رفتن به مطلب

خرید فلش مناسب برای فیلم هایی با حجم بالا؟

Recommended Posts

داداش از کجا دانلود میکنی اینقدر با کیفیت منم میخوام

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود سایت 30nama هست که سروراشم به خارج منتقل شده و دیگه خبری از نابود شدن دیتاش نیست فقط پولیه رایگان بخواین بگیرین تورنت و بعضی سایتای دیگم هست

تورنت حالمو بد میکنه😅

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

وقت بزاری مگه خودت دانلودش میکنی xd

اسم سایت رو نمیتونم بگم چون درجا  بسته میشه،پولیه،معمولا ده یا دوازده نوع رلیز متفاوت میزاره،

سرچ زدم دو سه تا دیدم که البته یکیش رایگانه ولی چهل پنجاه گیگی نداره

اگه همین سایت سی نماس که هیچی

اگه نه که بفرس تو پی وی😁🙏💐

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Goorani___k65 گفته است :

تورنت حالمو بد میکنه😅

سرچ زدم دو سه تا دیدم که البته یکیش رایگانه ولی چهل پنجاه گیگی نداره

اگه همین سایت سی نماس که هیچی

اگه نه که بفرس تو پی وی😁🙏💐

حقیقتش چیزی که جامع باشه سراغ ندارم به صورت جسته و گریخته هست در سایت های مختلف و بله کیفیت REMUX که همون 50 گیگی که شما می گین هست بد گیر میاد چون هر کسی دانلود نمی کنه پس سایتا نمیان سرور خودشون رو با این چیزا پر کنن

لینک به دیدگاه

چرا تلویزیون رو به شبکه خانگی وای فای(یا LAN) تون متصل نمیکنید؟ در مورد پخش فایل های  حجیم از روی شبکه خیلی مطمئن نیستم اما به امتحان ش می ارزه!

پ.ن: من اینطور تنظیم کردم فیلم ها ی تو هارد کامپیوتر روی شبکه به اشتراک میزارم اون وقت روی تلویزیون بصورت بی سیم میبینم!

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

چرا تلویزیون رو به شبکه خانگی وای فای(یا LAN) تون متصل نمیکنید؟ در مورد پخش فایل های  حجیم از روی شبکه خیلی مطمئن نیستم اما به امتحان ش می ارزه!

پ.ن: من اینطور تنظیم کردم فیلم ها ی تو هارد کامپیوتر روی شبکه به اشتراک میزارم اون وقت روی تلویزیون بصورت بی سیم میبینم!

این روش هم نیاز به خرید دانگل وای فای هستش خب

لینک به دیدگاه

سلام
چند وقت قبل  یکی از دوستان هارد اکسترنال  adata  hd725  تهیه میکنن
 فیلمهاشون رو روی هارد میریزن و برای استفاده به تلویزیون و گیرنده دیجیتال وصل میکنن
بعد از گذشت یک ماه و چند بار استفاده، هارد دیگه بالا نمیاد و اصلا شناسایی نمیشه (بدون اینکه ضربه ای خورده باشه )
 هارد رو به گارانتی آونگ بردیم و اونجا هم بعد از اتصال به سیستمشون اولین سوالشون این بود که هارد به تلویزیون و گیرنده دیجیتال وصل شده؟
هارد رو درجا تعویض کردن و گفتن اتصال هارد به این دستگاه ها باعث صدمه دیدن هارد میشه و گفتن برای دیدن فیلم یا از فلش استفاده کنید یا هارد رو از طریق لپتاپ به تلویزیون متصل کنین.
------------------------------------------
اگر دقت کنین اکثر دستگاه ها من جمله  تلویزیون و گیرنده دیجیتال گزینه eject device  ندارن تا بتونین هارد رو با اطمینان  ازشون جدا کنین و هرلحظه احتمال صدمه دیدن هارد وجود داره
خصوصا اگر اطلاعات زیاد و مهمی  روی هاردتون داشته باشین 
به نظر من خرید یه فلش 64 یا 128 بهترین گزینه هستش و حداقل ریسک از بین رفتن اطلاعات رو نخواهید داشت.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، soroushpayne گفته است :

این روش هم نیاز به خرید دانگل وای فای هستش خب

اکثر تلویزیون های هوشمند جدید وای فای داخلی دارند

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، 005 گفته است :

