رفتن به مطلب

مشاوره انتخاب CPU پایین رده نسل جدید با بودجه محدود

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

قصد داشتم سیستمم رو به نسل جدید آپگرید کنم و بودجه‌ام هم محدوده. خیلی دوست داشتم Athlon 200GE رو بگیرم اما متاسفانه خیلی کمیاب شده و اونایی که دارن قیمتشون خیلی بالاست و نمی صرفه. تنها گزینه باقی مونده که به ذهنم میرسه Pentium G5400 کارکرده یا نسل قدیمی i3-4160 است.

سیستم رو برای گیمینگ با کیفیت عادی می خوام. ترسم از Pentium اینه که از AVX پشتیبانی نمیکنه.

خودم خیلی دوست دارم که AMD بگیرم اما متاسفانه تو بازار ایران گرونتره. شما چه پیشنهادی دارید؟ چطوره که صبر کنم تا جنس جدید بیاد و قیمت ها متعادل بشه؟

ویرایش شده توسط sb1370
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، sb1370 گفته است :

سلام

قصد داشتم سیستمم رو به نسل جدید آپگرید کنم و بودجه‌ام هم محدوده. خیلی دوست داشتم Athlon 200GE رو بگیرم اما متاسفانه خیلی کمیاب شده و اونایی که دارن قیمتشون خیلی بالاست و نمی صرفه. تنها گزینه باقی مونده که به ذهنم میرسه Pentium G5400 کارکرده یا نسل قدیمی i3-4160 است.

سیستم رو برای گیمینگ با کیفیت عادی می خوام. ترسم از Pentium اینه که از AVX پشتیبانی نمیکنه.

خودم خیلی دوست دارم که AMD بگیرم اما متاسفانه تو بازار ایران گرونتره. شما چه پیشنهادی دارید؟ چطوره که صبر کنم تا جنس جدید بیاد و قیمت ها متعادل بشه؟

مشخصات سیستمی که الان داری رو بگو.

و بگو چقدر میخوای خرج کنی... 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

مشخصات سیستمی که الان داری رو بگو.

و بگو چقدر میخوای خرج کنی... 

راستش روم نمیشه بگم

بودجه ام همون حول حوش قیمت همین پردازنده هاییه که گفتم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sb1370 گفته است :

راستش روم نمیشه بگم

داداش خلاف شرع که نکردی

چرا روت نمیشه هر کی یه سیستمی داره دیگه بلاخره

شما مشخصات سیستیمتو بگو که بهتر راهنمایی بشه کرد

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

منم شرایط شما رو دارم

۲۰۰ge پردازنده ارزشمندیه پیدا میشه حالا نو نشد کارکرده. گرافیک داخلیش بهتر از g5400 هست  و قیمتش پایینتره. اگر ۳۰۰۰g رو وارد میکردن عالی میشد قدرت بالاتر از ۲۰۰ge و ارزونتر از ۲۰۰ge ولی وارد نکردن دلیلشم نمیدونم.۲۰۰ge پردازش خوبی روی بازی ها داره.

یه باندل ۲۰۰ge خریدم که از شانسم مادربرد با ما سر سازگاری نزد و برگشت دادم.

دیگه منم ول کردم منتظرم ببینم اینتل سری جدیدش چطوری میشه. چیزی به لانچ کمت لیک نمونده و حتی خبرش اومد که باکس ها رو به فروشگاهها فرستاده. حدس خودم اینه که تا دو هفته دیگه لانچ کنه یا طبق نظر سایتا اول اپریل. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، sb1370 گفته است :

راستش روم نمیشه بگم

اتفاقا روی بودجه محدود باید بیشتر دقت کرد! برای همین بودجه رو بهتره بگید + سیستم فعلی تا ببینیم کدوم قطعات قابل استفاده هست!

وگرنه با 50 میلیون سیستم پیشنهاد دادن که کاری نداره، میری فروشگاه و میگی از تمام قطعات بالاترینش رو بده!(البته الان دیگه با 50 میلیونم نمیشه این کارو کرد دیگه😕)

لینک به دیدگاه

بنظر من فعلا صبر کن تا بعد از عید الان هر کی به هر کی است قیمت های پرت میدن یا هم دارن نگه داشتن که گرونتر بفروشند تا اول اردیبهشت صبر کن تا قیمت ها متعادل بشه عجله نکن.

