رفتن به مطلب

رم برای رایزن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من میخواستم یه رایزن 5 نسل 1 بخرم اما یه سری جاها خوندم که با هر رم ای اوکی نیست و ممکنه به مشکل بخورم 

کسی هست راجب این راهنمایی کنه ؟

لینک به دیدگاه

بهترین رما کلا سری gskill هست که قیمتاشم  تا حدودی منطقیه !

فرقی نمیکنه یا ripjaws یا tridentz ! فقط هیت سینکاش با هم تفاوت هایی داره !

خودم رو نسل 3 رایزن الان evox جیل بستم مشکلی نداشته ولی رو نسل دوم که داشتم یه مقدار اذیت میکرد !

برندای دیگه هم در کل مشکلی ندارن , قبلش میتونین با توجه به مادر بردی که دارید چک کنین ببینید تو لیستشون هست یا نه ( از طریق پارت نامبر ) 

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

بهترین رما کلا سری gskill هست که قیمتاشم  تا حدودی منطقیه !

فرقی نمیکنه یا ripjaws یا tridentz ! فقط هیت سینکاش با هم تفاوت هایی داره !

خودم رو نسل 3 رایزن الان evox جیل بستم مشکلی نداشته ولی رو نسل دوم که داشتم یه مقدار اذیت میکرد !

برندای دیگه هم در کل مشکلی ندارن , قبلش میتونین با توجه به مادر بردی که دارید چک کنین ببینید تو لیستشون هست یا نه ( از طریق پارت نامبر ) 

مادربورد asus prime b450 plus  چک کردم هیچ کدوم رم هایی که میخوام و میتونم بگیرم رو نداشتن! لیون یه کیت 16 گیگ جیل  مخصوص  amd   داره 1300 اگر مجبور شم همینو میگیرم. اما یه جا یه مدیل geil evo forza پیدا کردم ارزون تر اگر بشه میخوام اونو بگیرم! بوجه ام اجازه نمیده واسه رم های بهتر ترجیه میدم ارزون ترین ممکنه باشه!

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، rezarasnani گفته است :

مادربورد asus prime b450 plus  چک کردم هیچ کدوم رم هایی که میخوام و میتونم بگیرم رو نداشتن! لیون یه کیت 16 گیگ جیل  مخصوص  amd   داره 1300 اگر مجبور شم همینو میگیرم. اما یه جا یه مدیل geil evo forza پیدا کردم ارزون تر اگر بشه میخوام اونو بگیرم! بوجه ام اجازه نمیده واسه رم های بهتر ترجیه میدم ارزون ترین ممکنه باشه!

سلام

مهم نیست اگر رم تو لیست سازگاری مادربورد نباشه. فقط مطمئن باشید بایوس آپدیت هست.

بهتره بازارچه دست دوم رو هم یه نگاهی بندازید . یا این مدل رو : https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-evo-potenza-16gb-8gbx2-3000mhz-cl16-ddr4.html

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

مهم نیست اگر رم تو لیست سازگاری مادربورد نباشه. فقط مطمئن باشید بایوس آپدیت هست.

بهتره بازارچه دست دوم رو هم یه نگاهی بندازید . یا این مدل رو : https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/geil/geil-evo-potenza-16gb-8gbx2-3000mhz-cl16-ddr4.html

مادر بورد رو همین امروز سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده 

امیدوارم بایوسش منسوخ نباشه :) 

این مدل رو دیدم تفاوتش با مدلی که مد نظرم هست 300 تومنه 

اشکالی نداره اگر 2 تا سینگل چنل همین فرکانس رو بخرم ؟

لینک به دیدگاه

من خودم از Crucial Ballistix Sport استفاده می کنم با رایزن 1600x هیچ مشکلی هم نداشته.

لینک به دیدگاه

نه عزیز فرقی نداره. اون برای اوایل رایزن بود. الان تقریبا هر رمی بندازی جواب میده. من خودم بهترین تجربه رو با رمای جی اسکیل داشتم.اگه خدای نکرده دیدی تصویر نداد باید بایوس اپدیت کنی.

لینک به دیدگاه

دم همگی دوستان گرم مزسی که کمک بزرگی کردید :)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 21 اسفند 1398 در 22:51، rezarasnani گفته است :

من میخواستم یه رایزن 5 نسل 1 بخرم اما یه سری جاها خوندم که با هر رم ای اوکی نیست و ممکنه به مشکل بخورم 

کسی هست راجب این راهنمایی کنه ؟

سلام دوست عزیز. بنده یکی از تخصصام اورکلاک حرفه ای هستش و تقریبا هر رمی که تو بازار هست رو روی انواع سیستم رایزن و اینتل امتحان کردم. برای سیستم شما رم هایی با چیپ میکرون و سامسونگ بهترین بازدهی رو دارن. البته ببعضی از مدل ها هم که چیپ SK Hynix دارن تایمینگ فوق الععاده ای میشه بهشون داد مثلا Adata Xpg Z1 16gb 2x8 2400mhzcl16 این رم رو روی 1600x + b350 تیونش کردم روی 2400mhz با تایمینگ cl10-12-12-28-cr1 و بهترین کانفیگ روی 3466mhz و cl15-17-17-36-cr2 بودش. مدل geil super luce rgb هم خیلی خوب سازگاری داره با رایزن و جز استیبل ترین هاست برای 3200mhz روی رایزن نسل 1و۲ باچیپ سامسونگ که اگه 2400cl16 رو بگیرید روی 3200cl16 کاملا اسلتیبله رو رایزن. رم های برند crucial هم همگی میکرون هستن و روی 2933mhz بهترین کارایی رو دارن. corsair vengeance 2400cl16 هم میکرون هستش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...