رفتن به مطلب

افت سرعت در مودم DLink 2740u

MAXAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت بخیر :)

مودمم از برند دی لینک هست مدل 2740u هست و تقریبا 7 ماهی میشه که خریدمش و بعد از کانفیگ اولیه مودم هیچ مشکلی باهاش نداشتم و سرعت دانلودم با توجه به اشتراکی که از های وب دارم عالی بود یعنی سرعت دانلودم تا 900 کیلوبایت و یک مگابایت هم میرفت و خیلی هم استیبل و عالی بود و کوچکترین مشکلی هم نداشتم، البته برای رسیدن به این سرعت دانلود خوب و ثابت تووی تنظیمات مودم، ADSL Modulation رو روی حالت G.Dmt گذاشته بودم، چون به صورت پیش فرض،تنظیمات مودم در این قسمت همه گزینه ها رو انتخاب کرده . 

من مشکلی نداشتم با مودم تا همین یک هفته پیش که سرعتش افت اساسی کرده، یعنی مثل قبل تا 800 و 900 کیلوبایت میره ولی بعد از چند ثانیه دانلود کردن سریع افت میکنه و یواش یواش سرعتش میاد پایین تا برسه به 100 کیلوبایت و دیگه دانلود نمیکنه!!! خیلی هم سرچ کردم در اینترنت و نتیجه ای بدست نیومد، همه تنظیمات مودم هم چک کردم و مشکلی نیست! 

تنظیمات مربوط به ADSL Modulation هم دوباره دستکاری کردم و تمامی گزینه هاشو تک تک بررسی کردم ولی مشکل هنوز پابرجاست! 

و اینترنت هم با دو مودم دیگه هم تست کردم و اون دوتا مودم یکی Micronet هست و یکی TPlink و روی این دوتا مودم هیچ مشکلی وجود نداره و همه چی عالی هست و مطمئن هستم که مشکل از خود مودم دی لینک هست نه از چیز دیگه ای، حالا نمیدونم مشکل سخت افزاری پیدا کرده یا نرم افزاری؟! آخه مودم هم نو هست و کارکردی هم نداشته تا الان. 

خیلی ممنون میشم دوستان راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MAXAD گفته است :

سلام دوستان وقت بخیر :)

مودمم از برند دی لینک هست مدل 2740u هست و تقریبا 7 ماهی میشه که خریدمش و بعد از کانفیگ اولیه مودم هیچ مشکلی باهاش نداشتم و سرعت دانلودم با توجه به اشتراکی که از های وب دارم عالی بود یعنی سرعت دانلودم تا 900 کیلوبایت و یک مگابایت هم میرفت و خیلی هم استیبل و عالی بود و کوچکترین مشکلی هم نداشتم، البته برای رسیدن به این سرعت دانلود خوب و ثابت تووی تنظیمات مودم، ADSL Modulation رو روی حالت G.Dmt گذاشته بودم، چون به صورت پیش فرض،تنظیمات مودم در این قسمت همه گزینه ها رو انتخاب کرده . 

من مشکلی نداشتم با مودم تا همین یک هفته پیش که سرعتش افت اساسی کرده، یعنی مثل قبل تا 800 و 900 کیلوبایت میره ولی بعد از چند ثانیه دانلود کردن سریع افت میکنه و یواش یواش سرعتش میاد پایین تا برسه به 100 کیلوبایت و دیگه دانلود نمیکنه!!! خیلی هم سرچ کردم در اینترنت و نتیجه ای بدست نیومد، همه تنظیمات مودم هم چک کردم و مشکلی نیست! 

تنظیمات مربوط به ADSL Modulation هم دوباره دستکاری کردم و تمامی گزینه هاشو تک تک بررسی کردم ولی مشکل هنوز پابرجاست! 

