رفتن به مطلب

مهاجرت به ترکیه

sepehr21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

On 27 آذر 1398 at 10:00 PM, sepehr21 said:

سلام دوستان لطفا نظر خودتونو بگید.....

برای یه جوان 20 ساله با مدرت لیسانس رشته الکترونیک ایا مهاجرت کردن به ترکیه کار درستیه و کل داراییم 50 ملیونه!!!!!

نمیدونم چرا مردم الکی دارن پیاز داغ زیاد میکنن ساده ترین راه که خیلیا تو تبریز دارن استفاده میکنن ازدواج هست میری اونور با یکی یه عقدی میکنی و در قبالش بهش مبلغی میدی ( تا دلت بخواد هست اونجا ) بعدش اقامت میگیری و کار هم فراوونه البته اگه بپسندی میتونی تو کافه ها استخدام بشی یا هیکلت درست باشه تو بارها استخدام میتونی بشی درآمدش هم بد نیست میتونی زندگیتو بچرخونی هفته پیش رفیقم مهدی با 40 تومن رفت شما   10 تومنم بیشتر داری اون سواد هم نداره درست درمون .حالا بماند که شما سواد داری  و اینا یکم طول میکشه ولی مهمه همون اولش بدون معطلی ( مثلا نری یکم خوش بگذرونی بعد ) بری دنبال کارات

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

انشالله کارهات ردیف بشه بری و به چیزی که میخوای برسی

فقط فقط خواهشم ازتون اینه که تمامی جوانب رو بسنجید بعد تصمیم بگیرید 

یه تماس با اون فامیل که آمریکا هست بگیرید 

و ببینید پاس ترکیه بگیرید و برید اونجا 

میتونه از اونجا واستون دعوتنامه بفرسته و کاری واستون بکنه؟ 

زندگی داخل جای ناآشنا خیلی خیلی سخته

مخصوصا اگه جایی باشه که فرهنگ و زبونشون هم کامل بلد نباشی

ولی جایی که آشنا داشته باشی حداقل واسه نیاز های اولیه به مشکل نمیخوری و کمی راهنمایی و کمکت میکنه اونجا 

ممنونم از شما..

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، xSkiLLzZ گفته است :

نمیدونم چرا مردم الکی دارن پیاز داغ زیاد میکنن ساده ترین راه که خیلیا تو تبریز دارن استفاده میکنن ازدواج هست میری اونور با یکی یه عقدی میکنی و در قبالش بهش مبلغی میدی ( تا دلت بخواد هست اونجا ) بعدش اقامت میگیری و کار هم فراوونه البته اگه بپسندی میتونی تو کافه ها استخدام بشی یا هیکلت درست باشه تو بارها استخدام میتونی بشی درآمدش هم بد نیست میتونی زندگیتو بچرخونی هفته پیش رفیقم مهدی با 40 تومن رفت شما   10 تومنم بیشتر داری اون سواد هم نداره درست درمون .حالا بماند که شما سواد داری  و اینا یکم طول میکشه ولی مهمه همون اولش بدون معطلی ( مثلا نری یکم خوش بگذرونی بعد ) بری دنبال کارات

درست  میفرمایید..

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، xSkiLLzZ گفته است :

داداش رفیقت پاسپورت داشت یا نه ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، xSkiLLzZ گفته است :

نمیدونم چرا مردم الکی دارن پیاز داغ زیاد میکنن ساده ترین راه که خیلیا تو تبریز دارن استفاده میکنن ازدواج هست میری اونور با یکی یه عقدی میکنی و در قبالش بهش مبلغی میدی ..............

چه روش های خوبی...منو یاد این فیلم های طنز مینداره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما ازکدام شهر هستین؟ اگه ترک باشین زبون یاد گرفتن که زیاد سخت نیست. چون زبون همون زبونه فقط  لهجه یکمی فرق داره که تو یه ماه راحت یاد میگیری.

ولی خب بقیه چیزها یکمی سخته بقول دوستان باید آشنا داشته باشی. تنهایی نمیتونی. اگه بتونی هم باید خیلی زرنگ باشی تا به یه جایی برسی. مثلا خیلی ها با خانواده میرن  و خانه میخرن اونجا با هم زندگی میکنن. تا سختی ها کم بشه.

