رفتن به مطلب

انتخاب بین rx 5700 xt و gtx 1080 ti و rtx 2070super

pedi9004
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز. همونطور که می بینید یه جورایی بین دو گرافیک rx 5700 xt و gtx 1080 ti گیر کردم. خودم بررسی کردم و در رزولوشن 4k و 2k خیلی بهم نزدیکن. ولی خب کسانی که amd خریدن خیلی مشکلات متعددی با درایورها دارند و همچنین خرابی کارت ها. لطفا  اینده نگری هم مورد توجه قرار گیرد چون بعضی ها میگند که 1080 ti  دیگه به پایان عمر خودش رسیده.حالا گفتم یه سوال هم از دوستان خوب انجمن داشته باشیم. پیشاپیش از نظرات متشکرم.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

• ارسال 54
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلتم ، با این که قدرت مشابهی دارند ولی توی رندر گرافیکی و بازی ها قوی تر هست 1080ti. و همچنین از لحاظ درایور مشکل نداره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام

چقدر بودجه دارید ؟

با چه قیمتی میخواهید 1080Ti بخرید ؟

.....................

برتریهای 5700XT به 1080Ti :

مصرف کمتری داره .

از مموری GDDR6 بهره میبره .

جدیدتره .

PCIe4 رو ساپورت می کنه .

....

برتری های 1080Ti به 5700XT :

مموری بیشتر .

امکان خرید دسته 2 .

....

• لایک 4
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز. همونطور که می بینید یه جورایی بین دو گرافیک rx 5700 xt و gtx 1080 ti گیر کردم. خودم بررسی کردم و در رزولوشن 4k و 2k خیلی بهم نزدیکن. ولی خب کسانی که amd خریدن خیلی مشکلات متعددی با درایورها دارند و همچنین خرابی کارت ها. لطفا  اینده نگری هم مورد توجه قرار گیرد چون بعضی ها میگند که 1080 ti  دیگه به پایان عمر خودش رسیده.حالا گفتم یه سوال هم از دوستان خوب انجمن داشته باشیم. پیشاپیش از نظرات متشکرم.

سلام

اگر نو میخواید , 5700xt . 

1080 ti الان فقط دست دومش ارزش داره که خیلی هم قیمت خوبی دارن . از لحاظ درایور دیگه بازیهای جدید براش بهینه نمیشه ولی خب مشکل درایورهای amd رو هم نداره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

چقدر بودجه دارید ؟

با چه قیمتی میخواهید 1080Ti بخرید ؟

.....................

برتریهای 5700XT به 1080Ti :

مصرف کمتری داره .

از مموری GDDR6 بهره میبره .

جدیدتره .

PCIe4 رو ساپورت می کنه .

....

برتری های 1080Ti به 5700XT :

مموری بیشتر .

امکان خرید دسته 2 .

....

بودجم به دست دوم 1080 ti و نو 5700 xt میرسه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

بودجم به دست دوم 1080 ti و نو 5700 xt میرسه

مقایسه دسته دو و آک درست نیست .

ارزش خرید دسته 2 بیشتر میشه در عوض ریسکش هم بالاس . مخصوصا بعد از تب ماینینگ !

اگر با دسته 2 مشکلی ندارید 1080Ti انتخاب خوبیه .

• لایک 2
لینک به دیدگاه

بنده هم دقیقا بین همین دو مورد گیر کرده بودم که نهایت 5700xt رو خریداری کردم البته اون زمان توبازار نبود از دبی سفارش دادم

به نظر من و البته مقایسه ای که داشتم چون دوستم 1080ti داره و بنده 5700xt تو بازی های مشابه fps بهتری میگیرم مخصوصا برای بازی های جدیدتر خیلی بهتره مثل RDR2 و CoD MW 

تاحالا هم مشکلاتی از لحاظ نرم افزاری ندیدم و از هر لحاظ عالی بوده فقط یک مشکل داشتم برای رکورد کردن گیم پلی که نرم افزار مخصوص amd مشکل داره ولی geforce experienc خیلی بهتر هست که برای amd کاربرد نداره

مصرفش خیلی کمتره از لحاظ دما نزدیک بهم هستند 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

بنده هم دقیقا بین همین دو مورد گیر کرده بودم که نهایت 5700xt رو خریداری کردم البته اون زمان توبازار نبود از دبی سفارش دادم

به نظر من و البته مقایسه ای که داشتم چون دوستم 1080ti داره و بنده 5700xt تو بازی های مشابه fps بهتری میگیرم مخصوصا برای بازی های جدیدتر خیلی بهتره مثل RDR2 و CoD MW 

