رفتن به مطلب

CPU Usage 100 هنگام گیم

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

لپتاپ من مدل Asus K550IK  و پروسسور AMD quad core fx-9830P، 

12GB Ram، گرافیک AMD Radeon R7 - Radeon RX560 Series 4G

مشکل بزرگ من CPU usage هست که به 100 میرسه و دمای 90 درجه هنگام بازی، بازی هایی که ران مکینم واقعا گرافیک یا پروسسور بالا نمیخواد، مثل گیم های آنلاین DOTA، PubG یا حتی گیمهای آفلاین، هر گیمی که سیستم معمولی با رم 4G و پروسسور i3 راحت اجرا میشه، رو لپتاپ من چیزی جز لگ و دمای بالا و CPU usage نیست، تنظیمات گرافیک همیشه تو گیمهای PubG و PerfectWorld رو Low هست ولی باز هم مشکل برطرف نمیشه.

گارانتی هم نتونست مشکل رو حل کنه

تمامی راه کارهایی که میشه رو انجام دادم برای خنک نگه داشتن و کمترین استفاده از CPU هنگام گیم.

کول پد Deep Cool، 

Services = Windows Update = Stoped چون اکثرا وقتی فعال باشه 50 درصد CPU رو درگیر میکنه و یسری کارای دیگه که هیچ تاثیری نداشتن.

یکی از دوستان گفته بودن جدا از ضعف AMD برای خنک کردن، باگ نرم افزاری هم میتونه باشه، کسی میدونه یا راه حلی به نظرش میرسه ؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خیر ضعف از معماری پردازندست وگرنه دمای 90 درجه به فرض در پردازنده i7 7700hq رو شخصا مشاهده کردم و همه بازی ها روان اجرا می شد شما پردازندت سری fx هست که حتی در دسکتاپ حرفی برای گفتن نداشت حالا بماند سری لپ تاپش بدتر هم بود کار خاصی نمی تونی انجام بدی پردازنده شما به اسم 4 هسته ای فروخته شده ولی خیلیا اونو در خارج 2 هسته ای می دونن چون دوتا واحد floating point بیشتر نداره و حتی در امریکا کار به شکایت از amd کشید بهتر هست بفروشید و مدل دیگه ای رو برای بازی خریداری کنید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، EmadLRR گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز

مشکل بزرگ من CPU usage هست که به 100 میرسه و دمای 90 درجه هنگام بازی، بازی هایی که ران مکینم واقعا گرافیک یا پروسسور بالا نمیخواد، مثل گیم های آنلاین DOTA، PubG یا حتی گیمهای آفلاین، هر گیمی که سیستم معمولی با رم 4G و پروسسور i3 راحت اجرا میشه، رو لپتاپ من چیزی جز لگ و دمای بالا و CPU usage نیست، تنظیمات گرافیک همیشه تو گیمهای PubG و PerfectWorld رو Low هست ولی باز هم مشکل برطرف نمیشه.

تمامی راه کارهایی که میشه رو انجام دادم برای خنک نگه داشتن و کمترین استفاده از CPU هنگام گیم.

کول پد Deep Cool، 

Services = Windows Update = Stoped چون اکثرا وقتی فعال باشه 50 درصد CPU رو درگیر میکنه و یسری کارای دیگه که هیچ تاثیری نداشتن.

یکی از دوستان گفته بودن جدا از ضعف AMD برای خنک کردن، باگ نرم افزاری هم میتونه باشه، کسی میدونه یا راه حلی به نظرش میرسه ؟

ممنونم

سلام

در هنگام بازی  با برنامه MSI AfterBurner  درصد استفاده از RAM CPU GPU  رو ببین اگه مشکل از CPU باشه مشخص می شه

ویرایش شده توسط alimontazeran
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوست عزیز خیر ضعف از معماری پردازندست وگرنه دمای 90 درجه به فرض در پردازنده i7 7700hq رو شخصا مشاهده کردم و همه بازی ها روان اجرا می شد شما پردازندت سری fx هست که حتی در دسکتاپ حرفی برای گفتن نداشت حالا بماند سری لپ تاپش بدتر هم بود کار خاصی نمی تونی انجام بدی پردازنده شما به اسم 4 هسته ای فروخته شده ولی خیلیا اونو در خارج 2 هسته ای می دونن چون دوتا واحد floating point بیشتر نداره و حتی در امریکا کار به شکایت از amd کشید بهتر هست بفروشید و مدل دیگه ای رو برای بازی خریداری کنید

