رفتن به مطلب

تحلیل و بررسی قدرت xbox one x series

Recommended Posts

در در 17 اسفند 1398 در 00:00، amir_amd گفته است :

خوشبختانه کنسولهای نسل 9 (مخصوصا ایکس باکس جدید) راه کنسول نسل ۸ را نرفتن و قدرتمند هستند.

ایکس باکس وان که اومد چی‍پ 7770 را کاستومایز کرده بود و قدرتش به اندازه 750ti بود یا ps4 که قویتر بود در حد هم 7850 را کاستومایز کرده بود و در حد 760gtx بود و AMD CPU هم در اون زمان قدرتمند نبودند.

ولی الان هر دو کنسول چی\های نسل بعد را کاستومایز کردند و سراغ قدرتمند ترین هم رفتند از اون طرف اوضاع AMD هم خیلی توی CPU خوبه و باز هم کنسولها 3700x را کاستومایز کردند.

هیچکدوم از PC های حال حاضر توانایی رقابت با کنسولهای نسل بعد را ندارند. با بهینه سازیهایی که برای کنسولها توی بازی سازی میشه حداقل تا 2-3 سال رقیب pc ها هستند.

باید منتظر نسل 3000 انویدیا بود ببینیم میتونه رقیب کنسولهای نسل بعد بشه.

سلام دوست عزیز. با کمال احترام باید عرض کنم فکر نکنم این قدرتی که میگن داشته باشن. ولی به هرحال تاپیک دوستمون شب عیدی خرج رو دستم گذاشت و برایذعقب نموندن از قافله یک vega 64 تهیه کرم و 580 رو فروختم.😅😅😅. راحت 300 وات میخوره و پاور 480 کم میاره و تو تست سنگین سیستم ریست میشه. به هرحال باید فکر پاور باشم. اینو گفتم که بدونید یه کنسول فکسنی و این همه قدرت محاله. فریم ریت در بازی مترو روی همه چیز حداکثر حتی گزینه شیدر روی 4 که خودزنی هست از 15 فرم در 580 رسید به 45 فرم. خداییش حال کردم با این درایورهای ای ام دی و افت درایورهای انودیا وگا داره پوزه 1080 رو میزنه و در آینده نزدیک به 1080ti  خواهد رسید. 

لینک به دیدگاه

در در 11 اسفند 1398 در 22:36، Pooria3000 گفته است :

شما خودتون ببینید 

توی pc چقد گرافیک سینماتیک خوبی داره و بخاطر msaa لبه ها کاملا عالی شده 

ولی توی ps4 لبه های هرچیزی که نگا میکنید تیز و زننده اس 

گرافیک ps4 مات و  بی روحه ولی تو پی سی اینجور نیس 

تکسچر ها و ظرافت کاری ها در پی سی کاملا مشهوده 

حتی توی پی سی درخت ها تکون میخورن اما توی کنسول اصن تکون نمیخوره ی لحظه فک کردم عکسه گذاشتن 

آتیش با اون کیفیت داره تو پی سی اجرا میشه 

حتی اب 

واقعا این همه تفاوت هست که من فقط از تو 6 دقیقه ویدیو دیدم 

کنسول خوبه اما واقعا با ی پی سی قابل قیاس نیس 

احسنت داری . دوبار کنسول خریدم و هر دوبار با ضرر فروختم.کنسول فقط بازی ماشینی و فوتبال و مرتال کمبت.مگه میشه اول شخص رو با دسته بازی کنی. حالم بد شد به خدا.😂😂😂😂

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، blooder گفته است :

سلام دوست عزیز. با کمال احترام باید عرض کنم فکر نکنم این قدرتی که میگن داشته باشن. ولی به هرحال تاپیک دوستمون شب عیدی خرج رو دستم گذاشت و برایذعقب نموندن از قافله یک vega 64 تهیه کرم و 580 رو فروختم.1f605.png1f605.png1f605.png. راحت 300 وات میخوره و پاور 480 کم میاره و تو تست سنگین سیستم ریست میشه. به هرحال باید فکر پاور باشم. اینو گفتم که بدونید یه کنسول فکسنی و این همه قدرت محاله. فریم ریت در بازی مترو روی همه چیز حداکثر حتی گزینه شیدر روی 4 که خودزنی هست از 15 فرم در 580 رسید به 45 فرم. خداییش حال کردم با این درایورهای ای ام دی و افت درایورهای انودیا وگا داره پوزه 1080 رو میزنه و در آینده نزدیک به 1080ti  خواهد رسید. 