ویرایش شده توسط BLACK HOT
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، sb1370 گفته است :

شما چه پیشنهادی دارید

i3 9100f رو هم یه نگاه بنداز نسبت به قیمت عالیه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

داداش خلاف شرع که نکردی

چرا روت نمیشه هر کی یه سیستمی داره دیگه بلاخره

شما مشخصات سیستیمتو بگو که بهتر راهنمایی بشه کرد

Pentium G2020 (Ivy-Bridge)

GPU: R7 250

در 2 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

سلام عزیز

منم شرایط شما رو دارم

۲۰۰ge پردازنده ارزشمندیه پیدا میشه حالا نو نشد کارکرده. گرافیک داخلیش بهتر از g5400 هست  و قیمتش پایینتره. اگر ۳۰۰۰g رو وارد میکردن عالی میشد قدرت بالاتر از ۲۰۰ge و ارزونتر از ۲۰۰ge ولی وارد نکردن دلیلشم نمیدونم.۲۰۰ge پردازش خوبی روی بازی ها داره.

یه باندل ۲۰۰ge خریدم که از شانسم مادربرد با ما سر سازگاری نزد و برگشت دادم.

دیگه منم ول کردم منتظرم ببینم اینتل سری جدیدش چطوری میشه. چیزی به لانچ کمت لیک نمونده و حتی خبرش اومد که باکس ها رو به فروشگاهها فرستاده. حدس خودم اینه که تا دو هفته دیگه لانچ کنه یا طبق نظر سایتا اول اپریل. 

کاکردش رو پیدا نکردم، نوش هم یه جا داشت میدادن ۹۵۰! تازه گفت میخواد گرونترم بشه.

در 2 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

اتفاقا روی بودجه محدود باید بیشتر دقت کرد! برای همین بودجه رو بهتره بگید + سیستم فعلی تا ببینیم کدوم قطعات قابل استفاده هست!

وگرنه با 50 میلیون سیستم پیشنهاد دادن که کاری نداره، میری فروشگاه و میگی از تمام قطعات بالاترینش رو بده!(البته الان دیگه با 50 میلیونم نمیشه این کارو کرد دیگه1f615.png)

بودجه ام همون حدود قیمت پردازندهاییه که گفتم. نمیخوام زیاد خرج کنم چون کار سنگینی باهاش نمیکنم.

در 25 دقیقه قبل، Reza mi گفته است :

i3 9100f رو هم یه نگاه بنداز نسبت به قیمت عالیه

اگه کارکردش باشه😞 

در 1 ساعت قبل، BLACK HOT گفته است :

بنظر من فعلا صبر کن تا بعد از عید الان هر کی به هر کی است قیمت های پرت میدن یا هم دارن نگه داشتن که گرونتر بفروشند تا اول اردیبهشت صبر کن تا قیمت ها متعادل بشه عجله نکن.

آخه برای سیستمم یه مشتری پیدا شده، احتمالاً تا چند ماه دیگه هم باید برم سربازی.

ویرایش شده توسط sb1370
لینک به دیدگاه

قیمت ها واقعا پرت شده هر کسی هر قیمتی میخواد میگه!

من خودم تو فکرم که یا گیمنت برم کارمو راه بندازم یا یکی از باندل های دوستان اینجا رو کرایه ای چیزی کنم با این وضعیت! من حتی رم و گرافیکم دارم و خودمم یکم سردرگمم چیکار کنم.

لینک به دیدگاه

کاکردش رو پیدا نکردم، نوش هم یه جا داشت میدادن ۹۵۰! تازه گفت میخواد گرونترم بشه.

بودجه ام همون حدود قیمت پردازندهاییه که گفتم. نمیخوام زیاد خرج کنم چون کار سنگینی باهاش نمیکنم.

اگه کارکردش باشه1f61e.png 

اگر مشتری داری بده بره تازه سربازی هم که میخوای بری برای چی میخوای الکی هزینه کنی اونم توی این شرایط!

تا سربازی رفتنت با همین سر کن.

لینک به دیدگاه

اگه کارکردش باشه1f61e.png 

اگه برای گیم میخوای، مطلقا نباید بسمت تعویض پلتفرم بری! بنظرم بهترین کار خرید ی گرافیک هست.

با بودجه محدود ی گرافیک 1030 بگیری، بهتر از اینه که پردازنده و مادربورد رو عوض کنی ولی گرافیک همون قبلی بمونه...

