رفتن به مطلب

برسی مانیتور LG 22MK430H-B

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من از این مانیتور 2 عدد خریداری کردم که در کنار هم دیگه استفاده کنم. مانیتور ها با بسته بندی ای کاملا تمیز و به اصطلاح بازاری تک چسب به دست من رسید. نکته اول کثیف بودن آداپتور ها و متفاوت بودن شکل آداپتور ها با هم دیگه بود. نکته دوم تفاوت رنگ تصویر در دو مانیتور !! تصویر یکی از مانیتور ها به زردی میزد. مانیتوری که ب زردی میزد رو مرجوع کردم. مانیتوری جدید برام ارسال شد که آداپتوری مشابه با مانیتور سالم داشت اما مجدد رنگ تصویر دو مانیتور باهم تفاوت داره !! یکی از مانیتور ها JUNE 2019 تولید شده و دیگری MAY 2019. علت تفاوت رنگ میتونه این باشه ولی احتمالش بسیار کم هست چون گویا این مانیتور نسخه Renewed ( ریفر ) هم در بازار های جهانی داره و اینجا هم که ایران ( پیدا کنید پرتغال فروش را ) در مجموع با توجه به اینکه این مانیتور نسخه ریفر داره و شناسایی اون از نسخه اصلی خیلی دشوار هست اصلا پیشنهاد نمیکنم کسی این مانیتور رو تهیه کنه.

بعد از یک هفته : یک پیکسل در مانیتوری که تولید JUNE 2019 هست و رنگش به زردی میزنه سوخت. :( متاسفانه حتی خود کمپانی الجی هم تا 5 پیکسل رو شامل گارانتی نمیدونه. این مانیتور ماام که گارانتی شرکتی.
امیدوارم تعداد پیکسل های سوخته بیشتر نشه و حداقل یکی دوسالی کار کنه این مانیتور ها

لینک به دیدگاه

من خودم این مانیتورو از لیون خریدم.یه جستجویی کردم هم .همین الان هم برید سایت الجی رو نگاه کنید از 4 ستاره بیشتر نمره گرفته(از 5 ستاره)

اوایل باعث تاری دید شده بود.رنگش هم خیلی روشن بود.الان گذاشتم روی حالت reader .فکر میکردم تاری دید به خاطر مانیتوره ولی فهمیدم این مشکل به خاطر اینه که از مانیتور لبتابم که 15.6 اینچی بود کوچ کرده بودم به مانیتور 22 اینچ.حتی شک به ویندوز 10 هم کردم چون فول اچ دی بود و نوشته ها ریز بودند.ولی آخر کشف کردم به خاطر تغییر کردن از مانیتور 15.6 اینچ با رزولوشن اچ دی به مانیتور 22 اینچ  با رزولوشن فول اچ دی هست.همین الانش هم گاهی میرم سراغ لبتاب بعدش میام پای پی سی،دوباره تاری دید میگیرم.(کسی از دوستان تا به حال با این مشکل برخورد داشته؟؟)

راستی اینم بگم مانیتور منم تولید may 2019

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

من خودم این مانیتورو از لیون خریدم.یه جستجویی کردم هم .همین الان هم برید سایت الجی رو نگاه کنید از 4 ستاره بیشتر نمره گرفته(از 5 ستاره)

اوایل باعث تاری دید شده بود.رنگش هم خیلی روشن بود.الان گذاشتم روی حالت reader .فکر میکردم تاری دید به خاطر مانیتوره ولی فهمیدم این مشکل به خاطر اینه که از مانیتور لبتابم که 15.6 اینچی بود کوچ کرده بودم به مانیتور 22 اینچ.حتی شک به ویندوز 10 هم کردم چون فول اچ دی بود و نوشته ها ریز بودند.ولی آخر کشف کردم به خاطر تغییر کردن از مانیتور 15.6 اینچ با رزولوشن اچ دی به مانیتور 22 اینچ  با رزولوشن فول اچ دی هست.همین الانش هم گاهی میرم سراغ لبتاب بعدش میام پای پی سی،دوباره تاری دید میگیرم.(کسی از دوستان تا به حال با این مشکل برخورد داشته؟؟)

احتمالا به خاطر خشک شدن چشمه ، لازم هست هر 20 دقیقه یه استراحتی به چشم بدید.

حالت eye care فعال کنید. نور آبی ساطع شده از مانیتور رو کمتر کنید.

روشنایی نمایشگر رو کمتر کنید. اگر تاری دید برطرف نشد ، پ خ بده یه قطره چشمی بهت معرفی کنم.