دوست عزیز شما ظاهرا از تحلیل غلط خودتون دوست ندارین دست بردارین مقایسه کنسولی که قرار هست معماری RDNA 2 داشته باشه با معماری GCN5 که مال چند سال پیش هست اصلا درست نیست شما اصلا اسلایدهایی که من گذاشتم رو دیدی که این معماری جدید با بهینه سازی هایی که براش شده با 150 وات می تونه قدرتی بده که کارت VEGA 64 در مقابلش لنگ بندازه در ضمن من خودم VGEA 64 دستم بوده مصرف این کارت به صورت نرم افزاری 220 وات محدود هست مگر اینکه شما قصد اورکلاک یا دستکاری داشته باشین اما نکته اخر اینکه میشه به این کنسول موس و کیبرد وصل کرد یعنی شما در این حد هم مطلع نیستین

البته کنسول برای بازی کردن هست و هیچ کس نمی تونه ادعا کنه کنسول می خرم و روش فتوشاپ نصب می کنم!!! هر چند همینم امکانش هست زمانی که کنسول ها جیلبریک بشن و توسعه دهنده های زیر زمینی بیان درایور های گرافیک رو بنویسن و روی کنسول سیستم عامل لینوکس نصب کنن کاری که روی کنسول PS4 انجام شده

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز شما ظاهرا از تحلیل غلط خودتون دوست ندارین دست بردارین مقایسه کنسولی که قرار هست معماری RDNA 2 داشته باشه با معماری GCN5 که مال چند سال پیش هست اصلا درست نیست شما اصلا اسلایدهایی که من گذاشتم رو دیدی که این معماری جدید با بهینه سازی هایی که براش شده با 150 وات می تونه قدرتی بده که کارت VEGA 64 در مقابلش لنگ بندازه در ضمن من خودم VGEA 64 دستم بوده مصرف این کارت به صورت نرم افزاری 220 وات محدود هست مگر اینکه شما قصد اورکلاک یا دستکاری داشته باشین اما نکته اخر اینکه میشه به این کنسول موس و کیبرد وصل کرد یعنی شما در این حد هم مطلع نیستین

البته کنسول برای بازی کردن هست و هیچ کس نمی تونه ادعا کنه کنسول می خرم و روش فتوشاپ نصب می کنم!!! هر چند همینم امکانش هست زمانی که کنسول ها جیلبریک بشن و توسعه دهنده های زیر زمینی بیان درایور های گرافیک رو بنویسن و روی کنسول سیستم عامل لینوکس نصب کنن کاری که روی کنسول PS4 انجام شده

دوست عزیز همه صحبتات درست اون کیبوردی که با موس وصل کنی چقدر پات آب میخوره این رو میدونستم لازم نیست بگی خودم رفتم که بخرم چون کنسول داشتم. هر کیبوردی نمیخورد. نمیدونم چرا اینقدر سنگ کنسول رو به سینه میزنید . اگرم سخت افزارش فلان باشه در حد لبتاب اون مدل هست نه pc . مثل سری u اینتل .دوم این که چرا تو این همه سال یکی از کمپانی های سازنده نرم افزار بنچمارک یک نرم افزار برا تست مثل بازی نساخت تا امتیاز بده به کنسول. میدونی چرا چون اون موقع دروغ بزرگ کنسول سازان مشخص میشد.به هر حال شما نوشتی و ما هم نظر دادیم . اصل تاپیک همینه. بازم موفق باشید و ممنون از تاپیکتون. قصدم از گفتن گرافیک این نبود که شما ندارید. دوستی که من ازش خریدم به علت خرید 2080فروخت . منتها قصدم فقط این بود که خدمتتون عرض کنم که کنسول هرگز جای pc رو نمیتونه بگیره. حتی نزدیک سیستمهای های اند نمیتونه بشه هیچ وقت و هرگز. دوست من کل کنسول نسل حاضر قیمت یه rx580  هست . تمام

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

اون 220 وات هم که فرمودین نمیدونم از کجا گفتین نرم افزار آفتر برنر و جی پی یو زد چیز دیگه نشون دادن. دست آخر بگم که Pc چیز دیگست حتی اگر ده برابر کنسول بشه. میدونید چرا. من نزدیک چهل سالمه و هنوز عشق و اعتیاد به pc دارم. به کسی بر نخوره ولی کنسول یه جورایی ماله بچه هاس. تو هر خونه ای بری تقریبا یه کنسول دارن و چند تا بچه نشستن باهاش بازی میکنن. سری قبل که رفتم کنسول بخرم نزدیک پنج تا بچه با باباهاشون داشتن تو مغازه بنده خدا وول میخوردن.موندم چی بگم گفتم یه کنسول برا بچم میخام . موفق باشید.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، blooder گفته است :

