رفتن به مطلب
  • 1

راهنمای انتخاب گوشی بین A20 و Xiaomi redmi7

Sandor
 اشتراک گذاری

سوال

سلام بر اساتید اهل فن

دوستان بنده قصد دارم یک گوشی با بودجه حداکثر 2 تا 2.2 تهیه کنم. طبق بررسی‌های فراوان به دو گزینه‌ای رسیدم که در عنوان تاپیک هم اعلام کردم. کاربری بنده اصلا گیم نیست، بیشتر استفاده از شبکه‌های اجتماعی، یوتوب و مطالعه هست. لذا دو چیز برام مهمه: نگهداری شارژ حداکثری و جمع و جور بودن گوشی (دنبال صفحه نمایش بزرگ‌تر نیستم)

طبق چیزی که من متوجه شدم، استفاده از Super AMOLED خیلی در مصرف باتری تاثیر داره. برای همین نظر من بیشتر روی A20 هست. ولی عده‌ای هم گفتن که لازم نیست 200 تومن هزینه برند سامسونگ بکنی، شیائومی نسبت به قیمتش، خیلی قویه‌ و نباید دست کم گرفتش و باتری 4000 جواب‌گو هست.

خلاصه با توجه به نیازها و اولویت‌هایی که من دارم، به نظرتون کدوم رو بگیرم؟ تجربه شما چی می‌گه؟ اصلا غیر از این دو گزینه گوشی دیگه‌ای مد نظرتون هست؟ (هوآوی اصلا خوشم نمیاد، با HTC هم اصلا حال نمی‌کنم)

ویرایش: گوشی فعلی خودم K10 2018 هست. گفتم بگم شاید کمک بکنه به پاسخ‌هایی که میدید.

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

15 answers to this question

Recommended Posts

• 1

سلام، من 3تا تو 4ماه برای دوستان و آشنایان redmi 7 گرفتم دو عدد 64 و یکی 32 و واقعاً گوشی بدون نقصی هستش باطری فوق‌العاده، دوربین خوب و رابط کاربری عالیه miui, 

خودم 2سال هست redmi note 4x  دارم و  از انواع اقسام ارتفاع بر روی سطوح مختلف افتاده هیچیش نشده و تا بحال هنگ نکرده حتی یکبار که مجبور به ریست کردن گوشی بشم ، 

خواهشا یه نکته رو در نظر بگیرید و اون هزینه تعمیر گوشی در صورت خرابی هست من برادرم یه samsung note 5 داره که ال سی دیش به باد بند هست و با کوچکترین افتادنی دوبار مرخص شد که هزینه ال سی دیش فقط 1 میلیون و 300 هزار تومن هست که من یبار خودم خریدم و عوض کردم و دقیقاً چند ماه بعد یا یک بار افتادن باز از داخل شکست و اینبار دیگه اشتباه قبل رو نکردم و یه redmi 7 گرفتم واسش، کلا این رو می خواستم بگم که صفحه های oled بسیار گرون هستن و کسی که می خواد گوشی بخره باید در نظر بگیره اینم، 

لینک به دیدگاه

• 1

قطعا شیائومی

تا پارسال فکر میکردم میان رده و گوشی اقتصادی باید هواوی  یا شیائومی باشه ولی پرچمدار باید آدم سامسونگ بخره ولی گوشی هایی جدیدی که امسال رونمایی شدن نظرم رو عوض کرد و فهمیدم تو هر بازه قیمتی ادم یا باید هواوی بخره یا شیائومی

شما هم با خیال راحت  ردمی بگیرید

لینک به دیدگاه

• 0

سلام

من فکر نکنم دوتا رو باهم داشته باشید،گوشی های بزرگتر باتری بزگترو وقویتری دارن،به عنوان مثال گوشی mi max 2 با اختلاف بهترین و ماندگار ترین باتری گوشی رو داره،سخت افزار فوق العاده کم مصرف ،ولی صفحه ی ۶.۴ اینچ که برای خیلیا که جدیدا گوشی نخریدن خیلی بزرگه و عملا با یک دست نمیشه کار کرد باشون

ولی در کل گوشی های شیاومی بخاطر باتری خوبشون معروفن

لینک به دیدگاه

• 0
در 7 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

mi max 2

2017 یه مقدرا قدیمی نیست؟

شما چند وقته از شیائومی استفاده کردی؟ راضی بودی؟ نقاط ضعف و قوت این برند چیه؟

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

• 0
در 3 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

2017 یه مقدرا قدیمی نیست؟

شما چند وقته از شیائومی استفاده کردی؟ راضی بودی؟ نقاط ضعف و قوت این برند چیه؟

من خودم مدل mi max 1 رو دارم مال ۲۰۱۶ هست،رام رسمی تا ۷اومده ولی من با انلاک بوت لودر و فلش رام های سفارشی یا کاستوم الان اندروید ۹هست،شیاومی خیلی دست ادم بازه سر شخصی سازی نرم افزار خوبیش اینه