لینک به دیدگاه

تاری دیدم برطرف شده.علتش رو هم ذکر کردم.گویا به خاطر عادت چشم به مانیتور لبتاب این مشکل بوجود اومده.الان هم تاری ندارم ولی همینکه برم سراغ لبتاب و بعدش بیام پای مانیتور پی سی،دوباره برای چند ساعتی تاری دید شروع میشه

لینک به دیدگاه

در در 30 بهمن 1398 در 23:54، mohammad7966 گفته است :

خوب خدا رو شکر ، با توجه به این مورد احتمالات شک برانگیز برای این مانیتور کمتر میشه 😁 چون من با دو مانیتوری که تولد JUNE 2019 هستن مشکل دارم 🤮

یه نکته هم راجب امتیاز بالای این مانیتور ( البته این نکته رو در متن اصلی هم اشاره کردم )

این مانیتور روی کاغذ خوب هست و حتی داخل برسی ها هم امتیاز بلایی داره ولی داخل ایران !!! این مانیتور اون مانیتوری نیست که در خارج هست و باید باشه.

موجودی ایران نسخه ریفر این مانیتور هست. این لینک رو چک کنید https://b2n.ir/22mk430-re

با کالیبره کردن و ست کردن پروفایل رنگی adobeRGB1998 وضع این مانیتور ها بهتر میشه بنظر من.

من این پروفایل رو برای کسایی که این مانیتور رو دارن توصیه میکنم. لینک دانلودش رو هم در خط پایین قرار میدم.

http://s7.picofile.com/file/8388850918/AdobeRGB1998.icc.html

ویرایش شده توسط haj_farbod
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، haj_farbod گفته است :

خوب خدا رو شکر ، با توجه به این مورد احتمالات شک برانگیز برای این مانیتور کمتر میشه 1f601.png چون من با دو مانیتوری که تولد JUNE 2019 هستن مشکل دارم 🤮

یه نکته هم راجب امتیاز بالای این مانیتور ( البته این نکته رو در متن اصلی هم اشاره کردم )

این مانیتور روی کاغذ خوب هست و حتی داخل برسی ها هم امتیاز بلایی داره ولی داخل ایران !!! این مانیتور اون مانیتوری نیست که در خارج هست و باید باشه.

موجودی ایران نسخه ریفر این مانیتور هست. این لینک رو چک کنید https://b2n.ir/22mk430-re

با کالیبره کردن و ست کردن پروفایل رنگی adobeRGB1998 وضع این مانیتور ها بهتر میشه بنظر من.

من این پروفایل رو برای کسایی که این مانیتور رو دارن توصیه میکنم. لینک دانلودش رو هم در خط پایین قرار میدم.

http://s7.picofile.com/file/8388850918/AdobeRGB1998.icc.html

حالا چطور میشه فهمید نسخه ریفر هست یا نه؟

چون من احتمال دادم به خاطر این ارزونه که گارانتی مادیران نداره.قیمتش هم توی خود سایت الجی 120 دلار که با احتساب دلار 13000 تومنی(در تابستان)احتمال ریفربودن ندادم

خودم 1670000 خریدم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

حالا چطور میشه فهمید نسخه ریفر هست یا نه؟

چون من احتمال دادم به خاطر این ارزونه که گارانتی مادیران نداره.قیمتش هم توی خود سایت الجی 120 دلار که با احتساب دلار 13000 تومنی(در تابستان)احتمال ریفربودن ندادم

خودم 1670000 خریدم

متاسفانه راهی پیدا نکردم. فقط مشکوک هستم به مانیتور هایی که ساخت JUNE 2019 هستن چون رنگشون به زردی میزنه !

از روی قیمت نمیشه فهمید به دلیل کثیف بودن بازار ( بخصوص ایران )

لینک به دیدگاه

به صورت کلی با بودجه محدود برای گیم یا اون asus  مدل VP22HE.     ینک مانیتور.  

کدوم پیشنهاد میشه  از اینا یا جز اینا

لینک به دیدگاه

در در 6 اسفند 1398 در 00:32، Mosio]Sadeq] گفته است :

vp228H-E الان دیگه داخل ایران تولید میشه. طبق برسی ای که سایت سخت افزار کرده بود کیفیت قابل قبولی داشت ولی از نمونه ساخت خود ایسوس پایین تر بود یخورده

اگر مقدوره بودجه رو افزایش بدید و BENQ GW2270H رو تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

در در 6 اسفند 1398 در 00:32، Mosio]Sadeq] گفته است :

vp228H-E الان دیگه داخل ایران تولید میشه. طبق برسی ای که سایت سخت افزار کرده بود کیفیت قابل قبولی داشت ولی از نمونه ساخت خود ایسوس پایین تر بود یخورده

اگر مقدوره بودجه رو افزایش بدید و BENQ GW2270H رو تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...