رفتن به مطلب

مشکل FPS و پرفورمنس کارت گرافیک ASUS RX580T8G

amir.na
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود و عرض شادباش نوروز باستانی

اخیرا یک سیستم کامل تهیه کردم به شرح زیر:

MSI H310m PRO VDH Plus

i3 9100F

8GB (2*4) kingston HyperX Fury 2400 CL15

Asus RX580 Strix Top 8G

+PSU 700HP

تمامی قطعات آکبند تهیه شدن

نسخه درایور AMD 20.3.1

نسخه ویندوز 10pro 18363.629

مشکل اینجاست که کارت گرافیک فوق اساسا ضعیف تر از بنچمارک هاش عمل کرده و در بازی GTA V با MSAA 4X تنها 40 فریم میده و تست 3dmark امتیاز 3950 میگیره در صورتی که باید 4450 الی 4750 امتیاز بگیره.نکته دیگه اینکه گرافیک زیر لود به مرور افت فرکانس داره.یعنی در ابتدا گیم فرکانس 1411 و به مرور بعد 2 الی 3 دقیقه افت میکنه و روی 1170 میاد. دما در این حالت حدود 70 الی 75 درجه هست.

در تست Furmark هم افت فرکانس داره و از 1411 در ابتدا به حدود 750 الی 800 مگاهرتز افت میکنه و دما حدود 80 درجه هست.فریز و پرش تصویر نداره و تست رو پاس میکنه.

تست هایی که کردم این بوده که:

کلیر C.MOS

ویندوز کلین

حذف درایور با DDU در Safe Mod و نصب مجدد درایور

یک کارت MSI RX580 GamingX روی همین سیستم تست کردم و در شرایط مشابه در GTA V فریم بین 58 تا 70 بوده و به وضوح پرفورمنس بهتر و خنک تر بود و مشکل افت فرکانس نداشت و مداوم فرکانس روی 1393 فیکس و ثابت بود.دما در این حال بین 58 الی 62 بود.

با تست این کارت روی سیستم تقریبا از سلامت باقی قطعات اطمینان نسبی دارم.احتمال میدم مشکل بایوس کارت گرافیک ایسوس باشه که ممکنه تو عملکرد کارت اختلال ایجاد کرده.

کارت مموری سامسونگ داره.از دوستان اگه مشابه این کارت رو دارن درخواست ارسال بایوس اورجینال این کارت رو دارم.

بایوس سایت Guru3d رو زدم روی کارت و توفیقی حاصل نشد و مشکل پابرجاست.

نکته دیگر اینکه بایوس مادربرد هم آپدیت نمیشه و با دانلود بایوس از سایت MSI توسط M.Flash شناسایی و آپدیت نمیشه

پیشاپیش از نظرات و کمک های دوستان سپاسگزارم

ویرایش شده توسط amir.na
لینک به دیدگاه

Thermal Throttle داره میشه (گرمشه کارت) فن رو بزارید 100% ببینید بهتر میشه 

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

MSI H310m PRO VDH Plus

i3 9100F

Asus RX580 Strix Top 8G

+PSU 700HP

نسخه درایور AMD 20.3.1

مشکل اینجاست که کارت گرافیک فوق اساسا ضعیف تر از بنچمارک هاش عمل کرده و در بازی GTA V با MSAA 4X تنها 40 فریم میده و تست 3dmark امتیاز 3950 میگیره در صورتی که باید 4450 الی 4750 امتیاز بگیره.نکته دیگه اینکه گرافیک زیر لود به مرور افت فرکانس داره.یعنی در ابتدا گیم فرکانس 1411 و به مرور بعد 2 الی 3 دقیقه افت میکنه و روی 1170 میاد. دما در این حالت حدود 70 الی 75 درجه هست.

در تست Furmark هم افت فرکانس داره و از 1411 در ابتدا به حدود 750 الی 800 مگاهرتز افت میکنه و دما حدود 80 درجه هست.فریز و پرش تصویر نداره و تست رو پاس میکنه.

