رفتن به مطلب

Nvidia Vs AMD

اشتراک گذاری

کدام پردازنده گرافیکی را ترجیح می دهید؟  

162 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام پردازنده گرافیکی را ترجیح می دهید؟

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یه نکته ای اینجا هست که اگه همه بخواهند بر اساس علاقه خرید کنند یه برندی رو دیگه رقابتی ایجاد نمیشه به اون صورت بین این دوشرکت!Shame%20On%20You.gif

این حس بهترین انتخاب هست که باعث شده اینتل به اینجا برسه و ای ام دی رو پشت سر بزاره و درنتیجه تمام سعیش رو ای ام دی انجام بده تا در زمینه گرافیک جای پای خودش رو با این سری جدید محکم کنه! :x

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در مورد بحث کیفیت بهتره یکم توی گوگل گشتی بزنید. ماجرای ترکیدن VRM کارت های nVidia 590 به گوشتون خورده؟ (تو گوگل بزنید GTX 590 Vrm)

مشکل کارتهای nVidia اینه که چون هزینه تموم شدن GPU های nVidia بیشتر از (یعنی خیلی بیشتر از) کارت های ATI/AMD هست، میاد تو کیفیت قطعات بردش جبران میکنه.

جمع کل مودول های رم برای یه 7970 ، 90 دلار هزینه داره در صورتی که مودول های 580 که جمعا 1.5GB هست با سرعت خیلی پایینتر از مودول های 7970 و نصف اندازه، حدودا 30 دلار می خوره. (در ضمن اگه آورکلاک کارت های 7970 رو ببینید میبینید مموری رو بدون هیچ دستکاری ولت و هرچی از 1350 به(البته به حذف محدودیت کنترل پنل با یه فلش)1700 یا بیشتر آورکلاک کردن که نتیجش افزایش پینای باند کلی از 260 به 320 گیگابایت بر ثانیه هست! در این شرایط و کور 1125 یا بیشتر این کارت از هر کارتی توی تاریخ بشر سریع تره. اینجا منظورم هر کارتی از قبیل دوال چیپ ها هم هست.

http://www.techpower...HD_7970/31.html

دوستان من فقط نظرم رو با یک مثال گفتم ، فکر کنم مثال بد بوده که دوستان اینقدر نقل قول می کنند. بله بنده هم داستان VRM های 590 رو می دونم ، همه چندین بار یادآوری کردند.

ببینید خواهشاً فقط نظر شخصیتون رو بگید و به عقیده و نظر دیگران کاری نداشته باشید ، چون نه یک طرفدار AMD می تونه طرفدار Nvidia رو متقاعد کنه و نه بلعکس و این هم همش بر می گرده به برابری و سلیقه ای بودن این دو کمپانی.

فقط من جساراتاً یک سوال دارم از شما ، منبع و لینک معتبری مبنی بر این قیمت هایی که اعلام کردید دارید؟ این بردها که فرمودید (اگر درست متوجه شده باشم منظورتون این بود که کیفیت Nvidia توی PCB و کامپوننت ها پایین تره) AMD و Nvidia می زنند ؟ تا اونجایی که من اطلاع دارم استفاده از چیپ های مموری (حالا چه سامسونگ ، چه هاینیکس و ...) بر می گیرده به برند نه تولید کننده. نکته دیگه اینه که این مقایسه اصلاٌ درست نیست . شما می بایستی 7970 رو انشاءالله در آینده نزدیک با 680 مقایسه کنید و در کل بحث ما کلی هستش و نه در مورد یک مدل خاص.