البته پیشنهاد من اینه که دنبال آرزوهات بری. ولی سختی هاشو هم باید درنظربگیری.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
On 29 آذر 1398 at 1:37 PM, Cube said:

داداش رفیقت پاسپورت داشت یا نه ؟

بله پاسپورت داشت

On 29 آذر 1398 at 2:19 PM, Coffee Addicted said:

چه روش های خوبی...منو یاد این فیلم های طنز مینداره

مثل فیلم طنز هم باشه بالاخره خیلیا با این روش میرن راحت ترین راهه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با 30 سال سن و  چند برابر پولی که شما در نظر داری و فوق لیسانس IT  شهید بهشتی تهران و داییم که تو سوئد هست هنوز نتونستم برم.😅

گرچه یه جایی تو اروپا پیدا کردم که برم و رنگ هیچ بنی بشری رو نبینم🤣

گذشته از شوخی من یکم شرایطم متفاوت هست وگرنه تا حالا رفته بودم. هرکسی میتونه بکنه بره برنده اس با این اوضاع هر روز بهتر از دیروز!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

من با 30 سال سن و  چند برابر پولی که شما در نظر داری و فوق لیسانس IT  شهید بهشتی تهران و داییم که تو سوئد هست هنوز نتونستم برم.1f605.png

گذشته از شوخی من یکم شرایطم متفاوت هست وگرنه تا حالا رفته بودم. هرکسی میتونه بکنه بره برنده اس با این اوضاع هر روز بهتر از دیروز!

درود 

جناب شما با مدرک از دانشگاه شهید بهشتی خودتون نخواستید برید یا جور نشده؟؟ من شنیدم آلمان خیلی میگیره فقط باید در یه حد ابتدایی زبان آلمانی بلد باشی و یه ۱۰هزار یورویی لازمه

من تحقیق زیاد کردم رشته های مهندسی نسبت به پزشکی راحت تر میتونن برن عجیبه که شما نتونستید اونم با مدرک از دانشگاه شهید بهشتی😓(ما رو هم ناامید کردید😅)

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HeX گفته است :

من با 30 سال سن و  چند برابر پولی که شما در نظر داری و فوق لیسانس IT  شهید بهشتی تهران و داییم که تو سوئد هست هنوز نتونستم برم.1f605.png

😂😂😂

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

درود 

جناب شما با مدرک از دانشگاه شهید بهشتی خودتون نخواستید برید یا جور نشده؟؟ من شنیدم آلمان خیلی میگیره فقط باید در یه حد ابتدایی زبان آلمانی بلد باشی و یه ۱۰هزار یورویی لازمه

من تحقیق زیاد کردم رشته های مهندسی نسبت به پزشکی راحت تر میتونن برن عجیبه که شما نتونستید اونم با مدرک از دانشگاه شهید بهشتی1f613.png(ما رو هم ناامید کردید1f605.png)

قبل تر میشد ولی الان دیگه نه! شرایط هر روز سخت تر میشه برای ایرانی ها. مضاف بر اینکه بنده توضیح دادم پاره از مشکلات شخصی هست که پای رفتن رو گرفته.

الان برای ادامه تحصیل میتونی بری آلمان ولی خب هزینه های زندگی حداقل در ماه 1200-1500 یورو به گفته دوستانی که رفتند میشه که تقریبا 20 میلیون تومان به پول ما میشه. با فرض اینکه ادامه تحصیل دکتری در آلمان هزینه نداشته باشه(که داره)؛ کار کردن برای تامین این مبلغ در ماه و همینطور فشار گذراندن دکتری به طور همزمان نابودت میکنه.

اگر کاری اقامت بخواهید بهترینش اکسپرس کانادا هست در حال حاضر، که البته رزومه کاری و مدارک ترجمه شده، معدل بالا،  نمره آیلتس بالا، سن زیر 32 سال، دعوتنامه کاری و موارد دیگه هر کدوم امتیازی داره و متناسب با اون امتیازی که کسب می کنید امکان داره واجد شرایط ویزا و اقامت دائم در جای بهتر و یا بدتر بشید که صد البته از ایران بهتر هست. حدود صد امتیاز برای موارد بالا در نظر میگیرند که شما باید حداقل دو سومش رو کسب کنید و هرچه امتیاز بیشتر نقاط بهتر کانادا بهتون پیشنهاد میشه. الان دوستانی از پاکستان و هند دارم که پزشک هستند و در کانادا اقامت دائم شدند و شرایط خوبی هم دارند.

لینک به دیدگاه

کسی که هیچ شرایطی نداشته باشه 
پول کافی هم نداشته باشه 

هیچ جایی نمیتونه بره من خودم قبلا کلی تحقیق کردم 

وضعیت جوری شده یه حیوان خانگی تو یه کشور اروپایی امریکایی زندگی بهتر از 50% مردم ایران داره ، حاضرم هر کشوری بجز کشور های آشغال میانه برم ولی هیچ جوره نمیشه.

