رفتن به مطلب

مادربرد برای r5 3600

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان و متخصصان گرامی.

مدت زیادی هست که منتظر بودم asus rog strix b450-f موجود بشه ولی نشد که نشد.

به asus tuf b450 pro راضی شدم که اون هم تا هفته پیش 2120 قیمت خورده بود و الان که من خواستم خرید بزنم رسیده به 2500 که پشیمون شدم.(واقعا بعه این قیمت ارزش نداره مخصوصا که میدونید چند روز قبل چه قیمتی داشته!)

حالا با توجه به بودجم بین 2 مادربرد زیر کدوم رو پیشنهاد میدید؟

بودجه رو همون قیمت biostar در نظر بگیرید نه بیشتر.

1- BIOSTAR X470GT8

2- MSI B450 GAMING PLUS MAX

سپاس

ویرایش:

مموری که الان دارم هم نمیدونم اصلا با رایزن و این برد هایی که مد نظرم هست همخوانی داره یا نه

این مورد رو هم اگر دقیقا اطلاع دارید، لطف کنید راهنمایی کنید.

g.skill ripjaws v 

دو ماژول 8 گیگابایتی که روی لیبلشون نوشته شده:   F4-3000C15D-16GVRB

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

سلام

اتفاقاً بهتر که موجود نشد , ایسوس داخل اون مادربورد از vrm زده و از 4C10B استفاده کرده . برای 3600 نباید مهم باشه ولی شاید در آینده خواستید پردازنده بهتری بردارید که اون موقع به مشکل میخوردید.

x470 بایواستار تا جایی که میدونم مشکل داره با اورکلاک رم و در کل سازگاری با رم های سرعت بالا . بایوس خوبی هم ندارن + باگ های فراوان ,  گارانتیشون هم سایبر هست که به گرین بعید میدونم برسه. بین این دوتا بنظرم  gaming plus max  حتی اگر بایواستار vrm بهتری داشته باشه.

اون رم رو هم داخل لیست qvl ندیدم ولی نباید در هر جهت مشکلی باشه.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

اتفاقاً بهتر که موجود نشد , ایسوس داخل اون مادربورد از vrm زده و از 4C10B استفاده کرده . برای 3600 نباید مهم باشه ولی شاید در آینده خواستید پردازنده بهتری بردارید که اون موقع به مشکل میخوردید.

x470 بایواستار تا جایی که میدونم مشکل داره با اورکلاک رم و در کل سازگاری با رم های سرعت بالا . بایوس خوبی هم ندارن + باگ های فراوان ,  گارانتیشون هم سایبر هست که به گرین بعید میدونم برسه. بین این دوتا بنظرم  gaming plus max  حتی اگر بایواستار vrm بهتری داشته باشه.

اون رم رو هم داخل لیست qvl ندیدم ولی نباید در هر جهت مشکلی باشه.

روی کاغذ بایواستار امکانات خیلی بیشتری داره

vrm 12 فاز در برابر msi که 6 فاز

چیپست x470 در برابر b450

نورپردازی rgb در برابر msi که اصلا یک led تک رنگ  هم نداره

بایوس دوگانه در بایواستار

هیت سینک m2

کلید های پاور و ری استارت روی برد

رم هم که تا 3200 مثل اینکه پشتیبانی میکنه که رم من 3000 هستش و قصد ارتقا رو ندارم فعلا.

میشه یه منبعی در مورد اون باگ های فراوانی که ذکر کردید یا اگر خودتون تجربه دارید در موردش بیشتر توضیح بدید؟

سپاس

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

چیپست x470 در برابر b450

هیت سینک m2

رم هم که تا 3200 مثل اینکه پشتیبانی میکنه که رم من 3000 هستش و قصد ارتقا رو ندارم فعلا.

میشه یه منبعی در مورد اون باگ های فراوانی که ذکر کردید یا اگر خودتون تجربه دارید در موردش بیشتر توضیح بدید؟

سپاس

درود مادربورد x470 biostar در سایت معروف tomshardware بررسی شده که من قبلا خوندمش می خواستم ببینم اصلا واقعا به درد می خوره یا نه اورکلاک رم درش ضعیف هست ولی این فرکانس 3000 که شما می خوای رو جواب میده پس مشکلی ندارین و امتیاز 4 از 5 رو گرفته از اون سایت که نشون میده چیز بدی نیست اینکه اینجا قیمتش پایین هست دلیلش اینه که شناختی ازش نیست و قطعا از هر مادربرد b450 دیگه ای بهتر هست به نظرم دوتا چارت میزارم که یک چارت نشون دهنده اورکلاک رم و پردازنده هست که این مادربرد در اورکلاک پردازنده اول شده!!! و یک چارت دیگم عملکرد کلی در همه زمینه ها هست

oc.thumb.PNG.59e62160f960c3054f4046c49d25b8c8.PNG

x470gt8.thumb.PNG.cb5d314c3e10db36ff56c2cbffaf609e.PNG

لینک به دیدگاه

خب تا الان یک نظر منفی و یک نظر مثبت داریم.

