رفتن به مطلب

مشورت برای ارتقا یا فروش سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

مشخصات سیستم:

cpu: intel q9650

motherboard: gigbyte ep31-ds3l

RAM: 2x2GB apotop ddr2

gpu:evga 750ftw 2gb

از اونجایی که که مادربرد بیشتر از 4 گیگ رم ساپورت نمی کنه و جدیدا هم تو بازی های نه چندان قوی که نیاز به سخت افزار قوی ندارند مشکل کمبود حافظه رم پیدا کردم و لگ زدن های پی در پی. حالا نمی دونم چه کار کنم؟ برم یک مادربرد سوکت 775 که تا 8 گیگ رم رو ساپرت کنه بگیرم (البته یک رم 8 گیگ ddr3 هم نیازه) یا باندل رو بفروشم ارتقا بدم؟ نمی خوام زیاد هزینه کنم چون سیستم دوم هست و بیشتر دست اعضای خانواده جهت وبگردی و آفیس و پرینت و بازی های کم حجم!

نیازمند یاری سبزتان هستم

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، arminas گفته است :

سلام دوستان 

مشخصات سیستم:

cpu: intel q9650

motherboard: gigbyte ep31-ds3l

RAM: 2x2GB apotop ddr2

gpu:evga 750ftw 2gb

از اونجایی که که مادربرد بیشتر از 4 گیگ رم ساپورت نمی کنه و جدیدا هم تو بازی های نه چندان قوی که نیاز به سخت افزار قوی ندارند مشکل کمبود حافظه رم پیدا کردم و لگ زدن های پی در پی. حالا نمی دونم چه کار کنم؟ برم یک مادربرد سوکت 775 که تا 8 گیگ رم رو ساپرت کنه بگیرم (البته یک رم 8 گیگ ddr3 هم نیازه) یا باندل رو بفروشم ارتقا بدم؟ نمی خوام زیاد هزینه کنم چون سیستم دوم هست و بیشتر دست اعضای خانواده جهت وبگردی و آفیس و پرینت و بازی های کم حجم!

نیازمند یاری سبزتان هستم

بودجه مهم هست!

بودجه رو مشخص کنید...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، arminas گفته است :

کمتر از 3 میلیون تومان 

بنظرم با این بودجه و اینکه گفتید استفاده سنگینی از سیستم نمیشه، بهتره تغییرات کلی ایجاد نکنید!

مادربورد و رمتون رو بفروشید.

ی مادربورد DDR3 با 2 تا رم 4GB بگیرید(قبل خرید رم بررسی کنید که مادربورد ماژول 4 گیگ ساپورت میکنه یا نه.)

*بخواهید سیستم کلا روانتر کار کنه، ی SSD دست دوم 120 گیگ هم تهیه کنید خیلی کمک میکنه...

لینک به دیدگاه

کمتر از 3 میلیون تومان 
یه مین و پردازنده نسل ۴ اینتل بگیر تو همین انجمن هم در حال حاضر دوستان موجود دارن
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، masooyan گفته است :
در 41 دقیقه قبل، arminas گفته است :
کمتر از 3 میلیون تومان 

یه مین و پردازنده نسل ۴ اینتل بگیر تو همین انجمن هم در حال حاضر دوستان موجود دارن

اگر بخوام باندل رو بفروشم چقدر قیمت می خوره؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، arminas گفته است :

اگر بخوام باندل رو بفروشم چقدر قیمت می خوره؟

مین و پردازنده و رم ها حدود 500 تومن 

لینک به دیدگاه

سلام

بهترین مورد برای شما مادربرد h61 و 3470 و 2*4 گیگ رم هستش حدود 1.5م میشه کلا

بیشتر از این خرج اضافیه بنظرم

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

درود

کاربری‌تون چیه؟

درود

تو پست اول اشاره کردم، سنگین ترین کاری که با سیستم میشه بازی پابجیه همین از این سنگین تر ندیدم😁

در 59 دقیقه قبل، a.d oc گفته است :

سلام

بهترین مورد برای شما مادربرد h61 و 3470 و 2*4 گیگ رم هستش حدود 1.5م میشه کلا

بیشتر از این خرج اضافیه بنظرم

نظرم روی نسل 5 و 6 اینتل هست بتونم دست دو گیر بیارم عالیه میشه تا چند سال نگه داشت مثل همین سیستم خودم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، arminas گفته است :

تو پست اول اشاره کردم، سنگین ترین کاری که با سیستم میشه بازی پابجیه همین از این سنگین تر ندیدم1f601.png

اگر بتونید نسل 3 یا 4 بگیرید کارتون راه میفته، پردازندتون باید حتما Core I5 باشه

نسل 6 و 7 خیلی عملکرد خوبی ندارن و نسل 8 و 9 توصیه میشه

لینک به دیدگاه

من هم با نظر دوستمون موافقم، سمت پردازنده نسل 6 و 7  اینتل اصلا نرید که نسبت به قیمت واقعا دیگه کارایی ندارن. در عوض نسل 8 و 9 عالی هستن. همچنین نسل 3 و 4 هم بخاطر قیمت خوبی که در حال حاضر دارن گزینه های خیلی خوبی هستن. سی پی یو هایی مثل 3570، 4670 یا 4690 قیمت های خوبی دارن در حال حاضر و همچنین هنوزم تو بازی ها در کنار کارت هایی مثل 1060 و 580 عالی عمل می کنن. تازه جای ارتقا هم دارید.  

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

من هم با نظر دوستمون موافقم، سمت پردازنده نسل 6 و 7  اینتل اصلا نرید که نسبت به قیمت واقعا دیگه کارایی ندارن. در عوض نسل 8 و 9 عالی هستن. همچنین نسل 3 و 4 هم بخاطر قیمت خوبی که در حال حاضر دارن گزینه های خیلی خوبی هستن. سی پی یو هایی مثل 3570، 4670 یا 4690 قیمت های خوبی دارن در حال حاضر و همچنین هنوزم تو بازی ها در کنار کارت هایی مثل 1060 و 580 عالی عمل می کنن. تازه جای ارتقا هم دارید.  

به این دلیل گفتم که دنبال نسل 6 و 7 هستم چون دیر به دیر قطعات رو آپگرید می کنم. درواقع ایده آینده نگرانه ای بود. یک باندل i5 4460 با 8 گیگ رم هم کارم رو راه میندازه و حالا حالا ها نیازی به تعویض نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...