اینجا تاپیک پردازنده نیست ، پس راجع به اونها بحث نکنید.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

ما هر جور بخوایم فکر کنیم میبینیم که دو شرکت اینتل و انویدیا از لحاظ سطح و توسعه تکنولوژی همیشه پیشرو بودن ، هستند و خواهند بود

شاید در برهه ای از زمان عقب افتادن از رقیب که اون هم به دلیل سیاست هیچ محصولی نباید کامل باشه و عدم وجود رقیب جدی بوده

حالا چند تا سوال

چرا این دو شرکت همیشه پیشرو بودن؟

شاید از جائی پشتیبانی میشن

حالا پشتیبانی مراکز فناوری و توسعه این دو شرکت رو چه کسی به عهده داره؟

من به شخصه فکر میکنم پشت فناوریهای اینتل و انویدیا تکنولوژی فناوریهای کشوری مثل آمریکا وجود داره

شاید بگید بی ربط باشه ولی اگر کمی تحقیق کنید میبینید عین واقعیته

اما شرکت amd چطور؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوست عزیز

به نظر بنده هردو در کنار هم میتونه تجربه شیرینی رو داشته باشه که از فیزیک و کودای NVIDIA و قدرت پردازشی AMD استفاده کرد . هر کارتی دارای نقطه ضعف و نقطه قوتی میباشه.

با تشکر

لینک به دیدگاه

لطفا دوستان یکی توضیح بده قضیه فیزیک و کودای چیه؟وبه چه درد میخوره ایا ملموسه ومیشه حسش کرد هنگام کار یا بازی؟؟ :unsure:

لینک به دیدگاه

فیزیک مربوط به حرکات آب و باد و شکستن و این چرت و پرتاس که نمیدونم به چه درد میخوره

کودا هم واسه برنامه نویسی بر پایه ی پردازش جی پی یو هست که اصلا به کارت نمیاد

ببخشید تند گفتم چون الان واقعا عصبانی هستم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از دست چی عصبانی هستی فیزیک :blink:

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

انویدیا :devilish:

حد اقلش اینه که فقط تو فریم سر نیست کیفیت کارشم تکه! =P~

مخصوصا کپلرهای جیفورس حرفی برای گفتن باقی نزاشته! =P~

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من NVIDIA رو انتخاب کردم چرا ؟

چون من آدمی نیستم نمک بخورم نمک دون بشکنم موقعی که خواستم گرافیک بگیرم انتخاب های زیادی نداشتم NVIDIA هم دم دست بود اون رو انتخاب کردم

تجربه کار با AMD رو نداشتم اما تو سیستم بچه ها تفاوت های رنگی زیادی دیدم با کارت گرافیک خودم .

به نظر میاد شدت رنگ ها تو AMD بیشتره و گرم تره

من تجربه کار با کارت های قدرتمند تو هر دو برند رو ندارم اما تو کارت هایی که دیدم زیر 200 تومن نظرم این بود

واقعا انتخاب من برای کارت بعدی پول هست

چون کارت گرافیک رو آخر از همه انتخاب می کنم و موقعی هست که هیچ پولی باقی نمونده!

لینک به دیدگاه

هر کدومشون یک خوبی هایی دارند یک بدی هایی

مثلا AMD قیمت نسبتا خوبی داره اما NVIDIA گرون

NVIDIA یکمی روونتره عوضش AMD ساپورت نرم افزاری خوبی داره

خداییش درایورها و ابزارهایی که AMD در اختیارت میزاره متنوع تر هست

عوضش Nvidia توی صتعت 3D خیلی پیشتازتره نصبت به AMD

در مورد گفته دوست بالایی در مورد رنگها هم موافقم NVIDIA یکمی نصبت به AMD رنگهای طبیعیتری داره

خلاصه همینجوری نمیشه گفت این یکی بد اون یکی خوب

یک نکته دیگه هم اینکه AMD خوب تونسته از تجربه پروسسور سازیش استفاده کنه و ابداعات خوبی داشته مثلا همین APU ها که کلی بدرد خورد و کلا AMD نو آوریهای خوب و کاربردی ای داشته و به نظر آینده خوبی داره