کلیر C.MOS

ویندوز کلین

یک کارت MSI RX580 GamingX روی همین سیستم تست کردم و در شرایط مشابه در GTA V فریم بین 58 تا 70 بوده و به وضوح پرفورمنس بهتر و خنک تر بود و مشکل افت فرکانس نداشت و مداوم فرکانس روی 1393 فیکس و ثابت بود.دما در این حال بین 58 الی 62 بود.

با تست این کارت روی سیستم تقریبا از سلامت باقی قطعات اطمینان نسبی دارم.احتمال میدم مشکل بایوس کارت گرافیک ایسوس باشه که ممکنه تو عملکرد کارت اختلال ایجاد کرده.

کارت مموری سامسونگ داره.از دوستان اگه مشابه این کارت رو دارن درخواست ارسال بایوس اورجینال این کارت رو دارم.

نکته دیگر اینکه بایوس مادربرد هم آپدیت نمیشه و با دانلود بایوس از سایت MSI توسط M.Flash شناسایی و آپدیت نمیشه

با توجه به اینکه کارتتون آکبند هست امکان این که از همون کارخونه سیستم خنک کننده بد سوار شده باشه خیلی کمه برادر.ولی اگه مشکلتون حل نشد یا مرجوع کنید یا بدید گارانتی ببینن چشه

احتمال قوی کارت مشکل داره و با این روش ها حل نمیشه

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

MSI H310m PRO VDH Plus

i3 9100F

Asus RX580 Strix Top 8G

+PSU 700HP

نسخه درایور AMD 20.3.1

کلیر C.MOS

ویندوز کلین

در 36 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

MSI H310m PRO VDH Plus

i3 9100F

Asus RX580 Strix Top 8G

+PSU 700HP

نسخه درایور AMD 20.3.1

کلیر C.MOS

ویندوز کلین

سلام

با توجه به توضیحات شما

کارت شما مشکل خنک کنندگی داره، اگر گارانتی داره بدید گارانتی ولی اگه نداره و بعید میدونم آکبند بوده باشه، خمیرشو عوض کنید. (کارت شما تحت شرایط سخت به ندرت به 70 درجه میرسه در شرایط نرمال)

بایوسی که زدید، مشکلی نداره.

در هر صورت اگر بتونید عکس تست 3dmark و gpu-z در حین تست رو قرار بدید، بهتر میشه راهنمایی کرد.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Blueman6 گفته است :

سلام

با توجه به توضیحات شما

کارت شما مشکل خنک کنندگی داره، اگر گارانتی داره بدید گارانتی ولی اگه نداره و بعید میدونم آکبند بوده باشه، خمیرشو عوض کنید. (کارت شما تحت شرایط سخت به ندرت به 70 درجه میرسه در شرایط نرمال)

ایشون میگن ک کارتشون آکبند بوده .البته من هم با نظرتون موافقم آکبند مخصوصا سری TOP خیییلی بعیده همچین مشکلی

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

در تست Furmark هم افت فرکانس داره و از 1411 در ابتدا به حدود 750 الی 800 مگاهرتز افت میکنه و دما حدود 80 درجه هست.

خنک کنندگی کارت شما مشکل جدی داره 

از چرخش 3فن مطمعن شو

از کجا تهیه کردی؟

گارانتی که باید داشته باشه اگه داره ببر برات خمیر میزنن یا اگه مشکل باشه عوض میکنن

گارانتیم نداره ببر بیرون عوض کنن برات

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من دقیقا کارتم مشابه کارت شماست ولی رمش میکرون هست وگرنه بایوس رو تقدیم می کردم در مورد دما و پایین اومدن فرکانس کارتتون قطعا مشکل داره و نرمال نیست کارت من 90 درصد مواقع روی 1411 هست فقط زمانی که مصرف کارت برای فرکانس 1411 بالای 180 وات تعریف شده بره فرکانس میاد پایین