و اینترنت هم با دو مودم دیگه هم تست کردم و اون دوتا مودم یکی Micronet هست و یکی TPlink و روی این دوتا مودم هیچ مشکلی وجود نداره و همه چی عالی هست و مطمئن هستم که مشکل از خود مودم دی لینک هست نه از چیز دیگه ای، حالا نمیدونم مشکل سخت افزاری پیدا کرده یا نرم افزاری؟! آخه مودم هم نو هست و کارکردی هم نداشته تا الان. 

خیلی ممنون میشم دوستان راهنماییم کنید.

درود 
از قیمت Status و تب ADSL Driver مقادیر SNR و Line Attenuation رو چک کنید 

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

درود 
از قیمت Status و تب ADSL Driver مقادیر SNR و Line Attenuation رو چک کنید 

سلام دوست عزیز، این عکس از قسمت مشخصات مودم هست در حال حاضر این SNR رو داره.

DLink.PNG

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MAXAD گفته است :

سلام دوست عزیز، این عکس از قسمت مشخصات مودم هست در حال حاضر این SNR رو داره.

DLink.PNG

دوست عزیز نویز خطتون به شدت بالا و SNR به شدت پایین هست یعنی وضعیت خطتون درحال حاضر بسیار آشفتس

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مودمو منم دارم خیلی ساله و مشکلی تاحالا باهاش نداشتم 

البته از من بر عکس شما بعضی روزها دو برابر سرعت پهنای  باند سرویسم باز میکنه نمیدونم چرا🙈😄

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، moly گفته است :

دوست عزیز این مودمو منم دارم خیلی ساله و مشکلی تاحالا باهاش نداشتم 

البته از من بر عکس شما بعضی روزها دو برابر سرعت پهنای  باند سرویسم باز میکنه نمیدونم چرا1f648.png1f604.png

کابلا و سیم های تلفن رو چک کنید. اسپلیتر اگر استفاده میکنید بدون اون تست کنید یا تعویضش کنید. چون درست گفتن نویز خط شما خیلی بالاست همینم خوبه میگیرید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

کابلا و سیم های تلفن رو چک کنید. اسپلیتر اگر استفاده میکنید بدون اون تست کنید یا تعویضش کنید. چون درست گفتن نویز خط شما خیلی بالاست همینم خوبه میگیرید.

نه سرویس من ۲ مگا بیته

بعد مخابرات پهنای باندش تا ۸ مگ بازه که ظریب اشتراکش رو اگه هم ۱ به چهار حساب کنیم همون دو مگا بیت بر ثانیه باید پهنای باند بده

بعد من سرعت دانلودم ۱۶ مگا بیته  که حدودا بشه ۱.۸ کیلو بایت در ثانیه دانلود

فکر میکنم مودمه داره لایی میکشه ۵ ،۶ ماه 😄

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، moly گفته است :

نه سرویس من ۲ مگا بیته

بعد مخابرات پهنای باندش تا ۸ مگ بازه که ظریب اشتراکش رو اگه هم ۱ به چهار حساب کنیم همون دو مگا بیت بر ثانیه باید پهنای باند بده

بعد من سرعت دانلودم ۱۶ مگا بیته  که حدودا بشه ۱.۸ کیلو بایت در ثانیه دانلود

فکر میکنم مودمه داره لایی میکشه ۵ ،۶ ماه 1f604.png

سرعت اتصال مودتون به ماژول مخابرات داخل مرکز مخابرتی 7296kbps هست طبق تصویری که قرار دادین. بعد 1.8 مگابایت دانلود میکنید؟؟! 

سرعت اتصالتون به مرکز به دلیل نویز خط و سیگنال ضعیف (SNR) پایین آمده حالا isp شما سرعت رو هم باز بزاره برای اتصال مودم وقتی سیم ارتباطی شما مشکل داشته باشه سرعت شما محدود میشه در نهایت.

به این صورت که فرمودین قبلا تا 1 مگابایت میگیرفتید یعنی 8 مگابیت تقسیم بر 8  میشه 1 مگابایت. حالا سرعت اتصال مودمتون شده 7296 (اکر ثابت باشه! که بعید میدونم با این نویز) بایس حداکثر  912 کیلو بایت سرعت بگیرید.

