رفتن به مطلب

بهترین بازی‌های دهه اخیر | 2019-2010

Ruby
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم حال‌تون خوب باشه:x

چند روز پیش رشته‌ای رو توی توئیتر دیدم که گفتم اینجا هم با دوستان در میون بزارم، از اونجایی که داریم به آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ نزدیک می‌شیم و یک دهه‌ دیگه هم داره تموم میشه می‌‌خواستم بدونم بهترین بازی‌های شما در هر سال توی این دهه چه عناوینی بودن؟ می‌تونید از هر سال چند بازی رو هم نام ببرید و اگر دوست داشتید توضیح کوتاهی هم در مورد اون بازی، حالا چه متنی به عنوان ادای احترام چه یاآوری برای شخصیت‌های اون بازی به لیست‌تون اضافه کنید. برای شروع لیست خودم رو اضافه می‌کنم:

2010 - Assassin's Creed II / Red Dead Redemption

2011 - Batman: Arkham City / Uncharted 3: Drake's Deception 

2012 - Max Payne 3 / Spec Ops: The Line 

2013 - The Last of Us / Assassin's Creed IV: Black Flag 

2014 - Call of Duty: Advanced Warfare / Middle-Earth: Shadow of Mordor / Infamous: Second Son

2015 - The Witcher 3: Wild Hunt

2016 - Uncharted 4: A Thief's End / Inside / Overwatch

2017 - Yakuza 0

2018 - God of War / Red Dead Redemption 2 / Assassin's Creed: Odyssey

2019 - Devil May Cry 5 / Resident Evil 2 / Control

چند نکته:

۱- دوستان مهم نیست بازی رو چه سالی تجربه کردید، می‌تونید در همون سال انتشارش اسمش رو ذکر کنید، مثلا یه بازی ۲۰۱۴ که توی سال ۲۰۱۸ بازیش کردید.

۲- پلتفرم بازی مهم نیست و می‌تونه بازی‌های PC یا کنسول‌های نسل فعلی و نسل قبل باشه.

ویرایش شده توسط Ruby
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام محمد جان

بازم یه تاپیک خوب دیگه

بیشتر بازیهای توی لیست بازی نکردم

یعنی بازیهای 2014 به بعد بازی کردم که قبلش سیستم نداشتم

به نظرم ویچر عالی بود تنها ضعفش روی حرکات شمشیرش کار نکرده بودن و 3-4 تا حرکت تکراری بود حالا اونیماشو داون تاون حرکات شمشیرزنی خیلی بیشتر و بهتری داشت

این بازیها هم بتونی به صورت نظرسنجی بزاری خوب میشه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام محمد جان

بازم یه تاپیک خوب دیگه

بیشتر بازیهای توی لیست بازی نکردم

یعنی بازیهای 2014 به بعد بازی کردم که قبلش سیستم نداشتم

به نظرم ویچر عالی بود تنها ضعفش روی حرکات شمشیرش کار نکرده بودن و 3-4 تا حرکت تکراری بود حالا اونیماشو داون تاون حرکات شمشیرزنی خیلی بیشتر و بهتری داشت

این بازیها هم بتونی به صورت نظرسنجی بزاری خوب میشه

سلام حسن جان

خواهش می‌کنم، لطف دارید - با حضور شما دوستان تاپیک‌ها خوب میشن :x

حسن‌ جان حقیقتش قصد داشتم بدونم سلیقه شخصی هر کدوم از دوستان از سال ۲۰۱۰ تا الان برای بازی‌های مورد علاقه‌شون چی بوده و نمی‌خواستم نظرسنجی برای انتخاب بهترین بازی باشه.

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

درود خدمت شما عزیز.

همونطور که حسن جان گفتن بازم یه تاپیک خوب دیگه.

بنظرم بازی فوق العاده mass effect نسخه دوم در سال 2010 و نسخه سوم در سال 2012 شاهکاری دیگه از بایوور که نسخه دوم بهترین rpg ساخته شده لقب گرفته.

