رفتن به مطلب

تست کارت گرافیک.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

این کامپیوتر رو با هر بدبختی که شده تونستم روشن کنم. اما فقط  گرافیک انبرد تصویر میده و کارت گرافیکش هیچ واکنشی نشون نمیده. حتی توی دیوایس منیجر هم نیستش اصلاً! مدلش gt 210 هست. الآن میخوام ببینم مشکل از مادربرده یا کارت گرافیک. من خودم کامپیوتر دارم و کارت گرافیک هم دارم اما نمیدونم کارت گرافیک خودم رو بزارم روی مادربرد اون یا کارت گرافیک اون رو بزارم روی مادربردم. دو هر دوصورت میترسم بزنه  وسیله من رو خراب کنه. نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

اگه با پاور دیگه ای تست کردید و مشکل از پاور سیستم مذکور نیست، قاعدتا بدون مشکل میتونید گرافیک دوستتون رو روی مادربورد خودتون تست کنید. اگه تصویر بگیرید، مادربورد دوستتون مرخص شده و اگه تصویر نگیرید، گرافیک دوستتون مرخص شده، اصلا نیازی نیست که گرافیک خودتون رو روی سیستم دوستتون نصب کنید، همین تکلیف رو مشخص میکنه. گرافیک خراب هم، تا جایی که من بلد هستم نباید به سیستم سالم، آسیب بزنه (مخصوصا gt210 که اصلا ورودی برق از پاور نداره). این همه گرافیک، خراب میشن روی سیستمها و وقتی که تعمیر/تعویض میشن، سیستم بدون مشکل به کار خودش ادامه میده.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

اگه با پاور دیگه ای تست کردید و مشکل از پاور سیستم مذکور نیست، قاعدتا بدون مشکل میتونید گرافیک دوستتون رو روی مادربورد خودتون تست کنید. اگه تصویر بگیرید، مادربورد دوستتون مرخص شده و اگه تصویر نگیرید، گرافیک دوستتون مرخص شده، اصلا نیازی نیست که گرافیک خودتون رو روی سیستم دوستتون نصب کنید، همین تکلیف رو مشخص میکنه. گرافیک خراب هم، تا جایی که من بلد هستم نباید به سیستم سالم، آسیب بزنه (مخصوصا gt210 که اصلا ورودی برق از پاور نداره). این همه گرافیک، خراب میشن روی سیستمها و وقتی که تعمیر/تعویض میشن، سیستم بدون مشکل به کار خودش ادامه میده.

تشکر فراوان.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

کارت رو گذاشتم روی سیستم خودم تصویر داد! معلوم شد مادربرد مشکل داره.  مشکل از کجاشه؟ قابل تعمیره؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

کارت رو گذاشتم روی سیستم خودم تصویر داد! معلوم شد مادربرد مشکل داره.  مشکل از کجاشه؟ قابل تعمیره؟

والا خودم خیلی از مادربورد سر در نمیارم که عرض کنم مشکل از کدوم قسمتشه. توی اون تایپیک، دوستای خیلی راهنمایی کردن؛ بنده یه مختصر مطالعه ای کردم

مادربورد گسترده ترین قطعه سیستمه و مشکل از قسمت های متعددی میتونه باشه که باید توسط تعمیرکار یکی یکی تست بشن. یه موقع میبینید مشکل از یکی دوتا خازن/ماسفت ساده ست، یه موقع هم میبینید که مثلا قلع مردگیه و برد ریبال یا ریسولد بشه درست میشه، یه موقع هم مشکل چیپه که اصلا درست کردنش به صرفه نیست مخصوصا اگه برد، قدیمی و رده پائین باشه (در مورد برد های high-end و گرون قیمت یه کم داستان تفاوت میکنه)

روی دیگر اسلات های توسعه بورد تست کردید؟ ممکنه یکی از اسلات ها خراب شده باشه ولی بقیه کار کنن

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

والا خودم خیلی از مادربورد سر در نمیارم که عرض کنم مشکل از کدوم قسمتشه. توی اون تایپیک، دوستای خیلی راهنمایی کردن؛ بنده یه مختصر مطالعه ای کردم

مادربورد گسترده ترین قطعه سیستمه و مشکل از قسمت های متعددی میتونه باشه که باید توسط تعمیرکار یکی یکی تست بشن. یه موقع میبینید مشکل از یکی دوتا خازن/ماسفت ساده ست، یه موقع هم میبینید که مثلا قلع مردگیه و برد ریبال یا ریسولد بشه درست میشه، یه موقع هم مشکل چیپه که اصلا درست کردنش به صرفه نیست مخصوصا اگه برد، قدیمی و رده پائین باشه (در مورد برد های high-end و گرون قیمت یه کم داستان تفاوت میکنه)

روی دیگر اسلات های توسعه بورد تست کردید؟ ممکنه یکی از اسلات ها خراب شده باشه ولی بقیه کار کنن

منن به دوستم میگم قید این مادربرد رو بزنه چون همین الان با صد تا صلوات روشن میشه. به نظر من مشکل چیپه چون دقیقاً نشونه ها همخوانی داره با نشونه های خرابی چیپ.
این مادربرد کلا یه دونه شکاف واسه کارت گرافیک داره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

منن به دوستم میگم قید این مادربرد رو بزنه چون همین الان با صد تا صلوات روشن میشه. به نظر من مشکل چیپه چون دقیقاً نشونه ها همخوانی داره با نشونه های خرابی چیپ.
این مادربرد کلا یه دونه شکاف واسه کارت گرافیک داره.

خب اگه این مدلیه، قید برد رو بزنید بهتره

چون همینجوری که حرارت به برد میخوره، دیگه اون برد سابق نمیشه. اگه برد خسته ای هم هست فی نفسه، دنبال تعویضش باشن کار اصولی تری انجام دادن

وگرنه برد دیگه هر روز تعمیرگاهه و برد بشو نیست، اذیتتون میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...