تاحالا هم مشکلاتی از لحاظ نرم افزاری ندیدم و از هر لحاظ عالی بوده فقط یک مشکل داشتم برای رکورد کردن گیم پلی که نرم افزار مخصوص amd مشکل داره ولی geforce experienc خیلی بهتر هست که برای amd کاربرد نداره

شما چه مدلی از 5700 xt رو گرفتید؟ و اینکه در چه رزولوشنی بازی می کنید؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

sapphire pulse

fullhd 240hrz

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز بدون شک rx5700xt بگیر

و خودت درگیر گرافیک دست دوم و نسل قبل نکن

والا من الان چندین سال هم کارت های amd داشتم و هم nvidia رو

نمیدونم این مشکل درایور که واسه amd میگید رو منظورتون چی هست؟ 

من شخصا به هیچ مشکلی برخورد نکردم از این لحاظ 

فقط فقط

در مورد درایور یه چیزی وجود داره اونم اینه که درایور های بتا زیاد میده بیرون amd 

که اینم اصلا مشکلی نیست و چاره داره 

شما همیشه درایور های استیبل و whql رو بگیر  و سراغ beta نرو(البته اینم بگم من هر زمانی که درایور جدید میده میزنم حتی بتا ولی الحمدالله مشکلی نداشتم) 

الان از نظر درایور انویدیا خیلی داره عقب میفته 

شما ببین اولی که گرافیک 1070 اومد چقدر فاصله قدرتی داشت با rx580؟ و الان چقدر شده؟ 

انویدیا خیلی شیک و مجلسی عملا داره نسل 10 رو بازنشست میکنه پس اشتباه نکنید 

شما اگر انویدیا میخوای بگیری 

گزینه 2060 سوپر رو جلوت داری که عالیه 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

فقط فقط

در مورد درایور یه چیزی وجود داره اونم اینه که درایور های بتا زیاد میده بیرون amd 

که اینم اصلا مشکلی نیست و چاره داره 

شما همیشه درایور های استیبل و whql رو بگیر  و سراغ beta نرو(البته اینم بگم من هر زمانی که درایور جدید میده میزنم حتی بتا ولی الحمدالله مشکلی نداشتم) 

الان از نظر درایور انویدیا خیلی داره عقب میفته 

شما ببین اولی که گرافیک 1070 اومد چقدر فاصله قدرتی داشت با rx580؟ و الان چقدر شده؟ 

انویدیا خیلی شیک و مجلسی عملا داره نسل 10 رو بازنشست میکنه پس اشتباه نکنید 

شما اگر انویدیا میخوای بگیری 

گزینه 2060 سوپر رو جلوت داری که عالیه 

در 58 دقیقه قبل، pedi9004 گفته است :

با سلام. والا خیلی از بازخوردها رو که میبینم برای این گرافیک مشکل بلو اسکرین و بلک اسکرین و کرش دارند به همین علت شک کردم و اینکه من معمولا رزولوشن 4k بازی میکنم. خودم 1080ti داشتم ازش راضی بودم خیلی ولی خوب نمیدونم ایا با اپدیت های amd  این گرافیک می تونه عملکرد بهتری داشته باشه از 1080ti یا نه.

دوم اینکه قیمتش هم تو ایران الان راحت 2 تا 2.5 میلیون گرونتره از قیمت دلاری....

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

100درصد میتونه و روز به روز بهتر و بهینه تر میشه 

این چیزیه که amd چند نسل کاملا ثابت کرده 

از این بابت خیالت راحت

از همه اینا مهمتر جنس آکبند کجا 

و دست دوم کجا 

حتی اگه از بهترین فروشنده و بهترین گرافیک رو هم بگیری 

لذتش 1هزاروم جنس آکبند نیست 

از لحاظ روانی خیالت راحت تره 😁

• لایک 1
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

به نظر بنده کارت آکبند بگیر خیال خودتم راحته.با تعاریف دوستان همون ۵۷۰۰xt گزینه ی خیلی خوبیه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

2060 بین 1070ti و 1080 قرار میگیره

5700xt با مدل 2060 super برابری داره 

پس درحد همون 1080ti هست

از لحاظ تکنولوژی چیز خاصی بین  2کارت وجود نداره 

هرکدوم ارزونتر درومد تهیه کنید در اینده هم احتمال اینکه 1080 از صحنه قدرت نمایی کنار بره زیاده چون سیاست انویدیا اینه و هرجور شده اینکارو میکنه همونطور که الان 980ti از رده خارجه برای گیم 