درسال 2013 هم بنظرم  bioshock infinite همانند نسخه های عالی دیگه معرفی شد. دیگه فعلا حضور ذهن ندارم .😅

لینک به دیدگاه

بهترین بازی Dark Soulsکه یه جورایی شبیه سازی زندگی در ایران مخصوصا وقتی که به NGهای بالاتر میرسی

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

بهترین بازی Dark Soulsکه یه جورایی شبیه سازی زندگی در ایران مخصوصا وقتی که به NGهای بالاتر میرسی

😂این بازی دوران دانشجویی من و یکی از رفیقای صمیمیم باش سر شد بزن در رو رو واقعا میشه تو این بازی یاد گرفتا! کلا ps3 کنسول خاطره انگیزیه برام برعکس ps4 رو اصلا نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم با اینکه کپی خور هست و خروار خروار بازی هم داخل هارد 2 تراش هست مشکل اینجاست دیگه دل سمت بازی کردن نمیره سن کمی رفت بالا و دغدغه ها عوض شد

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

مورتال کمبت !

در 46 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

در 54 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

درود خدمت شما عزیز.

همونطور که حسن جان گفتن بازم یه تاپیک خوب دیگه.

بنظرم بازی فوق العاده mass effect نسخه دوم در سال 2010 و نسخه سوم در سال 2012 شاهکاری دیگه از بایوور که نسخه دوم بهترین rpg ساخته شده لقب گرفته.

درسال 2013 هم بنظرم  bioshock infinite همانند نسخه های عالی دیگه معرفی شد. دیگه فعلا حضور ذهن ندارم .1f605.png

سلام خدمت دوستان عزیزم

اولا که ممنونم از اینکه نظرتون رو به اشتراک گذاشتید، ولی ممنون میشم بصورت لیست‌وار عناوین مورد علاقه‌تون رو ذکر کنید، اینطوری هم مشخص میشه بازی چه سالی عرضه شده و هم تاپیک جلوه زیباتری پیدا می‌کنه اگر در هر کدوم از این سال‌ها هم بازی خاصی نداشتید می‌تونید خالی بزارید، مثلا ترکیبی از نظرات شما دوستان عزیز:

2010 - Mass Effect 2

2011 - Mortal Kombat / Dark Souls

2012 - Mass Effect 3

2013 - Bioshock Infinite

...

البته اجباری به این کار هم نیست و نظر شما عزیزان خودش به تنهایی تاپیک رو زیبا می‌کنه :x:D

لینک به دیدگاه

هر چند برای شخصی مثل من قانون کپی رایت یعنی کشک! و  اکثر بازی هایی که استارتر عنوان کردن رو هم بازی کردم ولی هیچ بازی مثل apex legends منو درگیر خودش نکردمبارزات سریع و حرکات خوب در بازی باعث شد کلا عطلای pubg رو به لقاش ببخشم و کلا  بعد 50 ساعت بازی کنارش بذارم شخصا هیچ بازی یا فیلمی رو بیش از یک بار تا حالا بازی نکردم و کلا زود از بازی زده میشم ولی respawn اون بازی که من در سبک بتل رویال دنبالش بودم رو تمام و کمال ساخت و 600 ساعت رو نفهمیدم کی بازی کردم!  نکته مثبتش رایگان بودنشه که هیچ اسیبی هم به بازی نزده

اما لیست دوستمون من سال 2011 کنسول ps3 کپی خور خریدم و شروع کردم به درو کردن عناوین انحصاری دانشجو هم بودم اون زمان و بعد کلاسا واقعا بازی کردن می چسبید انچارتد 1 و2 رو توی یک هفته تموم کردم و واقعا انچارتد 2 اون زمان بازی کردنش لذت خاصی داشت شماره 1 بازی کمی گرافیکش توی ذوق میزد و به خوبی پالیش نشده بود اما بازی که خیلی اون زمان بهم چسبید بازی نبود الا killzone 2 یا همون قتلگاه خودمون مبارزات سنگین تو این بازی حرف نداشت و واقعا یه جاهاییش فک می کردم خودم وسط درگیریم بهترین بازی که روی اون کنسول بازی کردم هم tlou بود که اوج بازی لت وپار کردن دار و دسته butterfly  توی بیمارستان و نجات دادن الی بود

کنسول ps4 رو 18 ماهی میشه خریدم اینم خودم زحمت کپی خور کردنش رو کشیدم😆بازم اومدم سراغ نیت و اولین بازی که تموم کردم انچارتد 4 بود بعد رفتم سراغ عشق قدیمی و بازی shadow of the colossous استودیویی که دوست دارم بازی dino رو بازسازی کنه blue point هست اینا معرکن پسر بازی رو کامل زدن زمین جوری کامل ساختن رویاییه واقعا برای کسانی که قبلا بازی رو روی ps2 بازی کردن! بازی god of war هم خیلی خوب کار شده بود هر چند دل کندن از اساطیر یونان کمی سخت بود برای من و دیر تونستم به بازی عادت کنم 