اما برای اینکه مطمعن بشیم مشکل سخت افزاری هست یا نه پیشنهاد می کنم این مقادیر رو برای کارتتون در برنامه ادرنالین تعریف کنید بنچمارک بگیرید و دوباره نتایج رو بگید( این مقدار 50 میلی ولت اندرولت هست برای 1411 مگاهرتز که من خودم از روزی که کارتو خریدم روش اعمال کردم برای دمای کمتر و مصرف کمتر در این حالت امکان اینکه فرکانس بیاد زیر 1411 مطلقا صفر هست!)

uv.PNG

لینک به دیدگاه

دوستان جبهه نگیرین الان که کارت گارانتی داره  نباید اندرولت باشه و اینا! و باید درست عمل کنه خودم اینارو می دونم هدفم این هست ببینم کارت دوستمون چه واکنشی میده نرمال رفتار می کنه یا مشکل پابرجاست؟

یک مورد دیگه هم که دیدم در کارتای سری 5700xt سری ایسوز هست کولر کارت درست کیپ نشده بود روی برد به دلیل پیچای بدی که استفاده شده بودن کانال hardware unboxed یک ویدیو در موردش داده بود می تونه این موردم باشه

یک مورد دیگه می تونه مشکل از خمیر باشه که دوستان اشاره کردن خلاصه ندیده زیاد میشه نظر داد انشالا که مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوستان جبهه نگیرین الان که کارت گارانتی داره  نباید اندرولت باشه و اینا! و باید درست عمل کنه خودم اینارو می دونم هدفم این هست ببینم کارت دوستمون چه واکنشی میده نرمال رفتار می کنه یا مشکل پابرجاست؟

یک مورد دیگه هم که دیدم در کارتای سری 5700xt سری ایسوز هست کولر کارت درست کیپ نشده بود روی برد به دلیل پیچای بدی که استفاده شده بودن کانال hardware unboxed یک ویدیو در موردش داده بود می تونه این موردم باشه

یک مورد دیگه می تونه مشکل از خمیر باشه که دوستان اشاره کردن خلاصه ندیده زیاد میشه نظر داد انشالا که مشکلتون حل بشه

کی جبهه گرفته عزیز دل برادر؟شما استادی

در 1 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

کی جبهه گرفته عزیز دل برادر؟شما استادی

من هم اولین چیزی ک ب ذهنم اومد خوب چفت نشدن هیت سینک ها و این داستانا بود ک ننوشتم

ویرایش شده توسط lordinvo1380
.
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

کارت گارانتی داره 3 سال لایف سرویس بوده که فکر کنم تا ابتدای 2021 باشه.چون گارانتی یکسال مونده زیر قیمت خریدم

مورد دوم اینکه دمای کارت اکثرا حدود 70 درجه هست البته کولینگ کیس جالبی ندارم و درب کیس باز هست

کارت رو بیرون کیس هم تست تو گیم کردم و دما حدود 65 ولی مشکل فریم پابرجاست

به نظر نمیاد مسئله دما باشه که کارت آندر کلاک میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

کارت گارانتی داره 3 سال لایف سرویس بوده که فکر کنم تا ابتدای 2021 باشه.چون گارانتی یکسال مونده زیر قیمت خریدم

مورد دوم اینکه دمای کارت اکثرا حدود 70 درجه هست البته کولینگ کیس جالبی ندارم و درب کیس باز هست

داداش میخوای با یه درایور ورژن قدیمی تر هم تست کنی ببینی چطوره؟این AMD حساب کتاب نداره یهو دیدی از همون باشه.خدا رو چ دیدی؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amir.na گفته است :

نه دیگه شما نکته من رو درست متوجه نشدین این کارت کولرش عظیم هست و دما اوکی هست منتها نرم افزاری مصرفش روی 180 وات فیکس هست در حالت رندوم به عنوان مثال در حالت عادی اگر من بخوام بدون اندرولت و بالا بردن پاورلیمیت در بازی apex بازی کنم فرکانس میاد زیر 1411 و حدود 1360 اینا میاد اگر اشتباه نکنم

