رفتن به مطلب

استفاده از کارت ماینینگ برای گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خدمت اساتید انجمن

می خواستم یه کارت گرافیک rx 580 برای سیستم بخرم که یکی دو سالی باهاش گیم بزنم

تو این اوضاع گیر آوردن یه مدل مناسب با قیمت مناسب خیلی سخت شده

یکی از دوستان که خوب میشناسمش و بهش اطمینان دارم کارت گرافیک

Asus mining rx580 8gb s

رو پیشنهاد داد با قیمت مناسب و گفت که کارت در حد نو هست و کلا ۱۰۰ ساعتم کار نکرده

سرچ زدم تو نت دیدم که فقط یه پورت dvi d داره و وقتی پرسیدم از این دوستمون گفتش که برای گیم هم مشکلی نداره و همون پرفورمنس rx 580 رو میده

از تغییر بایوسم پرسیدم که گفت نیازی نیست و بایوس دیفالت که روشه جواب میده

حالا به نظر شما این کارت ارزش خرید داره و برای گیم های امروزی اوکی هست؟

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام خدمت شما

تنها تفاوت همون محدود شدن تعداد و نوع خروجی ها هست و از نظر گیم هیچ مشکلی نداره (البته اگه فرکانسش پایین تر باشه نسبت به نسخه گیمینگ، به طور طبیعی مقداری پرفورمنس پایین تری داره.)

لینک به دیدگاه

این کارت مناسب گیم نیست یه سری از قطعات مداری به علت هزینه کمتر حذف شده و ممکن به مدار vrm خیلی فشار بیاد 

میل خودتون ولی من توصیه نمیکنم هرچند که شدنیه ولی مناسب نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام خدمت شما

تنها تفاوت همون محدود شدن تعداد و نوع خروجی ها هست و از نظر گیم هیچ مشکلی نداره (البته اگه فرکانسش پایین تر باشه نسبت به نسخه گیمینگ، به طور طبیعی مقداری پرفورمنس پایین تری داره.)

سلام و درود

ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، M_R گفته است :

این کارت مناسب گیم نیست یه سری از قطعات مداری به علت هزینه کمتر حذف شده و ممکن به مدار vrm خیلی فشار بیاد 

میل خودتون ولی من توصیه نمیکنم هرچند که شدنیه ولی مناسب نیست

درود

منم این قضیه رو شنیدم

که مثلا تعداد ماسفت ها رو کاهش دادن و اتفاقا یه کلیپ توی یوتیوب دیدم در این زمینه

ولی اینکه این کارت مدنظر بنده ایسوس هست اطلاعات دقیقی ندارم که آیا ایسوس هم اینکارو انجام داده یا نه

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

درود

منم این قضیه رو شنیدم

که مثلا تعداد ماسفت ها رو کاهش دادن و اتفاقا یه کلیپ توی یوتیوب دیدم در این زمینه

ولی اینکه این کارت مدنظر بنده ایسوس هست اطلاعات دقیقی ندارم که آیا ایسوس هم اینکارو انجام داده یا نه

شما میتونی از سری ex هم تهیه کنید

قیمت کمی دارن و مناسبن

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

درود

منم این قضیه رو شنیدم

حالا مگه به چه قیمتی میفروشن؟ بنظرم ارزش نداره . اقلا برای من همیشه دل چرکین میشم بهش. و خب اگر بودجه اجازه میده بهت سمت کارت های دیگه برو . الان 580 اسم ماین روشه . کسی بگه بازی میکردم ادم خنده اش میگیره.این نسخه که از اول مخصوص ماین بوده/ ازین جهت میگم که سعی کن سراغ ماین شده نری تا حد ممکن که عمر مشخص ندارن

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، M_R گفته است :

شما میتونی از سری ex هم تهیه کنید

قیمت کمی دارن و مناسبن

تا حالا نشنیدم سری ex

چه مدلی هست دقیقا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

حالا مگه به چه قیمتی میفروشن؟ بنظرم ارزش نداره . اقلا برای من همیشه دل چرکین میشم بهش. و خب اگر بودجه اجازه میده بهت سمت کارت های دیگه برو . الان 580 اسم ماین روشه . کسی بگه بازی میکردم ادم خنده اش میگیره. ازین جهت میگم که سعی کن سراغ ماین شده نری تا حد ممکن.

