رفتن به مطلب

مشکل ریست شدن سیستم موقع رندر

Naser.Morsali
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

من این سیستم رو تقریبا 2 ساله دارم  سال اول گرافیک 970 داشتم و سال دوم گرافیک 1080 (دست دوم خریدم)  سال اول بدون هیچ مشکلی کار میکردم و رندر میگرفتم و سیستم شاید تا 4-5 ساعت زیر فول لود و رندر بود و بدون هیچ مشکلی کار میکرد و سال دوم که گرافیک 1080 رو خریدم تا چند ماه پیشم هم مشکلی نداشت ولی چند ماهی هست که سیستم به محض رفتن زیر بار و رندر زیر 20 ثانیه سیستم ریست میشه  و چنتا فروم خوندم گفتن یا گرافیک یا پاور و تا اینکه چون به پاور شک نداشتم چون 2 سال بدون مشکل کار می کنه و  این تصمیم رو گرفتم که گرافیک رو عوض کنم  من یه گرافیک 670 قدیمی داشتم و روی سیستم انداختم و اینکه الان سیستم باز بدون مشکل داره کار میکنه و رندر هم میگیره و گفتم حتما گرافیم مشکل داره و گرافیک رو بردم گارانتی  (شرکت لایف سرویس) بعد از سه روز امروز تماس گرفتم با بخش گارانتی که ببینم گرافیک تست شد مشکل داشت با نه گارانتی اعلام کرد تا الان زیر تست های ما مشکلی نداشته و داره کار میکنه .....

من الان چنتا سوال برام پیش اومده از دوستان خواستم کمک بگیرم

1- احتمال داره پاور من 650 وات گلد کولر مستر چون گارفیک 1080 مصرف بالاتری از 670 داره مصرف برق بالا باشه 650 وات جوابگوی سیستم نباشه و سیستم از مشکل برقی ریست شده ؟

2- اگر از گرافیک باشه و گارانتی ام بگه زیر تست های من مشکلی نداشته من باید چه کنم ؟ گرافیک خراب ولی تست های گارانتی رو به درستی جواب بده ؟

3-احتمال مشکل نرم افزاری مثل ویندوز -درایور-نرم افزارهای مهندسی که ناسازگاری با گرافیک 1080 باشه هست ؟ 

4-دوستان بنظرشون مشکل از کجاست ؟ 

مشخصات سیستم

cpu intel 7820x

ram 32

M.B asus rog strix E x299

Power cooler mater gold 650w 80 plus gold

corsair cooler  pro h115i

windows 10

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

سلام 

درایور رو جدید ترین نسخه بگیرید 

با ddu پاک کنید بلدید دیگه

و اینکه با aida64 مصرف کل سیستم به وات دربیارید موقع رندر ببینید چندوات هست  یا هر برنامه مشابه دیگه

احتمال اینکه از پاور باشه کمه چون مناسبه توانش 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mَd گفته است :

سلام 

درایور رو جدید ترین نسخه بگیرید 

با ddu پاک کنید بلدید دیگه

و اینکه با aida64 مصرف کل سیستم به وات دربیارید موقع رندر ببینید چندوات هست  یا هر برنامه مشابه دیگه

احتمال اینکه از پاور باشه کمه چون مناسبه توانش 

ممنون از راهنمایی

با توجه به شرایط شما چند درصد مشکل رو از گرافیک 1080 و ایراد سخت افزاری تا نرم افزاری میدونید ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیزپاور یه مقدار لب مرزیه

با یه پاور دیگه تست کنید لطفا

لینک به دیدگاه

برنامه any desk رو نصب کنید بنده متصل شم یه چک کنم وضعیت سیستم رو 

ترجیحا 1080 رو به سیستم وصل کنید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mَd گفته است :

برنامه any desk رو نصب کنید بنده متصل شم یه چک کنم وضعیت سیستم رو 

ترجیحا 1080 رو به سیستم وصل کنید

1080  بردم  گارانتی  و اینکه اعلام کرد تا شنبه یا یکشنبه تست هاشون طول میکشه 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیزپاور یه مقدار لب مرزیه

با یه پاور دیگه تست کنید لطفا

پاور دیگه ای متاسفانه ندارم که تست کنم

حالا به یکی از دوستان سپردم گفت یه گرین oc850 داره شاید اون رو برام شنبه بیاره که بتونم تست کنم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

1080  بردم  گارانتی  و اینکه اعلام کرد تا شنبه یا یکشنبه تست هاشون طول میکشه 

250وات نهایت سیپیو مصرفشه

250واتم گرافیک 

این 2تا در بدترین حالت ممکنه

پاور شما 650 هست 

به نظر لب مرزه ولی باز نباید تو 10ثانیه این اتفاق بیوفته

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mَd گفته است :

