رفتن به مطلب

کنده شدن خازن پشت گرافیک

A-TK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یک گرافیک gtx960 inno 3d داشتم که به علت مشکل افزایش دما مدت ها بلا استفاده بود و داشت خاک میخورد وپیچ هایی گرافیک بیش از حد سفت بود و کلا بیخیالش شده بودم که دیروز تصمیم گرفت هر جوری شده گرافیک رو باز کنم و ببینم مشکل چیه که در همین حین با دم باریک تصمیم گرفتم پیچ ها رو باز کنم که متاسفانه یک دونه از خازن هایی بغله پیچ کنده شده و یکیش شل شد بلا خره با هزار بدبختی تونستم گرافیک رو باز کنم و مشکلش خمیر گرافیک بود که کامل خشک شده بود و باید تعویض بشه الان راهی هست که دوباره این خازن ها لحیم بشه؟ ایا گرافیک به مشکل میخوره؟ چون تست گرفتم تصویر میداد و مشکلی نبود لطفا اگر میتونید راهنمایی کنید 

IMAG0445.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگر  بدون  اون  خازن  داره  کار میکنه  و  هیچ مشکلی  نداره  که  خب  چندان  مهم نیست  دوباره  لحیم  کردنش !

ولی  درکل  بله   میشه  دوباره  لحیمش  کنید  البته  نیاز به  هیتر  و  روغن فلکسی  دارید   ولی  خب با  هویه  و  سیم  لحیم نازک هم  و روغن  هم میشه

لینک به دیدگاه

با هویه هم میشه منتهی هویه نوک سوزنی مخصوص قطعات smd ولی اگه تجربه ندارین بدین براتون لحیم کنن.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است :

پیچ رو با دم باریک باز کنید!

این نوع پیچ هارو با شارژر باز میکنن نه دم باریک!

چجوری با دم باریک باز کنن یهو از پیچ در بره  بزنن یه خط گنده رو pcb بیوفته؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، A-TK گفته است :

ه یک دونه از خازن هایی بغله پیچ کنده شده

چجوری این اتفاق افتاد؟ به خازن خورد پیچ گوشتیتون ؟

یا از فشار وارده کنده شد؟

لینک به دیدگاه

یک ویدیو تو یو توب دیدم که برای از بین نرفتن برچسب گارانتی با دم باریک باز کرد و کلا بیخیال این گرافیک شدم بعد از دوسال گرافیک با این مشکل مواجه شد گارانتی سریر رسما گفت به ما هیچ ربطی نداره و با برند inno3d دیگه کار نمیکنیم

لینک به دیدگاه

از فشار بیش از حد. الان من تست گرفتم حتی تو بازی هم میره بدون مشکل ولی چون خمیر گرافیک مشکل داره باید عوض بشه دما میره بالا و نمیشه دقیق تست گرفت ببینم تو فول لود به مشکل میخوره یا نه 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، A-TK گفته است :

سلام دوستان من یک گرافیک gtx960 inno 3d داشتم که به علت مشکل افزایش دما مدت ها بلا استفاده بود و داشت خاک میخورد وپیچ هایی گرافیک بیش از حد سفت بود و کلا بیخیالش شده بودم که دیروز تصمیم گرفت هر جوری شده گرافیک رو باز کنم و ببینم مشکل چیه که در همین حین با دم باریک تصمیم گرفتم پیچ ها رو باز کنم که متاسفانه یک دونه از خازن هایی بغله پیچ کنده شده و یکیش شل شد بلا خره با هزار بدبختی تونستم گرافیک رو باز کنم و مشکلش خمیر گرافیک بود که کامل خشک شده بود و باید تعویض بشه الان راهی هست که دوباره این خازن ها لحیم بشه؟ ایا گرافیک به مشکل میخوره؟ چون تست گرفتم تصویر میداد و مشکلی نبود لطفا اگر میتونید راهنمایی کنید 

سلام

احتمال این که بشه خازن رو لحیمش کرد خیلی کم هستش به خاطر این که با فشاری که شما به خازن آوردین PCB اسیب می بینه و قابل لحیم کردن نیست

ویرایش شده توسط alimontazeran
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، alimontazeran گفته است :

سلام

احتمال این که بشه خازن رو لحیمش کرد خیلی کم هستش به خاطر این که با فشاری که شما به خازن آوردین PCB اسیب می بینه و قابل لحیم نیست

موقع چرخش دم باریک به علت فشار بیش از حد برای باز کردن پیچ خازن کنده شده باید خمیر گرافیک رو عوض کنم تست بگیرم اگر به مشکل نخورد بهتره همینطوری بمونه 