اما NVIDIA هرچی ابداع داشته مفت نمی ارزیده اون از فیزیک اونم از کودا

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

در اینده نزدیک که همه ی بازیها با پردازش فیزیکس ساخته و سازگار شدند اونوقت معلوم میشه فیزیکس چه کاربردی داره.مخصوصا سری کپلر که پردازش فیزیکس پیشرفت خوبی داشته.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

به نظر منم سطح تکنولوژی nvidia از ati بالاتره و همچنین نسبت به ati ثروتمندتره همین باعث میشه که همواره از رقیب یک گام جلوتر باشه من قبلا همیشه از سی پی یو amd و گرافیک ati استفاده میکردم که قابل توجیح بود به چه علت قیمت ارزانتر اما وقتی میبینم مثلا گرافیک 560ti با 6970 در ایران از لحاظ قیمتی تقریبا برابرند مسلما سراغ 560ti میرم چون تجربه استفاده از گرافیک ati ثابت کرده که درایورهای nvidia بسیار قوی بوده و تا چند سال به خوبی حتی بازیهای جدید ساپورت میکنند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی نمیگه که nvidia بده یا بدرد نمیخوره

ولی قیمته قطعه هاش بالاس

شما به ایرانه ما کار نداشته باش که دارن 7770 رو به 400 و خورده ای میفروشن

قیمته جهانی 7750 105 دلار و 7770 ghz edition 159 دلار که این سری از 6850 تو کارایی جلو میزنه

ati شعارش حمایت از خریداره و قطعه هایی خوب با قیمته مناسب میزنه

همونطور که نمیشه cpu هاش رو با هم مقایسه کرد

شما یه 8120 رو میتونی به 370 بخری که تو این رنج اینتل سیپیویه خوبی نداره (که ارزش خرید داشته باشه )

تو اینتل باید بریم سراغه i5 ها که قیمته بالایی دارن

و از 400 به بالا شروع میشن

البته این نظره شخصیم هست

لینک به دیدگاه

درود دوستان به نظر من کارت های که از چیپست های amdاستفاده میکنند قیمت تمام شده کمتری دارند ولی قیمت کارت هایی که بر پایه چیپست های nvidiaهستند کمی گرانتر هست ولی از لحاظ کارایی کلا کارت های nvidiaمعمولا یک سر و گردن بالاتر از کارت های amdهستند . به طور کلی من بیشتر nvidia رو میپسندم .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

از قدیم تا الان این سوال بوده و هست و خواهد بود .

ATi یا Nvidia ???

intel یا AMD???

این نظرسنجی بی فایدست ، چون هر کس نظرخودشو داره و از طرفی هیچ یک از رقبا ، آخرین تکنولوژی رو استفاده نمیکنند و جایی برای ادامه نو آوری باقی میذارند.

بهتربود میپرسیدید" کارت گرافیک شما چیست ؟ " که تاپیکش هم قبلا ایجاد شده بود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فیزیک مربوط به حرکات آب و باد و شکستن و این چرت و پرتاس که نمیدونم به چه درد میخوره

کودا هم واسه برنامه نویسی بر پایه ی پردازش جی پی یو هست که اصلا به کارت نمیاد

ببخشید تند گفتم چون الان واقعا عصبانی هستم

عزیز من نفهمیدم چرا عصبانی هستی ولی الان تقزیبا 90% بازیها از فیزیکس استفاده میکنن و قرار دادن این پردازش بر روی cpu عملکردش رو کاهش میده که اصلا عقلانی نیست...

نکته بعدی درایورهای افتضاح AMD هستش که به قولی از 2 قرن پیش تا الان مشکلات رو داره و هنوز هم حلشون نکردن که نکردن...

تنها برتری Amd الان میشه گفت قیمتش هستش که اونم با اومدن سری 660 Ti و 650 انویدیا از بین زفته...

AMD تو سریهای 5000 با 400 و 6000 با 500 انویدیا باز هم یه رقابتی میکرد و حتی جاهایی برتر بود ولی الان با این سری جدیدش تقریبا درجا زده...