250واتم گرافیک 

پاور شما 650 هست 

بله قبلا تا چند ماه پیشم با همین گرافیک تا 2-3 ساعت ام رندر گرفته بودم

ولی چند ماهه که اینجوری شد خودمم بیشتر از گرافیک شک ام هست تا پاور

حالال باید وایسم جواب گارانتی بیاد اگر  کارت اوکی بود باید یه پاور 750 -850 وات برای تست گیر بیارم 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتمال خیلی زیاد از پاوره، پاورتون بازدهی اصلیش حدودا بین ۵۲۰ تا ۵۵۰ واته و وقتی شما شروع ب رندر گرفتن میکنید یعنی دارید سیستم رو زیر بار ۱۰۰ درصد میذارید و تمام قطعات نهایت برق کشی رو دارن از پاور، اینم باید بدونید که پاور اگه طولانی مدت با نهایت توان کار کنه به مرور زمان ضعیف از روز اولش میشه، عمر مفید توان پایه پاور با کارکرد معمول سه ساله، برای رندر و ماینیگ در حدود یک و نیم تا دو ساله! بنابراین مشخصه که پاور شما دلیل اصلیه... ولی می‌تونه از بایوس یا با درصد کمتری از رم هم باشه، بهتر بود قبل از فرستادن کارت زیر دست گارانتی قبلش با پاور بهتر است میکردین!!

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، milad_mhd گفته است :

. ولی می‌تونه از بایوس یا با درصد کمتری از رم هم باشه، بهتر بود قبل از فرستادن کارت زیر دست گارانتی قبلش با پاور بهتر است میکردین!!

ممنون از  راهنمایی تون 

بایوس که بروز هست معمولا هر 2-3 ماه سایت سازنده رو نگاه میکنم اگر بایوس  آپدتش اومده باشه که بروز میکنم .... رم هم بعید میدونم چون سیستم با همین رم 2 سال داره کار میکنه ..... شاید درست میگید برای کارت عجله کردم چون من تا این کارت 670 انداختم دیدم ریست نمیشه فکر کردم از کارت باشه  چون به این نکته دقت نکردم که  این 670 خیلی مصرفش از 1080 کمتره ولی چون زمان باقی مانده از مدت گارانتی کارت گرافیک  کمتر از 5 ماه بود دیگه سریع  از ترسم گفتم برم گارانتی فقط امیدوارم اگر از کارت نباشه گارانتی چون معمولا افراد بی سوادی مشغول به کار هستن واقعا نزن کارت رو خراب کنن ..... حالا  کارانتی کارت رو بده یه پاور 850 از دوستام میگیرم یه تست میکنم 

لینک به دیدگاه

دوستان اگر از پاور بود برای مصرف این سیستم با مشخصات پست اول

چه پاوری پیشنهاد میدن .... 750 بهتره یا 850 ؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، milad_mhd گفته است :

دوست عزیز احتمال خیلی زیاد از پاوره، پاورتون بازدهی اصلیش حدودا بین ۵۲۰ تا ۵۵۰ واته و وقتی شما شروع ب رندر گرفتن میکنید یعنی دارید سیستم رو زیر بار ۱۰۰ درصد میذارید و تمام قطعات نهایت برق کشی رو دارن از پاور، اینم باید بدونید که پاور اگه طولانی مدت با نهایت توان کار کنه به مرور زمان ضعیف از روز اولش میشه، عمر مفید توان پایه پاور با کارکرد معمول سه ساله، برای رندر و ماینیگ در حدود یک و نیم تا دو ساله! بنابراین مشخصه که پاور شما دلیل اصلیه... ولی می‌تونه از بایوس یا با درصد کمتری از رم هم باشه، بهتر بود قبل از فرستادن کارت زیر دست گارانتی قبلش با پاور بهتر است میکردین!!

اشتباه راهنمایی نکنید ، پاور ایشون معادل 650 وات توانش هست و به همین میزان توان مورد نیاز سایر قطعات رو تامین میکنه.

اون درصدی  که به عنوان استاندارد 80plus در نظر میگیرن ، نرخ تبدیل توان پاور به توان ورودی (برق شهر) ضربدر 100 هست.‌

