رفتن به مطلب

Nvidia Vs AMD

اشتراک گذاری

کدام پردازنده گرافیکی را ترجیح می دهید؟  

162 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام پردازنده گرافیکی را ترجیح می دهید؟

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیز علاقه مند به گیم و کارت گرافیک با توجه به قدرتمند تر شدن شرکت AMD در تولید چیپست های جدید و تنوع بسیار زیاد انواع چیپست از هر دو کمپانی معروف، انتخاب کمی مشکل تر از قبل شده است لذا چه خوب هست که دوستان دلایل خودشون را واسه انتخاب یکی ار این دو برند ( ترجیحا با بیان مستندات و بیان مطالب علمی) بیان کنند تا راهنمایی خوبی باشه واسه کسانی که می خواهند کارت گرافیک جدید تهیه کنند در این تاپیک می خواهم دوستان علت انتخاب چیپست nvidia و یا AMD را بیان کنند توجه داشته باشید که هیچ کاری به برندهای تولید کننده کارت گرافیک مثل Asus, Sapphire, Msi .... نداریم در اینجا بحث فقط در مورد انتخاب چیپست هست و بس.

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

به اعتقاد من چیپ های AMD به لحاظ قیمت و کارایی مناسب تر از Nvidia هستند یعنی یک کارت گرافیک با چیپ AMD را اگر 300 دلار هزینه کنیم به لحاظ کارائی برابری می کنه با کارت گرافیکی از Nvidia با قیمتی حدود 400 دلار. درسته که بازی هایی که با Nvidia هماهنگ ترند تعدادشان بیشتر است اما در کل با همه تفاسیر AMD را ترجیح می دهم همچنین به خاطر عملکرد بهتر پردازنده های AMD در کار کلی با ویندوز مثل پخش فیلم و ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اینجور بحث ها نتیجه ای در بر نداره.

هر کی میخواد چیزی بخره، میاد بودجه رو مشخص میکنه و بعد از کمی تحقیق میتونه مورد مناسب رو انتخاب کنه. مهم نیست که چه برندی باشه. مهم P/P هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتر بود مشخص می کردید کدوم سری از کارتها مورد نظرتونه AMD 5000 , 6000 , 7000 و Nvidia 400 , 500 , 600

لینک به دیدگاه

سلیقه شخصی هم خیلی مهمه . همون طرفدار بودنه . یکی از Nvidia خوشش میاد و یکی دیگه از AMD . همیشه به همه چیز توجه نمیشه . AMD ضعفها و برتریهای خودش رو داره ، Nvidia هم همینطور . یکی براش هسته Cuda مهمه ، یکی فیزیکس ، یکی قیمت ، یکی مصرف و ... . همه چیز به خود شخص بر میگرده . قبلا هم همچین تاپیکی زده شده ، ولی به جایی نرسیده . چون سلیقه ها فرق میکرد . من به شخصه کارتهای انویدیا رو ترجیح میدم . تو یک رنج قیمت اگر کارت AMD قویتر هم باشه ، Nvidia رو بر میدارم . چون خوشم میاد از این برند . برای دیگران ولی توصیه نمیکنم حتما Nvidia بردارن . سعی میکنم بهترین انتخاب رو توصیه کنم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اینجور بحث ها نتیجه ای در بر نداره.

هر کی میخواد چیزی بخره، میاد بودجه رو مشخص میکنه و بعد از کمی تحقیق میتونه مورد مناسب رو انتخاب کنه. مهم نیست که چه برندی باشه. مهم P/P هست.

دوست عزیز جای بحثی وجود نداره در اینجا هر کسی نظر خودش را در مورد چیپستی که مدتی هست داره باهاش کار می کنه می نویسه.

این تاپیک به درد همونایی می خوره که پولشون را آماده کردن و الان می خواهند با کمی تحقیق vga بخرن و نیاز به شنیدن تجربیات دیگران از این دو چیپ دارن. اصلا بحثی وجود نداره. هرکسی تجربیات خودشو می گه.