دوست عزیز همه صحبتات درست اون کیبوردی که با موس وصل کنی چقدر پات آب میخوره این رو میدونستم لازم نیست بگی خودم رفتم که بخرم چون کنسول داشتم. هر کیبوردی نمیخورد. نمیدونم چرا اینقدر سنگ کنسول رو به سینه میزنید . اگرم سخت افزارش فلان باشه در حد لبتاب اون مدل هست نه pc . مثل سری u اینتل .دوم این که چرا تو این همه سال یکی از کمپانی های سازنده نرم افزار بنچمارک یک نرم افزار برا تست مثل بازی نساخت تا امتیاز بده به کنسول. میدونی چرا چون اون موقع دروغ بزرگ کنسول سازان مشخص میشد.به هر حال شما نوشتی و ما هم نظر دادیم . اصل تاپیک همینه. بازم موفق باشید و ممنون از تاپیکتون. قصدم از گفتن گرافیک این نبود که شما ندارید. دوستی که من ازش خریدم به علت خرید 2080فروخت . منتها قصدم فقط این بود که خدمتتون عرض کنم که کنسول هرگز جای pc رو نمیتونه بگیره. حتی نزدیک سیستمهای های اند نمیتونه بشه هیچ وقت و هرگز. دوست من کل کنسول نسل حاضر قیمت یه rx580  هست . تمام

بنده سنگ چیزی رو به سینه نمیزنم الان کنسول PS4 اسلیم دارم 6 ماه هست حتی روشنش هم نکردم اینی که شما بدون مستندات برای خودت دلیل میاری منو ناراحت می کنه شرکت مایکروسافت رسمی گفته این کنسول 12 ترافلاپ قدرتشه اونم با معماری جدید RDNA 2 بعد شما میگی این شرکت دروغ میگه؟ مگه فکر کردی همه مردم دنیا مثل ایرانیا دروغگو هستن یا همه شرکتا مدل بیزنسشون مثل ایران خودرو و سایپا هست حرف من اینه اگر کسی تحلیلی داره بسم اله بیاد بگه نه اینکه چون کنسول های نسل قبل ضعیف بودن بگه اینام ضعیفن شما که ماشالا اینقد اطلاعاتت بالاست می دونستی یک زمانی خرید کنسول PS3 برای استفاده به جای سرور مد بوده و وزرات دفاع امریکا هم اینکارو کرده بود چون نسل اول کنسول PS3 از سیستم عامل لینوکس پشتیبانی می کرد

بله کنسول های PS4 و XBOX ONE زمانی که عرضه شدن ضعیف بودن ولی کنسول های XBOX 360 و PS3 زمانی که عرضه شدن از زمان خودشون جلو بودن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

بنده سنگ چیزی رو به سینه نمیزنم الان کنسول PS4 اسلیم دارم 6 ماه هست حتی روشنش هم نکردم اینی که شما بدون مستندات برای خودت دلیل میاری منو ناراحت می کنه شرکت مایکروسافت رسمی گفته این کنسول 12 ترافلاپ قدرتشه اونم با معماری جدید RDNA 2 بعد شما میگی این شرکت دروغ میگه؟ مگه فکر کردی همه مردم دنیا مثل ایرانیا دروغگو هستن یا همه شرکتا مدل بیزنسشون مثل ایران خودرو و سایپا هست حرف من اینه اگر کسی تحلیلی داره بسم اله بیاد بگه نه اینکه چون کنسول های نسل قبل ضعیف بودن بگه اینام ضعیفن شما که ماشالا اینقد اطلاعاتت بالاست می دونستی یک زمانی خرید کنسول PS3 برای استفاده به جای سرور مد بوده و وزرات دفاع امریکا هم اینکارو کرده بود چون نسل اول کنسول PS3 از سیستم عامل لینوکس پشتیبانی می کرد

بله کنسول های PS4 و XBOX ONE زمانی که عرضه شدن ضعیف بودن ولی کنسول های XBOX 360 و PS3 زمانی که عرضه شدن از زمان خودشون جلو بودن

اینقدر حرص نخور. برات خوب نیست! 😆

بیا دیسکورد این پسر المانیه!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

این فقط جنبه خلاقیت و سرگرمی داره بهینه سازی کد های هسته لینوکس کار هرکسی نیست 

به باگ خوردن و جبران کردنش از پس 1گروه برنمیاد

لطفا ازین صحبتای متعصبانه نکنید که خنده داره!

غول های تکنولوژی تو رفع باگ سیستم عامل خودشون موندن چه برسه یکی بیاد برای ps4 هسته لینوکس رو تغیر بده و درایور هاشو درست کنه و....نهایت شما بتونی 3تا برنامه روش ران کنی و لذت ببری همین بگی من شاخم لینوکس رو ps4 نصبه

هیچ وقت کنسول جای pc های بالارده رو نمیتونه بگیره حداقلش اینکه شما تو pc تنظیمات دستته!

نمونشم براتون اوردم که بازی rdr2 بود و تنظیماتش رو کنسول! 

مطعمن باشید اگه کنسول بخواد معرفی رسمی بشه قبلش گرافیک اون نسل معرفی شده یعنی rdna2 رسما رونمایی و عرضه شده  بعد کنسول عرضه میشه!