لینک به دیدگاه

اول اینکه الان وقتش نیست 

الان وقت پوست کندن شب عید هست مگر اینکه این ویروس بیشتر تاثیر بگذاره روی کسادی و مجبور بشن کم کنند قیمت ها رو

بنداز اون طرف سال

ولی بهتر هست به بچه ها مشخصات کامل سیستم فعلیت

با هزینه ای که میخوای بکنی و کارایی که از سیستم میخوای رو بگی

تا بچه ها راحت تر بتونن راهنمایی کنن که اصلا" دست به سیستم بزنی یا نه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
اولین نکته اینکه اگر قصد خرید دارید، تا قبل از عید اقدام کنید وگرنه قیمت‌ها بعد از عید به شکل سرسام آورتری بالا میره (احتمالا دلار آزاد در سال آینده به 20 تومن برسه)

دومین نکته اینکه اگر سیستم رو قراره بفروشید، فقط و فقط زمانی‌ بفروشید که بلافاصله قصد خرید سیستم جدید رو داشته باشید، در غیر این صورت اگر الان سیستم رو بفروشید و بعد پولشو نگه دارید برای سال یا سال‌های بعد، ارزش پولتون میاد پایین.

سومین نکته اینکه اگر می‌خوایید از راهنمایی دوستان استفاده کنید، باید میزان دقیق بودجه رو اعلام کنید. در غیر این صورت کمکی از دست کسی ساخته نیست.

لینک به دیدگاه

عزیز سی پی یوت را عوض کن برو یدونه 3570 بخر کارت را حالا حالا راه میندازه. 

گرافیک بده بره یدونه rx460 دسته دو بخر فعلا اگه بودجه نداری. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، BLACK HOT گفته است :

اگر مشتری داری بده بره تازه سربازی هم که میخوای بری برای چی میخوای الکی هزینه کنی اونم توی این شرایط!

تا سربازی رفتنت با همین سر کن.

حالا تا موقع برم کارای فارغ التحصیلیم رو بکنم و دفترچه بگیرم طول می کشه. وسطشم بهم مرخصی میدن دیگه. پردازندم واقعا کم میاره نمیکشه.

در 1 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

اگه برای گیم میخوای، مطلقا نباید بسمت تعویض پلتفرم بری! بنظرم بهترین کار خرید ی گرافیک هست.

با بودجه محدود ی گرافیک 1030 بگیری، بهتر از اینه که پردازنده و مادربورد رو عوض کنی ولی گرافیک همون قبلی بمونه...

آخه گرافیکم خیلی خوبه ازش راضیم، واسه کیفیتی که بازی میکنم خیلی خوبه. اما مادربردم رو می خوام عوض کنم. پردازندمم واقعاً کم میاره.

در 1 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

اول اینکه الان وقتش نیست 

الان وقت پوست کندن شب عید هست مگر اینکه این ویروس بیشتر تاثیر بگذاره روی کسادی و مجبور بشن کم کنند قیمت ها رو

بنداز اون طرف سال

ولی بهتر هست به بچه ها مشخصات کامل سیستم فعلیت

با هزینه ای که میخوای بکنی و کارایی که از سیستم میخوای رو بگی

تا بچه ها راحت تر بتونن راهنمایی کنن که اصلا" دست به سیستم بزنی یا نه

حتی بازار کارکرده هم همین طوره؟ گفتم برای بازی با کیفیت متوسط، هزینه هم زیاد مطمئن نیستم اما نهایتا i3 coffee lake

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، sb1370 گفته است :

حالا تا موقع برم کارای فارغ التحصیلیم رو بکنم و دفترچه بگیرم طول می کشه. وسطشم بهم مرخصی میدن دیگه. پردازندم واقعا کم میاره نمیکشه.

آخه گرافیکم خیلی خوبه ازش راضیم، واسه کیفیتی که بازی میکنم خیلی خوبه. اما مادربردم رو می خوام عوض کنم. پردازندمم واقعاً کم میاره.

حتی بازار کارکرده هم همین طوره؟ گفتم برای بازی با کیفیت متوسط، هزینه هم زیاد مطمئن نیستم اما نهایتا i3 coffee lake

نه ببینید

مشخصات فعلی که سی پی یو مینتون چیه

و اینکه مبلغی که میتونید هزینه کنید(مثلا"1.5 میلیون) رو بفرمایید

توی فروم پر هست از باندل های خوب دست دوم خوش قیمت

پ.ن: به طبع این قیمت ها روی بازار دست دوم هم تاثثیر میگذاره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

نه ببینید

مشخصات فعلی که سی پی یو مینتون چیه

و اینکه مبلغی که میتونید هزینه کنید(مثلا"1.5 میلیون) رو بفرمایید

توی فروم پر هست از باندل های خوب دست دوم خوش قیمت

پ.ن: به طبع این قیمت ها روی بازار دست دوم هم تاثثیر میگذاره

H61 + G2020

با مین سرجمع 2,000000 خوبه؟ البته بیشتر کارکرده رو مد نظر دارم.