این کارتی که گفتم رو دستمون میگه ۱۷۰۰

نوش تو بازار ۳۲۰۰ اینا هست حدودا

و میگه که بایوس دیفالت روشه و همش ۱۰۰ ساعت کمتر کار کرده

کارت های گیمینگ میخوام بگیرم به قول شما همش یا ماین شدن یا اینقد استفاده کردن و جدیدا هم قیمتارو فضایی میگن

ولی این کارتی که معرفی کردن بهم اینکه هم در حد نو هست و هم جواب گیم رو میده قیمتشم که تقریبا نصف قیمت میده

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

این کارتی که گفتم رو دستمون میگه ۱۷۰۰

نوش تو بازار ۳۲۰۰ اینا هست حدودا

و میگه که بایوس دیفالت روشه و همش ۱۰۰ ساعت کمتر کار نکرده

کارت مخصوص ماین کارکرد 100 ساعت یعنی 4 روز ماین شده؟ نمیدونم چقدر اعتماد دارید ولی خب همچین هم ارزون نمیده بنظرم. (قیمت های این یکی دوماه رو ندارم)

لینک به دیدگاه

فقط یه نکته را توجه داشته باشید که کارت های جدید چه ماینینگ چه گیمینگ با مانیتورهای دارای ورودی vga کار نمیکنند و مانیتور باید دارای dvi باشه ( با تبدیل dvi به vga کار نمیکنند )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 46 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

کارت مخصوص ماین کارکرد 100 ساعت یعنی 4 روز ماین شده؟ نمیدونم چقدر اعتماد دارید ولی خب همچین هم ارزون نمیده بنظرم. (قیمت های این یکی دوماه رو ندارم)

درسته

با این قیمت می تونم rx 570 گیمینگ هم بخرم

حالا شما بودید rx 570 رو می خریدید یا این کارتو؟

در 42 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

فقط یه نکته را توجه داشته باشید که کارت های جدید چه ماینینگ چه گیمینگ با مانیتورهای دارای ورودی vga کار نمیکنند و مانیتور باید دارای dvi باشه ( با تبدیل dvi به vga کار نمیکنند )

بله درسته

خروجی کارت های جدید کلا دیجیتال شدن

لینک به دیدگاه

اگه آینده نگرانه در نظر بگیرید، شاید ۱ سال دیگه مانیتوری تهیه کنید که ورودی hdmi و displayport داره، اونوقت نداشتن این خروجی ها در کارت تو ذوق میزنه و فروش مجددش هم ممکنه سخت بشه.

با قیمتی که فرمودید، rx 570 گارانتی دار پیدا میشه، البته که ۴ گیگ هست ولی ارزششو داره.

الان rx 5500xt با حجم ۴ گیگ هم ارائه میشه، یعنی بنظر شخصی من این حجم از حافظه برای دقت فول اچ دی کافیه. شاید ۳ الی ۴ عنوان باشه که مثلا ۵ فریم کمتر بده نسبت به نسخه ۸ گیگ که تفاوت زیادی نیست.

الان این قیمت ها کاذبه و البته ممکنه تا مدت زیادی ادامه داشته باشه، با توجه به این مساله قیمت مناسبه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

اگه آینده نگرانه در نظر بگیرید، شاید ۱ سال دیگه مانیتوری تهیه کنید که ورودی hdmi و displayport داره، اونوقت نداشتن این خروجی ها در کارت تو ذوق میزنه و فروش مجددش هم ممکنه سخت بشه.

با قیمتی که فرمودید، rx 570 گارانتی دار پیدا میشه، البته که ۴ گیگ هست ولی ارزششو داره.

الان rx 5500xt با حجم ۴ گیگ هم ارائه میشه، یعنی بنظر شخصی من این حجم از حافظه برای دقت فول اچ دی کافیه. شاید ۳ الی ۴ عنوان باشه که مثلا ۵ فریم کمتر بده نسبت به نسخه ۸ گیگ که تفاوت زیادی نیست.

الان این قیمت ها کاذبه و البته ممکنه تا مدت زیادی ادامه داشته باشه، با توجه به این مساله قیمت مناسبه.

سلام دوست عزیز

ممنون بابت راهنمایی

حدر مورد خروجی ها نگرانی خاصی ندارم و دوتا تبدیل dvi به hdmi و تبدیل dvi به vga نگرانی منو در مورد خروجی رفع می کنه

در مورد فروشش اره حقیقتا نگرانم.اینکه بتونم بعدا با خیال راحت بفروشمش برام مهمه

rx 570 هم سراغ دارم با این قیمت ولی برای بازی های امروزی توی فول اچ دی کم میاره و ۵ فریم هم که گفتید به نظرم اگه از ۶۰ کم بشه خیلی تو ذوق میزنه تو گیم

نگرانی من فقط در مورد سالم کار کردن کارت و پرفورمنسشه که دوستان گفتن مشکل خاصی نداره