اما pc که همه عناوین غیر انحصاری رو همیشه به دلیل کیفیت بهتر روی اون بازی می کنم  بازی که بیشتر از همه بهم چسبید توی لیست max payne 3 بود

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

هر چند برای شخصی مثل من قانون کپی رایت یعنی کشک! و  اکثر بازی هایی که استارتر عنوان کردن رو هم بازی کردم ولی هیچ بازی مثل apex legends منو درگیر خودش نکردمبارزات سریع و حرکات خوب در بازی باعث شد کلا عطلای pubg رو به لقاش ببخشم و کلا  بعد 50 ساعت بازی کنارش بذارم شخصا هیچ بازی یا فیلمی رو بیش از یک بار تا حالا بازی نکردم و کلا زود از بازی زده میشم ولی respawn اون بازی که من در سبک بتل رویال دنبالش بودم رو تمام و کمال ساخت و 600 ساعت رو نفهمیدم کی بازی کردم!  نکته مثبتش رایگان بودنشه که هیچ اسیبی هم به بازی نزده

اما لیست دوستمون من سال 2011 کنسول ps3 کپی خور خریدم و شروع کردم به درو کردن عناوین انحصاری دانشجو هم بودم اون زمان و بعد کلاسا واقعا بازی کردن می چسبید انچارتد 1 و2 رو توی یک هفته تموم کردم و واقعا انچارتد 2 اون زمان بازی کردنش لذت خاصی داشت شماره 1 بازی کمی گرافیکش توی ذوق میزد و به خوبی پالیش نشده بود اما بازی که خیلی اون زمان بهم چسبید بازی نبود الا killzone 2 یا همون قتلگاه خودمون مبارزات سنگین تو این بازی حرف نداشت و واقعا یه جاهاییش فک می کردم خودم وسط درگیریم بهترین بازی که روی اون کنسول بازی کردم هم tlou بود که اوج بازی لت وپار کردن دار و دسته butterfly  توی بیمارستان و نجات دادن الی بود

کنسول ps4 رو 18 ماهی میشه خریدم اینم خودم زحمت کپی خور کردنش رو کشیدم1f606.pngبازم اومدم سراغ نیت و اولین بازی که تموم کردم انچارتد 4 بود بعد رفتم سراغ عشق قدیمی و بازی shadow of the colossous استودیویی که دوست دارم بازی dino رو بازسازی کنه blue point هست اینا معرکن پسر بازی رو کامل زدن زمین جوری کامل ساختن رویاییه واقعا برای کسانی که قبلا بازی رو روی ps2 بازی کردن! بازی god of war هم خیلی خوب کار شده بود هر چند دل کندن از اساطیر یونان کمی سخت بود برای من و دیر تونستم به بازی عادت کنم 

اما pc که همه عناوین غیر انحصاری رو همیشه به دلیل کیفیت بهتر روی اون بازی می کنم  بازی که بیشتر از همه بهم چسبید توی لیست max payne 3 بود

سلام خدمت دوست عزیزم

Apex Legends تا حد زیادی از Overwatch الهام گرفته بود که نمونه‌ش میشه Hero-base بودن بازی ولی حرکت جالبشون ترکیب این سبک با بتل‌رویال و سرعت‌بالای بازی Titanfall بود که در همون زمان عرضه باعث شد خیلی از استریمر‌های محبوب بازی Overwatch به سرعت کوچ کنند به سمت این بازی و همین الان هم Overwatch تبدیل یه شهر ارواح و یه بازی کاملا broken شده که با هر بروزرسانی از روز قبلشم بدتر میشه.

سری Killzone تا نسخه سومش واقعا یکی از بهترین فرنچایز‌های پلی‌استیشن بود اما Guerrilla Games باید در همون نسل باهاش خداحافظی می‌کرد و وقت بیشتری رو برای بازی Horizon: Zero Dawn صرف می‌کرد که شاید تبدیل به اثری بهتر از چیزی که الان هست میشد، متاسفانه Killzone: Shadowfall چیزی به جز گیم‌پلی و گرافیک خوب نداشت و در زمینه‌های داستانی و شخصیت‌پردازی کاملا شکست خورد و بنظرم کاری کرد که کسی دیگه این فرنچایز رو به یاد نیاره، دقیقا مثل مشکلی که همین الان هم Horizon داره و به جز گیم‌پلی و گرافیک خوب حرف زیادی برای گفتن نداره.

