعت فن هست که شما فقط کنترل روی سرعت فنت نداری و همیشه روشن هستن.پس هر طرف خواستین وصل کنین.

لینک به دیدگاه

در در 25 آذر 1398 در 17:43، Persian Assassin گفته است :

روی نری و مادگی محل اتصال یه زایده هایی هست که محاله اشتباه بتونی وصل کنی. برا منم 3 پین هست. مشکلی نداره. پین چهارم مربوط به PWM هست که اکثر فن ها ساپورت نمیکنن و روی DC مود کار میکنن

زایده رو دقیقا متوجه نمیشم... اما روی یکی از پین ها (arrow) داره فکر کنم پینی ک arrow همیشه ولتاژ هست درسته ؟

لینک به دیدگاه

در در 25 آذر 1398 در 17:51، angel of death گفته است :

مشکلی پیش نمیاد ، چون پین چهارم برای کنترل سرعت فن هست که شما فقط کنترل روی سرعت فنت نداری و همیشه روشن هستن.پس هر طرف خواستین وصل کنین.

اگر مثال بخوام بزنم مثلا یکی از این 3 پین ولتاژ هست. یکی از 4 پین مادربرد هم ولتاژ هست. حالا فکر نکنم هر طرفی بشه وصلش کرد.. مثلا ممکنه ولتاژ بیوفته رو پین گراند مادربرد و ..

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali20_20 گفته است :

اگر مثال بخوام بزنم مثلا یکی از این 3 پین ولتاژ هست. یکی از 4 پین مادربرد هم ولتاژ هست. حالا فکر نکنم هر طرفی بشه وصلش کرد.. مثلا ممکنه ولتاژ بیوفته رو پین گراند مادربرد و ..

میشه از کانکتور فن و برد عکس بزارید تا دقیقتر بگم. تا الان هر موردی که دیدم هم روی مادربرد و هم روی کانکتور فن یه زایده خیلی کوچیک هست. ضمنا تو دفترچه راهنمال مادربرد هم تک تک پایه ها توضیح داده شده و حتی مشخص شده که PWM ساپورت میکنن یا نه. 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

میشه از کانکتور فن و برد عکس بزارید تا دقیقتر بگم. تا الان هر موردی که دیدم هم روی مادربرد و هم روی کانکتور فن یه زایده خیلی کوچیک هست. ضمنا تو دفترچه راهنمال مادربرد هم تک تک پایه ها توضیح داده شده و حتی مشخص شده که PWM ساپورت میکنن یا نه. 

خدمت شما :

2fc6_photo_2019-12-17_22-45-51.jpg

توی عکس اون علامت فلش رو مشخص کردم. سرچ کردم مثل پین فلش ولتاژ یا ب قول خودمون همون + هست.

پین های مادربرد رو میدونم مشکلی نیست. مشکلم اینه پین های کولر رو نمیدونم چی ب چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali20_20 گفته است :

خدمت شما :

2fc6_photo_2019-12-17_22-45-51.jpg

توی عکس اون علامت فلش رو مشخص کردم. سرچ کردم مثل پین فلش ولتاژ یا ب قول خودمون همون + هست.

پین های مادربرد رو میدونم مشکلی نیست. مشکلم اینه پین های کولر رو نمیدونم چی ب چیه ؟

زایده ای که گفتم اونیکی طرف این کانکتور هست. یه برآمدگی کوچیک پلاستیکی. در ضمن یه قانون کلی هم هست که هر پین سوکت که فلش یا "+" داشته باشه باید به پین متناظرش تو برد که همین علامت رو داره (معمولا بالای کانکتور روی برد چاپ شده) متصل بشه. ممکنه دقیقا بالاش چاپ نشده باشه و یه کم اینور اونور باشه ولی یه بار با دقت نگاه کنی اطرافشو شاید پیدا کردیش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...