رفتن به مطلب

مشکل در شناسایی رم

parsaweb
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یه سیستم قدیمی دارم که الان میخواستم دو تا رم 512 بهش اضافه کنم . رم های قدیمی رو خارج کردم و دو تا رم 512 انداختم اول هیچ عکس العملی نشون نداد حتی به بایوس هم نمیرفت بعد که رسیت کردم بوق ممتد زد که بین بوق ها فاصله داشت هر بوق ممتد حدود 3 ثانیه طول میکشه با فاصله حدود دو ثانیه .

جالب تر اینکه وقتی رم های قدیمی خودش رو جاگذاری کردم باز بوق ممتد زد و بالا نیومد !

به نظرتون میتونه از گرد و خاک باشه که تو شیار وجود داره البته من تا حد امکان شیار ها رو پاک کردم

به نظرتون مشکل از کجاست ؟

رم های قدیمی :

post-9529-0-63574700-1327747966_thumb.jpg

و دو تا رم جدید :

post-9529-0-65456300-1327747996_thumb.jpg

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای من هم همین مشکل پیش اومد که رم هام سوخته بود.... شما اول رم ها رو روی یک سیستم دیگه تست بگیر ایشالا مشکل نداره... اگه سالم بودن مشکل از گرد و خاک یا مین هست. حتما در تعویض رم پاور رو خاموش کرده و کابل رو قطع کنید...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای من هم همین مشکل پیش اومد که رم هام سوخته بود.... شما اول رم ها رو روی یک سیستم دیگه تست بگیر ایشالا مشکل نداره... اگه سالم بودن مشکل از گرد و خاک یا مین هست. حتما در تعویض رم پاور رو خاموش کرده و کابل رو قطع کنید...

آخه مسئله اینه که رم های خودش رو هم نمیشناسه و بوق ممتد میده رم هایی که همین الان جدا کردم و کار میکرد . رم های جدید هم صد در صد تست شده هستن

مین هم سالمه چون همین الان بدون مشکل با رم های قدیمی کار میکرد

لینک به دیدگاه

شما محل قرار گیری رم رو به دقت و با یک ذره بین نگاه کن .شاید در هنگام جابجا کردن رم ، پین ها کج شدن و باعث اتصال کوتاه شده و برای همین error میده.

لینک به دیدگاه

رمها رو درست جا نمیزنی . چون مدت خیلی طولانی رم تو شیار بوده ، گرد و خاک داخل شیار جمع شده و اون رو کمی برای پایه رم تنگ کرده . الان که رمها رو میذاری فکر میکنی جا خورده ، درحالیکه کاملا جا نرفته . برای من یک بار این مشکل پیش اومده بود که تا حد شکستن مادربورد رمها رو فشار دادم که جا خوردن .

لینک به دیدگاه

شما محل قرار گیری رم رو به دقت و با یک ذره بین نگاه کن .شاید در هنگام جابجا کردن رم ، پین ها کج شدن و باعث اتصال کوتاه شده و برای همین error میده.

آره مثل اینکه مشکل فقط از یکی از اسلات هاست

تعجب آوره پس چه طوری با هر دو رم کار میکرد خودم هم موقع در آورد رم ها خیلی دقت کردم اصلا کج نکردم و رو به بالا در آوردم :wacko: الان که دقت میکنم یکی از پایه ها یه جورایی رنگش عوض شده البته اتصال کوتاه نداره امکان داره اصلا به پایه رم متصل نشه برای همین مشکل به وجود میاد

حالا چه طور میشه این اشکال اسلات رو رفع کرد ؟

ممنون :wub:

لینک به دیدگاه

رمها رو درست جا نمیزنی . چون مدت خیلی طولانی رم تو شیار بوده ، گرد و خاک داخل شیار جمع شده و اون رو کمی برای پایه رم تنگ کرده . الان که رمها رو میذاری فکر میکنی جا خورده ، درحالیکه کاملا جا نرفته . برای من یک بار این مشکل پیش اومده بود که تا حد شکستن مادربورد رمها رو فشار دادم که جا خوردن .

ممنون بابت توجهتون خدایی لیون کامپیوتر یه چیز دیگس

متاسفانه الان امتحان کردم مشکل فقط با یکی از اسلات ها دارم که رنگ یکی از پایه ها تغییر کرده یعنی حالت خاکستری داره

@};-

لینک به دیدگاه

رنگش تغییر کرده یا خاک چسبیده ؟ ببین با یک گوش پاک کن یا یک وسیله نرم دیگه میتونی روش بکشی ، شاید خاک باشه I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

اگر مسئله فقط کثیفی باشه، بهترین راه حل این هست که با استفاده از موادتمیز کننده مخصوص که تو بازارهم زیاده (contact cleaner) به اسلات رم اسپری کنید و با استفاده از مسواک قسمت کثیف رو پا کنی ولی برای این کار باید دقت کنید که:

سیستم به برق متصل نباشه

الکتریسیته خازن های مادر برد کاملا تخلیه شده باشه

بعد از انجام تمیز کاری هم اجازه بدید تا رطوبت کاملا خشک بشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون :wub:

متاسفانه الان که با دقت بیشتری با ذره بین نگاه کردم دیدم یکی از پایه ها که میگم خاکستری شده کلا در حال کنده شدنه و کج شده و الان هم با دستکاری من کنده شد :wacko: یعنی مشکل همون پایه کج بود . به نظرتون میشه اسلات رو اصلاح کرد و اسلات معیوب رو با یه اسلات جدید عوض کرد ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

مدل دقیق مادربورد چیه ؟ اگر هم بشه اسلات رو تعمیر کرد ( که فکر نمیکنم بشه ) ، احتمالا هزینه تعمیر بیشتر از قیمت مادربورد میشه .

