رفتن به مطلب

❓❔ مشاوره خرید پاور ؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به دوستان قدیمی و حرفه ای انجمن لیون کامپیوتر 🍻

قصد خرید پاور دارم

اگه راهنمایی بفرمایین و تجاربتونو از خرید پاور اینجا اعلام کنین واقعا سپاسگزار میشم 🥂

مشخصات سیستم رو اینجا میزارم چون فکرکنم باعث میشه بهتر کمک کنید

https://pcpartpicker.com/list/Z3kbC

i7 9700K + Rtx 2060s o8g 8GB + Corsair 3200 dual 32GB + M2 evo 970 Samsung + Ssd 250 kingstone + Monitor benq xl2546 +  Mainboard asus 390p + cpu water cooling green glacier 240 evo

لینک به دیدگاه

به خاطر گارانتی ضعیف آواژنگ بهتون کولرمستر پیشنهاد نمیدم

شما کارتون با یه 700w hp plus راه میفته.

اما به نظر من یه 850ocpt  یا حتی 1050ocdg به منظور آینده نگری تهیه کنید.هر دو هم 10 سال گارانتی دارند

لینک به دیدگاه

شما حداقل یه 750 بسیار عالی نیاز دارید. اگر 850 باشه که چه بهتر

پیشنهاد هم کولرمستر هست

لینک به دیدگاه

حداقل پاور موردنیاز  550 وات ، حداکثر 650 وات 

در صورتی که میخواید اورکلاک کنید پاور 600 یا 650 وات کافی خواهد بود . 

پیشنهادی کولرمستر ، کورسیر ، evga 

لینک به دیدگاه

6 minutes ago, irajshop said:

حداقل پاور موردنیاز  550 وات ، حداکثر 650 وات 

در صورتی که میخواید اورکلاک کنید پاور 600 یا 650 وات کافی خواهد بود . 

پیشنهادی کولرمستر ، کورسیر ، evga 

واقعیت داره که میگن پاور های کورسیر در دنیا بعنوان بهترین پاور شناخته میشن؟

در سایت آمازون هم چک کردم دیدم بست سلر اون بخش کورس ایر هست !

لینک به دیدگاه

سلام بدون شک یه 750 وات کولر مستر واستون عالیه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، SEPEHR72 گفته است :

بله رده بالاهای کورسیر از بهترین ها هستند(البته oemهایی مثل seasonic و..هم هستند که کمتر شناخته شده اند).اگر بتونید گیر بیارید وبخرید که خیلی خوبه اما وارد نمیشه وباید از اونطرف تهیه کرد.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، SEPEHR72 گفته است :

صد درصد ، سایت های معتبر مثل تامزهاردور برای خرید پاور کورسیر رو پیشنهاد میکنن.

https://www.tomshardware.com/reviews/best-psus,4229.html

https://www.techradar.com/news/best-pc-power-supply

لینک به دیدگاه

Just now, irajshop said:

صد درصد ، سایت های معتبر مثل تامزهاردور برای خرید پاور کورسیر رو پیشنهاد میکنن.

https://www.tomshardware.com/reviews/best-psus,4229.html

https://www.techradar.com/news/best-pc-power-supply

باتوجه به اینکه بزرگواران انجمن لیون کامپیوتر میگن متاسفانه این برند در جمهوری اسلامی موجود نیست

بعنوان جایگزین شما کدوم یکی از موارد بالا رو که دوستان محبت کردن   گفتن پیشنهاد میکنید

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، SEPEHR72 گفته است :

باتوجه به اینکه بزرگواران انجمن لیون کامپیوتر میگن متاسفانه این برند در جمهوری اسلامی موجود نیست

بعنوان جایگزین شما کدوم یکی از موارد بالا رو که دوستان محبت کردن   گفتن پیشنهاد میکنید

برای خرید پاور چقدر بودجه دارید؟ 

کولر مستر این مورد روی سیستم خودم هست ، حدودا 10 ماه پیش خریدم ، اوکی بوده 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/cooler-master/cooler-master-master-watt-650-semi-modular-power-supply.html

گرین این مورد رو برای یکی از دوستان تهیه کردم ، راضی بودن 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp650b-ocpt-overclocking-evo-80plus-platinum-psu-130.html

برند های دیگه شامل سیلور استون، آنتک، گیم دیاس و ... توی بازار هست که بنده تجربه استفاده ازشون رو نداشتم.