کار به ارزش خرید ندارم هیچوقت کنسول به پای pc بالارده نمیرسه حالا چه pc 5برابر گرون تر دربیاد چه 2برابر 

و اینم بگم عمر مفید کنسول نهایت 3-4ساله بعد از اون گرافیک 3-4تابرابرش رشد میکنه و میان رده هاش کاملا برتر میشن نسبت به کنسول 

بعد نیاز میشه یه کنسول میان نسلی با اسم pro عرضه کنن که عملا تایید حرف بندست!

کنسول برای کسی خوبه حوصله کلنجار رفتن با سیستم نداشته باشه و بخواد بی دغدغه بازیشو بازی کنه ولی به این معنی نیست که برترین سیستم برای گیمه!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

کنسول های XBOX 360 و PS3 زمانی که عرضه شدن از زمان خودشون جلو بودن

به نظرم من به لطف معماری متفاوت ibm هنوزم جلوتر هستن نسبت به x86 ها ولی برنامه ساختنش کار هرکسی نیست 

و اینکه حافظش محدوده برای اون معماری 

که اینم یه نوع limitation حساب میشه برای جلوگیری از کارایی حداکثری و استفاده در حوزه های دیگه!

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، mَd گفته است :

ین فقط جنبه خلاقیت و سرگرمی داره بهینه سازی کد های هسته لینوکس کار هرکسی نیست 

به باگ خوردن و جبران کردنش از پس 1گروه برنمیاد

لطفا ازین صحبتای متعصبانه نکنید که خنده داره!

غول های تکنولوژی تو رفع باگ سیستم عامل خودشون موندن چه برسه یکی بیاد برای ps4 هسته لینوکس رو تغیر بده و درایور هاشو درست کنه و....نهایت شما بتونی 3تا برنامه روش ران کنی و لذت ببری همین بگی من شاخم لینوکس رو ps4 نصبه

هیچ وقت کنسول جای pc های بالارده رو نمیتونه بگیره حداقلش اینکه شما تو pc تنظیمات دستته!

نمونشم براتون اوردم که بازی rdr2 بود و تنظیماتش رو کنسول! 

مطعمن باشید اگه کنسول بخواد معرفی رسمی بشه قبلش گرافیک اون نسل معرفی شده یعنی rdna2 رسما رونمایی و عرضه شده  بعد کنسول عرضه میشه!

کار به ارزش خرید ندارم هیچوقت کنسول به پای pc بالارده نمیرسه حالا چه pc 5برابر گرون تر دربیاد چه 2برابر 

و اینم بگم عمر مفید کنسول نهایت 3-4ساله بعد از اون گرافیک 3-4تابرابرش رشد میکنه و میان رده هاش کاملا برتر میشن نسبت به کنسول 

بعد نیاز میشه یه کنسول میان نسلی با اسم pro عرضه کنن که عملا تایید حرف بندست!

کنسول برای کسی خوبه حوصله کلنجار رفتن با سیستم نداشته باشه و بخواد بی دغدغه بازیشو بازی کنه ولی به این معنی نیست که برترین سیستم برای گیمه!

این همه استنباط رو شما از کجا اوردی اینا همش داخل حرفای بنده بود🤣🤣

مرسی که هستین حقیقتش با خوندن این پیام کلی خندیدم استدلال هایی که بعضی دوستان می کنن در تاریخ بی سابقست

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این همه استنباط رو شما از کجا اوردی اینا همش داخل حرفای بنده بود🤣🤣

مرسی که هستین حقیقتش با خوندن این پیام کلی خندیدم استدلال هایی که بعضی دوستان می کنن در تاریخ بی سابقست

نه جواب کل پیام های بین شما و اون دوستمون bloder بود  چون دیدم میگید این به اون نمیرسه اون به این میرسه

نخواستم همرو ریپلای کنم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

این کنسول 12 ترافلاپ قدرتشه اونم با معماری جدید RDNA 2 بعد شما میگی این شرکت دروغ میگه؟

من جواب این جور مسائل رو دادم

به طور کلی هیچوقت کنسول نمیتونه از یه high end pc قدرتمند تر باشه به چندین دلیل:

1-فضای کنسول محدود تر از pc هست همچنین خنک کردنشم محدودیت داره پس شما قطعا نمیتونی حداکثر فرکانس برسونیش پس قطعه شما در حالت بالانس کار میکنه 

2-تو pc هرساله گرافیک جدیدتر عرضه میشه معمولا و شما میتونی عوض کنی گرافیکو (برفرض اینکه سیستم شما high end باشه ) پس قطعا برد اصلی با کسیه که high end pc داره

3-تنظیمات وسیع تر در pc باعث میشه شما دستت باز باشه برای کارایی بهتر یا کیفیت بهتر 

4-قیمت کنسول!