لینک به دیدگاه

همه چیز به شرایط برمیگرده !

من هیچکدومو انتخاب نمیکنم ، توی هر موقعیتی یکیشون بهتر از اون یکیه !

این موقعیت بستگی به بودجه ، مصرف کاربر و حتی بازار داره !

همیشه این مهمه "چیزی بخریم که ارزش داشته باشه و نیاز مصرف کننده رو برطرف کنه" !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نقاط قوت هر برند رو سعی میکنم بگم البته از دیدگاه خودمه :

اول انویدیا :

*اول فزیکس و کودا.

*ارائه بیشتر بازیها با پشتیبانی بیشتراز این برند.

*طیف گسترده تر از شرکتهایی که این برند رو تولد میکنن.

AMD :

*قیمت مناسبتر در بین کارتهای هم رده.

*اغلب مصرف کمتر و به دنبال آن دمای کمتر تو کارتهای رغیب.

*پیشتازی در ارائه فناوری جدید مختلف برای کارت گرافیک.

*ساپورت بیشتر درایور گرافیکی.

البته خیلی کلی و ساده گفتم وجاش نیست که مطالب رو بیشتر باز کنم.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اول از همه کاشکی دوستان به هیچ عنوان تا میتونن به همدیگه تو این تاپیک امتیاز ندن بهتر هست

و در اخر هم من به AMD دادم چون خیلی خوب داره پیشرفت میکنه

و اینکه من همیشه دنبال انویدیا هستم حالا چیکار باید کنم نمیدونم ولی خداییش سری 5X رو گند زده بود اون از 590 که مشکلات خودش رو داشت و سری 560 هم که خودم گرفتم و داشتم هلاک میشدم مشکل بایوسی داشت که درست نمیشد در هر صورت امیدوارم سری 6X از این مشکلات دیگه نداشته باشه

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت اساتید

من به AMD رای دادم اما ته دلم فکر کنم با Nvidia هست...چرا؟؟؟

چون چندین ساله می خوام انویدیا بگیرم اما هر دفعه نمی صرفه می رم ای ام دی می گیرم! :D

حالا چرا نمی صرفه ؟؟؟

چون هر دفعه دیر میاد بیرون کارتهاش یا دوستان فروشنده لطف خودشون رو در اوایل فروش از ش دریق نمی کنند! :D

.

.

.

یه چیزی دیگه اینکه اگه برتری خودش رو انویدیا حفظ کنه تا چند سال دیگه کارت بعدیم حتما انویدیاست... :lol:

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من از قدیم رفیق اینatiبودم حالا هم که شدهamdاما از پردازنده هایamdخوشم نمیاد .تا حالا هم تو عمرم از cpuهایamdاستفاده نکردم

لینک به دیدگاه

من به Nvidia رای دادم و دقیقاً نظرم مثل حامد جان هستش ، اگر بخوام برای خودم انتخاب کنم Nvidia ولی اگر بخوام به کسی پیشنهاد بدم ، این تمایلم رو اصلاً دخیل نمی کنم. ببینید یک دلیل توی این انتخاب دخیل نیستش به نظر من چند عامل هستش که در بعضی موارد کاملاً شخصی هستش .

نمی تونم اون حس رو خوب بیان کنم، شاید یک مثال کل داستان رو مفهوم تر کنه .

73590084268292759797.jpg

موستانگ و S2000 .

خوب فورد 315 اسب بخاره - نیروی تورگش 325 نیوتن متر - حداکثر سرعتشم کمی بیشتر از هوندا هستش.

هوندا 240 اسب بخاره- 165 نیوتن متر تورگش هست - حداکثر سرعتش کمی کمتر از فورد هستش.

