رفتن به مطلب

مشکل استفاده نکردن کامل از قدرت کارت گرافیک 980ti

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

بنده یک کارت 980ti واترکولر مدل https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N98TXTREME-W-6GD#kf از عضو معتبر این سایت  به صورت دست دوم خریداری کردم که فروشنده 100% سلامت کارت رو تضمین میکنه.

من رندر رو با vray gpu میگیرم

کارت روز اول سالم بود و خیلی خنک طوری که توی 10 دقیقه رندر دما به 50 تا 55 میرسید

یک مشکل که از همون اول داشت این بود که زمان رندر و مخصوصا زمان استفاده از رندر IPR که بصورت زنده تغیرات رو نشون میداد (interactive ) تصویر یک مقدار تغیر رنگ میداد که با کابل DP به مانیتور وصل بود و با کابل HDMI به تلویزیون فقط پرش تصویر داشت و تغییر رنگ رو نداشت.

امروز چون جای رادیاتور کارت گرافیک مناسب نبود رفتم و کیسم رو عوض کردم .

حالا بعد از جابجایی سخت افزار ها و نصب روی کیس جدید علاوه بر اون مشکلات قبلی ،  مشکل جدید و اساسی اضافه شده ! اینه که انگار از تمام ظرفیت کارت استفاده نمیکنه ! 

زمان رندر تو تریدی مکس و زمان تست با برنامه های بنچمارک گیری  میزنه فول لود و توی برنامه های مانیتورینگ زده 100% لود ولی نه سرعت قابل قبولی داره یعنی در حد 950 هم نیست و اینکه دمای کارت اصلا بالا نمیره و روی 32 ثابته در حالت بیکاری هم روی 32 ثابته !

یک مشکل دیگه که بود شاید بی ربط نباشه این بود که گوگل کروم رو که باز میکردم کامل سیاه نشون میداد یعنی محتویات داخلش کامل سیاه بود ولی گزینه ها کار میکردن !

نتیجه بنچمارک هم پیوست کردم که با کارت 950M یکی هست.

قبل از جابجایی بازی BF v رو تست کردم رو فول گرافیک روون بازی میکرد و امروز تست کردم کامل لگ داشت و تیکه تیکه حرکت میکرد !

بایوس مادربورد کامل آپدیت کردم ، درایور رو کامل پاک کردم و اخرین نسخه استیبل رو دانلود و نصب کردم ولی هیچ تاثیری نداشت.

گفتم شاید از دوستان اینجا کسی تجربه همچین چیزی داشته باشه ، ممنون میشم حتما کمکی بکنید چون تمام کارم با این سیستمه .

مشخصات سیستم 

ryzen 1700 . power 785 wat green . cpu cooler thermalrhite silver arrow . mb asus prime x370pro. hard 1tb . ssd 128 

3.bmp

ویرایش شده توسط Mansbrz
لینک به دیدگاه

یک مورد دیگه اینکه من کار خاصی نکردم و فقط قطعات رو باز و روی کیس دیگه بستم، احتمال داره موقع اسمبل مشکلی باشه یا اینکه کارت مورد داره و ضعیف و ضعیفتر میشه؟ 

لینک به دیدگاه

درایور با ddu پاک کن از اول بریز

از جا زدن درست کابل برقش مطعمن بشید

لینک به دیدگاه

آیا  gpu clock  و memory clock تو فول لود باید اینقدر باشه ؟

من توی نت سرچ میکنم بالای 2000 و 1300 هست ولی مال من از 300 400 بالاتر نمیره !

چطور میتونم اینها رو افزایش بدم 

با after burner هر کاری میکنم بالاتر نمیبره

3.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 30 دی 1398 در 10:31، Mansbrz گفته است :

3.jpg

مقدار اورکلاکی که روی کارت اعمال کردید خیلی سنگین هست . شما اول بزار رو حالت دیفالت با اون دکمه کنار تنظیمات msi after burner  بعد درایور انویدیا رو بصورت کامل پاک کنید با برنامه  ddu  که از  gru3d  میتونید گیر بیارید.بعد بگیردید اخرین درایور سری  300  انویدیا رو دانلود و نصب کنید . فکر کنم تا حدود زیادی مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

3.jpg

Core clock=+1000!!!!!!

لینک به دیدگاه

اتصالات رو دقیق چک کنید

بعد درایور رو با ddu حذف کنید بعد موقع نصب درایور جدید clean install رو بزنید تا تنظیمات قبلی حذف بشه اگه چیزی مونده

این مورد یه تداخل نرم افزاری میتونه باشه چون قبلا منم داشتمش با ریست حل میشد!

اگه افتر برنر هم حذف کنید ایده بدی نیست!

ویرایش شده توسط mَd
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mَd گفته است :

اتصالات رو دقیق چک کنید

بعد درایور رو با ddu حذف کنید بعد موقع نصب درایور جدید clean install رو بزنید تا تنظیمات قبلی حذف بشه اگه چیزی مونده

این مورد یه تداخل نرم افزاری میتونه باشه چون قبلا منم داشتمش با ریست حل میشد!

اگه افتر برنر هم حذف کنید ایده بدی نیست!

ممنون از نظراتتون

با توجه به کار هایی که انجام دادم و بالا بردن مقادیر ، سیستم هنگ کرد و همه تنظیمات خودبخود به حالت دیفالت برگشت !

بعد از اون برنامه های ایسوز و after burner رو پاک کردم و دور اوور رو خط قرمز کشیدم 

چون میخواستم از حالت اکستریم گرافیک استفاده کنم ولی انگار فوت و فنش رو باید بلد باشی.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

ممنون از نظراتتون

با توجه به کار هایی که انجام دادم و بالا بردن مقادیر ، سیستم هنگ کرد و همه تنظیمات خودبخود به حالت دیفالت برگشت !

بعد از اون برنامه های ایسوز و after burner رو پاک کردم و دور اوور رو خط قرمز کشیدم 

چون میخواستم از حالت اکستریم گرافیک استفاده کنم ولی انگار فوت و فنش رو باید بلد باشی.

نیاز به اور نیست 

کارت شما به اندازه خودش قویه

سعی کنید دما رو مدنظر داشته باشید با برنامه های مربوطه

لینک به دیدگاه

منم دقیقا همین سیستم رو برای کار رندر و ۳دی مکس بستم با همین برد ولی با پردازنده ی 1800x و گرافیک gtx 690 که دوال هست و تعداد هسته های کودا از کارت ۹۸۰ تی آی یه مقدار بیشتره.

ولی چنین مشکلاتی رو که گفتین اصلا نداشته

لینک به دیدگاه

مموری کلاک از اول همون قدر پایین بود؟

همون طور که دوستان گفتن درایور رو کامل حذف کن یه نسخه ی دیگه رو نصب کن درست نشد از کسی که خریدی اجازه بگیر و بایوس کارتو با عوض کردن جای دکمه ها عوض کن

لینک به دیدگاه

این تنظیماتی که روی افتر برنر اعمال کردید موندم چطور تصویر میده بهتون حتی. معمولا مموری کلاک بیشتر از 600 بزاری یهو هنگ میکنه گرافیک. و تصوییر میره. درمورد کور کلاک هم حدود 225 هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...