در مورد Bluepoint واقعا گل گفتید و این استودیو استعداد زیادی در کاری که الان مشغول به انجامش هست داره که بازم در همین رابطه پیشنهاد می‌کنم یه نگاهی به Uncharted: Nathan Drake Collection که همین استودیو یه دستی به سر و روش کشیده بندازید شاید دوباره اون حس و حال PS3 رو براتون زنده کنه. امیدوارم بازی نسل بعدی هم که برای بازسازی انتخاب کردن چیز جذابی از آب در بیاد که البته با یه نگاه به کارنامه قبلیشون میشه بدون شک گفت کارشون خوب خواهد بود.

ویرایش شده توسط Ruby
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ruby گفته است :

سلام خدمت دوست عزیزم

Apex Legends تا حد زیادی از Overwatch الهام گرفته بود که نمونه‌ش میشه Hero-base بودن بازی ولی حرکت جالبشون ترکیب این سبک با بتل‌رویال و سرعت‌بالای بازی Titanfall بود که در همون زمان عرضه باعث شد خیلی از استریمر‌های محبوب بازی Overwatch به سرعت کوچ کنند به سمت این بازی و همین الان هم Overwatch تبدیل یه شهر ارواح و یه بازی کاملا broken شده که با هر بروزرسانی از روز قبلشم بدتر میشه.

سری Killzone تا نسخه سومش واقعا یکی از بهترین فرنچایز‌های پلی‌استیشن بود اما Guerrilla Games باید در همون نسل باهاش خداحافظی می‌کرد و وقت بیشتری رو برای بازی Horizon: Zero Dawn صرف می‌کرد که شاید تبدیل به اثری بهتر از چیزی که الان هست میشد، متاسفانه Killzone: Shadowfall چیزی به جز گیم‌پلی و گرافیک خوب نداشت و در زمینه‌های داستانی و شخصیت‌پردازی کاملا شکست خورد و بنظرم کاری کرد که کسی دیگه این فرنچایز رو به یاد نیاره، دقیقا مثل مشکلی که همین الان هم Horizon داره و به جز گیم‌پلی و گرافیک خوب حرف زیادی برای گفتن نداره.

در مورد Bluepoint واقعا گل گفتید و این استودیو استعداد زیادی در کاری که الان مشغول به انجامش هست داره که بازم در همین رابطه پیشنهاد می‌کنم یه نگاهی به Uncharted: Nathan Drake Collection که همین استودیو یه دستی به سر و روش کشیده بندازید شاید دوباره اون حس و حال PS3 رو براتون زنده کنه. امیدوارم بازی نسل بعدی هم که برای بازسازی انتخاب کردن چیز جذابی از آب در بیاد که البته با یه نگاه به کارنامه قبلیشون میشه بدون شک گفت کارشون خوب خواهد بود.

درود مجدد

killzone shadow fall رو من فک کنم سال 2015 بازی کردم بازی خوبی بود منتها بیشتر معلوم بود روی گرافیک کار کردن و به قول شما داستان خیلی جایی توی بازی نداشت بیشتر یک spin off بود البته و نوع نامگذاری هم نشون میداد صرفا برای نشون دادن توان سخت افزاری ps4 نسبت به ps3 ساخته شده ولی قبول دارم سونی دیدگاه اشتباهی داشت و نباید از یک ip مشهور استفاده ابزاری در جهت منفی می کرد امیدوارم نسل پنجم پلی استیشن شاهد killzone باشیم حتی شده remake شده killzone 2

کالکشن نیتن دریک جز معدود بازی هایی هست که دیسک بلوریش دستمه و ناخواسته به همراه کنسول مقداری دوز مجاز بازی اوریجینال بهم تزریق شد😂 بازیشون کردم قبل از انچارتد 4 و خوشبختانه شماره 1 بازی اپگرید خوبی شده بود و پالیش شده بود شماره 2 و 3 بازی خیلی تفاوت خاصی جز افزایش فریم و افزایش رزلوشن نداشتن به نظرم

