رفتن به مطلب

صدای فن واتر کولر Glacier EVO 120

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشید . مشکلی که برای من بوجود اومده اینه که وقتی واتر کولر را به پنل پشتی کیس متصل میکنم ، این فن به صدا میوفته . ولی تا زمانی که به سقف کیس متصل بود این صدا وجود نداشت و خب در حال حاضر هم نیاز دارم که به پشت کیس متصلش کنم .
صداش هم به گونه ای هست که در سرعت های مختلف این صدا به گوش میرسه و همیشگی نیست . مثلا وقتی هیچ باری روی سیستم نیست فن بی صدا به کاره خودش ادامه میده اما مثلا وقتی که میرم داخل بازی و سرعت فن  یکم میره بالاتر این صدا بوجود میاد. بخوام دقیق تر بگم در حالت بیکاری وقتی فن سرعتش روی 940rpm هست هیچ صدایی نداره ولی وقتی میرسه به سرعت 1800rpm صداش در میاد !!! و خب بازم میگم جالبیش اینجاست که وقتی به سقف کیس وصل بود این مشکل وجود نداشت . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اینکه فن در جهات و زوایای مختلف صدا میده ، در درجه اول نیاز به روان کاری داره. در صورتی ک پره های این فن قابلیت جدا شدن رو داره، روان کاری کنید. در غیر این صورت زیاد پیشنهاد نمیدم.

بهتره که ایشون در تاپیک شرکت کنند ، و منتظر پاسخشون باشید :))

@GREEN Support

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

مشکل شما باید از حالت مش یا توری بودن پنل باشه همون سوراخ سوراخ

وقتی پره ها فشار منفی ایجاد میکنن  ملکول های هوا از اون سوراخ ها وارد میشن چون سوراخ ریزه فشار وارده باعث ایجاد صدای ناخوشایند میشه

اگه فن رو از پنل باز کنی تو دست بگیری و صدایی نشنوی قطعا همونی که گفتم هست

لینک به دیدگاه

سلام فن رو همون پشت کیس به جهت های مختلف قرار بده و تست بکن ببین هنوز صدا رو میده یا نه.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام فن رو همون پشت کیس به جهت های مختلف قرار بده و تست بکن ببین هنوز صدا رو میده یا نه.

بله هنوزم هم صدا میده .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

مشکل شما باید از حالت مش یا توری بودن پنل باشه همون سوراخ سوراخ

وقتی پره ها فشار منفی ایجاد میکنن  ملکول های هوا از اون سوراخ ها وارد میشن چون سوراخ ریزه فشار وارده باعث ایجاد صدای ناخوشایند میشه

اگه فن رو از پنل باز کنی تو دست بگیری و صدایی نشنوی قطعا همونی که گفتم 

بله وقتی تو دست میگیرم صدایی نمیده

ویرایش شده توسط ahmadreza9505
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام دوست عزیز

اینکه فن در جهات و زوایای مختلف صدا میده ، در درجه اول نیاز به روان کاری داره. در صورتی ک پره های این فن قابلیت جدا شدن رو داره، روان کاری کنید. در غیر این صورت زیاد پیشنهاد نمیدم.

بهتره که ایشون در تاپیک شرکت کنند ، و منتظر پاسخشون باشید :))

@GREEN Support

والا تا جایی که من اطلاع دارم این نوع فن نیازی به روان کاری نداره

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ahmadreza9505 گفته است :

این کار رو هم تست کردم ولی کماکان وقتی فن بصورت عمودی هست صدا میده ولی وقتی به حالت افقی میشه صداش قطع میشه 

پس مشکل از وسیله شماست

با نماینده گیرین در تماس باشید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

درجه اول نیاز به روان کاری داره

منظور روغن هست؟ این فن ها هیدرولیک یا fluid هستن با یه سیال کار میکنن 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ahmadreza9505 گفته است :

سلام دوستان خسته نباشید . مشکلی که برای من بوجود اومده اینه که وقتی واتر کولر را به پنل پشتی کیس متصل میکنم ، این فن به صدا میوفته . ولی تا زمانی که به سقف کیس متصل بود این صدا وجود نداشت و خب در حال حاضر هم نیاز دارم که به پشت کیس متصلش کنم .
صداش هم به گونه ای هست که در سرعت های مختلف این صدا به گوش میرسه و همیشگی نیست . مثلا وقتی هیچ باری روی سیستم نیست فن بی صدا به کاره خودش ادامه میده اما مثلا وقتی که میرم داخل بازی و سرعت فن  یکم میره بالاتر این صدا بوجود میاد. بخوام دقیق تر بگم در حالت بیکاری وقتی فن سرعتش روی 940rpm هست هیچ صدایی نداره ولی وقتی میرسه به سرعت 1800rpm صداش در میاد !!! و خب بازم میگم جالبیش اینجاست که وقتی به سقف کیس وصل بود این مشکل وجود نداشت . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

