رفتن به مطلب

مشکل پریدن لینک (ADSL)

ashkan.t
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام. بنده از شرکت های وب اینترنت دارم 
و از سرویس 4 مگ استفاده می کردم . اما الان میخوام 8 مگ بگیرم . اما یه سری مشکلاتی وجود داره :
1. تا دیتا ریت 6 مگ هیچ مشکلی از لحاظ پریدن لینک روی خط نیست و پایدار هست اینترنت 
اما روی دیتا ریت 8 مگ معمولا روزی 1 تا 4 بار رندوم لینک می پره و مودم ریست میشه 
line atenuation   بررسی کردم دیدم 48 بود. برای همین رفتم مودم رو از سر خط وصل کردم و اون جا شدش 27 
برای همین یه خط جدا واسه مودم کشیدم از سر خط و از همونجا هم اسپلیتر رو گذاشتم سر خط 
الان اون پارامتر شده 28 . اما اون پریدن لینک سر جاش هست و برطرف نشده. مودم رو به سر خط هم وصل کردم و لینک بازم یه دفعه میپره رو دیتا ریت 8 مگ. ربطی هم به snr نداره مثلا روی 15 هست ولی یهویی لینک میپره
2. نمیدونم چرا snr خیلیی نوسان داره . رو دیتا ریت 8 مگ از 19 تا 9 نوسان داره !
3. وقتی با تلفن زنگ بزنن و یا مخصوصا وقتی تلفن زنگ میخوره crc مودم افزایش پیدا میکنه  و snr هم همون موقع کاهش پیدا میکنه. 
این مشکل از دیتا ریت 4 مگ به بالا هست . اما هر چی دیتا ریت بیشتر باشه احتمال قطع شدن هنگام تماس تلفن بیشتر هستش. ( معمولا از دیتا ریت 12 مگ به بالا باعث ریست شدن مودم میشه  وقتی تلفن زنگ میخوره )
حتی اگر تلفن بیسیمی که داریم رو هم وصل نکنم  یعنی هیچ تلفنی نباشه روی خط . بازم وقتی تماس بگیره کسی  با خونه، این اتفاق میفته
به های وب زنگ زدم گفتن تست میذاریم ببینیم قطع میشه یا نه و وقتی بهشون ثابت شد که قطع میشه  درخواست بررسی پورت رو دادن.
2 بار تا حالا پورت رو بررسی کردن و گفتن مشکلی نداره پورت . کشش خطتون همینه
حالا میخوام ببینم پس از چی هست این مشکلات؟
چرا اینهمه اس ان ار نوسان داره ؟ چرا حتی وقتی اس ان ار در وضعیت خوبی قرار داره یهویی لینک میپره ؟
مشکل مربوط به کشش خطه یا نه ؟ یه جای کار مشکل داره مثلا از سر خط تا سر کوچه  یا دورتر ؟
دیگه خسته شدم واقعا اینقد با پشتیبانی صحبت کردم و یا اتصالات خونه رو بررسی کردم . 
تمام تنظیمات مودم رو بررسی کردم مودلاسیون و انِکس و ....
3 تا اسپلیتر هم دارم  تمام حالات گذاشتن این اسپلیتر ها سر راه تلفن و مودم رو هم انجام دادم
مودمم رو هم عوض کردم حتی
مشکل چی میتونه باشه ؟

ویرایش شده توسط ashkan.t
لینک به دیدگاه

منم همچین مشکلی رو دارم بیشتر از 2 مگ نمیتونم بگیرم اونم هر از گاهی قطع و وصل میشه ، اگر برای دانلود میخوای یه مودم 4g بگیر مثلا مدل زیر خودم دارم استفاده میکنم و راضی هستم

https://emalls.ir/مشخصات_Huawei-B310s-518-LTE-CPE-Wireless-4G-Modem-Router~id~2387230

اینترنت همراه اول 1 شب تا 11 صبح نامحدود 20 تومان در ماه

تو یک شب 100 تا 120 گیگ میتونی دانلود کنی

لینک به دیدگاه

درود ببین این کمکت نمیکنه؟ :

در انجمن هم تاپیک های مشابه زیادی زدن بگرد شاید فرجی بشه.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درود ببین این کمکت نمیکنه؟ :

در انجمن هم تاپیک های مشابه زیادی زدن بگرد شاید فرجی بشه.

