رفتن به مطلب

مشکل بعد از تغییر بایوس

SAMAN.Z
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

امروز صبح یه غلطی کردم و تنظیمات بایوس رو دست کاری کردم😅

رفتم یه قسمتیش  نوشته بود pci gen3 غیر فعال بود که گزاشتمش رو حالت enable

زیرش یه نوار از اعداد بود که به صورت پیش فرض رو عدد 32 بود که من گزاشتمش رو 248 .

بعد از این نبوغم;) که استفاده کردم کامپیوتر ری استارت شد و دو ثانیه که روشن میشه سه تا صدای بوق پشت هم میاد و تصویر نمیده. چه کنم ؟ 

مدل گرافیک : amd rx 580 4gb

مدل مادربرد : msi h61m-p25 g3

لینک به دیدگاه

سلام  کامپیوتر که خاموش هستش  باطری مادربورد رو در بیار و کامپیوتر رو روشن کن  احتمالا درست بشه و سیستم بالا بیاد -اگه درست شد کامپیوتر رو خاموش کن و باطری بزار سر جاش -البته clear cmos هم تونستی انجام بده 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، *METALLICA* گفته است :

سلام  کامپیوتر که خاموش هستش  باطری مادربورد رو در بیار و کامپیوتر رو روشن کن  احتمالا درست بشه و سیستم بالا بیاد -اگه درست شد کامپیوتر رو خاموش کن و باطری بزار سر جاش -البته clear cmos هم تونستی انجام بده 

باطری مادربرد رو که در میارم دیگه روشن نمیشه ، دوباره گذاشتمش سرجاش ولی فرقی نکرد. Clear cmos چیه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SAMAN.Z گفته است :

باطری مادربرد رو که در میارم دیگه روشن نمیشه ، دوباره گذاشتمش سرجاش ولی فرقی نکرد. Clear cmos چیه؟

باطری رو بزار سرجاش .دوتا پین نزدیک همون باطری هست اونا اسمش همون clear cmos  اونا رو ده ثانیه با یه چیزی به هم اتصال بده بعد کامپیوترو روشن کن بایوس ریست می شه
توضیحات بیشتری میخوای تو گوگل بزن clear cmos

لینک به دیدگاه

در در 18 بهمن 1398 در 19:03، miladhaerian گفته است :

باطری رو بزار سرجاش .دوتا پین نزدیک همون باطری هست اونا اسمش همون clear cmos  اونا رو ده ثانیه با یه چیزی به هم اتصال بده بعد کامپیوترو روشن کن بایوس ریست می شه
توضیحات بیشتری میخوای تو گوگل بزن clear cmos

سلام ، مرسی از راهنماییت کاری که گفتی رو انجام دادم و دیگه صدای بوق نمیاد ولی یه مشکل دیگه پیش اومده موقعی که کامپیوتر رو روشن میکنم مانیتور روشن نمیشه و رو حالت ذخیره نیرو هستش هم وقتی که کابل رو به تبدیل میزنم هم hdmi گرافیک و هم vga مادربرد ، مانیتور رو به لبتاپ داداشم ( که رزلوشنش و فریمش یکم از ماینتورم پایین تر) زدمش و مشکلی نداشت .

اومدم گرافیک رو از کیس خارج کردم و کابل رو زدم مادربرد دیدم روشن میشه ( تا گرافیک وصله خروجی مادربرد هم تصویر نمیداد ) ولی تصویر سیاه میده و فقط گوشه ی پایین سمت راستش عدد 99 هست ، و حتی به لوگوی مادربرد نمیرسه که نشون بده. 

ممنون میشم راهنماییم کنین

لینک به دیدگاه

سلام 

تو اون حالتی که تصویر دارین (بدون کارت گرافیک) سیستم را ریست کنین و وارد بایوس بشین . و Reset to default 

را تو منوها پیدا کنین و یبار ریست کنین . 

لینک به دیدگاه

مادربرد بدید بیرون با پروگرامر(اگه درست باشه اسمش) بایوس بزنن

لینک به دیدگاه

به نظر می‌رسه بایوس سیستمتون کلا پریده البته  با این توضیحاتی که دادین شاید کارت گرافیک هم مشکلی پیدا کرده باشه . بهتره که کیس رو کامل به یک تعمیرگاه ببرید

لینک به دیدگاه

بیکاری برای خودت دنبال دردسر میگردی الان ببری بیرون طرف معلوم نیست چه بلایی سر مادربردت بیاره ، 2 تا مشکلم بهش اضافه میشه

لینک به دیدگاه

اگر بدون گرافیک جدا میتونید تصویر بگیرید . و وارد بایوس بشید . بایوس رو ریست کنید و بعد کارت گرافیک غیر آنبوردتون رو وصل کنید . 

به احتمال خیلی زیاد مشکل حل میشه . اگرم بلد هستید کل برق پاور رو از روی مین جدا کنید هم 24 پین هم 8 پین . گرافیک و ..... بعد باطری رو هم از روی مادربرد بردارید clear cmos کنید مشکلتون حل خواهد شد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...