البته انویدیا خیلی زرنگی کرد با خرید Phyzx و انحصاری کردنش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از قدیم تا الان این سوال بوده و هست و خواهد بود .

ATi یا Nvidia ???

intel یا AMD???

این نظرسنجی بی فایدست ، چون هر کس نظرخودشو داره و از طرفی هیچ یک از رقبا ، آخرین تکنولوژی رو استفاده نمیکنند و جایی برای ادامه نو آوری باقی میذارند.

بهتربود میپرسیدید" کارت گرافیک شما چیست ؟ " که تاپیکش هم قبلا ایجاد شده بود .

والله چی بگم AMD تو Cpu هم از Intel بشدت عقب افتاده که هر کسی میخواد سیستمی ببنده دیگه اسمی از AMD نمیاره مگه اینکه فقط فکر جیبش باشه یا هیچ کار خاصی نخواد بکنه با سیستمش(البته با این وارد کننده های باحال قیمتهای AMD چند برابر داره اینجا فروخته میشه)...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هردوشون خوبن :lol: هر چقدر یکیشون فاصله بیشتری با دیگری پیدا بکنه به ضرر خریداره چون دیگه رقابت قیمت از بین میره و کمپانی برتر به هر قیمتی که دوست داشته باشه قطعه رو میفروشه . ولی اگه نزدیک هم باشن رقابت باعث میشه جنگ قیمت داشته باشن و پایین ترین قیمت ممکن رو ارائه بدن و این وسط مصرف کننده سود ببره و پول کمتری بده B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من نفهمیدم چرا عصبانی هستی ولی الان تقزیبا 90% بازیها از فیزیکس استفاده میکنن و قرار دادن این پردازش بر روی cpu عملکردش رو کاهش میده که اصلا عقلانی نیست...

نکته بعدی درایورهای افتضاح AMD هستش که به قولی از 2 قرن پیش تا الان مشکلات رو داره و هنوز هم حلشون نکردن که نکردن...

تنها برتری Amd الان میشه گفت قیمتش هستش که اونم با اومدن سری 660 Ti و 650 انویدیا از بین زفته...

AMD تو سریهای 5000 با 400 و 6000 با 500 انویدیا باز هم یه رقابتی میکرد و حتی جاهایی برتر بود ولی الان با این سری جدیدش تقریبا درجا زده...

البته انویدیا خیلی زرنگی کرد با خرید Phyzx و انحصاری کردنش...

دلیلت برایه درایورهایه افتضاح چیه

به نظره من که خیلی هم از انویدیا بهتر هست

تازه تصویره خروجیه گرافیکهایه ATI با کیفیت تر از انویدیا ست

انویدیا فقط خودشو چسبونده به فریمه بالاتر

همه چیز که فریم نیست

کی میگه که تو همه بازیهایه جدید از فیزیکس استفاده میشه

خوده فیزیکس در عمل فقط باعثه افته فریم میشه

تو ایرانه ما که بهترین گرافیک از نظره فروشنده گرافیکه 4 گیگه 430 هست

شما انتظار داری این گرافیک با فعال کردنه فیزیکس چند فریم بده

زیره 0

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1.نت رو یه چک بکن به درایورهای افتضاح میرسی...

واسه هر بازی یه درایور دادن(کاشکی 1 درایور آپدیت میداد واسه هر بازی-یادمه واسه RAGE اومد 3تا درایور داد تا مشکلاتش حل شد) و ببین چندتا مشکل توی هر درایورش هست...

2.الان بیشتر از 90% بازیها از PHyzx استفاده میکنن, شما کوچکترین حرکت آزادی توی هر شیئ توی بازی رو میبینید به اون میگن Phyzx عزیزم...البته Havoc هم هست که ببین چندتا بازی دیدی که از Havoc استفاده میکنن؟؟؟...