بعد از این که مشکل نویز رو برطرف کردین به نظرم دوباره با سرور های دانلود مختلف تست کنید اگر بازم مشکل داشتید  تعداد کانکشن ها رو در دانلود منیجر بالا ببرید. اگر بازم مشکل داشتید چندین دانلود با هم قرار بدین ببینید جمع سرعت ها چطوره. اگر باز هم کم بود و از پرا..کسی یا هیلتر شکن استفاده نمیکنید بهتره با پشتیبانی تماس بگیرید و توضیح بدین.

تنظیمات ماژولیشن و dsl مود هم بزارید روی این مقادیر(بهترین مقادیر اینها هستن.)

AESGRVDf.jpg.9e3609986a5694293413724eae045f8d.jpg

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

سرعت اتصال مودتون به ماژول مخابرات داخل مرکز مخابرتی 7296kbps هست طبق تصویری که قرار دادین. بعد 1.8 مگابایت دانلود میکنید؟؟! 

سرعت اتصالتون به مرکز به دلیل نویز خط و سیگنال ضعیف (SNR) پایین آمده حالا isp شما سرعت رو هم باز بزاره برای اتصال مودم وقتی سیم ارتباطی شما مشکل داشته باشه سرعت شما محدود میشه در نهایت.

به این صورت که فرمودین قبلا تا 1 مگابایت میگیرفتید یعنی 8 مگابیت تقسیم بر 8  میشه 1 مگابایت. حالا سرعت اتصال مودمتون شده 7296 (اکر ثابت باشه! که بعید میدونم با این نویز) بایس حداکثر  912 کیلو بایت سرعت بگیرید.

بعد از این که مشکل نویز رو برطرف کردین به نظرم دوباره با سرور های دانلود مختلف تست کنید اگر بازم مشکل داشتید  تعداد کانکشن ها رو در دانلود منیجر بالا ببرید. اگر بازم مشکل داشتید چندین دانلود با هم قرار بدین ببینید جمع سرعت ها چطوره. اگر باز هم کم بود و از پرا..کسی یا هیلتر شکن استفاده نمیکنید بهتره با پشتیبانی تماس بگیرید و توضیح بدین.

🙇‍♂️توضیحات شما مثل همیشه متین و کامل هستند

اون مشکلات استارتر تاپیک بوده که به اشتباه ریپلی شما به من زده شده😉

من مشکلی ندارم و دو برابر پهنای باندی که خطم روش بسته شده اسپید دارم👍

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، moly گفته است :

1f647.png‍♂️توضیحات شما مثل همیشه متین و کامل هستند

اون مشکلات استارتر تاپیک بوده که به اشتباه ریپلی شما به من زده شده1f609.png

من مشکلی ندارم و دو برابر پهنای باندی که خطم روش بسته شده اسپید دارم1f44d.png

شرمنده عزیز😄

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Slasher گفته است :

دوست عزیز نویز خطتون به شدت بالا و SNR به شدت پایین هست یعنی وضعیت خطتون درحال حاضر بسیار آشفتس

آره میدونم، مشکل اینجاست که فقط با همین مودم دی لینک مشکل داره، یعنی با همه این نویز خط و همه شرایط یکسانی که وجود داره روی دو تا مودم دیگه عالی و استیبل هست سرعت، فقط روی این مودم افت سرعت پیش میاد، پس مشکل از نویز خط و چیزهای دیگه نیست، مشکل از خود مودم هست حالا نمیدونم مشکلش سخت افزاری هست یا نرم افزاری؟ 

بعد هیچ فرمور جدیدی هم براش نیومده که بخوام آپدیت کنم.

میتونم همین فرمور رو از سایت خود دی لینک بگیرم و به جای اینی که به صورت دیفالت رووش هست نصب مجدد کنم؟ تاثیری داره به نظرتون؟ 

آخه مشکل سخت افزاری که بعیده داشته باشه چون هم نو هست هم کم کار کرده هم اینکه اگه سخت افزاری بوده باید از همون اول این مشکلو میداشت!