سلام. همواره در این نوع مکانیزم یاتاقان فن، میزان اصطکاک بین اجزاء در حالتی که فن به صورت عمودی نصب میشه بیشتر میشه. علت صدای شنیده شده هم به احتمال زیاد به همین دلیله. فن مشکل دار رو به همراه جعبه خنک کننده به خدمات پس از فروش ارجاع دهید. همکاران بنده  موضوع رو بررسی می کنند.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

سلام. همواره در این نوع مکانیزم یاتاقان فن، میزان اصطکاک بین اجزاء در حالتی که فن به صورت عمودی نصب میشه بیشتر میشه. علت صدای شنیده شده هم به احتمال زیاد به همین دلیله. فن مشکل دار رو به همراه جعبه خنک کننده به خدمات پس از فروش ارجاع دهید. همکاران بنده  موضوع رو بررسی می کنند.

اینکارو هم انجام دادم قبلا و از طرف گارانتی یه فن نو واسم ارسال کردن . ولی بازم مشکل حل نشده و الان هر دوتا فن همین مشکلو دارن . نکته دیگه ای که هست اینه که وقتی فنو تو دست میگیرم دیگه صدا نمیده . ولی وقتی رو محل خودش نصبه این صدا تولید میشه . و خب گارانتیشم تموم شده دیگه 😬

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ahmadreza9505 گفته است :

اینکارو هم انجام دادم قبلا و از طرف گارانتی یه فن نو واسم ارسال کردن . ولی بازم مشکل حل نشده و الان هر دوتا فن همین مشکلو دارن . نکته دیگه ای که هست اینه که وقتی فنو تو دست میگیرم دیگه صدا نمیده . ولی وقتی رو محل خودش نصبه این صدا تولید میشه . و خب گارانتیشم تموم شده دیگه 1f62c.png

اگر امکان داره صدای فن رو ضبط و برای بنده ارسال کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

اگر امکان داره صدای فن رو ضبط و برای بنده ارسال کنید.

http://s9.picofile.com/file/8357267050/New_folder.zip.html

همونطور که داخل فیلم میبینید من دارم به صورت دستی سرعته فنو کم و زیاد میکنم و خب شاهد صدای اضافی که از فن تولید میشه هستیم . حالا شما فرض کنید وقتی که من میرم داخل یک بازی ، سرعت این فن مدام در حال کم و زیاد شدنه دیگه و نتیجه میشه این مشکلی که مطرح کردم .

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

راجع به مشکل این دوستمون تو پ.خ با هم در ارتباط بودیم و راه ها و فرضیه های مختلفی رو تست کردیم و متاسفانه نشد هرچند که حضوری نبود و نمیشد به اصل موضوع کاملا اشراف داشت.

بهتره که مشکل به صورت حضوری مورد بررسی قرار بگیره.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، ahmadreza9505 گفته است :

همونطور که داخل فیلم میبینید من دارم به صورت دستی سرعته فنو کم و زیاد میکنم و خب شاهد صدای اضافی که از فن تولید میشه هستیم . حالا شما فرض کنید وقتی که من میرم داخل یک بازی ، سرعت این فن مدام در حال کم و زیاد شدنه دیگه و نتیجه میشه این مشکلی که مطرح کردم .

خب. این صدا به احتمال بسیار زیاد مربوط به اجزاءیاتاقان فن نیست. 2 مورد رو چک کنید:

• تنها در سری اول و دوم  فن خنک کننده های آبی سری Glacier EVO از چسب برای چسباندن نوار LED بر روی فریم فن استفاده شده. دور تا دور فن رو چک کنید ببینید آیا بخشی از نوار LED فن جدا نشده؟ البته در باقی سری های این نوع خنک کننده از نوعی PCB رینگی مخصوص استفاده شده تا نیازی به چسب نباشه.
  • با دقت چک کنید بخشی از سینی پشتی کیس شما (بخشی که فن بر روی اون نصب شده) فرو رفتگی نداشته باشه یا تغییر شکل نداده باشه. ممکنه فن به بخشی از پشت کیس برخورد میکنه.
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ahmadreza9505 گفته است :