خوب تمام اعداد و ارقام به نفع فورد هستش ولی اینا فقط اعداد و ارقام هستند و قیمت هوندا بیشتر از فورد هستش (دقیقاً مثل داستان AMD و Nvidia). توی بنچمارک ها هم دقیقاً FPS کارتهای AMD با هم رده های Nvidia بیشتر هستش. ولی وقتی بحث بره سمت هندلینگ ، دیریفت ، درگ و تیونینگ ماشین و از همه مهمتر کیفیت ساخت و لذت رانندگی من انتخابم هوندا هستش- شاید گرونتر باشه ، شاید اعداد و ارقامش به فورد نرسه ولی بازم من انتخابم S2000 هستش. حالا حداکثر سرعتش 10 کیلومتر کمتر از فورد باشه ، برای من فرقی نمی کنه ، هم برام محسوس نیست ، هم مگه چند بار می تونم حداکثر سرعت برم (حالا AMD مکس FPS ده فریم بیشتر از Nvidia باشه ، برای من محسوس نیست). در عوض کیفیت ساخت و کیفیت رانندگی دارم (دقیقاً مثل AMD و Nvidia).

نمی دونم مثال خوبی بود یا نه ؟ :huh: مطلب رو رسوندم ؟

حالا شاید فرد دیگه ای انتخابش با من فرق کنه و کاملاً هم بهش احترام می گذارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به Nvidia رای دادم و دقیقاً نظرم مثل حامد جان هستش ، اگر بخوام برای خودم انتخاب کنم Nvidia ولی اگر بخوام به کسی پیشنهاد بدم ، این تمایلم رو اصلاً دخیل نمی کنم. ببینید یک دلیل توی این انتخاب دخیل نیستش به نظر من چند عامل هستش که در بعضی موارد کاملاً شخصی هستش .

73590084268292759797.jpg

موستانگ و S2000 .

خوب فورد 315 اسب بخاره - نیروی تورگش 325 نیوتن متر - حداکثر سرعتشم کمی بیشتر از هوندا هستش.

هوندا 240 اسب بخاره- 165 نیوتن متر تورگش هست - حداکثر سرعتش کمی کمتر از فورد هستش.

خوب تمام اعداد و ارقام به نفع فورد هستش ولی اینا فقط اعداد و ارقام هستند و قیمت هوندا بیشتر از فورد هستش (دقیقاً مثل داستان AMD و Nvidia). توی بنچمارک ها هم دقیقاً FPS کارتهای AMD با هم رده های Nvidia بیشتر هستش. ولی وقتی بحث بره سمت هندلینگ ، دیریفت ، درگ و تیونینگ ماشین و از همه مهمتر کیفیت ساخت و لذت رانندگی من انتخابم هوندا هستش- شاید گرونتر باشه ، شاید اعداد و ارقامش به فورد نرسه ولی بازم من انتخابم S2000 هستش. حالا حداکثر سرعتش 10 کیلومتر کمتر از فورد باشه ، برای من فرقی نمی کنه ، هم برام محسوس نیست ، هم مگه چند بار می تونم حداکثر سرعت برم (حالا AMD مکس FPS ده فریم بیشتر از Nvidia باشه ، برای من محسوس نیست). در عوض کیفیت ساخت و کیفیت رانندگی دارم (دقیقاً مثل AMD و Nvidia).

معذرت میخوام پوریا جان ولی شما یه جوری میگی کیفییت انگار ای ام دی داره با خاک اره کارتاشو مسازه و انودیا با طلا

اون مثال ماشین شما هم به نظر من برای کاربران عادی اصلا صدق نداره چون کاربران عادی که بیش از 90 درصد بازار رو تشکیل میده بیشتر نو اوری مصرف و اصطحلاک کمتر براشون مهمه نه سرعت مهمه نه هندلینک بالا حالا شما فرض کن یه نفر که مثلا 50 سالشه مگه میخواد مسابقه رالی بده که ماشینش باید هندلینگش یا میخواد درگ گنه خوب باشه طرف فقط میخواد نواوری ومصرف سوخت پایین تر ماشینش داشته باشه شما همون موسانگ رو مدل تقویت شدشو بگیر با 3000 دلار تفاوت نسبت به نمونه استاندارد بعد میبینی هندلینگ چیه