حالا باز نمی دونم چه کنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

بودید rx 570 رو می خریدید یا این کارتو؟

تفاوتش در حدی نیست که به چشم بیاد اگه 570 بازی ای رو نکشه 580 هم نمیکشه 

و برعکس پس عملا یکی هست واختلاف در حد 10 فریمه 

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

سلام دوست عزیز

ممنون بابت راهنمایی

حدر مورد خروجی ها نگرانی خاصی ندارم و دوتا تبدیل dvi به hdmi و تبدیل dvi به vga نگرانی منو در مورد خروجی رفع می کنه

در مورد فروشش اره حقیقتا نگرانم.اینکه بتونم بعدا با خیال راحت بفروشمش برام مهمه

rx 570 هم سراغ دارم با این قیمت ولی برای بازی های امروزی توی فول اچ دی کم میاره و ۵ فریم هم که گفتید به نظرم اگه از ۶۰ کم بشه خیلی تو ذوق میزنه تو گیم

نگرانی من فقط در مورد سالم کار کردن کارت و پرفورمنسشه که دوستان گفتن مشکل خاصی نداره

حالا باز نمی دونم چه کنم

حاجی بیخیال.انصافا فریم از 40 به بالا اگه دراپ نداشته باشه آدم راحت بازی میکنه.

بدبختی ما اینه ک یه دونه FRAPS اجرا میکنیم پس زمینه هی هم نگاهمون اون بالاس ببینیم چنده .(البته خودمم چند وقته این بیماریو دارم.)عزیز اگه واقعا 5 فریم انقدر براتون مهمه باید حداقل 6-7 تومن خرج کنین برا کارت

لینک به دیدگاه

بنظر من کارت غیر ماین بخرید،بعدا به مشکل برمیخورید،چه سر استفاده ،چه سر فروش

کارت ماینی خودش قدرت کمتر نسخه معمولی داره چون فرکانسش کمتره

یدونه ۵۷۰ بخر خودتو راحت کن

کاربر MORTEZAA از ایشون خریدم چند وقت پیش راضیم،الانم چندتا موجودی داره تو کانال تلگرامشون

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان بنده همین مدل کارتو که ماین شده بود خرید الان پشیمونه.کلا  سیست کولینگ از در اثر ماین و استفاده نادرست و شرایط نامناسب ضعیفه شده بود..ولی تو گیم یا سیستم ری استارت میشد و الان کال اف نصب میکنه لگ میزنه.نه فقط یکی بلکه سه تا خریده بود ک ظاهرش خوب بود ولی بعد از سه هفته این اتفاقات شروع شد و تنها یکیش بدون مشکل شاید بشه گیم زد و کیفیت بالا زد.

به نظر من تنها در صورتی بخرین که بدونین در چه شرایط و مدتی کار شده .من که باور نمیکنم این کارت 100 ساعت  کار کرده باشه.کسی که ماین میکنه لاقل چند ماه کار میکنه باهاش تا هزینشو جبران کنه و بعد بفروشش.

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه من جای شما باشم ترجیح میدم یه کارت گیمینگ که حتی ماین شده هم باشه بگیرم ولی اینو نگیرم

الان باید rx 580 8gb کارکرده با قیمت ۲ ملیون تومان پیدا بشه تو فروم 

به اینم فکر کنین که شاید سال بعد خواستین بفروشنش این کارت ها خیلی سخت فروش میرن و با قیمت خوبی ازتون نمیخرن

اگه نخواین بیشترم هزینه کنین نسخه ۴ گیگ رو فکر کنم بتونین بخرین 

من یه دفتر طراحی دارم روی ۲ تا از سیستم هام کارت ماین شده هستش البته فروشنده گفت ماین نشده ولی خب بع از مدتی متوجه شدم ک ماین شدس هم باهاشون بازی میشه  هم کار های گرافیکی سنکگین ولی بازم مشکلی ندارن 

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان بنده همین مدل کارتو که ماین شده بود خرید الان پشیمونه.کلا  سیست کولینگ از در اثر ماین و استفاده نادرست و شرایط نامناسب ضعیفه شده بود.کیفیت اسیکش رو  حدود 79 یا 69 زده بود .ولی تو گیم یا سیستم ری استارت میشد و الان کال اف نصب میکنه لگ میزنه.نه فقط یکی بلکه سه تا خریده بود ک ظاهرش خوب بود ولی بعد از سه هفته این اتفاقات شروع شد و تنها یکیش بدون مشکل شاید بشه گیم زد و کیفیت بالا زد.
به نظر من تنها در صورتی بخرین که بدونین در چه شرایط و مدتی کار شده .من که باور نمیکنم این کارت 100 ساعت  کار کرده باشه.کسی که ماین میکنه لاقل چند ماه کار میکنه باهاش تا هزینشو جبران کنه و بعد بفروشش.
سلام. فکر نمیکنم اسیک کارت با این استفاده پایین بیاد. شما کارت نو هم بخری اسیک کارتت شانسیه و ممکنه زیر 70 باشه. میشه گفت اسیک کیفیت ساخت gpu رو نشون میده که. تاثیرش در اورکلاک هست. هرچی اسیک بهتری داشته باشه تو اور پایدار تره.
ریست شدن هم به علت دمای بالای کارته که باید حتما خمیر سیلیکون و اگر پد های سیلیکون قسمت های دیگه خشک شده عوض بشه.
اگر با سرویس کامل مشکل حل نشد این دفعه باید گفت کارت واقعا معیوب شده.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