برای مثال ps4 تو سال 2013 عرضه شد همون سال nvidia نسل 700 رو معرفی کرد که گنده ترینش 780ti بود برای گیم

بریم چندتا ویدیو ببینیم !

https://www.youtube.com/watch?v=FpnjucfxlbE

https://www.youtube.com/watch?v=KGBotKiGNyw

https://www.youtube.com/watch?v=sWUp1CzrExI

https://www.youtube.com/watch?v=hvdmmAsChnE

ps4 عمرا با این تنظیمات این بازیو اجرا کنه! نسخه pro رو کار ندارم 

پس بازم برابر نبودن!

نمونه ی دیگه 

https://www.youtube.com/watch?v=clQfCP3NFuc

https://www.youtube.com/watch?v=ReSNdhmZ0hQ

https://www.youtube.com/watch?v=GoonnhV12iw

https://www.youtube.com/watch?v=SNqvnHAWu84

نمونه دیگه

https://www.youtube.com/watch?v=BZrR7JVSSq4

https://www.youtube.com/watch?v=9sWEtDP7H28

با 760

https://www.youtube.com/watch?v=AXHK1ntbe54

https://www.youtube.com/watch?v=w4z4igRnlLQ

خوب اون ps5 هم قراره با گرافیک جدید ها رونمایی بشه دیگه! پس بازم اندازه بالارده اونام نیست

تا الان که نبوده شاید این نسل فرق داشته بشه ولی بعید میدونم!

این بر اساس اطلاعات گذشتس 

این دلایل من بود

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، mَd گفته است :

1-فضای کنسول محدود تر از pc هست همچنین خنک کردنشم محدودیت داره پس شما قطعا نمیتونی حداکثر فرکانس برسونیش پس قطعه شما در حالت بالانس کار میکنه 

این حرف شما علمی نیست و غلط هست فقط اینو بهتون بگم که چیپست اسنپ دراگون 865 گرافیکش 1.2 ترافلاپ توان داره یعنی توانی بیشتر از xbox one اونم در یک چیپ 5 واتی!!! اینی که شما میگی محدودیت هست چیز جدیدی نیست کنسول های نسل قبل رو ببینی نهایت مصرف رو میگذارن روی 200 تا 220 وات که 150 واتش برای apu هست حداقل نسل های قبل این بوده الان شایعه شده 180 وات قرار هست به apu اختصاص بدن فضای کنسول های نسل جدید بزرگتر شده و بیشتر حالت مینی کیس داره در pc هر سال گرافیک عرضه نمیشه و هر 2 سال هست حداقل! مورد سوم چیزی هست که همیشه بوده و حرفی توش نیست مورد 4ام باز شما رفتی سراغ کنسول های نسل 8ام که از اول ضعیف محسوب میشدن ps4 گرافیکش 7850 کاستوم شده بود از اولم قرار نبود قوی تر از 780ti باشه توان خام 7850 حدود یک سوم توان gtx 780ti بود اما الان می تونید بگید توان خام گرافیکی کنسول نسل بعد ایکس باکس یک سوم rtx 2080ti هست؟ حتی اگر فرض رو بر این بگیریم که گرافیک های نسل اینده انویدیا 30 درصد افزایش کارایی پیدا کنن باز هم این کنسول در رده بالا قرار می گیره و نه ضعیف یا متوسط

3614974-series-xbox3.jpg

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این حرف شما علمی نیست و غلط هست فقط اینو بهتون بگم که چیپست اسنپ دراگون 865 گرافیکش 1.2 ترافلاپ توان داره یعنی توانی بیشتر از xbox one اونم در یک چیپ 5 واتی!!! اینی که شما میگی محدودیت هست چیز جدیدی نیست کنسول های نسل قبل رو ببینی نهایت مصرف رو میگذارن روی 200 تا 220 وات که 150 واتش برای apu هست حداقل نسل های قبل این بوده الان شایعه شده 180 وات قرار هست به apu اختصاص بدن فضای کنسول های نسل جدید بزرگتر شده و بیشتر حالت مینی کیس داره در pc هر سال گرافیک عرضه نمیشه و هر 2 سال هست حداقل! مورد سوم چیزی هست که همیشه بوده و حرفی توش نیست مورد 4ام باز شما رفتی سراغ کنسول های نسل 8ام که از اول ضعیف محسوب میشدن ps4 گرافیکش 7850 کاستوم شده بود از اولم قرار نبود قوی تر از 780ti باشه توان خام 7850 حدود یک سوم توان gtx 780ti بود اما الان می تونید بگید توان خام گرافیکی کنسول نسل بعد ایکس باکس یک سوم rtx 2080ti هست؟ حتی اگر فرض رو بر این بگیریم که گرافیک های نسل اینده انویدیا 30 درصد افزایش کارایی پیدا کنن باز هم این کنسول در رده بالا قرار می گیره و نه ضعیف یا متوسط

3614974-series-xbox3.jpg

دو تا اشتباه

780ti همزمان با کنسول های نسل 8 در Nov 7th, 2013 عرضه شد

2080ti سال  2018  عرضه شد با کلاک معمول  1900 حدود 16.5 ترافلاپ قدرت داره کارت با MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z کلاک 1965 تا 2000 و 17.5 ترافلاپ قوی ترین کارت دنیاست