لینک به دیدگاه

41 minutes ago, irajshop said:

برای خرید پاور چقدر بودجه دارید؟ 

کولر مستر این مورد روی سیستم خودم هست ، حدودا 10 ماه پیش خریدم ، اوکی بوده 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/cooler-master/cooler-master-master-watt-650-semi-modular-power-supply.html

گرین این مورد رو برای یکی از دوستان تهیه کردم ، راضی بودن 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp650b-ocpt-overclocking-evo-80plus-platinum-psu-130.html

برند های دیگه شامل سیلور استون، آنتک، گیم دیاس و ... توی بازار هست که بنده تجربه استفاده ازشون رو نداشتم.

والا هرچی پول داشتم رفت برای بستن باقی قطعات کیس داداش

الان تنها قطعه ای که نخریدم پاور هست که یه گرین رو بصورت قرضی از دوستم گرفتم گزاشتم رو کیس

--------

--------

@ARMIN @ferdosi @mostafa-b @irajshop @alimogharehabed @ultragame888 @Sandor @vahidsamaili63@gmail.com

از گرین خیلی تعریف میکنن

بنظر شما طبق تجربه ای که دارید آیا واقعا پاور های گرین انقدر تعریفی هستن ؟

اگه آره کدوم مدلش رو پیشنهاد میکنید ؟

توقع من از یک پاور اینه که اگه نوسانات شدید برق پیش اومد فقط پاور آسیب ببینه دیگه بقیه قطعات چیزیشون نشه

----

----

دوست داشتم کورس ایر بخرم اما حیف که در جمهوری اسلامی موجود نیست

میتونستم از آمازون بخرم اما چون گارانتیش دردسر میشه بخاطر همین باتوجه به قیمتش ارزش خریدش کم میشه

باید گزینه جایگزینی انتخاب کنم که کیفیتش نزدیک به کورسیر باشه

گارانتی معتبر داخلی هم داشته باشه

ویرایش شده توسط SEPEHR72
لینک به دیدگاه

پاورهای سری HP+ و OCPT گرین پاور خوبی هستند اما این برتری در زمانی مطرح بود که قیمتشون نسبت به برندهای دیگه نظیر انتک، کولرمستر و کورسیر مناسب‌تر بود که خب حالا به لطف شیادی بازاریان رانتی کشور (منظورم خرده‌فروش‌ها نیست) یجوری شده که قیمت پاورهای گرین تفاوتی با برندهای معتبرتر نداره. لذا در این شرایط خرید پاور کولرمستر توصیه میشه.

این که فلانی میگه من گرین دارم و به خاطر گارانتیش خریدم، پس گرین خوبه هم به نظرم حرف بی‌ربطیه. برای گارانتی نباید از کسانی بپرسید که فلان کالا رو در حال حاضر دارن استفاده می‌کنند، برای گارانتی باید از کسانی بپرسید که کالاشون به مشکل خورده، به گارانتی مراجعه کردن و حالا میشه ازشون خواست که بگن خدمات گارانتی راضی بودن یا خیر و طبق تجربه‌ای که بنده و خیلی‌های دیگه در این کشور داریم، مفهوم «گارانتی» در ایران بیشتر شبیه به جوکه. اگر شما بتونی زرنگتر از شرکت گارانتی باشی، هفت خان رستم رو رد کنی تا شرکت رو قانع کنی گردن بگیرند و ... تازه اون موقع شاید بتونی از خدمات گارانتی استفاده کنی.

در کل زیاد روی این قضیه گارانتی حساب باز نکنید.

یه پاور خوب و با کیفیت تهیه کنید و دعا کنید هیچوقت به مشکل برنخوره (اینجا همه چیز با دعا میره جلوه)

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

33 minutes ago, Sandor said:

پاورهای سری HP+ و OCPT گرین پاور خوبی هستند اما این برتری در زمانی مطرح بود که قیمتشون نسبت به برندهای دیگه نظیر انتک، کولرمستر و کورسیر مناسب‌تر بود که خب حالا به لطف شیادی بازاریان رانتی کشور (منظورم خرده‌فروش‌ها نیست) یجوری شده که قیمت پاورهای گرین تفاوتی با برندهای معتبرتر نداره. لذا در این شرایط خرید پاور کولرمستر توصیه میشه.

