رفتن به مطلب

مشکل روشن شدن چراغ‌های مادربرد به صورت خودجوش!

Sandor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده امروز با یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها مواجه شدم! مادربرد من z390 Gaming X هست. از اونجایی که خیلی رنگ‌های آر جی بی تزیینی مادربرد برام نیست، در تنظیمات مادربرد همه رو خاموش کردم. (منظورم چراغ‌هایی هست که روی هیت سینک و روی شیلد IO وجود داره، قابل شخصی‌سازی هم هستند ولی من خاموششون کردم به کل). این روال تا چند ماه اوکی بود تا اینکه امروز اومدم خونه و دیدم چراغ‌ها خودجوش روشن هستند! سیستم کاملا خاموش بود. سوئیچ پاور رو خاموش و روشن کردم ولی دیدم بازم چراغ‌های مادربرد روشن می‌شن!

سیستم رو یک بار روشن و دوباره خاموش کردم و الان مشکل رفع شد. اما برام عجیبه که چطور یکدفه این چراغ‌ها اون هم در شرایطی که سیستم کلا خاموش بوده، خود به خود روشن شدن؟

لینک به دیدگاه

مادربرد ها از جمله مادربرد های ایسوس به طور جداگانه تنظیمی دارن برای روشن بودن نورپردازی در زمان خاموشی سیستم

ضمن اینکه اگر برق قطع و وصل بشه در زمان قطعی سیستم باز هم ممکنه چراغ ها حتی اگر از تنظیمات خاموش باشن روشن بشن

(مورد دوم بر اساس تجربه هست)

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

مادربرد ها از جمله مادربرد های ایسوس به طور جداگانه تنظیمی دارن برای روشن بودن نورپردازی در زمان خاموشی سیستم

ضمن اینکه اگر برق قطع و وصل بشه در زمان قطعی سیستم باز هم ممکنه چراغ ها حتی اگر از تنظیمات خاموش باشن روشن بشن

(مورد دوم بر اساس تجربه هست)

من هم مورد دوم رو با مادربرد asus تجربه کردم  احتمالا به همین دلیل بوده 

من ups هم دارم برق میرفت سیستم خاموش بود led مادربرد روشن میشد

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

در 5 دقیقه قبل، chaning گفته است :

من هم مورد دوم رو با مادربرد asus تجربه کردم  احتمالا به همین دلیل بوده 

طبق تجربه یعنی همین مورد رفتن برق علت هست؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sandor گفته است :

طبق تجربه یعنی همین مورد رفتن برق علت هست؟

یا اینکه برق میرفت یا اینکه برق رو خودم دستی قطع میکردم

لینک به دیدگاه

توی تنظیمات مادربورد epu رو چک کنید اگه غیر فعاله فعالش کنید

ممکنه توی بایوس شما به اسم چیز دیگه ای نوشته شده باشه میتونید سرچ کنید راحت پیداش میکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...