البته 5700 مدل مرجع نخرید چون داغه زیاد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

obs با پلاگین amd دانلود کنید پشیمون نمیشی 

یه سرچ گوگل کنی راحت دانلود کردیش

• لایک 2
لینک به دیدگاه

به شخصه بهتون 5700xt رو پیشنهاد نمیدم ، چونکه خیلی باگ و مشکل داره ... من سه-چهار هفته استفاده کردم کلی صفحه سیاه ، کرش و ... آمد الان جمعش کردم دارم از 1070ti استفاده می کنم ، منتظرم بهینه تر بشه و باز وصلش کنم.3 ماه پیش گفتن 3 ماه دیگه درست میشه ولی الان باز گفتن 2-3 ماه دیگه ... خلاصه خیلی سره این خرید اذیت شدم واقعیت رو بگم یه جورایی پشیمونم و میگم کاشکی 50 دلار بیشتر میدادم و همون 2070s میگرفتم !

توی یک سری بازیام خوب فریم نمیده ، اصلا یه جوری عجیبی مشکل داره این ! من فکر کردم کارتم خرابه امدم بفرستم برام عوضش کنن که اینقدر پست خوندم و شنیدم که هیچکدوم خراب نبودن و تقریبا 99% مشکلات از درایورهاست.طرف 3 بار کارتشو فرستاده بود گارانتی عوض کرده بودن ولی هنوز مشکلاتشو داشت ... خلاصه به نظرم سمت این نیا الان !

• لایک 4
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، angel of death گفته است :

به شخصه بهتون 5700xt رو پیشنهاد نمیدم ، چونکه خیلی باگ و مشکل داره ... من سه-چهار هفته استفاده کردم کلی صفحه سیاه ، کرش و ... آمد الان جمعش کردم دارم از 1070ti استفاده می کنم ، منتظرم بهینه تر بشه و باز وصلش کنم.3 ماه پیش گفتن 3 ماه دیگه درست میشه ولی الان باز گفتن 2-3 ماه دیگه ... خلاصه خیلی سره این خرید اذیت شدم واقعیت رو بگم یه جورایی پشیمونم و میگم کاشکی 50 دلار بیشتر میدادم و همون 2070s میگرفتم !

توی یک سری بازیام خوب فریم نمیده ، اصلا یه جوری عجیبی مشکل داره این ! من فکر کردم کارتم خرابه امدم بفرستم برام عوضش کنن که اینقدر پست خوندم و شنیدم که هیچکدوم خراب نبودن و تقریبا 99% مشکلات از درایورهاست.طرف 3 بار کارتشو فرستاده بود گارانتی عوض کرده بودن ولی هنوز مشکلاتشو داشت ... خلاصه به نظرم سمت این نیا الان !

ممنون از نظر شما. خودم هم یه جورایی از همین مشکل درایورها و کیفیت ساخت می ترسم. با چندتا از دوستان دیگه هم صحبت کردم همه نظرشون 2070s بود ولی خب بازم بیشتر تحقیق میکنم.

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل درایو های amd واقعا جدیه

گرافیک rx 580 دارم تو بعضی از بازی ها بخاطر قدیمی بودن درایو اذیت میکرد اخرین اپدیت دانلود کردم بعد پایان نصبش کل صفحه کامپیوتر قرمز شد اول فکر کردم مشکل از مانیتور هست

اما با خاموش روشن کردن مانیتور هم هیچ تغییری نکرد بعد ریست کردن سیستم مشکل صفحه قرمز حل شد

قبول دارم amd تیم سرخه اما دیگه چرا سیستم منو سرخ میکنه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

فقط فقط

سلام

دقیقا سوال من هم هستش .

من هم از هر دو شرکت کارت داشتم و دارم . نمیدونم منظور دوستان از مشکلات چیه .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Abolfazl.Ganji گفته است :

دوستان مشکل درایو های amd واقعا جدیه

گرافیک rx 580 دارم تو بعضی از بازی ها بخاطر قدیمی بودن درایو اذیت میکرد اخرین اپدیت دانلود کردم بعد پایان نصبش کل صفحه کامپیوتر قرمز شد اول فکر کردم مشکل از مانیتور هست

اما با خاموش روشن کردن مانیتور هم هیچ تغییری نکرد بعد ریست کردن سیستم مشکل صفحه قرمز حل شد

