رفتن به مطلب

سوال در مورد سود بانکی

maysamsina
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و درود برهمگی . دوستان بیشترین سود رو کدوم بانک یا موسسه معتبر میده ... صندوق سرمایه گذاری بهتره یا سپرده .... سپرده کوتاه مدت و بلند مدت طبق قانون مصوبه چند درصده ...اگر راهنمایی فرمایید سپاسگزارم.

لینک به دیدگاه

سلام عزیز 

من چندماه پیش برای همین مورد جستجو کردم سود بانکی حداکثر 20% درصد بود که البته بانک های مختلف از یک مبلغی به باالا سود 20% میدادن ، مثلا از 200 میلیون به بالا ! بعضی بانک ها هم همین 20% رو به همه مبالغ میدادن 

در کل بهترین کار پرسیدن از خود شعبه است ، من در نهایت بانک اقتصاد نوین رو انتخاب کردم 

راجع به موسسات اعتباری هم من کلا طرفشون نرفتم چون با این وضعیت حتی به خود بانک ها هم اعتباری نیست چه برسه موسسات متفرقه 

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، فرـشاد گفته است :

سلام عزیز 

من چندماه پیش برای همین مورد جستجو کردم سود بانکی حداکثر 20% درصد بود که البته بانک های مختلف از یک مبلغی به باالا سود 20% میدادن ، مثلا از 200 میلیون به بالا ! بعضی بانک ها هم همین 20% رو به همه مبالغ میدادن 

در کل بهترین کار پرسیدن از خود شعبه است ، من در نهایت بانک اقتصاد نوین رو انتخاب کردم 

راجع به موسسات اعتباری هم من کلا طرفشون نرفتم چون با این وضعیت حتی به خود بانک ها هم اعتباری نیست چه برسه موسسات متفرقه 

سپرده گذاری 1 ساله یا  صندوق سرمایه گذاری گذاشتید ؟ 

کوتاه مدت یعنی ماه شمار 10 درصد میدن ؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم پول تو بنک نذار چون روز به روز از ارزشش کاسته میشه سرمایه گذاری کن تو یه کسبی

مقداریشم بیت کوین بخر یکی دو سال دست نزن بهش بعد بفروش چند برابر میشه

لینک به دیدگاه

سلام ، پول گذاشتن توی بانک اشتباه. سرمایه گذاری کنید. همه بانک ها ورشکسته هستن. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اکثر بانک ها اوراق یا همون صندوق سرمایه 18 درصد با نرخ شکست 10 درصد دارند. سررسید هم 28 بهمن هر سال هست.

مشکل اینجاست شما هرچقدر هم سرمایه ات رشد کنه با توجه به نرخ تورم ارزش پول حتما افت میکنه. ولی خب سرمایه گذاری بدون ریسک محسوب میشه.

گرچه آقای همتی نرخ تورم امسال رو زیر 20 درصد پیش بینی کرده ولی با توجه به بحران کرونا و به تبع اون کاهش قیمت نفت و فلزات و منطقا کسری بودجه بزرگتر برای اداره کشور، منطقی نیست اینقدر قطعی در مورد نرخ تورم نظر داد.

لینک به دیدگاه

من هم با دو دوست بالا هم نظر هستم

توی شرایط فعلی مملکت که تورم واقعی بالای 50 درصد هست ، اگر تونستی بانکی پیدا کنی که سود بالای پنجاه درصد بهت بده برو تو همون بانک سپرده گذاری کن ( نرخ سود باید به اندازه نرخ تورم باشه )
اگر چه که بانکهای ایران همگی به نوعی ورشکسته محسوب میشن و فقط با کاغذبازی سرپا هستن ( یه کاغذ دادن دست سپرده گذارها که مثلأ شما اینقدر میلیون تومان در بانک ما پول داری ) ولی بعنوان مثال اگر حتی یک سوم سپرده گذارهای هر بانک در یک روز مشخص تصمیم بگیرن به بانک مراجعه کنند و پولشون رو پس بگیرن ؛ اونوقت مشخص میشه که بانک ورشکسته هست و توانایی بازپرداخت حتی یک سوم سپرده گذارهاش رو هم نداره !