شما میبینی که نواوریها اول توسط ای ام دی معرفی میشه بعد توسط انودیا توسعه پیدا میکنه من خودم الان به شخصه ای ام دی رو رای دادم چون با این اوضاع الان قیمت پرداختی ومصرف برق و نو اوری صرفه جویی در مصرف انرژی و سرعت پردازش بالا در بازی برام مهمتره تا مثلا فیزیک و کودا شما در نظر بگیر همین کارت 580 و 6970 درسته در یک سطح نیستند ولی در کل اونقدر ها هم با هم تفاوت ندارن 15 درصد حالا مصرف برق 580 کجا و 6970 کجا در صورتی که 6970 در بازیها فریم ریت مناسب رو با رزولوشن استاندارد میده 1920*1080

با تشکر فکر کنم نسبت به استادان گرامی یه خورده زیاده روی کردم oops :blush:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موستانگ و S2000 .

پوریا عشق ماشین هم هستیا.راستی NETCARSHOW میری؟

حرف شما رو تایید میکنم.مثال بارزش در مورد 560TI و 6950 هست.چون من خودم بین این دوتا کارت گیر کرده بودم و آخر 560TI رو انتخاب کردم.وقتی میخواستم تابستان یکی از این دو کارت رو خرید کنم خیلی مردد بودم.مثلا 6950 میشه موستانگ و 560 میشه s2000.

حدود 55 درصد بازیها برتری فریمی با 6950 هست و حدود 45 درصد با 560TI.در مقابل 560TI SC میگرفتم که برتری قیمتی داشت و بخاطر اورکلاکی هم که شده قدرتمند تر از ریفرنس هاست و جبران فریم میکنه.درضمن فیزیکس و کودا هم اضافه تر داره.واقعا حیف هست زمانی که این همه هزینه میکنی برای گرافیک و با بهترین کیفیت میخوای بازی کنی یه چیزی مثل فیزیکس رو از دست بدی.در مقابل قابلیت آنلاک 6950 به 6970 بود.ولی حساب کردم اگر با چهل هزار تومان بیشتر 6950 بخرم و آنلاک نشه چی؟چون اون زمان ریفرنس نبود و اکثرا اور بودن که میگفتن احتمال آنلاک نشدنش هست.

در مورد کیفیت:

کاربرHD5870 شما بین Gainward یا EVGA.Sparkle.Zotac با Sapphire.HIS.Powercolor کدوم دسته رو باکیفیت تر میبینی؟

تفاوت کیفیتی خیلی کمه ولی یه جورایی به سمت گروه اول کشش هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد کیفیت:

کاربرHD5870 شما بین Gainward یا EVGA.Sparkle.Zotac با Sapphire.HIS.Powercolor کدوم دسته رو باکیفیت تر میبینی؟

تفاوت کیفیتی خیلی کمه ولی یه جورایی به سمت گروه اول کشش هست.

سلام بر اساتید بنده

در مورد کیفیت چونکه بازار رقابتی هست و هر شرکتی در بازه زمانی الان سعی داره که سهم بیشتری از بازار تصاحب کنه تلاش میکنه بهترین کیفیت و نو اوریهای جدید رو در محصولاتش قرار بده مثال بارزش شرکت ASUS

من درجه کیفیت رو اول در ASUS و بعد در SAPPHIRE میبینم ومتاسفانه به خاطر اینکه داخل کشور ما دارن از نام یک مارک تجاری سوئ استفاده میکنن محصولات ایسوز همیشه گرانتر از بقیه محصولات سایر شرکتهاست ( به استثنا لیون کامپیوتر :D ) در صورتی که در بازار جهانی قیمت محصولات ایسوز با سایر رقبا فرقی نداره و در بعضی موارد حتی کمتر هم هست

وبه همین علته که من مارک SAPPHIRE رو انتخاب و الانم کارتم 6950 SAPPHIRE هست در هر صورت بنا بر فرمایش شما الان دیگه بحث برند کار بیهوده ایه و تفاوت محسوسی در کیفیت برندها نسیت و این مشتری هست که بنا به جیبش کیفیت قطعه هم معلوم میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان زیاد بحث نکنید چون تمومی نداره :D با این وضعیت قطعات فکر نمیکنم دیگه خیلی حق انتخاب داشته باشیم و باید هرکدوم رو که دستمون بهش رسید بخریم :angry:

لینک به دیدگاه

کاربران اینتل همون کاربران انویدیا هستن و کاربران ای ام دی همون کاربران گرافیک ای ام دی... :p

من نمیدونم چرا بعضی ها دوس دارن طرف یه برند خاص رو بگیرن؟

اخه بگو ای ام دی با هزینه کم سی پی یو بهتری میده بهت چرا میری اینتل (انویدیا) گرونتر میخری؟

بعضیا دوس دارن واسه چیزای کم پول زیاد بدن!!!!

من خودم طرفدار برندی هستم که برای جیب مشتریش ارزش بیشتری قایل باشه .

قبلا اینتل استفاده میکردم الان ای ام دی.

قبلا گرافیکای جی فورس استفاد میکردم الان ای ام دی...

.

.

.

ویرایش شده توسط Rasoul225
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه الان که اینتل خیلی قیمت پردازنده هاش مناسب تره و یه جورایی بی رقیب مونده از طرف AMD.

لینک به دیدگاه

و بازهم همونطور که بهمن عزیز گفت این بحث تمامی نخواهد داشت. دوستان بحث رو به حاشیه نکشید.

هرکسی فقط میاد و نظرش رو می گه.

رسول جان ، Intel و AMD و Nvidia فقط تولید کننده هستند . برند نیستند.

کسی اینجا بحث و جانبداری نمی کنه ، فقط دوستان میان و نظر شخصی شون رو می گن.

همونطور که HD5870 نقطه نظر مقابل بنده رو داره و بنده هم به نظرشون احترام می گذارم.

@HD5870 :

من این دو ماشین رو چون عملکردشون خیلی نزدیک و در عین حال متفاوت بود بیان کردم و اینقدرها هم توی متنم اقرار نکردم و فقط گفتم توی این حالت که خیلی نزدیک به هم هستند من سلیقه ای برخورد می کنم.

و منظور HeX عزیز از بیان اون برندها این بود که مثلاً ASUS و MSI اختلاف عملکرد خیلی کم بینشون هست و شما چون بک گراند خوبی از اسوس داری ، بلطبع جذب اون می شی و یکی دیگه ممکن هست MSI برداره ، همین. (یعنی بازهم همون سلیقه)

لینک به دیدگاه

1-کاربران اینتل همون کاربران انویدیا هستن و کاربران ای ام دی همون کاربران گرافیک ای ام دی... :p

2-من نمیدونم چرا بعضی ها دوس دارن طرف یه برند خاص رو بگیرن؟

3-اخه بگو ای ام دی با هزینه کم سی پی یو بهتری میده بهت چرا میری اینتل (انویدیا) گرونتر میخری؟

4-بعضیا دوس دارن واسه چیزای کم پول زیاد بدن!!!!

5-من خودم طرفدار برندی هستم که برای جیب مشتریش ارزش بیشتری قایل باشه .

6-قبلا اینتل استفاده میکردم الان ای ام دی.

7-قبلا گرافیکای جی فورس استفاد میکردم الان ای ام دی...

.

.

.

من با گفته های شما موافق نیستم .

1- خیلی از کاربران اینتل هستن که از کارتهای AMD استفاده میکنن و برعکس

2- برای اینکه طرفدار اون برند هستن . مشکلی با اون برند نداشتن . راحت هستن با اون برند . از داشتنش احساس خوبی دارن .

3- تو پست قبلی HEX عزیز گفت که الان خرید پردازنده های AMD اصلا به صرفه نیست . اینتل پردازنده های خیلی بهتر با قیمت مناسبتری داره .