سلام
چند وقت قبل  یکی از دوستان هارد اکسترنال  adata  hd725  تهیه میکنن
 فیلمهاشون رو روی هارد میریزن و برای استفاده به تلویزیون و گیرنده دیجیتال وصل میکنن
بعد از گذشت یک ماه و چند بار استفاده، هارد دیگه بالا نمیاد و اصلا شناسایی نمیشه (بدون اینکه ضربه ای خورده باشه )
 هارد رو به گارانتی آونگ بردیم و اونجا هم بعد از اتصال به سیستمشون اولین سوالشون این بود که هارد به تلویزیون و گیرنده دیجیتال وصل شده؟
هارد رو درجا تعویض کردن و گفتن اتصال هارد به این دستگاه ها باعث صدمه دیدن هارد میشه و گفتن برای دیدن فیلم یا از فلش استفاده کنید یا هارد رو از طریق لپتاپ به تلویزیون متصل کنین.
------------------------------------------
اگر دقت کنین اکثر دستگاه ها من جمله  تلویزیون و گیرنده دیجیتال گزینه eject device  ندارن تا بتونین هارد رو با اطمینان  ازشون جدا کنین و هرلحظه احتمال صدمه دیدن هارد وجود داره
خصوصا اگر اطلاعات زیاد و مهمی  روی هاردتون داشته باشین 
به نظر من خرید یه فلش 64 یا 128 بهترین گزینه هستش و حداقل ریسک از بین رفتن اطلاعات رو نخواهید داشت.

یعنی شما همیشه eject deviceمیزنی؟من هارد اکسترنال داشتم دادم دست برادرم سه سال داشتمش همینطوری استفاده میکردم WDبود هیچ مشکلی هم براش پیش نیومد رو PCهم هیچوقت eject deviceنمیزنم

پشت تلویزیون چندتا USBداره یکیس برای Cameraهست دیگری واسهHDD قطعا یه دلیلی داشته تفکیک کرده

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

یعنی شما همیشه eject deviceمیزنی؟من هارد اکسترنال داشتم دادم دست برادرم سه سال داشتمش همینطوری استفاده میکردم WDبود هیچ مشکلی هم براش پیش نیومد رو PCهم هیچوقت eject deviceنمیزنم

پشت تلویزیون چندتا USBداره یکیس برای Cameraهست دیگری واسهHDD قطعا یه دلیلی داشته تفکیک کرده

بله برای هارد که قطعا بعد از اتمام کار این گزینه رو میزنم
حالا فلش رو ممکنه آدم گاهی اوقات عجله داشته باشه و سریع از سیستم جدا کنه
اما هاردی که یه ترا اطلاعات توشه رو نمیشه ریسک کرد و همینجوری جدا کرد
این بنده خدا هم چند بار از هاردش به همین شکل استفاده کرد و یکبار اونجوری شد و دیگه سیستم نشناخت
حساب کنین اگر هاردش گارانتی نداشت باید میرفت برای تعمیر و بازیابی اطلاعات و هزینه  و  .....
قطعا این گزینه eject دلیلی داشته که تو ویندوز تعبیه شده.

مثل پل هوایی میمونه که برای امنیت بیشتر عابران پیاده  ساخته شده
حالا یکی میاد میگه من 30 ساله همیشه از وسط خیابون رد میشم و تابحال از پل هوایی استفاده نکردم  و اتفاقی هم برام نیفتاده
اما یکبار که وسط خیابون ماشین بزنش تمام زندگیش میاد جلوی چشماش😊

لینک به دیدگاه

سلام

برو بچ فنی کارما تخصص تعمرات هارد انحام میدن و منم با کسایی که هارد خراب میارن زیاد در ارتباطم

اغلب خرابیا برا اتصال به تلویزیون و پخش کنندهای دیجیتاله(شاید ایراد برگرده به به دستگاهای وتلویزیونهای قدیمی و یا دستگاه دیجیتالای نامعتبر)و شاید  تو جدیدا مشکل برطرف شده باشه

اغلب خرابی ها هم تو برند وسترن هست

فلش هم با این هجم فایلهاکه داری  باید فلش پر سرعت بگیری(یو اس بی 2 که اصلا نگیر و یو اس بی  3 ها رو هم حتما نوع حرفه ای بگیر)

الان اغلب یو اس بی 3 ها ارزان قیمت(حتی 3.1 و 3.2)و حتی از برندهای معتبر سرعت پاینی دارن!!!