اگه قراره این شکلی مقایسه کنی باید  gtx 690 که 2012 عرضه شد مقایسه کنی که 3.1 ترافلاپ ps4 با 1.84 ترافلاپ حدود 60 درصد ضعیف تر بود

xbox series x با 12 ترافلاپ حدود 50 درصد ضعیف تر از 2080ti    

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-ampere-ga100-gpu-would-get-8192-cores-and-boost-speed-up-to-2200-mhz.html

36 ترافلاپ

rtx 3060 احتمال زیاد قوی تر از  xbox  series x

میشه متوسط رو به پایین

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

دو تا اشتباه

780ti همزمان با کنسول های نسل 8 در Nov 7th, 2013 عرضه شد

2080ti سال  2018  عرضه شد با کلاک معمول  1900 حدود 16.5 ترافلاپ قدرت داره کارت با MSI GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z کلاک 1965 تا 2000 و 17.5 ترافلاپ قوی ترین کارت دنیاست

اگه قراره این شکلی مقایسه کنی باید  gtx 690 که 2012 عرضه شد مقایسه کنی که 3.1 ترافلاپ ps4 با 1.84 ترافلاپ حدود 60 درصد ضعیف تر بود

xbox series x با 12 ترافلاپ حدود 50 درصد ضعیف تر از 2080ti    

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-ampere-ga100-gpu-would-get-8192-cores-and-boost-speed-up-to-2200-mhz.html

36 ترافلاپ

rtx 3060 احتمال زیاد قوی تر از  xbox  series x

میشه متوسط رو به پایین

این چیزی که شما گذاشتین تایید شده نیست برای مصرف گیمینگ این مشخصات برای شتاب دهنده های گرافیکی هست که اصلا خروجی تصویر ندارن! ولی به نظرتون انویدیا یک دفعه میاد 8000 کودا کور میزاره روی کارت گیمینگ و فرکانسم میبره روی 2200 شما که اینقد از این مشخصات مطمعنی مصرف برقشم بگو و مارو روشن کن؟

3060 برای اینکه 12 ترافلاپ باشه باید 3000 کودا کور داشته باشه و فرکانسشم 2 گیگاهرتز باشه به نظرت انویدیا یک دفعه میاد چنین کارتیو می فروشه 400 دلار! قیمت فعلی 2060 سوپر رو در نظر گرفتم

دوست عزیز شما فقط اومدی یک مشت ادعایی که هنوز اثبات نشدن رو اینجا نوشتی و به عنوان فکت هم جا زدی جوری که انگار اینا در اینده قطعا اتفاق میفتن

متن شما کاملا اشتباه هست چون هیچ چیزیش اثبات نشده تنها نکته درستتون میزان ترافلاپ 2080ti هست

در ضمن تخمین قیمتی که برای این شتاب دهنده زدن 8000 دلار هست😂

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این چیزی که شما گذاشتین تایید شده نیست برای مصرف گیمینگ این مشخصات برای شتاب دهنده های گرافیکی هست که اصلا خروجی تصویر ندارن! ولی به نظرتون انویدیا یک دفعه میاد 8000 کودا کور میزاره روی کارت گیمینگ و فرکانسم میبره روی 2200 شما که اینقد از این مشخصات مطمعنی مصرف برقشم بگو و مارو روشن کن؟

3060 برای اینکه 12 ترافلاپ باشه باید 3000 کودا کور داشته باشه و فرکانسشم 2 گیگاهرتز باشه به نظرت انویدیا یک دفع میاد چنین کارتیو می فروشه 400 دلار! قیمت فعلی 2060 سوپر رو در نظر گرفتم

دوست عزیز شما فقط اومدی یک مشت ادعایی که هنوز اثبات نشدن رو اینجا نوشتی و به عنولن فکت هم جا زدی جوری که انگار اینا در اینده قطعا اتفاق میفتن

متن شما کاملا اشتباه هست چون هیچ چیزیش اثبات نشده تنها نکته درستتون میزان ترافلاپ 2080ti هست

من نگفتم این 3080ti هدف ام این بود انویدیا توان ساخت کارت بالای 30 ترافلاپ در سال 2020 داره چه برسه به دو سال بعد سری 4000

هر چند 3080ti احتمالا بین 20 تا 25 ترافلاپ

130161

پرچمدار rdna 2 amd احتمالا بین 18 تا 20 ترافلاپ

RDNA 2 builds off of RDNA's impressive gains. (Image source: AMD)

amd وعده 50درصد بهبود performance per watt می ده

rx 6700 احتمالا حدود 12 ترافلاپ 400 دلار

rtx 3060 هم رقیب rx 6700

-----------

البته هیچکدوم فعلا اتفاق نیافتاده

یه کنسول 500 دلاری 12 ترافلاپ (امکان نداره بالای 500 دلار باشه )