در شرایط فعلی حتی توی کار تولیدی هم بری بنظرم به ریسک بالای اون نمی ارزه ( بعلت طناب دار تحریم ها که روز به روز بر گردن مملکت تنگ تر میشه و احتمال ورشکستگی تولیدکننده ها رو بالا برده )

بورس هم به نوعی همین وضعیت رو داره و چند روز بصورت صوری رشد میکنه ولی در یک لحظه با یه سقوط آزاد موجب نابودی سرمایه هاتون میشه ...

پس راهی نمیمونه جز اینکه پولتون رو به یه کالای دارای ارزش افزوده تبدیل کنید مثلأ ارز و طلا و سکه بخری ( حداقلش اینه که خیالت راحته که هر اتفاقی توی مملکت پیش بیاد ، سرمایه شما نابود نمیشه و دارایی شما ارزش خودش رو حفظ میکنه )

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

به نظرم پول تو بنک نذار چون روز به روز از ارزشش کاسته میشه سرمایه گذاری کن تو یه کسبی

موافقم. حتی فلزات گرانبها یا دلار هم به نظر مناسب میاد. یه درصدیش هم میتونی به اینا تخصیص بدی. سود بانکی برای بازنشسته ها و 70 ساله هاست...(که بانک بخورش بعد بیان اعتراض کنن دم در بانک مرکزی)

لینک به دیدگاه

کلا زندگی کردن با سود بانکی برا جوون ها فایده ای ندارد. یا پول رو بیار تو گردش یا فلزات گران بها و ارز های فیزیکی و مجازی تهیه کن.

میخوای سرمایه ات رشد کنه با پولت کار کن ، درصدی از درامدت ر‌و مثلا طلا یا دلار خریداری کن. 

لینک به دیدگاه

در در 1 فروردین 1399 در 19:10، saeedx گفته است :

من هم با دو دوست بالا هم نظر هستم

توی شرایط فعلی مملکت که تورم واقعی بالای 50 درصد هست ، اگر تونستی بانکی پیدا کنی که سود بالای پنجاه درصد بهت بده برو تو همون بانک سپرده گذاری کن ( نرخ سود باید به اندازه نرخ تورم باشه )
اگر چه که بانکهای ایران همگی به نوعی ورشکسته محسوب میشن و فقط با کاغذبازی سرپا هستن ( یه کاغذ دادن دست سپرده گذارها که مثلأ شما اینقدر میلیون تومان در بانک ما پول داری ) ولی بعنوان مثال اگر حتی یک سوم سپرده گذارهای هر بانک در یک روز مشخص تصمیم بگیرن به بانک مراجعه کنند و پولشون رو پس بگیرن ؛ اونوقت مشخص میشه که بانک ورشکسته هست و توانایی بازپرداخت حتی یک سوم سپرده گذارهاش رو هم نداره !

در شرایط فعلی حتی توی کار تولیدی هم بری بنظرم به ریسک بالای اون نمی ارزه ( بعلت طناب دار تحریم ها که روز به روز بر گردن مملکت تنگ تر میشه و احتمال ورشکستگی تولیدکننده ها رو بالا برده )

بورس هم به نوعی همین وضعیت رو داره و چند روز بصورت صوری رشد میکنه ولی در یک لحظه با یه سقوط آزاد موجب نابودی سرمایه هاتون میشه ...

پس راهی نمیمونه جز اینکه پولتون رو به یه کالای دارای ارزش افزوده تبدیل کنید مثلأ ارز و طلا و سکه بخری ( حداقلش اینه که خیالت راحته که هر اتفاقی توی مملکت پیش بیاد ، سرمایه شما نابود نمیشه و دارایی شما ارزش خودش رو حفظ میکنه )

در در 2 فروردین 1399 در 02:43، irajshop گفته است :

کلا زندگی کردن با سود بانکی برا جوون ها فایده ای ندارد. یا پول رو بیار تو گردش یا فلزات گران بها و ارز های فیزیکی و مجازی تهیه کن.

میخوای سرمایه ات رشد کنه با پولت کار کن ، درصدی از درامدت ر‌و مثلا طلا یا دلار خریداری کن. 

