رفتن به مطلب

5700XT یا 2060S

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

خسته نباشید

قصد خرید کارت گرافیک برای بازی کردن داشتم

بین دو مورد 5700xt و 2060s گیر کردم

ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

سلام !

کلا مقایسه این دو کارت خیلی با هم درست نیس چون قدرت 5700xt در حد و اندازه ی 2070s یا حتی در یه سری موارد بیشتر و در یه سری موارد کمتر هستش !

ولی از نظر قیمتی تو ایران مثل 2060S هست که به نظر من 5700Xt میتونه گزینه مناسبی باشه به دلیل خب قدرت خام بیشتر !

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Ic3 Drag0n گفته است :

سلام دوستان

خسته نباشید

ممنون میشم راهنمایی کنین

و اینکه مشخص نکردین کاربریتونو ؟! ( فقط برای بازی ؟ )

ویرایش شده توسط Sbamin
لینک به دیدگاه

39 minutes ago, Sbamin said:

سلام !

کلا مقایسه این دو کارت خیلی با هم درست نیس چون قدرت 5700xt در حد و اندازه ی 2070s یا حتی در یه سری موارد بیشتر و در یه سری موارد کمتر هستش !

ولی از نظر قیمتی تو ایران مثل 2060S هست که به نظر من 5700Xt میتونه گزینه مناسبی باشه به دلیل خب قدرت خام بیشتر !

اگه هفته پیش میپرسید سوالو میگفتم 2060 سوپر ، الان قیمتش تخیلی رفته بالا ، از 7.600 شده 9.200 که دیگه از 5700xt هم گرونتر شده

اینجا واقعا خریدن 2060 سوپر نمیصرفه نسبت به قیمتی که الان داره، بعده عیدم که کلا چیزی ارزون نمیشه ، حقوقا میره بالا ، کرایه ها میره بالا به تبع قیمتا از اینی که هستنم میره بالاتر ،

من خودم میخواستم 2060 سوپر بخرم که فعلا پولم نمیرسه دیگه بخرم با این وضع قیمت !!

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

سلام !

سلام.

عزیز درسته 5700xt کمی قوی تره ( حداکثر حدود 10%) ولی شما هم خیلی قضیه رو شور کردی و با 2070s مقایسه می کنی. نهایت بخواد به 2070 نزدیک بشه. 

https://youtu.be/oej2ev3g-sM?t=541

البته از نظر قیمت حق با شماست. اگه xt با قیمت مشابه 2060s پیدا بشه، خب xt ارزش خرید بیشتری داره. البته امیدوارم که amd مشکلات اخیر درایورهاش رو حل کنه.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

سلام.

عزیز درسته 5700xt کمی قوی تره ( حداکثر حدود 10%) ولی شما هم خیلی قضیه رو شور کردی و با 2070s مقایسه می کنی. نهایت بخواد به 2070 نزدیک بشه. 

https://youtu.be/oej2ev3g-sM?t=541

البته از نظر قیمت حق با شماست. اگه xt با قیمت مشابه 2060s پیدا بشه، خب xt ارزش خرید بیشتری داره. البته امیدوارم که amd مشکلات اخیر درایورهاش رو حل کنه.

بله , قیمت ها اگه درست و عادلانه بود , علاقه شخصی و میل شخصی خودم به سمت کارتای انویدیا به خاطر درایو های کامل و  بهینه هایی هست که شرکت ها و باززی های معروف برای انویدیا انجام  میدن 

ولی کارت 5700xt واقعا خوب عمل کرده و خوب ای ام دی ثابت کرده که در طول زمان با درایو های خودش ساپورت کامل از کارت هاش میکنه ( نمونش 580 )

لینک به دیدگاه

3 hours ago, Sbamin said:

سلام !