این که فلانی میگه من گرین دارم و به خاطر گارانتیش خریدم، پس گرین خوبه هم به نظرم حرف بی‌ربطیه. برای گارانتی نباید از کسانی بپرسید که فلان کالا رو در حال حاضر دارن استفاده می‌کنند، برای گارانتی باید از کسانی بپرسید که کالاشون به مشکل خورده، به گارانتی مراجعه کردن و حالا میشه ازشون خواست که بگن خدمات گارانتی راضی بودن یا خیر و طبق تجربه‌ای که بنده و خیلی‌های دیگه در این کشور داریم، مفهوم «گارانتی» در ایران بیشتر شبیه به جوکه. اگر شما بتونی زرنگتر از شرکت گارانتی باشی، هفت خان رستم رو رد کنی تا شرکت رو قانع کنی گردن بگیرند و ... تازه اون موقع شاید بتونی از خدمات گارانتی استفاده کنی.

در کل زیاد روی این قضیه گارانتی حساب باز نکنید.

یه پاور خوب و با کیفیت تهیه کنید و دعا کنید هیچوقت به مشکل برنخوره (اینجا همه چیز با دعا میره جلوه)

دمت گرم داداش مرسی بابت وقت با ارزشی که به من اختصاص میدین

پس با این تفاسیر کورسیر رو از آمازون بخرم

Corsair RM850x

قیمت دلاریش 1850 میشه اما از آمازون سفارش بدم دقیقا دوبله باید پول بدم یعنی 3500 میلیون تومن

بنظرتون اگه ارزش نداره برم سراغ موارد دیگه که کیفیت ساختشون نزدیک به کورسیر هست البته اونو شما بهتر میدونید

ویرایش شده توسط SEPEHR72
لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، SEPEHR72 گفته است :

دمت گرم داداش مرسی بابت وقت با ارزشی که به من اختصاص میدین

پس با این تفاسیر کورسیر رو از آمازون بخرم

Corsair RM850x

قیمت دلاریش 1850 میشه اما از آمازون سفارش بدم دقیقا دوبله باید پول بدم یعنی 3500 میلیون تومن

بنظرتون اگه ارزش نداره برم سراغ موارد دیگه که کیفیت ساختشون نزدیک به کورسیر هست البته اونو شما بهتر میدونید

دوست عزیز به نظر من 3500 برای یه پاور 850 ارزش پرداخت نداره.از توی همین ایران یه پاور انتخاب کنید و بخرید.در مورد گارانتی گرین هم اگر شک و تردید دارید میتونید با کمی گشتن در فروم متوجه خوبی یا بدی گارانتی بشید.حداقل من خودم چندین مورد که از گارانتی گرین استفاده کردم راضی بودم.

همین که در فروم پشتیبانی گارانتی گرین حضور داره و در مورد بسیاری از مشکلات محصولات گرین دوستان رو راهنمایی میکنن کار ارزشمندیه

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

پاور های گرین کیفیت ساخت بسیار خوبی دارند و میشه گفت تو سری oc pt و خصوصا ocdg  قابل رقابت با برند های روز دنیا حتی کورسیر هستن  و به هیچ عنوان ضعف عمده یا محسوسی به نسبت اونا ندارن

فلذا کاملا بهتون توصیه میکنم

و بین کولرمستر و گرین هم باز هم گرین توصیه میشه چون علی رقم کیفیت تقریبا  یکسان  حتی در بعضی موارد جزیی  برتری گرین رو در کنار گارانتیش قرار بدید متوجه میشید انتخاب بهتریه

نکته: برخلاف کورسیر، کولرمستر به هیچ عنوان به عنوان یه برند های  اند مطرح نیست

لینک به دیدگاه

26 minutes ago, vahidsamaili63@gmail.com said:

دوست عزیز به نظر من 3500 برای یه پاور 850 ارزش پرداخت نداره.از توی همین ایران یه پاور انتخاب کنید و بخرید.در مورد گارانتی گرین هم اگر شک و تردید دارید میتونید با کمی گشتن در فروم متوجه خوبی یا بدی گارانتی بشید.حداقل من خودم چندین مورد که از گارانتی گرین استفاده کردم راضی بودم.