لینک به دیدگاه

حق با حامد هست. اگر ببرید به شرکت های گارانتی کننده ، احتمال زیاد به شما میگن غیر قابل تعمیر هست.

البته اگر نوع سوکت را بدونید و یک مارد خراب با همان سوکت هم داشته باشید ، میشه سوکت ها ر و جابجا کرد البته کار خیلی سختیه چون ای سوکتهای پلاستیکی بر اثر هوای گرم که برای ذوب لحیم استفاده میشه ، کج و دفرمه میشوند. برای این کار معمولا به یک هیتر یا pre heater از نوع مادون قرمز احتیاج هست که فقط شرکت ها دارند ] اگر داشته باشند)

به نظرم من شما با آقایون poorya_loin یا otello تماس بگیرید. اگر راه حلی داشته باشه به شما راهنمایی میکنند.

لینک به دیدگاه

مادربورد قدیمیه به قول شما هزینه تامیرش شاید زیاد بشه که ارزش نداره منم شهرستانی هستم شاید عصر رفتم ببینم بین تعمیرکارا کی میتونه این کار رو انجام بده .

ممنون از توجه شما دوستان و راهنماییهاتون @};-

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم.

من هم از این بد شانسی ها زیاد آوردم . خیلی وقتها یک وسیله ای در حال کار هست بعدش شما میایی شرایط رو بهتر کنی، ولی در انتها نتیجه بر عکس میشه . :(

خلاصه همیشه اینجوری بود و هست و خواهد بود. کاریش نمیشه کرد.

:blink:

لینک به دیدگاه

حالا یه سوال دیگه غیر مرتبط هم داشتم

من امروز یه کارت گرافیک خریدم که با پست برام ارسال کردن . تو حین حمل و نقل زدن یکی از نگه دارنده های خنک کننده کارت رو شکوندن ! حالا میخوام ببینم از این نگه دارنده ها تو بازار موجوده یا باید خودم یه جوری خنک کننده رو به کیت متصل کنم تا ثابت بمونه چون الان فقط یکی از نگه دارنده ها وجود داره و خنک کننده یه مقداری حرکت میکنه . اینم از بدشانسی دوم من طی امروز معلوم نیست با جعبه کارت گرافیکی کشتی گرفتن که این طوری شده ! :wacko:

ویرایش شده توسط parsaweb
لینک به دیدگاه

مدل کارت چیه ؟ به هیچ عنوان با این وضعیت به سیستم وصلش نکن . چون باعث سوختن کارت میشه . اگر بتونی تصویری از محل شکستگی بذاری بهتر میشه نظر داد .

لینک به دیدگاه

عکس بنداز از کارت . به احتمال زیاد توی مغازه کسانی که کار تعمیرات میکنند مشایه این پین پلاستیکی ها پیدا میشه. شاید پین های نگندارنده هیت سینک north bridge یا south bridge مادر برد هم بهش بخوره

لینک به دیدگاه

از این زاویه که چیزی دیده نمیشه و نمیشه نظر داد.

اگر خودتون تو کارهای فنی وارد هستین میتونید خیلی با دقت اون یکی پین رو در بیاری به این ترتیب که از زیر برد گرافیک با دسست 2 تا لبه پلاستیکی روی پین رو به سمت داخل فشار بدی و جمع کنی تا پین از جاش خارج بشه. بعدش تو بازار دنبالش بگردی. یا اینکه ببری پیش تعمیرکار و بگی خودش در بیاره. البته دقت کن که اگر هیت سینک جابحا بشه ، احتمالا باید بین هیت سینک و gpu را دوباره خمیر سیلیکون بزنی

لینک به دیدگاه

ممنونم ازتون خواستم امتیاز مثبت بدم اخطار میده که دادن امتیاز مثبت برای امروز تموم شده Oh%20Go%20On.gif

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از اظهار لطفتون.

این جزو وظایف ماست که به مشکلات کاربرها و در حد توانمان رسیدگی کنیم بنابراین کار خاصی انجام نداده ایم که نیاز به این همه تشکر و مثبت باشه. البته این امتیاز های شما باعث دلگرمی من و همکاران و همچنین دیگر کاربران فروم میشه که بنده از شما تشکر میکنم.

جهت اطلاعتون بگم که شما در طول روز می توانید به تعداد محدودی امتیاز مثبت و منفی به کاربران بدید (برای همه اینطوری هست) . برای همین ضمن تشکر مجدد از شما به نظرم همون یک مثبت اولیه برای پاسخگویی کافی هست و مثبت ها ی باقی مانده را برای پست های سودمند دیگر کاربران هم نگه دارید.

با تشکر.

:wub: @};-

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من یه مادربورد GIGAbyte مدل GA-945PL-S3p دارم 2 گیگ ram دارم رفتم با یه بدبختی 1 گیگ رم ddr2 -667 مشابه قبلی ها براش پیدا کردم اما ظاهرا از شانس سگی این مدل فقط 2 گیگ پشتیبانی می کنه (تو دفترچه اش نوشته) کسی نمی تونه یه کمکی بکنه رم جدیدم رو اضافه کنم اعصابم خرابه کسی نمی تونه کمکم کنه 2 رو با 1 جمع کنم ؟

2+1=GA-945PL-S3p=نمی شه

دوست عزیز لطفا از الفاظ نادرست استفاده نکنید . به همین دلیل پست شما ویرایش شد .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

مادربورد شما کلا 2 گیگ رم پشتیبانی میکنه . اون هم به صورت 4 عدد 512 . هیچ کاری هم نمیشه کرد براش .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...