سلام

در کل معماری FX مشکل داشت دمای بالا به معنی قدرت بالاتر واجرای روان بازی ها نیست و به مرور زمان اسیب می زنه به CPU  پردازنده FX سری لپ تاپش قدرت باللایی نداشت

مشکلی  که شما درموردش حرف می زدین برای مدل های اولیه هستش نه اخرین مدل هاش

ویرایش شده توسط alimontazeran
لینک به دیدگاه

این مشکل از Cpu نیست از طرحی بد سیستم کولینگ لپتاپ های ایسوس هستش که گرفته سی پی یو قوی را با کولینگ ضعیف تولید کرده البته برای کشور های جهان سوم. 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، EmadLRR گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز

کول پد Deep Cool، 

ممنونم

سلام

استفاده 100 درصد از پردازنده ایراد نیس، بلکه دمایی هست که به اون رسیده یعنی 90 درجه، البته در لپتاپ های با سیستم خنک کننده معمولی طبیعیه.(احتمالا لپتاپ شما سیستم خنک کننده ضعیفی داره چون پردازنده انقدر قدرت داره که بتونه بازی های مورد نظر شما رو روان اجرا کنه)

- یک پیشنهاد دارم اونم اینه که داخل بایوس برید و گرافیک مجتمع رو خاموش کنید، احتمالا گزینه ای به نام hybrid در تنظیمات مربوط به گرافیک باید داشته باشه.

با این کار کمی از باری که روی پردازنده هست کم میشه و از سوییچ کردن بین  گرافیک r7 و rx 560 جلوگیری می کنه، البته با این کار احتمالا مصرف باتری بیشتر میشه ولی ممکنه مشکل شما رو حل کنه.

لینک به دیدگاه

سلام مشکللت واسه دما هست نه درصد لود. لپتاپ رو سرویس کنید ، پد ها و خمیرشو عوض کنید درست میشه.

لینک به دیدگاه

کلا سعی کنید با لپتاپ بازی نکنید

لپتاب برای بازی نیست (مگه سری های خاص که ضخامت کافی و کولینگ مناسب دارن) 

راه حلی وجود نداره شاید با سرویس و  خرید کولپد بشه یه کمک کوچیکی کرد 

محیط لپتاب بسیار کوچکه و دمای تولیدی اون توسط 1فن کوچولو قابل دفع نیست همچنین گرمای تولیدی اون باعث فشار به گیره های  پلاستیک های مجاور میشه و در اینده بدنه لق میزنه 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

من راه حلشو بلدم و باید یکسری ماد تو تو سیستم کولینگ انجام بشه و یک سری تغییرات تو قسمت ولتاژ ها اگر واقعا اذیتتون میکنه برام لپتابو بفرستید تا درستش کنم
همونطور که خودتونم اشاره کردین این اتفاق تو بازی کردن می افته وقتی که دارین از گرافیک و سی پی یو همزمان استفاده می کنید
دوستان هم به داغ بودن سی پی یو شما اشاره کردن ولی مشکل اصلی موقعی اتفاق می افته که حرارت گرافیک با سی پی یو با هم جمع میشن و سیستم خنک کاری قادر به خنک کردن هر دوتا نیست
این مشکل شما با سرویس بهبود خواهد یافت ولی همینطور که خودتون اشاره کردین تازه فرستادین برا سرویس و مشکل همچنان مونده
استفاده از لپتاب برای گیمینگ کار اشتباهی هستش و معمولا لپتاب ها طوری طراحی میشن که نمیتونن از حداکثر توانشون استفاده کنن و استلاحا تراتل  میکنن حالا این تراتل تو مورد شما دمایی هست تو بعضی مدل های دیگه حداکقر توان مصرفی و بعضا حداکثر جریان
با این تفاسیر اگر همچنان قصد استفاده از این لپتاب به عنوان گیمینگ برا گیم هایی که اشاره کردید رو دارد فکر نکنم مشکلی پیش بیاد و باید حداقل 60 فریم تو این گیم ها تو رزولوشن فول اچ دی بتونید بگیرید فقط یه سری تغییرات و بهبود بخشیدن لازم داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...