همین که در فروم پشتیبانی گارانتی گرین حضور داره و در مورد بسیاری از مشکلات محصولات گرین دوستان رو راهنمایی میکنن کار ارزشمندیه

ممنون از شما از همه دوستان بابت نظرهای ارزشمندی که دادید

سپاسگزارم بابت وقت با ارزشتون که به من اختصاص دادید

3 minutes ago, Alirezatha said:

پاور های گرین کیفیت ساخت بسیار خوبی دارند و میشه گفت تو سری oc pt و خصوصا ocdg  قابل رقابت با برند های روز دنیا حتی کورسیر هستن  و به هیچ عنوان ضعف عمده یا محسوسی به نسبت اونا ندارن

فلذا کاملا بهتون توصیه میکنم

و بین کولرمستر و گرین هم باز هم گرین توصیه میشه چون علی رقم کیفیت تقریبا  یکسان  حتی در بعضی موارد جزیی  برتری گرین رو در کنار گارانتیش قرار بدید متوجه میشید انتخاب بهتریه

نکته: برخلاف کورسیر، کولرمستر به هیچ عنوان به عنوان یه برند های  اند مطرح نیست

اره دقیقا تو رددیت دیدم کاربرا همه فحش خواهر مادر میدادن به کولرمستر بابت پاوراش

حتی تو آمازون هم کاربرای خیلی زیادی به پاورهای کولرمستر یک ستاره دادن

لینک به دیدگاه

اگه اساتید اوکی میدن که اینو بخرم چون بخوام کورسیر رو از آمازون بخرم هم خیلی گرون میشه هم گارانتی نداره متاسفانه

https://green.ir/products/power-supply/gp1050b-ocdg

ویرایش شده توسط SEPEHR72
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، SEPEHR72 گفته است :

اگه اساتید اوکی میدن که اینو بخرم چون بخوام کورسیر رو از آمازون بخرم هم خیلی گرون میشه هم گارانتی نداره متاسفانه

البته من استاد نیستم اما بخرید وبا خیال راحت وبه خوبی وخوشی استفاده کنید.انشاالله

مبارک باشه;)

ویرایش شده توسط alimogharehabed
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، SEPEHR72 گفته است :

پاور من هم همین هستش.اگر مایلید خریداری کنید

مبارک باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پاور انتخابی  گرین  مدل آخرش و  خریدشم   پشیمونی  خب  نداره  بهترین سریش  هست  

یه  مدل  از  کولر مستر   بنده  دارم  سری  تیتانیوم   با مشخصات  خاص خودش  با  گارانتی  آواژنگ  اگر  تمایل  به  خرید  و هزینه داشتید  مورد بسیار خوب  و  خاص  و کمیابی  هست 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/cooler-master/cooler-master-masterwatt-maker-1200w-power-supply-6.html?utm_source=emalls&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بدون شک پیشنهاد آقای فردوسی بسیار عالی هست

من خودم 750 کولر مستر دارم بی نهایت عالی هستن

البته چندین سال پاور گیرین هم داشتم و خداییش اونم خوب بود

ولی پیشنهاد من کولر مستر هست 

لینک به دیدگاه

46 minutes ago, ultragame888 said:

دوست عزیز بدون شک پیشنهاد آقای فردوسی بسیار عالی هست

من خودم 750 کولر مستر دارم بی نهایت عالی هستن

البته چندین سال پاور گیرین هم داشتم و خداییش اونم خوب بود

ولی پیشنهاد من کولر مستر هست 

درود به شما

قصد خرید پاور از برند کولرمستر رو ندارم گرامی حتی بهترینش که قطعا دستگاه اون داداشمون از پرچمدارا هست

در خوب بودنش شکی نیست اما واقعا این برند برای پاور به کارم نمیاد عزیز دنبال جنس آکبند میگردم ولی در هر صورت بازم ممنون بابت پیشنهادتون

دم همه ی دوستان حرفه ای که محبت کردن بزرگواری کردن از وقت با ارزششون گذاشتن گرم واقعا خیلی گلین

3 hours ago, alimogharehabed said:

البته من استاد نیستم اما بخرید وبا خیال راحت وبه خوبی وخوشی استفاده کنید.انشاالله

مبارک باشه;)

3 hours ago, vahidsamaili63@gmail.com said:

پاور من هم همین هستش.اگر مایلید خریداری کنید

مبارک باشه.