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت :)

ولی مشکلم با خود مودم دی لینک هست، مشکلی با خط خونه و چیز دیگه ای وجود نداره، میدونم که نویز داره خطممون ولی کاریشم نمیشه کرد، یه دونه اسپلیتر سر راه تلفن خونه هست یکی هم سر راه مودم هست، ولی با دو تا مودم دیگه که دارم بدون هیچ گونه مشکلی دارم دانلود میکنم هم سرعت عالی که همون طور که گفتی تا 900 کیلوبایت دانلود میکنم و هم اینکه کاملا استیبل و ثابت هست و هیچ گونه افتی هم ندارم، ولی مشکلم فقط با این مودم دی لینک هست، که تازه هم خریدمش فقط 7 ماهی میشه کار کرده و از اولش هم هیچ مشکلی باهاش نداشتم تا همین یک هفته پیش این جوری شده.

ماژولیشن هم در اویل که مودم رو کانفیگ کردم گذاشتم روی G.Dmt که سرعت عالی و استیبل بود ولی حالا روی همه حالتها تک به تک امتحان کردم و جوابی نگرفتم و هنوز همون مشکل افت سرعت پا برجاست.

لینک به دیدگاه

طبق تجربه که داشتم قبلا امتحان کن 

جای سوکت پشت مودم که کابل تلفن جا می زنی نگاه بکن اون چهار پایه یا خارش کج نشده رو به پایین رفته باشه ؟با سنجاق قفلی یکم بیارش بالا حتی نویزگیرتم نگاه کن برا من امده بود پایین درستش کردم

در ضمن سر کابلتم ممکنه ایراد پیدا کرده عوض کن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali lotfi گفته است :

طبق تجربه که داشتم قبلا امتحان کن 

جای سوکت پشت مودم که کابل تلفن جا می زنی نگاه بکن اون چهار پایه یا خارش کج نشده رو به پایین رفته باشه ؟با سنجاق قفلی یکم بیارش بالا حتی نویزگیرتم نگاه کن برا من امده بود پایین درستش کردم

در ضمن سر کابلتم ممکنه ایراد پیدا کرده عوض کن

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت :) 

اینم چک میکنم و امتحان میکنم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MAXAD گفته است :

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت :) 

اینم چک میکنم و امتحان میکنم.

علی جان چک کردم پشت مودم هم، اون سوکتی که کابل تلفن میخوره، فقط دوتا پایه داره نه چهارتا! ولی این طوری نیست که بگی شکسته شده یا له شده باشه یا کنده شده باشه یا کج شده باشه، کلا فقط دوتا پایه داره انگار، ولی خیلی تمیز و شیک هست این سوکت کابل تلفن و به نظر هیچ مشکلی نداره و انگار از همون اول دوتا پایه داشته. حالا نمیدونم چهارتا پایه داشته یا دوتا از همون اول؟!

لینک به دیدگاه

درود

به جز در حالت اتصال wi-fi، به صورت کابلی هم چک بفرمائید ببینید این مشکل همچنان پابرجاست یا خیر

همچنین چک کنید ببینید با گوشی یا هر دیوایسی جز "کامپیوتر یا لپ‌تاپ" این مشکل وجود داره یا خیر

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام. منم همین مشکلو پیدا کردم با همین مودم، وایرلس مشکلی نداره ولی با کابل که متصل میشم از ساعت 12 شب تا 10 صبح سرعت رو میاره رویه 50 کیلوبایت در صورتیکه سرعتم  ٨ مگابیته، با مودم دیگه تست کردم و مشکلی نداشتم. بعده چند روز که دانلود داشتم اینطوری شده.  کسی میدونه مشکل از کجاست؟

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام. من هم چندماهه این مودم رو گرفتم. و حدودا یکماهه یهو سرعت دانلود افت میکنه. انواع سرور هارو چک کردم، بازم مشکل پابرجاست. اما باتوجه به توضیحات دوستان، فردا وضعیت کابل هارو بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...