فقط انواع حرفه ای  سرعت قابل قبولی دارن

من طبق تجربه که دارم   adata 102 pro  و تو سیلیکون پاورم سری  b10 البت اینم بگم تو ای دیتا کمی خرابیش بیشتره(فقط کمی😁)مدلهای دیگری هم هست(مثل ue700 )که گرونتره و مقرون به صرفه نیست

اصلانم به سرعتای تبلیغاتیشون نگاه نکنید که با شرایطی خاص به محدوده این سرعت(نه هم این سرعت) میرسن

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mehrxad گفته است :

سلام

برو بچ فنی کارما تخصص تعمرات هارد انحام میدن و منم با کسایی که هارد خراب میارن زیاد در ارتباطم

اغلب خرابیا برا اتصال به تلویزیون و پخش کنندهای دیجیتاله(شاید ایراد برگرده به به دستگاهای وتلویزیونهای قدیمی و یا دستگاه دیجیتالای نامعتبر)و شاید  تو جدیدا مشکل برطرف شده باشه

اغلب خرابی ها هم تو برند وسترن هست

فلش هم با این هجم فایلهاکه داری  باید فلش پر سرعت بگیری(یو اس بی 2 که اصلا نگیر و یو اس بی  3 ها رو هم حتما نوع حرفه ای بگیر)

الان اغلب یو اس بی 3 ها ارزان قیمت(حتی 3.1 و 3.2)و حتی از برندهای معتبر سرعت پاینی دارن!!!

فقط انواع حرفه ای  سرعت قابل قبولی دارن

من طبق تجربه که دارم   adata 102 pro  و تو سیلیکون پاورم سری  b10 البت اینم بگم تو ای دیتا کمی خرابیش بیشتره(فقط کمی1f601.png)مدلهای دیگری هم هست(مثل ue700 )که گرونتره و مقرون به صرفه نیست

اصلانم به سرعتای تبلیغاتیشون نگاه نکنید که با شرایطی خاص به محدوده این سرعت(نه هم این سرعت) میرسن

اگه قرار این اتفاق بیوفته تو این سه ساله اتفاق میوفتاد،ADATAکلا خرابش بیشتر همین دو ماه پیش یه SSDای دیتا داشتم فقط مدلشو سرچ کنی میبینی چقدر خرابی داشته فرستادمش گارانتی سریع تعویض کرد

الانم دوباره پشت TVرو نگاه کردم،دیدم بله جای USBها تفکیک شده و ولتاژش رو نوشته من از اینچیزا سر در نمیارم،cameraهست HDD،بعضی مواقع حتی تا یکی دو روز کامل به تلویزیون وصل بود یادمون میرفتم بکنیمش

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اگه قرار این اتفاق بیوفته تو این سه ساله اتفاق میوفتاد،ADATAکلا خرابش بیشتر همین دو ماه پیش یه SSDای دیتا داشتم فقط مدلشو سرچ کنی میبینی چقدر خرابی داشته فرستادمش گارانتی سریع تعویض کرد

الانم دوباره پشت TVرو نگاه کردم،دیدم بله جای USBها تفکیک شده و ولتاژش رو نوشته من از اینچیزا سر در نمیارم،cameraهست HDD،بعضی مواقع حتی تا یکی دو روز کامل به تلویزیون وصل بود یادمون میرفتم بکنیمش

اگه تجربه استفادشو داری که حله

من اطلاعاتم  به صورت علمی و اماری و کلی نیست

همش چیزاییه که باشون سرو کار داشتم و بیشتر تجربیه

لینک به دیدگاه

من حرف دوستون رو تایید میکنم ، هارد اگر بصورت مداوم به تلویزیون وصل باشه ، دچار بدسکتور میشه ، اول هارد وسترن اکسترنالم دچار بدسکتور شد ، بعد هارد توشیبا ، بیشتر هم علتش اینه در حالی که از هارد فیلم پخش میشد ، یدفعه تلویزیون رو خاموش میکردن ، یکی دو بار هم در حال تماشای فیلم از روی هارد بودیم برق رفت و باعث شد هارد بدسکتور بیفته ، الان یه فلش 256 گیگ مدل لگسار خریدم توش پر از فیلم کردم و دایما به تلویزیون وصله و خیالم دیگه راحته