شما 2تا راه داری یا پاور لیمیت رو ببر بالا یا اندرولت کن اگر می خوای فرکانس 1411 ثابت بگیری این فرض من در صورتی صحیح هست که کارت شما هیچ مشکلی نداشته باشه

دلیل تستی که ازتون خواستم این بود امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه

لینک به دیدگاه

بعید میدونم کارت نو و استفاده نشده ۲سال از گارانتیش رد شده باشه

کارت amd نو خیلی کم تو بازار گیر میاد یا بگم اصلا گیر نمیاد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

قیمت نوی این کارت یادمه رنج 4500 بود اگرم اکبندش گیر بیاد حتی الان جای تعجب نداره چون خیلیا این کارت رو با قیمت 1500 یادشونه من خودم تا بهمن ماه یادمه توی بازار می فروختن با گارانتی 3 ساله که خدا می دونه چه قد از گارانتیش موند بود؟

یک خاطره هم بگم کارت gtx 1080 amp extreme از لیون خریدم با گارانتی 2 ساله اواژنگ 60 درصد گارانتی منقضی شده بود وقتی رسید به دستم😂

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

قیمت نوی این کارت یادمه رنج 4500 بود اگرم اکبندش گیر بیاد حتی الان جای تعجب نداره چون خیلیا این کارت رو با قیمت 1500 یادشونه من خودم تا بهمن ماه یادمه توی بازار می فروختن با گارانتی 3 ساله که خدا می دونه چه قد از گارانتیش موند بود؟

یک خاطره هم بگم کارت gtx 1080 amp extreme از لیون خریدم با گارانتی 2 ساله اواژنگ 60 درصد گارانتی منقضی شده بود وقتی رسید به دستم1f602.png

داداش من .ماینر ماینر ماینر. تاماام

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوست عزیز من دقیقا کارتم مشابه کارت شماست ولی رمش میکرون هست وگرنه بایوس رو تقدیم می کردم در مورد دما و پایین اومدن فرکانس کارتتون قطعا مشکل داره و نرمال نیست کارت من 90 درصد مواقع روی 1411 هست فقط زمانی که مصرف کارت برای فرکانس 1411 بالای 180 وات تعریف شده بره فرکانس میاد پایین

اما برای اینکه مطمعن بشیم مشکل سخت افزاری هست یا نه پیشنهاد می کنم این مقادیر رو برای کارتتون در برنامه ادرنالین تعریف کنید بنچمارک بگیرید و دوباره نتایج رو بگید( این مقدار 50 میلی ولت اندرولت هست برای 1411 مگاهرتز که من خودم از روزی که کارتو خریدم روش اعمال کردم برای دمای کمتر و مصرف کمتر در این حالت امکان اینکه فرکانس بیاد زیر 1411 مطلقا صفر هست!)

uv.PNG

تنظیمات رو اعمال کردم ولی وضعیت کمی بدتر شد ولی چندان تفاوتی نکرد

تصاویر فریم و تنظیمات بازی و شات GPU Z حین گیم رو پیوست کردم

به افت فرکانس تدریجی کارت دقت کنید.ولی افت فرکانس باعث افت فریم نمیشه.یعنی چه با فرکانس 1411 و چه با فرکانس 1170 فریم و پرفورمنس مشابه داره

1.gif

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_50_56 PM.png

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_51_16 PM.png

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_52_38 PM.png

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_53_07 PM.png

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_53_25 PM.png

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_53_33 PM.png

Grand Theft Auto V 25-Mar-20 7_53_41 PM.png

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

کارت برای یکی از آشناها در بازار رضا بوده که مونده بوده و پلمپ

ولی تا سال 2021 گارانتی لایف سرویس داره که بعید میدونم برای این مشکل کاری بکنن

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوستان جبهه نگیرین الان که کارت گارانتی داره  نباید اندرولت باشه و اینا!