گرافیک بالاتر باعث افت فریم میشه پردازش Phyzx باعث افت فریم میشه(البته توی کارتهای انویدیا خیلی کمتر از AMD هستش).

پس نه شما خیال کردی این همه افزایش محاسبات و بالاتر رفتن زیبایی و گرافیک بازی مفتی بدست میاد؟

شما هر چقدر پول بدی آش میخوری...

تو ایرانه ما که بهترین گرافیک از نظره فروشنده گرافیکه 4 گیگه 430 هست

شما انتظار داری این گرافیک با فعال کردنه فیزیکس چند فریم بده

زیره 0

منطق پشت این حرف رو هم نفهمیدم...

شما چکار فروشنده داری؟

خریدار شمایی که باید کالای مورد نظرت رو بشناسی...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

این مقایسه ها تا بحال نتیجه ای نداشته و نخواهد داشت چون هرکدوم مزایا و معایب خودشونو دارن و همچنین طرفدارای خودشون

من تا بحال با گرافیک های متوسط از هردو برند کار کردم , مثل 8600 و 9800 و 260 و 460 از انویدیا و 4850 و 5770 و 6870 از amd

نظر شخصی خودم روی amd هست چون تو سری های رفرنس خنک تر از رفرنس های انویدیا بودن و وضوح رنگ بهتری داشتن

درضمن چون بحث فیزیکس شد میشه از یه کارت amd به عنوان کارت اصلی و یه کارت انویدیا به عنوان کارت فیزیکس استفاده کرد( البته با درایور های هک شده ) .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب عزیز من هم کارتهای گرافیک زیادی داشتم, بخوام لیست کنم طول میکشه ولی اینایی که یادم میاد: 5200 و 5600 و 5900xt و 6600 و 6800 و 7950gx2 و 8600 و 4870 و 4870x2 و 470 و 6950 و 570....

و توی کارتهای Mid range به پایین من هم میگم AMD ولی از اون به بالا میگم فقط Nvidia...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت های nvidia مثل بوگاتی هستند که توی یک جاده باریک با تمام سرعت در حال حرکت هستند اما کارت های amd مثل بی ام و هستند که با تمام سرعت در یک جاده پهن در حال حرکت هستند

حالا خودتون قضاوت کنید که هرچه جاده برای این بی ام و پهن تر باشد باز هم به پای بوگاتی میرسه؟ معلومه که نه و کسانی که به دنبال این بوگاتی هستند باید پول بیشتری هم بپردازتد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه این انویدیا فیزیکس رو نمیداشت میخاست چیکار کنه

تازه 1 سالی میشه که درایورهایه انویدیا بدرد بخور شدن واگرنه قبلش مثله amd مالی نبودن

قبول دارم که 5 6 ماهی میشه که از amd صدایی شنیده نمیشه ولی جدیدا چند تا opteron خر زور زده که دارن با xeon هایه اینتل رقابته نزدیکی میکنن

من که منتظره یه تغییر هستم چون تا حالا اینقدر amd آروم نبوده

تازه ما که نگفتیم انویدیا بده

گفتیم از amd استفاده کردیم و ازش خوشمون اومده

لینک به دیدگاه

این مقایسه ها تا بحال نتیجه ای نداشته و نخواهد داشت چون هرکدوم مزایا و معایب خودشونو دارن و همچنین طرفدارای خودشون

من تا بحال با گرافیک های متوسط از هردو برند کار کردم , مثل 8600 و 9800 و 260 و 460 از انویدیا و 4850 و 5770 و 6870 از amd

نظر شخصی خودم روی amd هست چون تو سری های رفرنس خنک تر از رفرنس های انویدیا بودن و وضوح رنگ بهتری داشتن

درضمن چون بحث فیزیکس شد میشه از یه کارت amd به عنوان کارت اصلی و یه کارت انویدیا به عنوان کارت فیزیکس استفاده کرد( البته با درایور های هک شده ) .

این درایور هک شده رو بیشتر توضیح بده فدات شم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...