دیگه میخواد بد تر از زندگی با درآمد 1700 و کرایه خونه 1 میلیون ، 3 ساعت تو متروی اوج شلوغی ، شهر آلوده در حد هشدار ، هر هفته قطعی نت باشه؟

من که راهی پیدا نکردم برای ما بدبختزاده  های ایرانی وجود داشته باشه بجز شرایط و پول ،

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ATER گفته است :

کسی که هیچ شرایطی نداشته باشه 
پول کافی هم نداشته باشه 

هیچ جایی نمیتونه بره من خودم قبلا کلی تحقیق کردم 

وضعیت جوری شده یه حیوان خانگی تو یه کشور اروپایی امریکایی زندگی بهتر از 50% مردم ایران داره ، حاضرم هر کشوری بجز کشور های آشغال میانه برم ولی هیچ جوره نمیشه.

دیگه میخواد بد تر از زندگی با درآمد 1700 و کرایه خونه 1 میلیون ، 3 ساعت تو متروی اوج شلوغی ، شهر آلوده در حد هشدار ، هر هفته قطعی نت باشه؟

من که راهی پیدا نکردم برای ما بدبختزاده  های ایرانی وجود داشته باشه بجز شرایط و پول ،

راه که هست ولی توی دید نیست. برای مهاجرت به کشورهای اروپایی شرایط ایده آلی میخواد. 

برای مهاجرت‌ از طریق تحصیل‌ ، کشور هندوستان برای مردم ایران مناسبه. هزینه تحصیل و‌ زندگی پایین 

شهرهایی کم جمعیت مثل میسور مناسبه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز  من تجربه خودمو بهت میگم

من یه پسرعمودارم همسنه شماست اونم 20 سالشه مدرک دیپلم داره البته سربازیشئ رفته

الان یه سالی میشه رفته المان

اونجا هم درس میخونه و هم کار میکنه

زندگیشم خوبه

البته چندماهه اول سختیشو داشت جوری بود که تا یه ماه اولش اصلا نمیدونستیم چه بلایی سرش اومده

نهایت هزینه ای که کرده بود 60 میلیون بود

اونجا چندماهه اول  صبحکلاس زبان میرفت  عصرشم میرفت رستوران کار میکرد

بعد از چهار ماه تونست زبانشونو یاد بگیره البته نه کامل

الان اونجا دانشگاه میره و کارم میکنه تو یکی از شرکتایه بنز کارم میکنه

ولی خب زندگیش سختی خودشو داره

قراره تا مدت 5 سال اونجا بمونه 

اگه تونست خودشو نشون بده که خیلی سخته میتونه بازم تمدیدش کنه وگرنه باید برگرده

یه دوست دیگم دارم اون رفته استرالیا از راه دریا 

اونم تا یه هفته ازش خبر نداشتیم همش فکر میکردیم که تو دریا گم شده خودش میگفت که اصلا فاتحه خودمو خونده بودم ولی بعد از یه 6 ماهی تونست خودشو جمعوجور کنه  اولاش تو رستوران کار میکرد بعدش با یه ایرانی اشنا مکیشه و یه رستوران کوچیک میزنه و کاروبارش میگیره

بگم این دوست که گفتم سنشم زیاد بود اونموقع که رفت 30 سالش بود

شماهم با 50 تومن میتونی بری المان  میتونی بری استرالیا میتونی بری ژاپن البته نه اینکه از راه هوایی بری  مطمعنا باید از راه زمینی و قاچاق بری که مشکلات زیادی داره  که بیشتر مشکلاتشم همین اولاشه

ولی ی زندگی که اونجا هست با زندگی ما ایرانیا خیلی فرق داره

هرکشوری شرایط خودشو داره  استرالیا تقریبا با زندگی ایرانیا سازگارتره

المان و ژاپن و کانادا تقریبا با زندگی ایرانیا سازگار نیست  چون ما خیلی ببخشید بیشعوریم و خیلی چیزارو یاد نگرفتیم یکم سخته با شعوره اوناهماهنگ شیم ولین خیلی مشکل ایجاد میکنه اونجا

البته شما سنت کمه میتونی زود وفق پیدا کنی

اگه تصمیمت جدیه هرچه سریعتر برو  سنت بیشتر بشه سخت میشه که بری

ولی شش ماه تا یه سال خودتو آماده کن که سخت زندگی کنی  البته سخت منظورم زندگی سگی نیست   احتمالا یمدتی رو تویه کمپ زندگی کنی  البته اگه خدمت رفته باشی راحته

ولی ترکیه

ترکیه جوناش خودشون مشکل کار دارن 

ترکیه فقط استانبولش قشنگه اونجام فقط کارایه فروشندگی و رستوران برا جونا پیدا میشه اونم حداقل با ده ساعت کار تویه یه روز