ویرایش شده توسط sb1370
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، sb1370 گفته است :

H61 + G2020

با مین سرجمع 2,000000 خوبه؟ البته بیشتر کارکرده رو مد نظر دارم.

میتونی روی همین سوکت ارتقا بدی که به نظر من بی فایده هست و قدیمی شده

میتونی نسل جدید پایین پیدا کنی با این بودجه (میگم پایین ولی از سیستم فعلیت خیلی خیلی قویتره)

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه

در 21 ساعت قبل، zen گفته است :

عزیز سی پی یوت را عوض کن برو یدونه 3570 بخر کارت را حالا حالا راه میندازه. 

گرافیک بده بره یدونه rx460 دسته دو بخر فعلا اگه بودجه نداری. 

دقیقا بهتری کاری که میتونن انجام بدن همین هستش

بخواید با 2م نسل جدید بگیرید هیچی نمیشه اونم الان!

بهترین کار همینی هستش که دوستمون گفتن 3570 به نسبت قیمتش واقعا راندمان خوبی داره

با این کار میتونید بقیه پولتون رو سیو کنید و بزارید رو بقیه اجزای سیستم

لینک به دیدگاه

در در 15 اسفند 1398 در 21:55، sb1370 گفته است :

فرقی نداره

قیمت بره بالا، قیمت دست دوم هم چون بر اساس قیمت نو محاسبه میشه میره بالا.

core i3 9100f گزینه خوبیه و جوابگوی کار شما هست (و حتی بیشتر از اون) مادربرد هم برای صرفه‌جویی در هزینه می‌تونید h310 تهیه کنید.

پاور شما نه اینکه بد باشه ولی با توجه به اینکه مدت زیادی از استفاده‌اش می‌گذره باید تعویض بشه و حداقل یک 480 وات نو لازم دارید و اگر 580 وات باشه چه بهتر.

برای بازی‌ها حداقل به 8 گیگ رم نیاز دارید و باز هم برای صرفه‌جویی در هزینه با فرکانس 2400 باید تهیه کنید.

گرافیکتون هم خوبه و فعلا در اولویت تعویض نیست. نگهش دارید تا بعد.

از بین قطعات بالا، شما فقط مادربرد و پاور رو بهتره که نو بخرید و باقی رو حتما دست دوم بخرید (حتما 48 ساعت مهلت تست بگیرید)

اگر بودجتون محدودتر از این حرفاست، باید برید سراغ باندل‌ها دست دوم موجود در لیون. مثل باندل‌های نسل سوم و چهارم اینتل یا باندل‌های AMD

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

میتونی روی همین سوکت ارتقا بدی که به نظر من بی فایده هست و قدیمی شده

میتونی نسل جدید پایین پیدا کنی با این بودجه (میگم پایین ولی از سیستم فعلیت خیلی خیلی قویتره)

سلام،ببخشید بابت اسپم.

من میخواستم که سیستم فعلی(e8400,ddr2,gt 440) رو به 3570 و z77 ارتقا بدم،

این که شما گفتید نسل جدید ولی قوی رو میشه بفرمایید چیه؟

الان با توجه به قیمت ها به نظرم همین نسل سه اینتل خیلی بهره وری خوبی داره

ویرایش شده توسط _abbas_glv
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، _abbas_glv گفته است :

سلام،ببخشید بابت اسپم.

من میخواستم که سیستم فعلی(e8400,ddr2,gt 440) رو به 3570 و z77 ارتقا بدم،

این که شما گفتید نسل جدید ولی قوی رو میشه بفرمایید چیه؟

الان با توجه به قیمت ها به نظرم همین نسل سه اینتل خیلی بهره وری خوبی داره

سلام

خب تو بازی های جدید دچار مشکل خواهید شد

حتی امکان داره گیم ها سی پی یو محورتر بشن و دیگه 4 هسته هم جواب نده وبخوان برن روی 6 و 8

و مثلا قدرت رو بگم یک سی پی یو i3 نسل جدید اندازه یه Core i5 7600 قدرت داره

لینک به دیدگاه

قیمت ها اون قدر هم بد نیست، حساب کردم دیدم با قیمت های تو اینترنت میشه i3 coffee lake رو با مین، 2100 خرید. نسبت به قبل خیلی گرون شده؟

ولی حیف AMD رو نمیشه با قیمت واقعی گرفت.

ویرایش شده توسط sb1370
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...