4- اتفاقا اصلا اینطوری نیست . حداقل در این مورد که داریم صحبت میکنیم . کارتهای انویدیا چیزی کم ندارن . بیشتر تفاوت قیمتشون به خاطر سوءاستفاده واردکنندگان ماست . مدلهایی که واقعا گرونتر هستن قدرت بیشتری هم دارن . کیفیت ساخت بهتری هم دارن . شما برندهای بهتری رو میبینی که کارت انویدیا تولید میکنن . قیمتشون هم بالاتره . تکنولوژیهای جدیدتری و منحصر به فردی هم دارن . شما یک کارت انودیا و یک کارت AMD از یک برند رو با هم مقایسه قیمتی بکن . نه کارت انویدیا از برند مثلا ایسوس و AMD از برند پاورکالر .

5- شما هم که طرفداری میکنی . ارزون خریدین دلیل بر خوب خریدن نیست . شما وقتی جنس ارزون میخری ، ممکنه مجبور بشی خلی زود دوباره خرید کنی . پس نمیشه طرفدار ارزونی بود حتما . هیچ ارزونی بی دلیل نیست . همونطور که هر گرونی هم دلیل نداره .

6- قبلا چی داشتی ؟ الان چی داری ؟

7- دوباره ، قبلا چی داشتی ؟ الان چی داری ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز رسول اقا فکر کنم شما تو گذشته موندی؟؟؟ :D

چرا چون الان بهترین قیمتها رو داره اینتل میده با اینکه ای ام دی اعلام کرد تو سری های اند دیگه رقابت نمی کنه... و قرار شده قیمتهای سری جدید رو دقیقا همون قیمت های سری سندی بدند...! این یعنی احترام به مشتری و فروش عالی و مشتریان بیشتر!

اگه ایرانیا بودن خداتومن قیمت گذاری می کردن!!! :lol:

تو گرافیک الان فقط بحث هست که اونم بین ای تی ای هست با انویدیا اصلا ای ام دی کاره ای نیست در واقع...! :huh:

که رقابت داره تنگن تر میشه بر انویدیا البته باید باز منتظر موند دید سری جدیدش چی میشه! :unsure:

شرمنده پوریا جان اما من عاشق موستانگم وبدون فکر میرم فورد رو سوار میشم حالشو می برم تا هیوندا...!

تازه کی گفته فورد تیونینگ نداره !

هر ماشینی تیونینگ میشه حتی پراید... :D

خدارو شکر که همه جوره کارتهای ای ام دی و انویدیا رو ایسوز اور کرده و مدل های بالای میلیونی هم از هر دو داده پس این نوع بحث که کیفیت کدوم بهتره یا غیره یه چیزه بی ربطی هست به موضوع!

تا الانم بخاطر برتریای که هر کدوم نسبت به دیگری دارند باعث شده که بسختی بشه انتخاب کرد کدوم یکی بهتره و بیشتر به نیاز شخصی بر میگرده و کمی علاقه به اون و زمان! :D

Hex عزیز HIS.Powercolor برند های بسیار خوبی هستند و بشخصه تا بحال مشکلی در آنها ندیدم؟؟؟ :huh:

لینک به دیدگاه

من از قدیم رفیق اینatiبودم حالا هم که شدهamdاما از پردازنده هایamdخوشم نمیاد .تا حالا هم تو عمرم از cpuهایamdاستفاده نکردم