سلام. فکر نمیکنم اسیک کارت با این استفاده پایین بیاد. شما کارت نو هم بخری اسیک کارتت شانسیه و ممکنه زیر 70 باشه. میشه گفت اسیک کیفیت ساخت gpu رو نشون میده که. تاثیرش در اورکلاک هست. هرچی اسیک بهتری داشته باشه تو اور پایدار تره.
ریست شدن هم به علت دمای بالای کارته که باید حتما خمیر سیلیکون و اگر پد های سیلیکون قسمت های دیگه خشک شده عوض بشه.
اگر با سرویس کامل مشکل حل نشد این دفعه باید گفت کارت واقعا معیوب شده.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

در اثر ماین اینطوری شده بود و سیستم کولینگش بعد از دو هفته اینطوری شد. .منتهی کسی که کارت ماین میخره بگیر نگیر داره .ممکنه هفته بعدش خراب بشه که نمیشه عوضش کرد ( مهلت تست در حد چند روز بودن)ممکنه یه سال بعد خراب بشه.کسی که بخواد کارت ماین بخره ظاهرشم ببینه خوبه  بخره باز ممکنه مشکل براش ایجاد بشه.

حالا هر طور استارتر مایل باشند.در خرید کارت ماین شده باید نهایت دقت رو کنید

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام قبول ندارم من ۴۸۰  ۴گیگ داشتم اویل ۲ ریمیک و dcs همش لگ بود تو تنظیمات متوسط حتی . بخاطر رمش 

ویرایش شده توسط mkhn71
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

حاجی بیخیال.انصافا فریم از 40 به بالا اگه دراپ نداشته باشه آدم راحت بازی میکنه.

بدبختی ما اینه ک یه دونه FRAPS اجرا میکنیم پس زمینه هی هم نگاهمون اون بالاس ببینیم چنده .(البته خودمم چند وقته این بیماریو دارم.)عزیز اگه واقعا 5 فریم انقدر براتون مهمه باید حداقل 6-7 تومن خرج کنین برا کارت

خخخ

نمی دونم شاید من وسواس دارم

فریم که از ۶۰ میاد پایین می فهمم

اصلا برنامه fraps هم اجرا نمی کنم ها !

ولی همین rx 580 اکثر بازیا رو‌ توی‌ رزولوشن ۱۰۸۰ راحت ۶۰ فریم میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

بنظر من کارت غیر ماین بخرید،بعدا به مشکل برمیخورید،چه سر استفاده ،چه سر فروش

کارت ماینی خودش قدرت کمتر نسخه معمولی داره چون فرکانسش کمتره

یدونه ۵۷۰ بخر خودتو راحت کن

کاربر MORTEZAA از ایشون خریدم چند وقت پیش راضیم،الانم چندتا موجودی داره تو کانال تلگرامشون

درسته

واقعا دودل هستم

حالا به آقا مرتضی هم زنگ زدم ۵۷۰ داره قیمت خوبم‌ میده

توی رزولوشن ۷۸۰ بازی ها رو ۶۰ فریم میده نسخه ۴ گیگی ۵۷۰ ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Yasin.s گفته است :

یکی از دوستان بنده همین مدل کارتو که ماین شده بود خرید الان پشیمونه.کلا  سیست کولینگ از در اثر ماین و استفاده نادرست و شرایط نامناسب ضعیفه شده بود.کیفیت اسیکش رو  حدود 79 یا 69 زده بود .ولی تو گیم یا سیستم ری استارت میشد و الان کال اف نصب میکنه لگ میزنه.نه فقط یکی بلکه سه تا خریده بود ک ظاهرش خوب بود ولی بعد از سه هفته این اتفاقات شروع شد و تنها یکیش بدون مشکل شاید بشه گیم زد و کیفیت بالا زد.

حرفتون درسته

حالا این بنده خدایی که میشناسم و بهش اعتماد دارم گفت که ۱۰۰ ساعتم ماین نشده

اگه در حد نو باشه فکر نکنم سیستم کولینگش مشکل داشته باشه

فقط کارتن و گارانتی نداشتنش رو مخمه و البته نگرانی از پرفورمنسش

احتمال زیاد یه دونه ۵۷۰ نسخه ۴ گیگی بگیرمو قید فریم بالا رو هم بزنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...