یک دنیا ممنونم ازتون

کاش کاربرای حرفه ای و باشعور و باشخصیت و متین مثل شما بزرگوارانی که کمک کردید یه رنک خاص داشتن که نسبت به بقیه قابل تشخیص بودین

تشکرم از همه ی اون عزیزانی هست که کمک کردن

پستشون رو کوت نکردم که بخاطر تشکر کردنه من کوت و نوتیف دریافت نکنن

امیدوارم تو زندگی به هرچی دوست دارید برسید

همگی خیلی گل هستین

گل های گلید دوستان

شب بخیر خدا نگهدار

ویرایش شده توسط SEPEHR72
لینک به دیدگاه

برای تست و رویو پاورها سایت https://www.jonnyguru.com/ مرجع قابل اطمینانی هست که میتونید رجوع کنید بهش

پاورهای برندهای معروف اکثرا ربرند شرکتهای مادر سازنده پاور هستن مثلا در رویو این سایت پاور کولرمستر v850 امتیاز 9.7 گرفته که جزو تاپ ترین های دنیا قرارش داده با توجه به اینکه برند سازنده اصلی این پاور سیاسونیک هست که بنظرم بهترین سازنده منبع تغزیه هست

https://www.jonnyguru.com/blog/2013/08/19/cooler-master-v850-850w-power-supply/

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، SEPEHR72 گفته است :

سلام دوست عزیز

این پاوری که انتخاب فرمودین مدل 1050 OCDG یکی از بهترین پاورهایی است که تا به حال داشتم، با خیال راحت تهیه کنید هم ارزشمنده و هم بسیار با کیفیت و کم نوسان.

در مورد توقعتون باید عرض کنم - فرض بر اینکه پاور در نوسان خودش آسیب ببینه ولی دیگر قطعات نه - شما که دائم بالای سر کیس نیستید، پس یک محافظ تهیه کنید که نه دیگر قطعات آسیب ببینند و نه خود پاور آسیب ببینه.

از این جهت عرض کردم که در نوسان برق دو فاز که من تجربه کردم به یکی از سیستم هام محافظ وصل نبود و پاور آتش گرفت و اگر از خواب نپریده بودم به دلیل صدای انفجار خازن ها، کسی نبود پاور رو از برق بکشه، بنابراین حتما از محافظ برق استفاده کنید که زمانی که در منزل نیستید هم خطری متوجه سیستم و یا پاور نشود.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

کلا در مورد پاور نمیشه گفت مثلا کورسیر همه مدلاش بهتر از همه مدلای گرینه. اولین نکته اینه که همه شرکتا پاورهای مختلف با رده بندی های متنوع تولید میکنن. کورسیر هم مثلا سری AX و HX خیلی خوبی داره. یا مثلا EVGA هم سری P و G خیلی شاخی داره . در کل قطعات سری OCPT گرین هم کیفیت خوبی داره هرچند من نتونستم بفهمم سازنده OEM پاور OCPT کیه(شاید CWT باشه). اکثرا مدلای تاپ از شرکتایی مثل SEASONIC - SUPERFLOWER-DELTA  و ... تامین میکنن. ولی الان با این قیمتای فضایی واقعا خیلی نمیشه از گرین OCPT انتقاد خاصی کرد.من قبلا چندتا گرین داشتم. دوتا از سری EU که مشکل خاصی نداشتن. یه دونه هم 550UK GOLD داشتم که یه سری موارد پیش اومد واسه سیستم که ظاهرا تاثیر پاور بود. الان 3 ساله EVGA B2 750 دارم. مطلقا موردی نداشته و عالیه. از JOHHNYGURU هم امتیاز حدود 9 از 10 داره.

ویرایش شده توسط mostafa-b
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...