ادماشم از ایرانیا خیلی بی شعورترن و اسیب میزنن بهت

اینکه میگم بیشعورن رو جدی بگیر چون واقعا همینطوره

دیده خیلی بدی نسبت به ایرانیایی که برا کار میرن دارن همون دید که ما نسبت به افغانیا داریم تازه خیلی بدتر

ترکیه نرو چون ترکیه زندگیش خوب نیست ترکیه همین ایرانه فقط یکم ازادی داره

میتونی المانم برو المان به جونایه مثه تو که برا کار میرن نیاز داره

ژاپن خیلی نیاز داره

استرالیا باید خودت اونجا دنباله کار بگردی

ولی المان ژاپن و نروژ و کشورایه دیگه که تو نت سرچ کنی دنباله نیرو کاری هستند

مطمعنا یکی مثه تو بری جذب کار میشی

ولی خب حقوق کمتری رو بهت میدن البته نه مثه ترکیه و .....

باهات مثه ادم رفتار میکنن

و خیلی چیزایه دیگه

اگه واقعا قصدت رفته ترکیه نرو چون ترکیه بری بعده یه سال  برمیگردی

من پسرخالم یه سال رفت ترکیه برگشت تویه این یه سال فقط تونسته بود اونقدی دربیاره که بخوره

زندگی واقعا سگی داشت کارش یا ظرف شستن بود یا تویه حموم کیسه میکشید  جدی میگم

اینچیزایی رو بهت گفتم جدی بگیر

کاری هم داشتی درخدمتم

درمورده سختی هم  شما حتی اگه بجایه 50 میلیون 50 میلیاردم داشته باشی بازم بخوای بری مهاجرت کنی بازهم مشکلات خودشو داره   به این فکر کن که توهمین ایران هم تویه شهره خودت بخوای اسباب کشی کنی یه دوهفته ای درگیری پس زیاد بهش به چشم یه مانع نگاه نکن و عزمتو جزم کنو برو  ولی به پدرومادرت خبر بده که نگران نشن چون من پسرخالم رفت پدرش ده سال پیر شد  چون ماه به ماه ازش خبر نداشتن و ......

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

دوستان مسایل قومیتی رو بخواین در این تاپیک مطرح کنید، هم پیامتون رو پاک می کنم، هم به خودتون اخطار میدم و هم کل تاپیکو پاک می کنم.

- صرفا در ارتباط با موضوع تاپیک اظهار نظر بفرمایید. -

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 27 آذر 1398 در 22:00، sepehr21 گفته است :

سلام دوستان لطفا نظر خودتونو بگید.....

برای یه جوان 20 ساله با مدرت لیسانس رشته الکترونیک ایا مهاجرت کردن به ترکیه کار درستیه و کل داراییم 50 ملیونه!!!!!

چجوری 20 سالته و لیسانس داری سربازیم نرفتی ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، magnetic7 گفته است :

چجوری 20 سالته و لیسانس داری سربازیم نرفتی ؟

رشتم فنی .

مدرک دانشگاه الکترونیک کارشناسی ناپیوستم ینی برای کاردانی جدا کنکور دادم برای کارشناسی هم جدا.

سربازی هم معاف شدم.

2سال کاردانی 2سال هم کارشناسی.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، sepehr21 گفته است :

رشتم فنی .

مدرک دانشگاه الکترونیک کارشناسی ناپیوستم ینی برای کاردانی جدا کنکور دادم برای کارشناسی هم جدا.

سربازی هم معاف شدم.

2سال کاردانی 2سال هم کارشناسی.

18 تا 20 دوسال

20 تا 22 دوسال دیگ

سربازیم دوسال

میشی 24 در بهترین حالت زمان بندی بین 25-26 در میای :))) 

به نظر من ترکیه خوب نیست اگر مایه داری بیا تا بگم کجا خوبه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، magnetic7 گفته است :

18 تا 20 دوسال

20 تا 22 دوسال دیگ

سربازیم دوسال

میشی 24 در بهترین حالت زمان بندی بین 25-26 در میای :))) 

به نظر من ترکیه خوب نیست اگر مایه داری بیا تا بگم کجا خوبه

داداش چجور حساب کردی 24 میگم سربازی معاف شدم معافیم رو 2سال پیش گرفتم.

کارشناسیمم 2هفتست تموم کردم.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، sepehr21 گفته است :

داداش چجور حساب کردی 24 میگم سربازی معاف شدم معافیم رو 2سال پیش گرفتم.

کارشناسیمم 2هفتست تموم کردم.

دمت گرم پس بزن برو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...