لینک به دیدگاه

درود. بهترین پیشنهاد برای شما SSD اکسترنال هست (نه SSD که با تبدیل اکسترنال شده)

اگر این مورد رو نمی‌پذیرین از فلش‌های زیر می‌تونین تهیه کنین (با توجه به خواسته‌ای که شما دارین قطعا در بازه قیمتی درخواستی‌تون چیز پرفکتی گیر نمیاد)

SanDisk Extreme Pro SDCZ880

Capacity: 128GB, 256GB

Advertised Read Speed: 420 MB/s

UserBenchmark Read Speed: 297 MB/s

Advertised Write Speed: 380 MB/s

UserBenchmark Write Speed: 264 MB/s

Samsung Duo Plus

Capacity: 512GB

Advertised Read Speed: 300 MB/s

UserBenchmark Read Speed: Untested

Advertised Write Speed: 100 MB/s

در هر حال میتونین از سایت بنچمارک زیر مناسب‌ترین فلش مورد نظرتون رو پیدا کنین:

https://usb.userbenchmark.com

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از اونجایی که یکی دو روز هست بنده هم همین چالش رو برای تهیه فلش با سرعت و حجم مناسب دارم تست های زیادی رو جستجو  کردم و چند تا نکته حائز اهمیت هست که بگم خدمتتون:

• ظاهرا فلش ها جدیدا از کنترلرهای ارزان تر و ضعیف تری استفاده می کنند پس نتیجتا یک مدل که قبل تر سرعت فوق العاده ای داشته لزوما الان هم فلش فوق العاده ای نیست. نمونه اش همین S102 Pro از Adata و یا SP Blaze B10
  • سرعت نوشتن در فلش های نسل جدید حتی با پشتیبانی از نسخه های 3.2 و 3.1 USB اغلب کمتر از 50 مگابایت بر ثانیه و بسیار متغییر هست.
  • سرعت خواندن در فلش های جدید عمدتا خوب و بعضا عالی است. حتی از 200 مگ هم فراتر میره ولی اغلب فلش ها حدود 100-150 مگ هست.
  • برای اجرا فیلم با رزولوشن و حجم بالا سرعت خواندن باید بالای 50 مگ بایت بر ثانیه باشد که با گرم شدن در استفاده طولانی مدت امکان افت این سرعت می باشد.
  • اغلب فلش های اصطلاحا بند انگشتی سرعت پایین و متغییری دارند حتی با USB3.2  از معروفترین برند ها.
  • تجربه تست ها در یوتویوب با نمونه های مشابه در داخل ایران متفاوت هست و فقط صرفا خوب بودن عملکرد یک مدل در یوتویوب رو مدنظر نگیرید و بازخورد ها رو در سایت های داخلی باید مجددا بررسی کرد.

تجربه شخصی:

بنده یک فلش کینگ مکس 32 گیگ با رابط USB3.0 دارم که جز اولین واردات آواژنگ از فلش های USB3.0 به ایران می باشد(9-8 سال پیش یا قبل تر خریدیمش به بهای یک هارد 1 ترابایت در آن زمان). سرعت خواندن کاملا ثابت 88 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن متغییر از 17 تا 30 مگابایت بر ثانیه می باشد و برای فیلم های با کیفیت در حجم بالا در تلویزیون در بعضی موارد قطع شدن صدا، گیر کردن و بهم خوردن سینک تصویر و صدا رو به همراه داره گرچه تلویزیون USB2.0 هست.