حالا درسته از 2060s قوی تره اما دیگه اینطورم میگی نیس

حدود ۲۰۷۰ نه ۲۰۷۰ سوپر

لینک به دیدگاه

3 hours ago, Sbamin said:

و اینکه مشخص نکردین کاربریتونو ؟! ( فقط برای بازی ؟ )

4 hours ago, Ic3 Drag0n said:

سلام دوستان

خسته نباشید

ممنون میشم راهنمایی کنین

ازین واضح تر بگم گیم؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، fatide گفته است :

اگه هفته پیش میپرسید سوالو میگفتم 2060 سوپر ، الان قیمتش تخیلی رفته بالا ، از 7.600 شده 9.200 که دیگه از 5700xt هم گرونتر شده

اینجا واقعا خریدن 2060 سوپر نمیصرفه نسبت به قیمتی که الان داره، بعده عیدم که کلا چیزی ارزون نمیشه ، حقوقا میره بالا ، کرایه ها میره بالا به تبع قیمتا از اینی که هستنم میره بالاتر ،

من خودم میخواستم 2060 سوپر بخرم که فعلا پولم نمیرسه دیگه بخرم با این وضع قیمت !!

اینقدر تغییرات اخیر زیاده؟ :دی

یعنی قیمتای روی سایت دیگه اشتباهه؟

لینک به دیدگاه

amd برای افراد مبتدی زیاد بدرد نمیخوره باید تنظیم بشه و...

همون 2060 بخر تازه ray trace هم داره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mَd گفته است :

amd برای افراد مبتدی زیاد بدرد نمیخوره باید تنظیم بشه و...

همون 2060 بخر تازه ray trace هم داره

چطور تنظیمی؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز جواب سوالتون در چارت های زیر هست و به طور متوسط کارت amd سریع تر هست 8 درصد در رزلوشن 1440p البته این مقدار خیلی چشم گیر نیست و من خودم هر چیزی زیر 10 درصد رو جدی نمی گیرم و کارت ها رو در یک کلاس می بینم در جواب دوستان 2070 سوپر هم فقط 6 درصد قوی تره و اون کارتم متعلق به همین کلاس هست به نظر شخصی بنده

پیشنهاد من از بین این 2 کارت ارزانترینشون هست و شما تفاوتی در عملکرد احساس نمی کنی به دلیل نزدیکی حتی 2070 سوپر هم خیلی به کارت amd نزدیک هست و قیمت بالاش در ایران توجیهی نداره

1440p.png

1440p (1).png

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیز جواب سوالتون در چارت های زیر هست و به طور متوسط کارت amd سریع تر هست 8 درصد در رزلوشن 1440p البته این مقدار خیلی چشم گیر نیست و من خودم هر چیزی زیر 10 درصد رو جدی نمی گیرم و کارت ها رو در یک کلاس می بینم در جواب دوستان 2070 سوپر هم فقط 6 درصد قوی تره و اون کارتم متعلق به همین کلاس هست به نظر شخصی بنده

پیشنهاد من از بین این 2 کارت ارزانترینشون هست و شما تفاوتی در عملکرد احساس نمی کنی به دلیل نزدیکی حتی 2070 سوپر هم خیلی به کارت amd نزدیک هست و قیمت بالاش در ایران توجیهی نداره

1440p.png

1440p (1).png

یدنیا ممنون برای توضیحاتتون 🙏

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Ic3 Drag0n گفته است :

چطور تنظیمی؟

سلام

مثلاً برای سری vega به خاطر مصرف بالا میتونید اندرولت کنید که دما/مصرف برق پایینتر بیاد و پرفورمنس بالاتر بره  . البته سری navi چنین مشکلی ندارن . اگر بخوام با شکل واضحتر توضیح بدم :

7977978978.thumb.PNG.ad832d8aba0eec2e6c03f30d658f382a.PNG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

مثلاً برای سری vega به خاطر مصرف بالا میتونید اندرولت کنید که دما/مصرف برق پایینتر بیاد و پرفورمنس بالاتر بره  . البته سری navi چنین مشکلی ندارن . اگر بخوام با شکل واضحتر توضیح بدم :

دمت گرم با تصاویر حال کردیم 😅

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ic3 Drag0n گفته است :

چطور تنظیمی؟

این سری گرافیک حتی در محصولات گرونقیمت و خنک کننده های حرفه ای هم داغن

جوری که دما به 83-85 برای مموری و هسته میرسه (حداکثر تحمل دمایی مموری 100 درجه هست )

شما باید اندکی ولتاژ و فرکانس و فن رو دستکاری کنی و برای این دستکاری باید صبر و حوصله و یذره دانش داشته باشی که خوب اگه چیزی ندونی ممکنه مشکل جدی بوجود بیاری