بازی apex legends بهترین چیزش اینه که حس کشتن داخلش به قول خارجیا rewarding هست تنوع اسلحه داخلش مناسب هست و اسلحه های نایابش هم واقعا به لذت بازی در اواخر هر راند بازی کمک می کنن البته بازی مشکلات خودشو داره اومدن قابلیت sbmm رو اضافه کردن هر چند من 2 ماه اخیر بازی نکردم ولی اونجوری که mendokusaii کوبوندشون فک کنم  بیچارم معمولا سبک بازیم شبیه به این پلیر هست و حتی امارمون هم به هم شبیه هست هر چند که این دوستمون پرو در سطح جهانی هست و من نهایتش در ایران حرفه ای محسوب میشم به دلیل کمبود امکانات😅

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید

2010_mafia2_fallout nv 

مافیا ۲ واقعا داستان تراژدی خوبی داشت،فال اوت هم که نمیدونم چیش خوب بود ولی حساب کنم حداقل ۱۰۰۰ساعت پاش گذاشتم

2011_elder scrolls v_dark souls

دارک سولز از موسیقی باس هاش تعریف کنم؟از گیم پلی؟از اتمسفر ؟یا از لحظه هایی که در منطق باید جدی باشه ولی ادم خنده روده بر بشه؟خخخ

اسکاریم هم مثل فال اوت 

2012_hotline Miami_farcry3

هات لاین برای همیشه تو یه جای خاص تو دلم جا داره،بخاطر اینکه منو با سبک موسیقی synth اشنا کردو هنرمندهایی مثل mega drive و carpenter brut و امثالشون اشنا کرد،همچنین گیم پلی خیلی خاص و سریع

فارکرای هم خوبه سرگرم کنندست

2013_metro last light_as black flag

مترو اتمسفر خیلی خاص داره ،واقعا تو کارشون حرفه این،حیف نیومدن بازی درمورد چرنوبیل بسازن و اوپن ورلد

برا من بهترین اساسین تا حالا همینه،اون حالت خسته کننده ای که این سری دارنو نداره

2014_dark souls2_farcry4_wolfenstein new order

دارک سولز ۲ رو به احترام به انیمیشن پاهای falconer, و alone knights تو این لیست میزارم خخخخخخخخ،شوخی کردم ،بازیه خیلی خوبه فقط قضیش اینجاست که اتمسفر معروف دارک یولزی رو نداره،ولی من که خیلی باش خاطره دارم

فار کرای ۴ فقط بخاطر pagan min شخصیت مثلا بد داستان ،اخر بازی معلوم میشه که اون دوتا احمق که شما راه قدرتو براشون هموار میکنین چقد میتونن بدتر و بی ارزش تر باشن

ولفنشتانچین ریبوت قدرتمندی داشت ،گیم پلی فوق العاده بروتال هست

2015 hotline Miami 2_witcher 3

هات لاین ۲ هم کم از ۱نداره

ویچر هم جای تعریف نداره بازی سرگرم کننده و پر از ماجراجویی

من دلم برای اون ویچر از کلاس کت بدبختی سوخت که چند تا موجودو برای اهالی روستا کشت ولی اونا از پشت بش خنجر زدن خاستن بکشنش،ولی خوب جر داد همشونو،اون بچه رو هم میکشت من بشخصه ناراحت نمیشدم

2016_dark souls3

دارک سولز ۳ هم تعریف نمیخاد ،سرانجام و پایان دهنده ی سری دارک سولز

2017_wolfenstien 2 new collosus

ادامه این سری هم خوب از اب دراومد بالاخره اون پیر زن عجوزه هم به سزای عملش رسید

ولی من حالم از اون شخصیت زن سیاه دیزه بهم میخوره

2018_frostpunk

بازی عالی ،موسیقی عالی ،تم عالی همه چی عالی،یکی از بهترین استراتژی های این نسل

2019_outer worlds _sekiro

سکیرو رو که نگاه میکنم ،بعد سری فیلم های کارگردان akiro Kurosawa رو نگاه میکنم ،واقعا جفتشون مثل هم و جفتشون اثر طلایی هستن

اوتر ورلد هم بازی خوبه منو یاد دوران فال اوت میندازه،ولی حیف که کوتاهه،انگاری مود پذیرم نیست

در کل انحصاریا رو بازی نکردم پس نمیتونم نظری بدم،از سال ۲۰۱۶به بعد خیلیاشونو بازی نکردم بازم نمیتونم نظری بدم

تعدادی بازی هستن با اینکه بازیا ی خوبین ولی اصلن بیاد ماندنی نیستن،برا همین نزاشتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...