چند وقت پیش یک فلش Adata UV150 حجم 32 گیگ USB3.1  با گارانتی مادام العمر آونگ تهیه کردم که سرعت نوشتن روی این فلش بسیار نوسانی و کند به 0 و 350 کیلو بایت بر ثانیه افت و نهایتا تا 15-20 مگ بر ثانیه افزایش پیدا می کرد که فاجعه بود و با ارسال گارانتی یک مدل آکبند جایگزین شد که با خواندن نظرات دیجی کالا متوجه شدم که خیلی ها همین مشکل رو با این فلش دارند. پس تصمیم گرفتم آکبند جایگزینش کنم و با پرداخت مبغلی فلش Sandisk Ultra Flair 32GB USB3.0 تهیه شد که برای فایل های با حجم حدود 1 گیگ  سرعت نوشتن رقم حیرت آور 90 مگابایت بر ثانیه ( در فلش های ارزان قیمت) می باشد ولی با بالا رفتن حجم بعد از 1 گیگ سرعت به 25 -30 مگابایت بر ثانیه افت می کند.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

پیشنهاد یو اس بی نیست ولی دو تا لینک میذارم یکیش  راهنمای انتخاب یو اس بی بر اساس ویدیو های مورد تظر هست

https://ruggedvid.com/usb-flash-drive-speed-testing-4k-hd-video-recorders/

این یکی هم تست فایل با بیت ریت های مختلف هستن برای تست کردن فلش خوبه

http://jell.yfish.us/

Capture.thumb.JPG.f56bc3f3cd7978d85e68950f89276418.JPG

لینک به دیدگاه

من این فلش رو به مبلغ 400 تومان از سایت دیوار خریدم ، فلش آکبند بود ، سرعت رایت روی فلش 90 تا 100 مگابایت هست سرعت خوندن از روی فلش بالای 100 ، دو ماه هست بصورت مداوم به تلویزیون وصله و فعلا مشکلی پیش نیومده ، کیفیت فلش از سرعت نوشتن روی فلش مشخص میشه ، شاید دو سه ماه درگیر خرید فلش بودم ، شما میتونید از سایت مالتینا یا ایگرد فلش پاتریوت 256 گیگ رو سفارش بدید و پول به جنس آشغال ندید ، کلا فلش های پاتریوت مرگ نداره ، مگر اینکه خودت بخوای سرش بلا بیاری ، مثلا من فلش 32 گیگ سندیسک خودم همون روز اول که خریدم امدم توش ویندوز بوت کنم برنامه هنگ کرد بعد فلش سوخت البته گارانتی داشت بردم عوض کردم ، تو استفاده معمولی فلش به این راحتی ها نمیسوزه ، مثلا یه فلش 8 گیگ دارم 12 سال پیش خریدم همیشه به سیستم وصله و تا حالا مشکلی  پیش نیومده ، فلش حداقل 10 هزار بار تا 100 هزار بار قابلیت رایت داره ، اگر هر روز فلش رو فرمت کنید و دوباره پر کنید 27 سال طول میکشه عمر فلش تموم بشه ، این در صورتی که حداقل رایت رو در نظر بگیری و اگر حداکثر رو در نظر بگیری 273 سال طول میکشه

https://egerd.com/p/B00F9V72H4

https://egerd.com/p/B07NLZFH4V

9xvk_img_20191115_214026.jpg

xrb9_img_20191115_214109.jpg

e8h4_006.jpg

rk6v_007.jpg

لینک به دیدگاه

من پيشنهاد مي كنم در مورد دستگاه ارسال بی سیم تصویر HDMI هم يك بررسي كنيد.

لینک به دیدگاه

در در 3 بهمن 1398 در 19:56، Coffee Addicted گفته است :

وقت بزاری مگه خودت دانلودش میکنی xd

اسم سایت رو نمیتونم بگم چون درجا  بسته میشه،پولیه،معمولا ده یا دوازده نوع رلیز متفاوت میزاره،من 4K blurayمیگیرم حجمش از 40شروع میشه تا 70اینا هست،جوکر رو با این کیفیت ببینی دیگه سمت چرت و پرت های یکی و دو گیگابایتی نمیری

Joker_2019_2160p_x265_BluRay_UHD_REMUX_TrueHD_Atmos_7.1

46گیگ

حالا 8 کانالش رو هم میخوای ؟ حواست باشه سیستم ARC تی وی فقط 6 کانال پشتیبانی میکنه اونم نه در حالت Lossless و HD پس DTS_HD وTrueHD پر البته خوب هیچ کس معمولا ست اپ 8 کاناله نداره مگر اینکه خیلی هزینه کرده باشه  برای دیدن بیت ریت های بالا هم بنظر من برو یه کابل بلند hdmi بگیر  درگیر هارد و فلش نشو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...