این تغیرات در بستر نرم افزار رخ میده و ربطی به حافظه بایوس کارت نداره با تغیر درایور یا ویندوز(منظور اینه بره گارانتی در سیستم متفاوتی تست بشه) تمامی این تغیرات به دیفالت بایوس تغیر پیدا میکنه و انگار اتفاقی نیوفتاده(تحت تاثیر گارانتی قرار نمیگیره) هرکی اینو گفته بیسواد بوده

در 39 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

تنظیمات قبل رو که دوستمون گفتن رو دیفالت کن بعدش پاور لیمیت رو درصدشو زیاد کن ببر رو 50درصد فقط حواست به دما باشه از 80 بیشتر نشه

تغیرات رو بعد این کار بگو

اگه کلاکت ثابت موند مشکل تروتل داری که به دما ربط داره

اگه ثابت نموند مشکل جدی تره و ممکنه سخت افزاری باشه

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، M_R گفته است :

این تغیرات در بستر نرم افزار رخ میده و ربطی به حافظه بایوس کارت نداره با تغیر درایور یا ویندوز(منظور اینه بره گارانتی در سیستم متفاوتی تست بشه) تمامی این تغیرات به دیفالت بایوس تغیر پیدا میکنه و انگار اتفاقی نیوفتاده هرکی اینو گفته بیسواد بوده

پاور لیمیت رو درصدشو زیاد کن  فقط حواست به دما باشه از 80 بیشتر نشه

تغیرات رو بعد این کار بگو

اگه کلاکت ثابت موند مشکل تروتل داری که به دما ربط داره

اگه ثابت نموند مشکل جدی تره و ممکنه سخت افزاری باشه

با بالا پردن پاور لیمیت تقریبا هیچ تاثیری در کلاک و دمای کارت رخ نمیده.اصلا تاثیر خاصی نداره ظاهرا

این بایوس روی کارت هست

دوستان اهل فن لطفا بررسی کنید که آیا دستکاری شده یا فابریک هست؟

Ellesmere.rom

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، amir.na گفته است :

با بالا پردن پاور لیمیت تقریبا هیچ تاثیری در کلاک و دمای کارت رخ نمیده.اصلا تاثیر خاصی نداره ظاهرا

این بایوس روی کارت هست

دوستان اهل فن لطفا بررسی کنید که آیا دستکاری شده یا فابریک هست؟

Ellesmere.rom 256 kB · 0 downloads

anydesk دارید وصل شم؟

لینک به دیدگاه

بله

در 1 دقیقه قبل، M_R گفته است :

anydesk دارید وصل شم؟

بله

789375903

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amir.na گفته است :

بله

بله

789375903

پ.خ کنید 

اینجا نزارید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، M_R گفته است :

پ.خ کنید 

اینجا نزارید

مشکلی نداره

هر کس کاری از دستش برمیاد کانکت بشه😄

لینک به دیدگاه

الان میشه راحت نظر داد و مشکل از این هست که با بالا رفتن دما کارت تراتل می کنه دلیلش چی می تونه باشه؟ الان با قطعیت میشه گفت خنک کننده کارت چون ما از مصرف پایین کارت مطلعیم چون یک کارت دیگم از همین مدل و برند دیگه رو تست کردین پس نمی تونه از پاور باشه حقیقتش فک نمی کنم از بایوس باشه نهایت داخل بایوس میومدن زمان بندی رم ها رو کمی دستکاری می کردن برای گرفتن هش بیشتر اصلا کاری به فرکانس پردازنده نداشتن همین قابلیت timing رو الان amd خودش به درایورش اضافه کرده به نظر شخصیم کارت مشکلش کولرش هست شاید واقعا نیاز به تعویض خمیر داشته باشه با این شرایطی که داره گارانتی موظف هست براتون سرویسش کنه اگر در اخر به نتیجه ای نرسیدین با گارانتی مکاتبه کنین همین چندتا عکسی که اینجا گذاشتین مدارک خوبیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...