سال 98 بیشترین رشد و بازدهی رو بورس داشت بعدش طلاااا و بعد سکه و بعد دلار ....

بجا ی انکه بره سمت تولید ... شده دلالییی و رانت ....

میترسم یه روز بشه پول سهامدارنم بکشن بالا ....

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

خیلی راحت بهتون بگم، هر کسی روش سرمایه‌گذاری سوددهی داشته باشه نمیاد و مجانی در اختیار من و شما قرار بده!

بهترین کار تحقیق هست

اگر مبلغ بالا دارین خود رئیس بانک‌ها یا موسسات خودشون باهاتون راه میان

یا اینکه در کارگاه، کارخانه تولیدی و ... شراکت کنین

اگر برای سرمایه‌گذاری بلندمدت میخواین (یعنی مثل روزشمار نمیخواین مرتب برداشت داشته باشین) به جز بانک بهتون صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت امین آشنا رو توصیه می‌کنم

این صندوق زیر نظر بانک حکمت هست که مربوط به ارتش هست، سود تضمین شده میده یعنی حتی اگر خودش ضرر کرد موظف هست سود شما رو به صورت حداقلی (20 درصد) بده

سود اسفندماهش 28 درصد و سود بهمن‌ماهش 30 درصد سالیانه بوده، البته فراز و فرود هم داشته ولی همیشه بالاتر از سود بانکی بوده...

اما این صندوق یا مابقی صندوق‌های با درآمد ثابت فقط و فقط برای کسی مناسب هست که به پولش دست نمیزنه وگرنه برای کوتاه مدت (مثلا یکی دو ماهه) چون صدور و ابطال یک روند چند روزه داره، سود چند روز رو ضرر می‌کنین...

اگر این مدل سرمایه‌گذاری براتون خوش‌آیند بود بعد به بورس هم می‌تونین فکر کنین

لینک به دیدگاه

در در 1 فروردین 1399 در 14:11، Hassan.SK گفته است :

به همین سادگی ؟ بازار بیت دیگه مثل قبل نیست از بس که دستکاری میشه توش توسط دوستان فدرال آمریکا و جمهوری خلق چین سرمایه گذاری بیت دیگه به صورت احساسی نباید باشه باید تحلیل بازار بلد باشین و در بازه زمانی های معین سرمایه رو وارد و خارج کنید تا به سود برسه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 47 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

به همین سادگی ؟ بازار بیت دیگه مثل قبل نیست از بس که دستکاری میشه توش توسط دوستان فدرال آمریکا و جمهوری خلق چین سرمایه گذاری بیت دیگه به صورت احساسی نباید باشه باید تحلیل بازار بلد باشین و در بازه زمانی های معین سرمایه رو وارد و خارج کنید تا به سود برسه 

هر روز که خرید و فروش نمیکنی اگه پستمو با دقت بخونی نوشتم یکی دو سال نگه دار

واسه اینکار هم نیازی به تحلیل نیست حتی بعضی از تحلیلها هم درست از آب در نمیان چون قیمتها توسط نهنگها و صرافیها جابه جا میشه

image.thumb.png.369018961324cfa6972682b13dc997d5.png

یه نگاه به قیمت بیت کوین در سالهای گذشته متوجه میشید که بازارش همیشه صعودی بوده فقط باید بدونی کی وقت خریده کی فروش ، الان وقت خریده خودم روی 8500 خرید زدم ، هالوینگ 2 ماه دیگست اگه مثل رویه قبل پیش بره تا 20 برابر میتونه افزایش قیمت داشته باشه در عرض یک سال (البته کرونا و دیگر قضایا بزارن) که فعلا کرونا یکمی تاثیر منفی گذاشتن

یکی از دوستان مقداری تحلیل بلده و طبق گفته اون یکمی که توی اخبار چرخ میزدم کف قیمت بیت 8 هزار بود چون استخراجش همینقدر هزینه داره ، و دوستم فکر نمیکرد نزول کنه که بعد از سقوط به کانال 7700 ازش پرسیدم چجوری میشه گفت تا 5000 میاد پایینتر که اینجوری هم شد( به خاطر دستکاری نهنگها قبل هالوینگ و جهش قیمت بیت که ارزون بخرن چند برابر قیمت بفروشن وسود کلان به دست بیارن طبق روال قبل)  و تعدادی زیادی همون موقع خرید زدن خودش ماشینشو فروخت همشو بیت خرید پارسال زمان 3400 ،

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

خیلی راحت بهتون بگم، هر کسی روش سرمایه‌گذاری سوددهی داشته باشه نمیاد و مجانی در اختیار من و شما قرار بده!