من تقریبا دوساله این گوشیرو دارم خودم دست دو خریدم

نقطه ی قوتش استفاده ی اکثرا پردازنده های کوالکام و باتری های ظرفیت بالا و همچنین ظاهر شیک هست،نقطه ی ضعفش که نمیدونم ایا تا حالا برطرف شده یا نه ،دوربین نه چندان جالب هست و اینکه نمیدونم ایا اگه گوشی خراب شد به راحتی تعمیر کار و قطعات براش گیر میاد یا نه،هنوزه که هنوزه خیلی شهر ها دست همه سامسونگ میبینی و گوشی شیاومی دستت ببین بپرسن مارکش چیه و شما هم بشون بگی ،یا عین قورباغه بت زل میزنن،یا مسخره میکنن(که ناشی از بیسوادیشونه)

لینک به دیدگاه

• 0

والا منم شنیدم شیائومی رو نباید دست کم گرفت و خوبه. ممنون از نظرت

منتظر نظر سایر کاربران عزیز هستم

لینک به دیدگاه

• 0

سلام

گوشی خودم نوت 7 شیائومی هست. ولی شما نباید با سوال از بقیه و پرسیدن نظرشون موبایل بخرید این کاملا اشتباه هست. باید ابتدا کاربری خودتون رو مشخص کنید. و سلایق خودتون رو... و بعد برای خرید گوشی اقدام کنید...

سامسونگ بخاطر آمولد و نرم افزار روونش معروف هست... از بقیه چیزها کم گذاشته... مثل قدرت و دوربین و ...     پس، اگر کاربریتون در حد عادی و نه نسبتا سنگین هست و بیشتر زیبایی صفحه خصوصا توی ویدیو دیدن براتون مهمه سامسونگ بگیرید و یا اگر بخاطر نرم افزار one ui میخواید بگیرید سامی خوب هست...

ردمی نوت7 بیشتر بخاطر قدرت کلی (پردازنده و گرافیک) و دوربین خصوصا در شب با جیکم گزینه بهتری هست. ولی صفحه اش lcd نسبتا معمولی هست. پس اگر کاربریتون جوریه که زیبایی رنگ های صفحه چندان براتون مهم نیست و بیشتر قدرت کلی و کم نیاوردن تا چند سال مهمه و یا دوربین اهمیت بیشتری داره برید سراغ نوت7. البته نرم افزارش هم با آپدیت جدید خیلی بهتر شده و روون هست اما بعضیا با سامی راحت ترن که درکشون میکنم.

دیگه بقیه تفاوت ها چیزایی مثل بدنه قویتر شیائومی و محافظ صفحه و پشت ردمی و ... هست.

لینک به دیدگاه

• 0

راستی الان هزینه اتون رو دیدم اگر گوشی جمع و جور میخواید mi a3 هم گزینه بدی نیست هرچند اچ دی هست (که باعث نگهداری بهتر شارژ میشه) ولی 6 اینچ هست (کوچیکتر از اکثر گوشی های امروز بازار و براتون شاید بهتر باشه....

ولی اندرویدش خام هست و باید بتونید باهاش کنار بیاید.

سامی هم آ40 رو داره که هر دوی این گوشی ها یه مقدار گرونتر از 2 تومن هستن.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

• 0
در ۱ ساعت قبل، indianboy گفته است :

کم نیاوردن تا چند سال مهمه و

قطعا دوام بلند مدت برام مهمه

ولی طبق حرفی که شما میزنی یعنی سامسونگ تو دراز مدت خوب نیست؟ حتی در حد مصرف عادی؟

ضممنا گزینه دوم من ردمی 7 بود و نه ردمی 7 نوت

لینک به دیدگاه

• 0

بحث سامسونگ یا شیائومی نیست. بحث قدرت پردازنده هست. پردازنده که ضعیف باشه کم کم توی طولانی مدت وقتی برنامه ها سنگین تر و پیشرفته تر بشن کم میاره چه سامسونگ باشه چه هواوی چه شیائومی...

کم آوردن هم به معنی خراب شدن نیست. یعنی مدت زمانی که برای باز شدن یه اپلیکیشن طول میکشه بیشتر میشه یا ممکنه لگ یا هنگ مشاهده بشه...

لینک به دیدگاه

• 0

فقط و فقط شیا بگیر تو این محدوده قیمت. اگه میگفتی 10 تومن بودجه داری قطعا میکفتم سری اس سامی. ولی زیر 4 تومن شیا بی رقیبه. note 7 - note 8 جفتشون عالیه و بی نقص

لینک به دیدگاه

• 0
در 3 ساعت قبل، elnino99 گفته است :

صفحه های oled بسیار گرون هستن و کسی که می خواد گوشی بخره باید در نظر بگیره اینم، 

نکته خوبی بود، ممنون از راهنماییتون

در ۱ ساعت قبل، mostafa-b گفته است :

فقط و فقط شیا بگیر تو این محدوده قیمت

شما خودتون استفاده کردید؟ چطوریه؟

لینک به دیدگاه

• 0

من mi a3 دارم راضیم (البته بجز سیستم عامل اندروید وان که کلی مشکل داره)

با A50 مقایسه میکردیم بقل همه همه چیزش بجز کیفیت تصویرش بهتر از A50 بود

درکل  شیائومی در مقابل پولی که میدی چیز بهتری بهت میده

لینک به دیدگاه

• 0

من هم شیائومی و امتحان کردم هم سامسونگ

به طور کلی از رابط کاربری سامسونگ بیشتر خوشم اومد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...