انویدیا حتما یه کارت قدرتمندتر با قیمت کیمتر عرضه میکنه

سال 2013 شش ماه قبل از عرضه ps4 کارت 250 دلاری 760 عرضه کرد که با 2.3 ترافلاپ حدود 30 درصد قوی تر بود

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

خام گرافیکی کنسول نسل بعد ایکس باکس یک سوم rtx 2080ti هست؟

2080ti با زمان معرفی ps5 عرضه شده مگه? این گرافیک مال 2020؟

🙂

هنوز گرافیک نسل بعد معرفی نشده! باید گرافیک 1نسل رو مقایسه کرد

یعنی rdna2 و امپر فک کنم 

پس باید منتظر اون زمان باشیم مقایسه این 2 اشتباهه

در 57 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

ت فقط اینو بهتون بگم که چیپست اسنپ دراگون 865 گرافیکش 1.2 ترافلاپ توان داره

مگه معیار قدرت ترافلاپسه؟ واحد های دیگه کشکن؟ معماری کشکه؟ چیپست موبایل efficiency محوره ولی pc رو performance محور  بعد rdna2 شما داری استفاده میکنی یعنی همون که amd معرفی کرده پس چیزی تغیر نکرده و شما باید فکری برای خنک کردنش بکنی! هروقت کوالکوم اومد چیپ ps5 رو معرفی کرد شما دفاع کن فعلا که چیپ از rdna2 هست

Snippet.png

این واحد های دیگش نصف xbx عه اصل این واحد ها هستن نه flops تو پردازشم 32fp در نظر میگیرن 

من مخالف قدرت تراشه موبایل نیستم و کاملا این پیشرفت قابل ستایشه نمونه دیگشم در پردازنده های سروری رو شاهدیم ولی مقایسه این 2 کاملا اشتباهه! 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

سال 2013 شش ماه قبل از عرضه ps4 کارت 250 دلاری 760 عرضه کرد که با 2.3 ترافلاپ حدود 30 درصد قوی تر بود

تفاوت این کنسول با کنسول های نسل قدیم این هست که گرافیک های قدیمی درشون استفاده نشده پس شما مقایست اینجا هم اشتباه هست 7850 مارس 2012 معرفی شد ببین تا نوامبر 2013 چه بازه زمانی بوده

در ضمن بالا هم اشاره کردم  قیمت اون شتاب دهنده اگر با مدل v100  که فقط 5120 کودا کور داره و 32 گیگ هم حافظه 8000 دلار هست برابر باشه که نیست و باید رفت روی 10000 دلار و بالاتر پس فکر این تعداد هسته بالا رو از سر بیرون کنید اونم برای کارت گیمینگ از طرف انویدیا اگر همین 5120 کودا کور رو برای 3080ti بزارن هنر کردن اون 8000 تا پیش کش!

v100.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mَd گفته است :

i با زمان معرفی ps5 عرضه شده مگه? این گرافیک مال 2020؟

🙂

هنوز گرافیک نسل بعد معرفی نشده! باید گرافیک 1نسل رو مقایسه کرد

یعنی rdna2 و امپر فک کنم 

پس باید منتظر اون زمان باشیم مقایسه این 2 اشتباهه

شما خودت اومدی گرافیک نسل قبل amd که 18 ماه قبل از 780ti اومده بود و داخل ps4 بود رو مقایسه کردی حالا اینور بیا 18 ماه به نفع xbox اوانس بده کاری نداره که😂

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

تفاوت این کنسول با کنسول های نسل قدیم این هست که گرافیک های قدیمی درشون استفاده نشده پس شما مقایست اینجا هم اشتباه هست 7850 مارس 2012 معرفی شد ببین تا نوامبر 2013 چه بازه زمانی بوده

در ضمن بالا هم اشاره کردم  قیمت اون شتاب دهنده اگر با مدل v100  که فقط 5120 کودا کور داره و 32 گیگ هم حافظه 8000 دلار هست برابر باشه که نیست و باید رفت روی 10000 دلار و بالاتر پس فکر این تعداد هسته بالا رو از سر بیرون کنید اونم برای کارت گیمینگ از طرف انویدیا اگر همین 5120 کودا کور رو برای 3080ti بزارن هنر کردن اون 8000 تا پیش کش!

v100.PNG

بحث معماری نیست

بحث مقایسه ترافلاپ

v100 volta 5120 cuda

2080ti 4352 cuda

128SM, 8192cuda, 24 / 48GB HBM2e, boost frequency up to 2.2Ghz, double the tensor core, 300W TDP

3080ti ?