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

سلام دوستان 

من این سیستم رو تقریبا 2 ساله دارم  سال اول گرافیک 970 داشتم و سال دوم گرافیک 1080 (دست دوم خریدم)  سال اول بدون هیچ مشکلی کار میکردم و رندر میگرفتم و سیستم شاید تا 4-5 ساعت زیر فول لود و رندر بود و بدون هیچ مشکلی کار میکرد و سال دوم که گرافیک 1080 رو خریدم تا چند ماه پیشم هم مشکلی نداشت ولی چند ماهی هست که سیستم به محض رفتن زیر بار و رندر زیر 20 ثانیه سیستم ریست میشه  و چنتا فروم خوندم گفتن یا گرافیک یا پاور و تا اینکه چون به پاور شک نداشتم چون 2 سال بدون مشکل کار می کنه و  این تصمیم رو گرفتم که گرافیک رو عوض کنم  من یه گرافیک 670 قدیمی داشتم و روی سیستم انداختم و اینکه الان سیستم باز بدون مشکل داره کار میکنه و رندر هم میگیره و گفتم حتما گرافیم مشکل داره و گرافیک رو بردم گارانتی  (شرکت لایف سرویس) بعد از سه روز امروز تماس گرفتم با بخش گارانتی که ببینم گرافیک تست شد مشکل داشت با نه گارانتی اعلام کرد تا الان زیر تست های ما مشکلی نداشته و داره کار میکنه .....

من الان چنتا سوال برام پیش اومده از دوستان خواستم کمک بگیرم

1- احتمال داره پاور من 650 وات گلد کولر مستر چون گارفیک 1080 مصرف بالاتری از 670 داره مصرف برق بالا باشه 650 وات جوابگوی سیستم نباشه و سیستم از مشکل برقی ریست شده ؟

2- اگر از گرافیک باشه و گارانتی ام بگه زیر تست های من مشکلی نداشته من باید چه کنم ؟ گرافیک خراب ولی تست های گارانتی رو به درستی جواب بده ؟

3-احتمال مشکل نرم افزاری مثل ویندوز -درایور-نرم افزارهای مهندسی که ناسازگاری با گرافیک 1080 باشه هست ؟ 

4-دوستان بنظرشون مشکل از کجاست ؟ 

مشخصات سیستم

cpu intel 7820x

ram 32

M.B asus rog strix E x299

Power cooler mater gold 650w 80 plus gold

windows 10

ریست شدن سیستم خب دلایل زیادی داره ولی سیستم شما با همین مشخصات مدت 2 سال داره کار میکنه احتمال از رم -مادربورد تا حده زیادی رد میکنه و  بدلیل این که با یه گرافیک دیگه مشکل ریست ندارید و رندر میگیرین حتما از همین گرافیک یا پاور هستن که بنده ام بعید می دونم از پاور باشه و یه پاور 650  حداقل باید این سیستم شما رو جواب بده  مخصوصا که استاندار 80 پلاس رو داره و سری گلد هست با حداکثر توان کار میکنه و از برند معتبری ام هست حالا اگر گرافیک شما 1080ti بود شاید احتمال میرفت دیگه 650 جواب گو نباشه باید تا جواب گارانتی برای کارت گرافیک منتظر باشد 

دوست عزیز اگر گارانتی به شما اوکی کارت رو داد حتما با پاور بالاتر مثلا 750-850 تست کنید که هم خودتون خیالتون راحت بشه ولی اگر باز مشکل ریست داشتین با پاور بالاتر از 650 حتما از کارت و دیگه مجبورین راه شکایت از گارانتی رو برید و چون گارانتی معمولا از نرم افزارهای معمولی  بنج مارکی و تستی عادی چک میکنه و نهایتن یه گیم 5-10 دقیقه برای فول لود استفاده میکنن  چون  گارانتی نه امکانات و نه سواد استفاده از نرم افزارهای مهندسی و غیر رو ندارن که کارت ببرن زیر تست های رندری ..... البته دستگاه های و نرم افزارهای  مخصوص چک کردن سخت افزاری ام دارن  که ریز به ریز قطعه رو چک کنه 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

دوستان اگر از پاور بود برای مصرف این سیستم با مشخصات پست اول

چه پاوری پیشنهاد میدن .... 750 بهتره یا 850 ؟

750gold 80plus

برای سیستم شما کاملا  مناسب ولی اگر بعدا قصد ارتقا به سخت افزار بالاتر داشتین 850 هم گزینه بهتری است 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، mَd گفته است :

250واتم گرافیک 

پاور شما 650 هست 

بله دیگه ایشون کاملا درست گفتن نهایتن مصرف سیستم شما روی 500 وات باشه 

پاور شما با توجه به استاندار  80 پلاس گلد بالای 95 درصد بازده هست یعنی تقریبا 600 تا 610 وات واقعی خروجی داره 

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Sam_Asus گفته است :

ریست شدن سیستم خب دلایل زیادی داره ولی سیستم شما با همین مشخصات مدت 2 سال داره کار میکنه احتمال از رم -مادربورد تا حده زیادی رد میکنه و  بدلیل این که با یه گرافیک دیگه مشکل ریست ندارید و رندر میگیرین حتما از همین گرافیک یا پاور هستن که بنده ام بعید می دونم از پاور باشه و یه پاور 650  حداقل باید این سیستم شما رو جواب بده  مخصوصا که استاندار 80 پلاس رو داره و سری گلد هست با حداکثر توان کار میکنه و از برند معتبری ام هست حالا اگر گرافیک شما 1080ti بود شاید احتمال میرفت دیگه 650 جواب گو نباشه باید تا جواب گارانتی برای کارت گرافیک منتظر باشد 