وضعیت گیج کننده تر شد!

اجازه بدین دوستان دیگری هم نظر بدند.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

چیپست x470 در برابر b450

هیت سینک m2

سپاس

روی کاغذ که خیلی بهتره , vrmی که بایواستار استفاده کرده همونی هست که ROG Crosshair VII Hero داره (البته فاز کمتر) .

خودم x570gt8 دارم ,   تو نسخه x470  انگاری هم نمیتونسته درست حسابی رم رو اورکلاک کنه هم اینکه بعضی تنظیمات مربوط به cad/data bus رو نداشته با توجه به چیزایی که صاحبای قبلیش میگفتن (البته شاید با آپدیت بایوس حل شده باشه تا الان). محیط بایوس هم جالب نیست. گارانتی هم که امیدوارم هیچوقت بهش نیاز پیدا نکنم .

وقتی به تایمینگ های رم بیش از حد ور میرفتم باگ های عجیبی و غریبی پیدا میکرد . مثلاً سیستم رو از حالت sleep در میوردم پردازنده رو فرکانس 800 فکر کنم قفل میشد یا بعضی اوقات سنسورهای دمای مادربورد قفل میشدن رو یه عدد خاص مثل 43  و تنها راهش clear cmos بود . البته این مادربورد clear cmos button داره که کار رو خیلی راحت کرده.

الان یه هفته هست که فقط xmp رو روشن کردم و مشکلی هم ندیدم پس فکر کنم تا وقتی گندش رو در نیارید اتفاق بدی نیوفته.

در کل بایواستار/گارانتی سایبر خیلی قابل اعتماد بنظر نمیان که بخوام به کسی پیشنهادشون بدم.

ویرایش شده توسط Aimbot
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

روی کاغذ که خیلی بهتره , vrmی که بایواستار استفاده کرده همونی هست که ROG Crosshair VII Hero داره (البته فاز کمتر) .

خودم x570gt8 دارم ,   تو نسخه x470  انگاری هم نمیتونسته درست حسابی رم رو اورکلاک کنه هم اینکه بعضی تنظیمات مربوط به cad/data bus رو نداشته با توجه به چیزایی که صاحبای قبلیش میگفتن (البته شاید با آپدیت بایوس حل شده باشه تا الان). محیط بایوس هم جالب نیست. گارانتی هم که امیدوارم هیچوقت بهش نیاز پیدا نکنم .

وقتی به تایمینگ های رم بیش از حد ور میرفتم باگ های عجیبی و غریبی پیدا میکرد . مثلاً سیستم رو از حالت sleep در میوردم پردازنده رو فرکانس 800 فکر کنم قفل میشد یا بعضی اوقات سنسورهای دمای مادربورد قفل میشدن رو یه عدد خاص مثل 43  و تنها راهش clear cmos بود . البته این مادربورد clear cmos button داره که کار رو خیلی راحت کرده.

الان یه هفته هست که فقط xmp رو روشن کردم و مشکلی هم ندیدم پس فکر کنم تا وقتی گندش رو در نیارید اتفاق بدی نیوفته.

در کل بایواستار/گارانتی سایبر خیلی قابل اعتماد بنظر نمیان که بخوام به کسی پیشنهادشون بدم.

من هم اتفاقا زیاد اهل ور رفتن با تنظیمات بایوس نیستم.

همین i5 6600k که الان دارم رو بعد از 2 سال استفاده یعنی 6 ماه پیش اورکلاکش کردم اون هم بر حسب نیاز.

فقط همون xmp رو جواب بده کافیه.

با توجه به این مسئله نظرتون چی هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

خود به شخصه از بایواستار مطمئن نیستم طبق سوابقی که از این برند داشتم محصولات خیلی با کیفیت و با دوامی تولید نمیکنه زیاد. هر چند که در فروم های خارجی از دو برد x470  و x570 این برند زیاد تعریف شنیدم

برسیم به بحث vrm

اگر در آینده میخواید از cpu 3700 و بالاتر و یا حتی قصد اورکلاک رو دارید همچنین احتمال بیشتر برای ساپورت نسل بعدی (احتمالی) و اینکه کاملا  از پس اینها بر بیاد بهتره سراغ بردی برید که مدار vrm خوبی داشته باشه

بحثش کمی پیچیده و تخصصی هستش اما لینک زیر کاملا راهنمایی میکنه امیدوارم همه دوستان استفاده کنند

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز

به این گزینه هم نگاهی بنداز

میده 2200 اگه موجود باشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Blueman6 گفته است :

سلام

دوست عزیز

به این گزینه هم نگاهی بنداز

میده 2200 اگه موجود باشه

ممنونم.