بهترین کار تحقیق هست

اگر برای سرمایه‌گذاری بلندمدت میخواین (یعنی مثل روزشمار نمیخواین مرتب برداشت داشته باشین) به جز بانک بهتون صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت امین آشنا رو توصیه می‌کنم

این صندوق زیر نظر بانک حکمت هست که مربوط به ارتش هست، سود تضمین شده میده یعنی حتی اگر خودش ضرر کرد موظف هست سود شما رو به صورت حداقلی (20 درصد) بده

سود اسفندماهش 28 درصد و سود بهمن‌ماهش 30 درصد سالیانه بوده، البته فراز و فرود هم داشته ولی همیشه بالاتر از سود بانکی بوده...

اما این صندوق یا مابقی صندوق‌های با درآمد ثابت فقط و فقط برای کسی مناسب هست که به پولش دست نمیزنه وگرنه برای کوتاه مدت (مثلا یکی دو ماهه) چون صدور و ابطال یک روند چند روزه داره، سود چند روز رو ضرر می‌کنین...

قبلاحکمت رفتم میکن بیشتر از 15 نمیدیم ....

لینک به دیدگاه

در در 2 فروردین 1399 در 02:43، irajshop گفته است :

یه سوال مثلا طلا بخری گرمی 430 ت .. بعدش میشه 530 ت .. آخه طلا فروشا نمیخرن ... زرنگ بازی در میارن ...

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

قبلاحکمت رفتم میکن بیشتر از 15 نمیدیم ....

راجب به سرمایه‌گذاری توی بانک حکمت بنده چیزی نگفتم!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

یه سوال مثلا طلا بخری گرمی 430 ت .. بعدش میشه 530 ت .. آخه طلا فروشا نمیخرن ... زرنگ بازی در میارن ...

طلا رو بخر و نگه دار ، زمان مناسبش که برسه بفروش. اولویت اول حفظ ارزش پولته.

طلا فروش میخره ‌ولی با قیمت پایین تر مثلا طلا گرمی 530 ت باشه از شما حدود 500 ت میخره. باید از طلافروش های مختلف سوال کنی و به بالاترین قیمت بفروشی. 

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

طلا ارزان تر خریده نمی شود بلکه وقتی شما طلای نو خریداری می کنید دستمزد ساخت و سود طلا فروش و مالیات بر ارزش افزوده به آن اضافه می گردد ولی هنگام فروش فقط قیمت واقعی طلا به شما بازگردانده می شود

شما اگر قصد خرید طلا دارید باید سکه تهیه کنید و یا نهایت امر طلای دسته دوم،تا نه مالیات بر ارزش افزوده بخورد نه دست مزد ساخت

در ضمن در شرایط فعلی نه تنها سرمایه گذاری در بانک پیشنهاد نمی شود بلکه حتی خرید دلار نیز ممکن است به ضررتان تمام شود چون معلوم نیست بحران کرونا چه بر سر اقتصاد جهان بی آورد!

البته بورس داخلی رو به رشد است و به نظر حتی کرونا هم نتواند جلویش را بگیرد ولی برای شمایی که ظاهرا در جریان این امور نبوده و تخصصی هم ندارید این راه پیشنهاد نمی شود(حتی از طریق کارگزاری ها) مگر زمانی که به ثبات نسبی برسیم

و اینکه حتی قبل از این اتفاقات نیز امسال طلا از اهمیت بالایی برخوردار بود که شرح دلایلش از حوصله جمع خارج است ولی همین قدر بدانید که خیلی از کشورها از جمله روسیه در سطح کلان و گسترده در حال ذخیره سازی طلا هستند

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

راجب به سرمایه‌گذاری توی بانک حکمت بنده چیزی نگفتم!

