رفتن به مطلب

مشکل با رم سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

بنده دیروز برای نظافت و تعویض خمیر پردازنده قطعات رو بازم کردم و بستم ولی دیگه بوت نشد و ارور روی سون سگمنت  مین برد با چراغ رم 01 و بعد چراغ پردازنده 03  میاد و این پروسه هی تکرار میشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 56
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

رم ها را در بیارید و دونه بدونه جا بزنید و تست کنید ببینید با کدوم از رم ها مشکل دارد.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

رم ها را در بیارید و دونه بدونه جا بزنید و تست کنید ببینید با کدوم از رم ها مشکل دارد.

از 4 اسلات موجود 2 اسلات سمت راست مشکلی نداره ولی 2 اسلات سمت چپی ارور روی سون سگمنت  مین برد با چراغ رم 01 و بعد چراغ پردازنده 03  میاد و این پروسه هی تکرار میشه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، soroushpayne گفته است :

از 4 اسلات موجود 2 اسلات سمت راست مشکلی نداره ولی 2 اسلات سمت چپی ارور روی سون سگمنت  مین برد با چراغ رم 01 و بعد چراغ پردازنده 03  میاد و این پروسه هی تکرار میشه

پس ظاهراً مشکل از اسلات های رم است شما باتری مادربورد را در بیارید بعد از دو دقیقه باتری رو جا بزنید و مجدد تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

پس ظاهراً مشکل از اسلات های رم است شما باتری مادربورد را در بیارید بعد از دو دقیقه باتری رو جا بزنید و مجدد تست کنید.

این کار فرقی با زدن دکمه clr cmos داره ؟

چون با این کار بایوس ریست میشه دیگه چون این دکمه رو زدم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، soroushpayne گفته است :

این کار فرقی با زدن دکمه clr cmos داره ؟

چون با این کار بایوس ریست میشه دیگه چون این دکمه رو زدم

نه فرقی ندارن این هم ریست می‌کنه بایوس رو تست کردید بعد از ریست بایوس بازهم مشکل وجود دارد؟

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

نه فرقی ندارن این هم ریست می‌کنه بایوس رو تست کردید بعد از ریست بایوس بازهم مشکل وجود دارد؟

بله هنوز پابرجاست مشکل

لینک به دیدگاه

شانس بیاری مشکل چیپ شمالی پیدا نکرده باشی پس باید ببری نمایندگی بدی تست کنن مشکل از پل شمالی است یا اسلات رم مشکل پیدا کرده.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

شانس بیاری مشکل چیپ شمالی پیدا نکرده باشی پس باید ببری نمایندگی بدی تست کنن مشکل از پل شمالی است یا اسلات رم مشکل پیدا کرده.

یعنی در هر شکل شما فکر میکنی از مین برد هستش ؟ نمیتونه مشکل از رم باشه ؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

اسلات رم بعید میدونم مشکل پیدا کرده باشه چون وقتی دکمه ok memory رو میزنم بایوس میره اما وقتی ذخیره و خروج میکنم که ویندوز لود بشه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، soroushpayne گفته است :

یعنی در هر شکل شما فکر میکنی از مین برد هستش ؟ نمیتونه مشکل از رم باشه ؟

شما گفتید که دو اسلات رم سمت راست مشکلی ندارد ولی دو اسلات سمت چپ مشکل دارد همون رم هوایی را که فکر میکنید مشکل دارد را رو اسلات راست تست کنید اگر مشکلی نداشته باشد پس از مادربورد مشکل است باید ببری بدی تست بگیرن.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، BLACK HOT گفته است :

شما گفتید که دو اسلات رم سمت راست مشکلی ندارد ولی دو اسلات سمت چپ مشکل دارد همون رم هوایی را که فکر میکنید مشکل دارد را رو اسلات راست تست کنید اگر مشکلی نداشته باشد پس از مادربورد مشکل است باید ببری بدی تست بگیرن.