مگه نمیگید از amd استفاده نکردید؟ چطور خوشتون نمیاد؟

لینک به دیدگاه

با سلام ببخشید من خیلی وارد نیستم ولی گفتم نظرم رو بدم

تا یکی دو سال قبل به راحتی می شد گفت که ارزش خرید پردازنده های amd در رده ارزان قیمت تا تقریبا متوسط بیشتر از اینتل هست. اما پس از عرضه سری سندی بریچ 1 و مخصوصا 2 و پس از آن عرضه سری g سندی بریچ دیگر واقعا کار برای amd بسیار مشکل شده است. زیرا پردازنده های amd از لحاظ قدرت و فناوری ساخت نسبت به اینتل عقب تر هستند و فقط ارزش خرید آنها نسبت به سری قبل اینتل بیشتر بود. درضمن مصرف برق سندی بریچ سری g کمتر از amd است که این مورد (مخصوصا برای من) بسیار مهم است. البته در سری ارزان قیمت هنوز هم amd با پردازنده های آتلون دوی چهارهسته ای خود برای بسیاری کارها از جمله کار با نرم افزارهای میکس مونتاژ طراحی و نرم افزارهایی که برای کار با چند هسته بهینه شده اند بهتر هستند. اما اگر کمی بیشتر هزینه کرده و سراغ سندی بریچ چهار هسته ای برویم به سرعت و کیفیتی عالی می رسیم. پس به نظر من به شدت بستگی به جیب خریدار و کاربرد سیستم دارد. هرچند amd در سری apu خودش با ترکیب سی پی یوهای قابل قبول (از لحاظ سرعت) نه عالی! با گرافیکی در حد 5670 جای خود را بین سیستمهای قیمت منبا بازتر کرده است.

در ضمن ati کاملا متعلق به amd است! دوما گرافیکهای سری قبلی amd کاملا قابل رقابت با انویدیا بود (از لحاظ نسبت قیمت و سرعت). الان هم با سری 7 که قابلیتهای بسیار زیاد و جدیدی دارد بازار را به نفع خود در دست گرفته است. یکی از بهترین قابلیت های amd سری 7 به نظر من کم مصرف بودن آن نسبت به سری قبل است که در حالت کم کاری به شدت مصرف برق آن کاهش پیدا می کند. هرچند باید تا زمان عرضه سری 6 انویدیا هم صبر کرد و قابلیتهای آن را هم دید.

ببخشید خیلی پرحرفی کردم

لینک به دیدگاه

Test Drive Unlimited Master مهمان

73590084268292759797.jpg

موستانگ و S2000 .

در مورد بحث کیفیت بهتره یکم توی گوگل گشتی بزنید. ماجرای ترکیدن VRM کارت های nVidia 590 به گوشتون خورده؟ (تو گوگل بزنید GTX 590 Vrm)

مشکل کارتهای nVidia اینه که چون هزینه تموم شدن GPU های nVidia بیشتر از (یعنی خیلی بیشتر از) کارت های ATI/AMD هست، میاد تو کیفیت قطعات بردش جبران میکنه.

جمع کل مودول های رم برای یه 7970 ، 90 دلار هزینه داره در صورتی که مودول های 580 که جمعا 1.5GB هست با سرعت خیلی پایینتر از مودول های 7970 و نصف اندازه، حدودا 30 دلار می خوره. (در ضمن اگه آورکلاک کارت های 7970 رو ببینید میبینید مموری رو بدون هیچ دستکاری ولت و هرچی از 1350 به(البته به حذف محدودیت کنترل پنل با یه فلش)1700 یا بیشتر آورکلاک کردن که نتیجش افزایش پینای باند کلی از 260 به 320 گیگابایت بر ثانیه هست! در این شرایط و کور 1125 یا بیشتر این کارت از هر کارتی توی تاریخ بشر سریع تره. اینجا منظورم هر کارتی از قبیل دوال چیپ ها هم هست.

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7970/31.html

لینک به دیدگاه

Test Drive Unlimited Master مهمان

کاربران اینتل همون کاربران انویدیا هستن و کاربران ای ام دی همون کاربران گرافیک ای ام دی... :p

من نمیدونم چرا بعضی ها دوس دارن طرف یه برند خاص رو بگیرن؟

اخه بگو ای ام دی با هزینه کم سی پی یو بهتری میده بهت چرا میری اینتل (انویدیا) گرونتر میخری؟

بعضیا دوس دارن واسه چیزای کم پول زیاد بدن!!!!

من خودم طرفدار برندی هستم که برای جیب مشتریش ارزش بیشتری قایل باشه .

قبلا اینتل استفاده میکردم الان ای ام دی.

قبلا گرافیکای جی فورس استفاد میکردم الان ای ام دی...

.

.

.

صد در صد و کاملا با نظر جناب عالی موافقم. منم همین تجربه رو دارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...