کارکرده مد نظرم نیست. خصوصا اون مدل و x370.

الان rog strix x370 نو رو 3 تومن میشه پیدا کرد

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

خود به شخصه از بایواستار مطمئن نیستم طبق سوابقی که از این برند داشتم محصولات خیلی با کیفیت و با دوامی تولید نمیکنه زیاد. هر چند که در فروم های خارجی از دو برد x470  و x570 این برند زیاد تعریف شنیدم

برسیم به بحث vrm

اگر در آینده میخواید از cpu 3700 و بالاتر و یا حتی قصد اورکلاک رو دارید همچنین احتمال بیشتر برای ساپورت نسل بعدی (احتمالی) و اینکه کاملا  از پس اینها بر بیاد بهتره سراغ بردی برید که مدار vrm خوبی داشته باشه

بحثش کمی پیچیده و تخصصی هستش اما لینک زیر کاملا راهنمایی میکنه امیدوارم همه دوستان استفاده کنند

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281

با توجه به لینک ارسالی شما بایوستار خیلی قوی تر عمل کرده نسبت به اون مدل مد نظر من از msi

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

با توجه به لینک ارسالی شما بایوستار خیلی قوی تر عمل کرده نسبت به اون مدل مد نظر من از msi

بله! کاملا بهتر هستش فقط تنها موردی که گفتم همون میزان اطمینان کلی به برند بایواستار هستش و گرنه روی کاغذ بسیار بهتره

MSI B450 GAMING PLUS MAX هم توی همین لیست از ایسوس asus tuf b450 pro ببینید که کاملا مدار بهتری داره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

بله! کاملا بهتر هستش فقط تنها موردی که گفتم همون میزان اطمینان کلی به برند بایواستار هستش و گرنه روی کاغذ بسیار بهتره

MSI B450 GAMING PLUS MAX هم توی همین لیست از ایسوس asus tuf b450 pro ببینید که کاملا مدار بهتری داره

من خودمم اصلا از اسمش و برندش خوشم نمیاد!! ولی واقعا از خیلی جهات از زیبایی تا فنی از اون مدل msi برتر هستش بخاطر همین به شک افتادم بین این 2.

ولی متوجه نمیشم منظورتونو از میزان اطمینان.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

من خودمم اصلا از اسمش و برندش خوشم نمیاد!! ولی واقعا از خیلی جهات از زیبایی تا فنی از اون مدل msi برتر هستش بخاطر همین به شک افتادم بین این 2.

ولی متوجه نمیشم منظورتونو از میزان اطمینان.

منظورم از اطمینان تجربه خرابی زیادی از سیستم هایی که بردشون بایواستار بود داشتم برای همین خیلی نظر مثبتی ندارم روی این برند

هر چند ممکنه توی این چند سال واقعا حرف زیادی برای گفتن داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

من هم اتفاقا زیاد اهل ور رفتن با تنظیمات بایوس نیستم.

همین i5 6600k که الان دارم رو بعد از 2 سال استفاده یعنی 6 ماه پیش اورکلاکش کردم اون هم بر حسب نیاز.

فقط همون xmp رو جواب بده کافیه.

با توجه به این مسئله نظرتون چی هست؟

اگر روی رم حساس نیستید پس همون بایواستار بهتره.

لینک به دیدگاه

بایواستار بد بخره کلا. این مورد رو هم در نظر بگیر اگه یه روزی بخوای بفروشی باید درصد زیادی رو کم کنی.
b450 pro gaming هم بگردی تو بازار با همون قیمت قبل پیدا میکنی نهایت 100تومن گرونتر.

لینک به دیدگاه

تایید میشه ، تجربه خرید مادربرد خراب نو از برند بایوستار

گارانتی زباله  = سایبر

MSI B450 GAMING PLUS MAX

ویرایش شده توسط Cube
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

مادربرد خوبی هست تا 3800 رو راحت میتونست جواب گو باشه ولی خوب زیاد قوی نیست

1- BIOSTAR X470GT8

خیلی قدرت منده تا 3950 هم راحت جواب میده کلا تمام سیپیو های رایزن براش اب خوردنه

البته از کیفیتش مطلع نیستم!

اینم قوی تر از استریکس ایسوس هست 

------

منظورم از لحاظ مدار vrm بود نه چیز دیگه!

لینک به دیدگاه

به asus tuf b450 pro راضی شدم که اون هم تا هفته پیش 2120 قیمت خورده بود و الان که من خواستم خرید بزنم رسیده به 2500 که پشیمون شدم.(واقعا بعه این قیمت ارزش نداره مخصوصا که میدونید چند روز قبل چه قیمتی داشته!)