ولی انویدیا این دسترسی هارو نمیده و شما نمیتونی هم به جز فن کاری انجام بدی (البته ولتاژ رو غیر مستقیم میتونی یذره دستکاری کنید )

برا همین انویدیا بگیری بهتره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام

ممنون

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mَd گفته است :

این سری گرافیک حتی در محصولات گرونقیمت و خنک کننده های حرفه ای هم داغن

جوری که دما به 83-85 برای مموری و هسته میرسه (حداکثر تحمل دمایی مموری 100 درجه هست )

شما باید اندکی ولتاژ و فرکانس و فن رو دستکاری کنی و برای این دستکاری باید صبر و حوصله و یذره دانش داشته باشی که خوب اگه چیزی ندونی ممکنه مشکل جدی بوجود بیاری

ولی انویدیا این دسترسی هارو نمیده و شما نمیتونی هم به جز فن کاری انجام بدی (البته ولتاژ رو غیر مستقیم میتونی یذره دستکاری کنید )

برا همین انویدیا بگیری بهتره

جدا ازین موضوعات تو گیم کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

داشتن تکنولوژی ray tracing اون قدر ارزش داره؟

نسل اولشه اصلا اون قدر میرزه که آدم fps فداش کنه؟

لینک به دیدگاه

جدا ازین موضوعات تو گیم کدوم بهتره؟

5700xt قطعا بهتره

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

داشتن تکنولوژی ray tracing اون قدر ارزش داره؟

نسل اولشه اصلا اون قدر میرزه که آدم fps فداش کنه؟

سلام. والا از نظر ظاهری که نسبتا قشنگه، به خصوص توی بازی هایی مثل کنترل. البته برای اینکه بشه به طور قابل قبول ازش استفاده کرد باید کارت های RTX که هسته های ray tracing زیاد دارن رو داشته باشی ( مثل 2080 و 2080 ti ) توی 2060 خب هسته ها کمه و نمی شه با کیفیت خوب اجرا کرد.

در کل چون تکنولوژی جدیده از نظر اقتصادی به صرفه نیست و با بوجه محدود ارزش هزینه رو نداره، حتی توی خارج. توی ایران که ارزش اون با توجه با قیمت های واقعا کمه.

به نظر من اگه می خوای  به خاطر ray tracing بیای 2060s-2070 بگیری،  ارزش نداره و همون 5700xt بهتره. اما از نظر راحتی کار و مثلا تقریبا بدون دردسر بودن درایورها، خب همون 2060s-2070  شاید بهتر باشه.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

با سلام. اگر با جنس دست دو مشکل نداری یه 1080ti بگیر از هر دو بهتره چون من خودم هم خیلی روی این قضیه تحقیق کردم. اگر حتما می خوای نو بگیری فعلا سمت 5700xt نرو مشکلات زیادی ازش گزارش شده در فروم های مختلف(بیشتر نرم افزاری). می تونی برای اطمینان بری سمت پست هایی که مردم در amazon و newegg گذاشتن برای گرافیک.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

مرسی

یه سوال راجب قیمت ها

zotac 2070 super حدودا همینقدره

https://meghdadit.com/product/73504/zotac-zt-t20710b-10p-geforce-rtx-2070-super-amp-extreme-8g-graphics-card/کارت-گرافیک-زوتک-مدل-geforce-rtx-2070-super-amp-extreme-با-حافظه-8-گیگابایت/

دلیل خاصی داره؟

اصلا این قیمت تو بازار هست؟

اگه هست دلیلی داره قیمتش اینه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

با سلام. اگر با جنس دست دو مشکل نداری یه 1080ti بگیر از هر دو بهتره چون من خودم هم خیلی روی این قضیه تحقیق کردم. اگر حتما می خوای نو بگیری فعلا سمت 5700xt نرو مشکلات زیادی ازش گزارش شده در فروم های مختلف(بیشتر نرم افزاری). می تونی برای اطمینان بری سمت پست هایی که مردم در amazon و newegg گذاشتن برای گرافیک.

مرسی از پیشنهادتون اما نه اصلا نمیتونم جنس دسته دو بگیرم چون اصلا سابقش معلوم نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...