دوست عزیز اگر گارانتی به شما اوکی کارت رو داد حتما با پاور بالاتر مثلا 750-850 تست کنید که هم خودتون خیالتون راحت بشه ولی اگر باز مشکل ریست داشتین با پاور بالاتر از 650 حتما از کارت و دیگه مجبورین راه شکایت از گارانتی رو برید و چون گارانتی معمولا از نرم افزارهای معمولی  بنج مارکی و تستی عادی چک میکنه و نهایتن یه گیم 5-10 دقیقه برای فول لود استفاده میکنن  چون  گارانتی نه امکانات و نه سواد استفاده از نرم افزارهای مهندسی و غیر رو ندارن که کارت ببرن زیر تست های رندری ..... البته دستگاه های و نرم افزارهای  مخصوص چک کردن سخت افزاری ام دارن  که ریز به ریز قطعه رو چک کنه 

ممنون از توضیحات

دیگه باید وایسم تا جواب گارانتی و با یه پاور بالاترم تست کنم که دیگه کاملا مشکل  معلوم بشه 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Sam_Asus گفته است :

750gold 80plus

برای سیستم شما کاملا  مناسب ولی اگر بعدا قصد ارتقا به سخت افزار بالاتر داشتین 850 هم گزینه بهتری است 

بله شاید بعدا تا 2 تا گرافیک بخوام ارتقا بدم  با یه سی پی یو قوی تر با مصرف بلاتر بخرم همون 850 رو مد نظر دارم 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Sam_Asus گفته است :

بله دیگه ایشون کاملا درست گفتن نهایتن مصرف سیستم شما روی 500 وات باشه 

پاور شما با توجه به استاندار  80 پلاس گلد بالای 95 درصد بازده هست یعنی تقریبا 600 تا 610 وات واقعی خروجی داره 

قبل  نظر یه نگاه بنداز به کی پیام میدی 

استارتر من نیستم😂

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

بله شاید بعدا تا 2 تا گرافیک بخوام ارتقا بدم  با یه سی پی یو قوی تر با مصرف بلاتر بخرم همون 850 رو مد نظر دارم 

مشکل دما سیپیو یا گرافیک نداری؟ تو رندر دمات چقدره؟ 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، irajshop گفته است :

درصدی  که به عنوان استاندارد 80plus در نظر میگیرن ، نرخ تبدیل توان پاور به توان ورودی (برق شهر) ضربدر 100 هست

😐 پاورمگه جریان مستقیم رو متناوب میکنه؟ 😐😐😐😐 

استاندارد 80 منظورش راندمان پاور در دمای خاص هست 

لینک به دیدگاه

سلام

تا اونجایی که بنده میدونم استاندارد 80 ربطی به خروجی پاور نداره . به ورودی مربوط میشه .

استاندارد پاور 600 وات چه برنز باشه چه نقره چه پلاتینیوم 600 وات خروجی داره اما در استاندارد پلاتینیوم ورودی کمتری داره یعنی برق کمتری می کشه . مثلا اگر در حالت برنز 700 وات می کشه که 600 وات بده ، در حالت پلاتینیوم 650 وات می کشه که 600 وات بده اما در هر صورت 600 وات رو میده .

@GREEN Support

.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

مشکل دما سیپیو یا گرافیک نداری؟ تو رندر دمات چقدره؟ 

الان توی فود لود دما این هست 

image.png.35c26e0c4aa961e6853d94af455661d6.png

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

تا اونجایی که بنده میدونم استاندارد 80 ربطی به خروجی پاور نداره . به ورودی مربوط میشه .

استاندارد پاور 600 وات چه برنز باشه چه نقره چه پلاتینیوم 600 وات خروجی داره اما در استاندارد پلاتینیوم ورودی کمتری داره یعنی برق کمتری می کشه . مثلا اگر در حالت برنز 700 وات می کشه که 600 وات بده ، در حالت پلاتینیوم 650 وات می کشه که 600 وات بده اما در هر صورت 600 وات رو میده .

@GREEN Support

.

یعنی با ابن حساب مشکل من ربطی به پاو رنداره ؟! 

الالن پاور 650  وات جوابگوی سیستم  من با مشخصات پست اول توی فول لود هست دیگه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

یعنی با ابن حساب مشکل من ربطی به پاو رنداره ؟! 

پاور 650  وات جوابگوی سیستم هست دیگه؟

به طور 100 در 100 نمیشه گفت .

پاور به مرور قدرتش کم میشه .

بهترین کار تست هستش . میتونید پاور رو هم ببرید برای تست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...