1- BIOSTAR X470GT8

سپاس

ویرایش:

مموری که الان دارم هم نمیدونم اصلا با رایزن و این برد هایی که مد نظرم هست همخوانی داره یا نه

g.skill ripjaws v 

شما b450 tamahawk max  هم یه نگاه بنداز.

تو یوتیوب خیلی خیلی خیلی ازش تعریف کردن.

به راحتی هم ryzen 9 3900x  رو جواب میده.

دماش تو تستا ۶۷ اینطورا بود که واقعا قابل قبوله.

تا ماه پیش با گارانتی  ۳ ساله گرین ۲۲۰۰ موجود بود.

نمیدونم الان بتونی پیداش کنی یا نه.

ولی زنگ زدم لیون گفت انگار بار بعدیش تو اسفند اینطورا میاد.

اتفاقا یه مقایسه بین این و b450 asus

هم موجوده.

لینکشو پیدا کنم میفرستم برات.

لینک به دیدگاه

1- BIOSTAR X470GT8

سپاس

ویرایش:

g.skill ripjaws v 

https://youtu.be/J69aiJJEHzQ

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hadi mp گفته است :

درود؛ عزیز بایواستار ارزش نداره، رو کاغذ شاید بهتر به نظر بیاد در عمل عاشغالی بیش نیست. مطمئن باشید اگر کیفیتش خوب بود دلال های داخلی هم قیمت برند های معتبر میفروختن!!!

بعید میدونج اینجوری که شما میگید باشه با توجه به بنچمارکها و برند قطعاتی که توش استفاده شده.

در 2 ساعت قبل، Cube گفته است :

تایید میشه ، تجربه خرید مادربرد خراب نو از برند بایوستار

گارانتی زباله  = سایبر

MSI B450 GAMING PLUS MAX

ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون.

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

مادربرد خوبی هست تا 3800 رو راحت میتونست جواب گو باشه ولی خوب زیاد قوی نیست

خیلی قدرت منده تا 3950 هم راحت جواب میده کلا تمام سیپیو های رایزن براش اب خوردنه

البته از کیفیتش مطلع نیستم!

اینم قوی تر از استریکس ایسوس هست 

------

منظورم از لحاظ مدار vrm بود نه چیز دیگه!

سپاس

در 1 ساعت قبل، Ali.ydgi گفته است :

شما b450 tamahawk max  هم یه نگاه بنداز.

تو یوتیوب خیلی خیلی خیلی ازش تعریف کردن.

به راحتی هم ryzen 9 3900x  رو جواب میده.

دماش تو تستا ۶۷ اینطورا بود که واقعا قابل قبوله.

تا ماه پیش با گارانتی  ۳ ساله گرین ۲۲۰۰ موجود بود.

نمیدونم الان بتونی پیداش کنی یا نه.

ولی زنگ زدم لیون گفت انگار بار بعدیش تو اسفند اینطورا میاد.

اتفاقا یه مقایسه بین این و b450 asus

هم موجوده.

لینکشو پیدا کنم میفرستم برات.

اتفاقا این نورد رو خیلی بیشتر از gaming plus میپسندم . اما خب متاسفانه با قیمت مناسب پیدا نمیشه. یعنی بهتره بگم اصلا نیست.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

بعید میدونج اینجوری که شما میگید باشه با توجه به بنچمارکها و برند قطعاتی که توش استفاده شده.

ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون.

سپاس

اتفاقا این نورد رو خیلی بیشتر از gaming plus میپسندم . اما خب متاسفانه با قیمت مناسب پیدا نمیشه. یعنی بهتره بگم اصلا نیست.

۲ هفته پیش تقریبا من ۲۲۰۰ خودم خریدم.

نصف شبی موجود شد :|

اول از لیون خرید زدم

فرداش زنگ زدن گفتن ناموجود بوده 

:////

بعد دیدم یه سایت دیگه تو خوزستان گذاشته

یه دونه ازش داشت😀

از اون خرید کردم .

باید چک کنی هر روز.

لیون گفت اسفند باز باره جدید از اون مادربرد میاد!

راست و دروغشو نمیدونم دیگه....

لینک به دیدگاه

منم tamahawk max رو به سختی گیر آوردم

هر چند یه جا پیدا کردم که ازش چند تایی داشت اما 3600 رو بدون باندل x570 نم یداد

لینک به دیدگاه

من msi رو پیشنهاد میدم اگر پیدا کنید چون گارانتی بهتری داره هم برند شناخته شده تری در ایران هست در مورد سازگاری هم نگران نباشید با یه آپدیت بایوس مشکل حل میشه! :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...