لینک به دیدگاه

ملت چه کارا که نمیکنن 😂😂

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

درود

پیچ گوشتی اگر خوب باشه و اندازه پیچ باشه کمتر پیش میاد  نتونه پیچی رو باز کنه

اون قطعه اگه به رنگ سیاهه فک کنم مقاومت باشه خازنها اس ام دی روی برد رنگشون کرم یا قهوای روشنه فک کنم

باید دوباره بزاریدش سرجاش و لحیم بشه چون شاید الان کار کنه ولی  ممکنه نبودش بعد ازمدتی  به قسمت دیگری یا قطعه دیگری اسیب بزنه(اگر وارد نیستید حتما یه نفر وارد انجام بده که قانون و قوانینی داره)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hosin گفته است :

ملت چه کارا که نمیکنن 1f602.png

اوضاع طوری شده که نه میتونی به تعمیر کار مراجعه کنی و نه میتونی قطعه جدید بخری😂

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، A-TK گفته است :

موقع چرخش دم باریک به علت فشار بیش از حد برای باز کردن پیچ خازن کنده شده باید خمیر گرافیک رو عوض کنم تست بگیرم اگر به مشکل نخورد بهتره همینطوری بمونه 

خداوند پیچ گوشتی رو گرفته ازتون مگهههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

چرا اینکارو کردید

تازه ممکنه خط رو pcb افتاده باشه و یه اتصالی رو مسدود کرده باشید 🙂

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

ملت چه کارا که نمیکنن 😂😂

تاسف اوره واقعا 

خوب وقتی پیچ گوشتی هست چرا با دم باریک اخه

واقعا بعضیا کارایی میکنن 100تا حکیمم نمیتونه درستش کنه

لینک به دیدگاه

😂😂😂 من کلا بیخیال این گرافیک شدم چون دومین باری بود که از این برند خریداری کردم که بعد از دو سال دو بار داستان شد و مثل همیشه گارانتی هم پاسخگو نبود حالا این موارد ی که دوستان گفتن رو انجام میدم ببینم حل میشه یا نه چون از برندای دیگه هم خریداری کردم هیچ کدام مثل این یکی نبود تمام شون راحت بدون مشکل باز شدن 

لینک به دیدگاه

درود. از کجا مطمئن هستین که خازن هست؟ برد SMD خیلی از قطعاتش شبیه به هم هست چون تخت هستن، هم خازن هم دیود و در برخی موارد مقاومت و چیپ‌هایی شبیه به هم داریم. تصویر شارپ و واضح ازش بذارین تا بهتر بشه راهنمایی کرد. همچنین اگر "کد" یا شماره یا نوشته‌ای روش هست هم تو تصویر واضح بیفته...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

درود. از کجا مطمئن هستین که خازن هست؟ برد SMD خیلی از قطعاتش شبیه به هم هست چون تخت هستن، هم خازن هم دیود و در برخی موارد مقاومت و چیپ‌هایی شبیه به هم داریم. تصویر شارپ و واضح ازش بذارین تا بهتر بشه راهنمایی کرد. همچنین اگر "کد" یا شماره یا نوشته‌ای روش هست هم تو تصویر واضح بیفته...

دقیق نمیدونم خازن بوده یا نه الان عکس رو براتون ارسال میکنم متا سفانه کیفیت دوربین زیاد خوب نیست . این قطعه ی که فرستادم کنده شده 

IMAG0452.jpg

IMAG0452.jpg

IMAG0457.jpg

IMAG0458.jpg

لینک به دیدگاه

اره خازنه(اون حرف C)

و اینکه بش نمیاد برد اسیب دیده باشه

اگه ابزارشو داری که لحیمش کن اگه نه ببر پیش یک تعمیر کار وارد برات  لحیمش کنه

قطب دار هم نیست هر جور بزاری حله

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، mehrxad گفته است :

اره خازنه(اون حرف C)

و اینکه بش نمیاد برد اسیب دیده باشه

اگه ابزارشو داری که لحیمش کن اگه نه ببر پیش یک تعمیر کار وارد براد لحیمش کنه

قطب دار هم نیست هر جور بزاری حله

پایین c749 هم اون هم لحیم کنم اکی میشه؟ شل شده یه طرفش 

ویرایش شده توسط A-TK
لینک به دیدگاه

نکته

ابزار شامل هویه معولی و ابزار معمولی لحیم نمیشها😁

یه هویه نوک تیز استاندارد و روغن فلکس خوب و یک نفر کنجکاو برای ورود به امور تعمیرات و لحیم کاری(ای اخری از همش مهم تره😂)

لینک به دیدگاه

ببر بده تعمیرات موبایل همونجا 5 دقیقه ای تحویلت میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...