قبول دارم amd تیم سرخه اما دیگه چرا سیستم منو سرخ میکنه

دوست عزیز این مشکل واسه آپدیت ویندوز هست نه درایور amd. من خودم مشکل داشتم

این دقیقا یکی از همون اشتباهاتی هست که این بنده خدا ندونسته به درایور نسبت میده و باعث میشه چندین نفر دیگه هم که این پست مطالعه میکنن نظر ایشون واسشون ملکه ذهن بشه

(فکر کنم از شماره آپدیتش موقعی که پاکش کردم اسکرین شات گرفته باشم. واستون پیدا میکنم میفرستم پاکش  کنید درست میشه انشالله) 

لینک به دیدگاه

5700 مشکل سیگنال لاست و down clock داره و خریدش شانسیه اگه تو درایور های بعدی این 2 تا مشکل حل شد ارجعیت داره به انویدیا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحث قدرت و استیبل بودن مطرحه 5700 حتی مقدار زیادی از 1080ti قویتر باشه (به فرض) بازم amd تو زمینه گرافیک مشکلاتی داره

طبق تجربه عرض میکنم اسفند 95 مابین 1060 480 و r9 nano :

480 انتخاب کردم به دلیل مموری بیشتر ، آینده نگری و خنکتر بودن نسبت به نانو ، با وجود اینکه نانو ارزونتر و قویتر بود

اما به دلیل خراب کاری amd بیشتر 480 ها مورد دار بودن و لذت بازی ازت میگرفتن ، زمانی که کارتم سالم بود تو بازیهای دایرکس 11 به شدت افت فریم و لگ داشتم اما همون بازی اگه پچ دایرکس 12 داشت هیچ مشکلی نبود

بنده آینده رو به زمان حال فروختم و بعدش به شدت پشیمون شدم و الان gtx 1660ti تهیه کردم

درسته 1080ti سری قبل به حساب میاد و بازنشسته میشه ولی واسه خودش غولی به حساب میاد و فکر نکنم حالا حالا از گردونه حذف بشه

سری جدید انویدیا نمیدونم کی میاد ولی به نظر میاد حدود 6 ماه (یکمی اینور اونور) ریلیز میشه به نظرم 1080ti بگیرید و با خیال راحت استفاده کنید سری جدید انویدیا اومد وقیمتها به صرفه شد اینو بفروشید و از سری جدید بگیرید در صورتی که ضعفی در عملکرد کارت دیده بشه

متاسفانه amd خیلی کار داره تو زمینه گرافیک تا به پای انویدیا برسه

حتی اگه فریم کمتری دریافت کنید بهتر از ایرادات گوناگونه ، مهم اینه که فریمی که میگیرید بدون مشکل باشه که لذت بازی تو همینه نه اینکه توی یه بنچمارک فریم نهایی بالاتر هستش که نشون نمیده چجوری به اون فریم رسیده و سرعت نهایی نشون میده مابین راه چه اتفاقی افتاده معلوم نیست ( مثل همون قضیه دایرکس 11)

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود والا بنده همین کارت rx 580 strix top رو دارم و در 3 بازی control و star wars last jedi ,و apex legends مشکلی ندارم نمی دونم دوستان این مشکلات رو از کجا میارن(اشاره به تاپیک همسایه)

تنها کارتایی که مشکل دارن سری navi هست که در بعضی بازی ها مشکلاتی گذارش شده و درایور بهینه نیست که همینم ایراد بزرگیه و amd باید به فکر باشه

اما استارتر عزیز نصیحت من این هست اگر کارت رو در طولانی مدت می خواید استفاده کنید سری ناوی مناسب تر هست کار gtx 980ti که زمانی هم قدرت 1070 بود الان از 580 هم در بازی های جدید کمتر فریم میده دوستان فراموش نکنن که 980ti در اصل تایتانی بود که 6 گیگ ازش کم کردن!

مورد بعد این هست کنسول هایی که حدود 10 ماه دیگه وارد بازار میشن معماری ناوی دارن و شما اگر کارت ناوی خریدی حداقل تا 5 تا 6 سال خیالت راحته که می تونی با این کارت بازی کنی ولی فک نکنم 1080ti تا 3 سال دیگم انویدیا براش بهینه سازی درست و حسابی بده 

در حال حاضر درایور کارتای ناوی به بلوغ نرسیده و در بعضی بازی های خاص مشکل ساز ولی اکثرا قدیمی هستن و فک نکنم برای شما مشکل ساز بشه برای اجرای بازی های روز مشکلی نیست