سلام ، این صدا از خود فن نیست. پره ها به چیزی میخوره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ahmadreza9505 گفته است :

سلام دادا مدل کولر منم همین یکی شماست green glacier evo ! منم دقیقا همین مشکل داشتم.با اینکه واتر روی سقف بسته شده.دوبار اینجوری صدا داد که با شل و سفت کردن پیچ هاش مشکل کاملا برطرف شد.شما هم یه تست بکن شاید برای شما هم اوکی شد

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، GREEN Support گفته است :

خب. این صدا به احتمال بسیار زیاد مربوط به اجزاءیاتاقان فن نیست. 2 مورد رو چک کنید:

• تنها در سری اول و دوم  فن خنک کننده های آبی سری Glacier EVO از چسب برای چسباندن نوار LED بر روی فریم فن استفاده شده. دور تا دور فن رو چک کنید ببینید آیا بخشی از نوار LED فن جدا نشده؟ البته در باقی سری های این نوع خنک کننده از نوعی PCB رینگی مخصوص استفاده شده تا نیازی به چسب نباشه.
  • با دقت چک کنید بخشی از سینی پشتی کیس شما (بخشی که فن بر روی اون نصب شده) فرو رفتگی نداشته باشه یا تغییر شکل نداده باشه. ممکنه فن به بخشی از پشت کیس برخورد میکنه.

مواردی که گفتینو بررسی کردم . نه نوار LED کنده شده و نه مشکلی از بدنه کیس .

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ، این صدا از خود فن نیست. پره ها به چیزی میخوره

آخه سوال اینجاس چرا وقتی سرعت فن کمه به چیزی گیر نمیکنه . وقتی سرعتش میره بالا گیر میکنه ؟ 

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

سلام دادا مدل کولر منم همین یکی شماست green glacier evo ! منم دقیقا همین مشکل داشتم.با اینکه واتر روی سقف بسته شده.دوبار اینجوری صدا داد که با شل و سفت کردن پیچ هاش مشکل کاملا برطرف شد.شما هم یه تست بکن شاید برای شما هم اوکی شد

واقعا ؟ اگه امکانش هست یکم بیشتر توضیح بدین . کدوم پیچا ؟ پیچا فن یا خوده رادیاتور ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

منظور روغن هست؟ این فن ها هیدرولیک یا fluid هستن با یه سیال کار میکنن 

سلام محمد جان

نمی دونستم ‌..من فن های مختلفی داشتم بعد از مدتی به این مشکل بر می خوردم .معمولا با روغن حل می کردم (فن کیس ، کارت گرافیک)  ولی بعد از مدتی برخی هاشون دیگه با روغن کاری حل نمی شدند ‌. :D

در 3 ساعت قبل، ahmadreza9505 گفته است :

والا تا جایی که من اطلاع دارم این نوع فن نیازی به روان کاری نداره

سلام دوست عزیز 

Ok :))

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ahmadreza9505 گفته است :

آخه سوال اینجاس چرا وقتی سرعت فن کمه به چیزی گیر نمیکنه . وقتی سرعتش میره بالا گیر میکنه ؟ 

فن لرزش داره پیچ ها رو چک کنید

لینک به دیدگاه

آقا نظرتون در مورد خریدن فن گرین gf120 haf چیه :| این که ظاهرا حل نمیشه مشکلش ، فکر کنم چاره این باشه که یه فن دیگه بخرم ببندم جا این یکی ...

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ahmadreza9505 گفته است :

واقعا ؟ اگه امکانش هست یکم بیشتر توضیح بدین . کدوم پیچا ؟ پیچا فن یا خوده رادیاتور ؟

پیچ خود فن و رادیاتور باهمه دیگه.شما موقعی که فن صدا میده هر طرف فن که پیچ داره.پیچش رو شل و سفت کن ببین مشکلت حل میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در در 20 دی 1398 در 23:04، ali.king گفته است :

پیچ خود فن و رادیاتور باهمه دیگه.شما موقعی که فن صدا میده هر طرف فن که پیچ داره.پیچش رو شل و سفت کن ببین مشکلت حل میشه یا نه

خیر متاسفانه حل نمیشه . دیگه واقعا نمیدونم باید چیکار کنم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...