سلام دوست عزیز

بهترین کار تحقیق هست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

طلا ارزان تر خریده نمی شود بلکه وقتی شما طلای نو خریداری می کنید دستمزد ساخت و سود طلا فروش و مالیات بر ارزش افزوده به آن اضافه می گردد ولی هنگام فروش فقط قیمت واقعی طلا به شما بازگردانده می شود

شما اگر قصد خرید طلا دارید باید سکه تهیه کنید و یا نهایت امر طلای دسته دوم،تا نه مالیات بر ارزش افزوده بخورد نه دست مزد ساخت

در ضمن در شرایط فعلی نه تنها سرمایه گذاری در بانک پیشنهاد نمی شود بلکه حتی خرید دلار نیز ممکن است به ضررتان تمام شود چون معلوم نیست بحران کرونا چه بر سر اقتصاد جهان بی آورد!

البته بورس داخلی رو به رشد است و به نظر حتی کرونا هم نتواند جلویش را بگیرد ولی برای شمایی که ظاهرا در جریان این امور نبوده و تخصصی هم ندارید این راه پیشنهاد نمی شود(حتی از طریق کارگزاری ها) مگر زمانی که به ثبات نسبی برسیم

و اینکه حتی قبل از این اتفاقات نیز امسال طلا از اهمیت بالایی برخوردار بود که شرح دلایلش از حوصله جمع خارج است ولی همین قدر بدانید که خیلی از کشورها از جمله روسیه در سطح کلان و گسترده در حال ذخیره سازی طلا هستند

گرامی هرچقد تو جهان رکود بشه و کل دنیا قیمت بیارن پایین ... باور کن ایران برعکسه بدتر میبرن بالا چه دلار چه اجناس ....امیدوارم بورس تو ایران به زنیم گل نشسته نشه خدا میداند چقد میشه دلار !!!!!!!!!

طلا دسته 2 خرید فرو ش کنم فاکتور میدن ؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

گرامی هرچقد تو جهان رکود بشه و کل دنیا قیمت بیارن پایین ... باور کن ایران برعکسه بدتر میبرن بالا چه دلار چه اجناس ....امیدوارم بورس تو ایران به زنیم گل نشسته نشه خدا میداند چقد میشه دلار !!!!!!!!!

آبشده بخر.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

آبشده بخر.

آبشده چطوریه ؟ همه طلا فروشا دارن ؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

آبشده چطوریه ؟ همه طلا فروشا دارن ؟

بله اکثرا دارن.

از یک فرد باتجربه که از نزدیکان باشه ، کمک بگیرید.

البته الان توصیه نمیکنم بخرید. چون با توجه به پایین امدن ارزش پول ملی (بخوانید گرانی دلار) الان قیمت طلا هم متناسب با اون رفته بالا.

پس قیمت ارز بیاد پایین. قیمت طلا هم میاد پایین. البته طلا پارامترهای زیادی داره. یکیش قیمت ارز است. طلا باید زمانی بخری که ارز نوسان خیلی کمی داره. نه الان.

الان فکر کنم دلار رو پایه 16 و شاید بیشتر است (قرنطینم از بیرون خبر ندارم)

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

بله فاکتور هم می دهند

آب شده توصیه نمی گردد مگر اینکه یا خود تسلط و آشنایی کامل داشته باشید و یا از مشاوره کسی برخوردار گردید که کاملا در این امور واقف و عارف است

در کل اگر سر در نمی آورید همان سکه بهار ازادی (طرح جدید) از همه بهتر است

به انتظار کاهش قیمت طلا هم ننشینید که فردای این بازار قابل پیش بینی نیست چه رسد به آینده دور

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

بله فاکتور هم می دهند

آب شده توصیه نمی گردد مگر اینکه یا خود تسلط و آشنایی کامل داشته باشید و یا از مشاوره کسی برخوردار گردید که کاملا در این امور واقف و عارف است

در کل اگر سر در نمی آورید همان سکه بهار ازادی (طرح جدید) از همه بهتر است

به انتظار کاهش قیمت طلا هم ننشینید که فردای این بازار قابل پیش بینی نیست چه رسد به آینده دور

طلای دست 2 بهتره یا سکه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...