ویرایش شده توسط matrix.trixx
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بحث قدرت و استیبل بودن مطرحه 5700 حتی مقدار زیادی از 1080ti قویتر باشه (به فرض) بازم amd تو زمینه گرافیک مشکلاتی داره

طبق تجربه عرض میکنم اسفند 95 مابین 1060 480 و r9 nano :

480 انتخاب کردم به دلیل مموری بیشتر ، آینده نگری و خنکتر بودن نسبت به نانو ، با وجود اینکه نانو ارزونتر و قویتر بود

اما به دلیل خراب کاری amd بیشتر 480 ها مورد دار بودن و لذت بازی ازت میگرفتن ، زمانی که کارتم سالم بود تو بازیهای دایرکس 11 به شدت افت فریم و لگ داشتم اما همون بازی اگه پچ دایرکس 12 داشت هیچ مشکلی نبود

بنده آینده رو به زمان حال فروختم و بعدش به شدت پشیمون شدم و الان gtx 1660ti تهیه کردم

درسته 1080ti سری قبل به حساب میاد و بازنشسته میشه ولی واسه خودش غولی به حساب میاد و فکر نکنم حالا حالا از گردونه حذف بشه

سری جدید انویدیا نمیدونم کی میاد ولی به نظر میاد حدود 6 ماه (یکمی اینور اونور) ریلیز میشه به نظرم 1080ti بگیرید و با خیال راحت استفاده کنید سری جدید انویدیا اومد وقیمتها به صرفه شد اینو بفروشید و از سری جدید بگیرید در صورتی که ضعفی در عملکرد کارت دیده بشه

متاسفانه amd خیلی کار داره تو زمینه گرافیک تا به پای انویدیا برسه

حتی اگه فریم کمتری دریافت کنید بهتر از ایرادات گوناگونه ، مهم اینه که فریمی که میگیرید بدون مشکل باشه که لذت بازی تو همینه نه اینکه توی یه بنچمارک فریم نهایی بالاتر هستش که نشون نمیده چجوری به اون فریم رسیده و سرعت نهایی نشون میده مابین راه چه اتفاقی افتاده معلوم نیست ( مثل همون قضیه دایرکس 11)

درود حسن جان کارت های 480 مشکل نداشتن و مورد شما به شیرین کاری شرکت msi بر می گشت خودمم تجربه جالبی با یک مادربورد msi داشتم برات می گم که بدونی  کلا  این برند سوتی زیاد میده در گذشته زمانی که 4790k داشتم با مادربورد z97 gaming 5 وقتی که بایوس رو اپدیت کردم در کمال تعجب فرکانس پردازنده همیشه رو حالت idle و 1200 مگاهرتز می موند فرستادم گارانتی ماتریس بعد 2 ماه الافی وقتی دیدن نمی تونن درستش کنن عوضش کردن!!!!

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من خیلی در خرید کارت گرافیک موافق آینده نگری نیستم. قطعه الکترونیکی مخصوصا کارت گرافیک باید ۹۰ درصد جواب گوی حال باشه. آینده هم میشه همون ده درصد. ماشین نیست که بخوایم ده سال نگهش داریم. ( البته تو ایرانه ماشین رو ده بیست سال نگه میدارن :))) ) یه کارت گرافیک دو سال خوب برامون کار کنه عالیه. یه نسل کارت گرافیک همین حدود طول میکشه عوض بشه. کارت گرافیک بر خلاف خیلی از قطعات دیگه هر نسل که میاد یه جهش قدرت بزرگی داره و همه اون قدرت رو هم میشه استفاده کرد و از ذره ذره اون قدرت لذت برد. مثل پردازنده نیست یه 3600 بخری سالیان سال راحت باشی.

به نظرم خرید یه میان رده در هر نسل و زمانی که نسل بعد اومد میان رده نسل قبل رو رد می کنی و یه میان رده نسل جدید می خری، این روش عاقلانه ترین کاره از نظر من.

هر کارتی می خری خیلی نگران دو سال بعد نباش. ببین چی الان خوبه و بخرش. دو سال دیگه معلوم نیست اصلا چی میشه.

به نظرم یه کارت الان بخر تا یه سال دیگه جواب گو باشه. بعدش ردش کن یه کارت نسل جدید بخر.

یکم تو ایران عادت کردیم هرچی می خریم یه عمر کار کنه مثل یخچال و ماشین لباس شویی. اما حقیقتش این طرز فکر برای کارت گرافیک زیاد جواب گو نیست. 

ببین کدوم یک از کارت ها برای الان خوبه بخر. 

ویرایش شده توسط saeed110
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...