شاید حدود  7040 cuda

rtx 3060 هم احتمالا 3328 cuda

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mَd گفته است :

مگه معیار قدرت ترافلاپسه؟ واحد های دیگه کشکن؟ معماری کشکه؟ چیپست موبایل efficiency محوره ولی pc رو performance محور  بعد rdna2 شما داری استفاده میکنی یعنی همون که amd معرفی کرده پس چیزی تغیر نکرده و شما باید فکری برای خنک کردنش بکنی! هروقت کوالکوم اومد چیپ ps5 رو معرفی کرد شما دفاع کن فعلا که چیپ از rdna2 هست

Snippet.png

این واحد های دیگش نصف xbx عه اصل این واحد ها هستن نه flops تو پردازشم 32fp در نظر میگیرن 

من مخالف قدرت تراشه موبایل نیستم و کاملا این پیشرفت قابل ستایشه نمونه دیگشم در پردازنده های سروری رو شاهدیم ولی مقایسه این 2 کاملا اشتباهه! 

اولا شما adreno 640 رو گذاشتی و باید adreno 650 می گذاشتی که مربوط به اسنپ دراگون 865 هست

در مدل جدید تغییرات زیادی اعمال شده از جمله دو برابر شدن alu و اضافه شدن rop و ...

بگذریم از بحث موبایل دوست عزیز همونجوری که تونستن apu کنسول xbox one x رو خنک کنن این کنسولم خنک می کنن منظورتون چیه دقیقا معماری rdna2 که خیلی بهینه تر از پولاریس هست و خنک کردنشم راحت تر دقیقا شما کجای این مورد رو سخت می دونید؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

بحث معماری نیست

بحث مقایسه ترافلاپ

v100 volta 5120 cuda

2080ti 4352 cuda

128SM, 8192cuda, 24 / 48GB HBM2e, boost frequency up to 2.2Ghz, double the tensor core, 300W TDP

3080ti ?

شاید حدود  7040 cuda

خیر دوست عزیز 3 تا شتاب دهنده گرافیکی هست که بازه های هسته 8000 تا 7000 رو پوشش میده چیپ گیمینگ انویدیا یقینا زیر 6000 کودا کور هست چون از لحاظ دمایی و اسکیل کردن به دلیل حافظه gddr6 به مشکل می خورن خبری از این پهنای باندهای عظیم hbm2e در سری گیمینگ نیست

https://wccftech.com/nvidia-next-gen-ampere-ga100-gpu-8192-core-48-gb-hbm2e-2-ghz-clock-specs-rumor/

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

بحث معماری نیست

بحث مقایسه ترافلاپ

v100 volta 5120 cuda

2080ti 4352 cuda

3080ti ?

شاید حدود  7040 cuda

اینم برای شما که دوست داری حدس و گمان بزنی و مشخصات احتمالی کارت های 3070  3080 رو سایت tweaktown نوشته

tweaktown.PNG.e6f7e1bfa425813fa945eb57fb1841a1.PNG

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

اینم برای شما که دوست داری حدس و گمان بزنی و مشخصات احتمالی کارت های 3070  3080 رو سایت tweaktown نوشته

tweaktown.PNG.e6f7e1bfa425813fa945eb57fb1841a1.PNG

xbox series x 56 cu کنسول 500 دلاری

3584 با کلاک 1675 = 12 ترافلاپ

بعد rtx 3070 3072 cuda 😁

انویدیا چی فرض کردی  ؟

3070 قطعا بالای 15/14 ترافلاپ

اگه زیر 14 ترافلاپ باشه اصلا دلیلی برای عرضه و خریدش نیست

500 دلار بدی صرفا یه کارت بخری که از کنسول ضعیف تر 😁

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

در مدل جدید تغییرات زیادی اعمال شده از جمله دو برابر شدن alu و اضافه شدن rop و ...

بگذریم از بحث موبایل دوست عزیز همونجوری که تونستن apu کنسول xbox one x رو خنک کنن این کنسولم خنک می کنن منظورتون چیه دقیقا معماری rdna2 که خیلی بهینه تر از پولاریس هست و خنک کردنشم راحت تر دقیقا شما کجای این مورد رو سخت می دونید؟

من فک کردم 640 رو میگید

اره بگذریم

خوب شما نگاه بنداز به 5700xt خنک کننده فاجعه 

حالا کارت قراره هسته rt داشته باشه و شیدر بیشتر قطعا باید فکری به حالش بکنن! راهی جز انتخاب مدل میان رده از نسل جدید نمیمونه وگرنه یا باید خنک کننده مایع بزنن براش یا در طول کار تروتل میشه در نهایتم مشکل پیش میاد براش

سیپیوشم همینطور یه 8 هسته ای از رایزن قطعا داغه و خنک نیست 

پس محدودیت ایجاد میشه برای خنک کردنش 

شاید براش گذاشته باشنا بعد بخوان رو کنن! 

جدا از اون ssd هم داره اونم قطعا از زدن دکمه پاور در حال کاره تا خاموش کردنش اونم به دمای بالا حساسه

کلا این نسل کنسول خیلی راجب خنک کنندگیش شک دارم با توجه به بزرگتر شدن فضای اون به نظر نمیاد خبری از کولانت باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...