آخه تا قبل از باز کردن سیستم هیچ مشکلی نداشت

نمیشه که با باز و بست کردن خراب شده باشه و با اینکه میدونم موقع تمیز کردن اتفاقی نیفتاده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، soroushpayne گفته است :

سلام دوستان 

بنده دیروز برای نظافت و تعویض خمیر پردازنده قطعات رو بازم کردم و بستم ولی دیگه بوت نشد و ارور روی سون سگمنت  مین برد با چراغ رم 01 و بعد چراغ پردازنده 03  میاد و این پروسه هی تکرار میشه

یک سوال:

پردازنده رو در اوردید و دوباره جا زدید؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم. شما در هنگام تعویض خمیر سی پی یو به احتمال زیاد یکی از پین های سوکت سی پی یو مادر برد را کج کرده اید(اگر سی پی یو اینتل هستش) دوباره سیستم را باز کنید و تک تک پین های سوکت مادربرد را بررسی نمایید.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

یک سوال:

پردازنده رو در اوردید و دوباره جا زدید؟

بله دوست عزیز واسه تعویض خمیر از جاش بیرون آوردم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، soroushpayne گفته است :

بله دوست عزیز واسه تعویض خمیر از جاش بیرون آوردم

99% وقتی داشتی جا میزدی، پین های روی سوکت پردازنده صدمه دیدن!

پردازنده رو دربیار و با دقت چک کن

لینک به دیدگاه

بعید میدونم از کج شدن پین ها باشه ولی بازم نگاه میکنم چون درآوردم بعد گذاشتم سرجاش نه فشاری نه اشتباه جا زدنی هیچ اتفاقی نیفتاد که کج بشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، soroushpayne گفته است :

بعید میدونم از کج شدن پین ها باشه ولی بازم نگاه میکنم چون درآوردم بعد گذاشتم سرجاش نه فشاری نه اشتباه جا زدنی هیچ اتفاقی نیفتاد که کج بشه

یکی از رایج ترین نتیجه خم شدن پین ها، همین از کار افتادن اسلات های رم هست! شما چک کن، تقریبا اطمینان دارم مشکل از همینجاست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لطف کنید مدل مادربورد پردازنده و رم را عنوان کنید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم 

لینک به دیدگاه

در در 18 اسفند 1398 در 15:53، M1K41L گفته است :

لطف کنید مدل مادربورد پردازنده و رم را عنوان کنید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم 

پردازنده : 6700k

مین برد : vIII hero asus

رم : 8gb*2 gskill trident z 3200mhz

لینک به دیدگاه

درود - احتمال میدم الکتریسیته ساکن  دستهات  اسیب زده به یه خازنه خیلی ریزی اطرافه سی بی یو - البته  بین های  سیبی یو اینتل به این سادگیها اسیب نمیبینن و خازنهای جامدهم که  Solid Capasitor هتند بنظر مقاومت زیادی دارند در برابر شوکها وجریانات القایی - ولی من فکر میکنم شماباید قبل از اینکه دوباره سی بی یو جا بزنید یه بار باید در حالت {کلید قطعه باوره کامبیوتر}  شستی کیس فشار میدادید با هدفه روشن شدنه کیس  تاولتاژ مادربرد تخلیه بشه بعد جا میزدید سی بی یو  - بنظرم به رمها هم ربطی نداره هر چی هست مربوط به سی بی یو هستش - امیدوارم که ...

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Tereysi گفته است :

پین ها که مشکلی ندیدم یکبار بایوس اپدیت کنید..

اتفاقا چند روز پیش به آخرین نسخه بروزش کردم - 

===================================================

عکس سوکت با کیفیت بهتر :

20200314_165601.jpg

20200314_165619.jpg

20200314_165653.jpg

20200314_165723.jpg

لینک به دیدگاه

پین ها مشکلی در عکس نشان نمیدهد داشته باشد..

رم دیگه ای ندارید بجز این دوتا تست کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...