اره اینو خوندم . کل اینترنت رو هم گشتم و تاپیک های دیگه رو هم خوندم .
مشکل بقیه قطعی شدید هستش . ولی برای من ممکنه روزی 1 بار باشه ممکنه روزی 7 بار باشه  نمیدونم چرا.
تنها کاری که نکردم اینه که سیم بان بیاد بررسی کنه خط رو . 
البته باکس دم در خونه رو هم بررسی کردم سیم تو هم تو هم توش زیاد بود که مال خودمو جدا کرده بودم . از از اون سیم های درهمی که توی باکس کوچیک در خونه هست نمیتونه باشه ؟ تاثیری نمیذاره روی سیم خودم ؟

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، ashkan.t گفته است :

سیم درهم باشه ولی اتصالش کامل باشه موردی نداره. بدون اتصال فیزیکی نویز روی همدیگر نمیندازن سیگنال های تلفن مخابرات.

شاید اینو چندین بار شنیده باشید ولی اگر کابل دم در تست کنی بازم مشکل داری قطعا از پست یا کافو هست باید به 20117 یا خرابی تلفن یا هر چی در این رابطه زنگ بزنی.

اینو قبلا هم گفتم در تاپیک های دیگه . حتی ممکنه از پورت خراب داخل اتاق رانژه مرکز مخابراتی باشه. اصطلاحات زیادی دارن یکی میگه فیوز پرونده یکی میگه پورت خرابه و ...

که میگین پورت مشکلی نداره... به نظرم با مستندات برید شکایت 195 با جزعیات و علمی توضیح بدین تا کارشناس it شرکت زیر ساخت هم میتونید برید جلو (در مورد من این شکل بود که اعتراف گرفتم ازشون که مشکل از getway خودشون هست که تایم اوت داشت و خراب بود ).

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

بعد یک مورد دیگه بگم تا یادم نرفته.

مثلا اگر خط من 22 مگ میکشه با نویز 28 و snr حدود 10 عملا هیچ وقت روی این مقدار نمیبندن براتون چرا؟ چون نویز محیط و گرما و سرما و عوامل زیادی ممکنه موازنه رو به هم بزنه و یه باره کانکشن pppoe برای لحظه یی قطع بشه و لینک هم میره.

طبق تجربه این دوستان این خطی که من گفتم 22 میکشه رو میزارن روی مثلا 14 یا 16 تا نویز خیلی کم بشه و عملا یه حاشیه اطمینانی قرار بده. 

شما بهتر نیست با همون 4 مگ سر کنید؟

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

بعد یک مورد دیگه بگم تا یادم نرفته.

مثلا اگر خط من 22 مگ میکشه با نویز 28 و snr حدود 10 عملا هیچ وقت روی این مقدار نمیبندن براتون چرا؟ چون نویز محیط و گرما و سرما و عوامل زیادی ممکنه موازنه رو به هم بزنه و یه باره کانکشن pppoe برای لحظه یی قطع بشه و لینک هم میره.

طبق تجربه این دوستان این خطی که من گفتم 22 میکشه رو میزارن روی مثلا 14 یا 16 تا نویز خیلی کم بشه و عملا یه حاشیه اطمینانی قرار بده. 

شما بهتر نیست با همون 4 مگ سر کنید؟

ممنونم از راهنمایی هاتون .

خودمم دیگه خسته شدم اینقد زنگ زدم 
اخه 4 مگ واقعا کمه . منم دانلود زیاد نمیکنم ماهی 60 گیگ نهایتا 70 گیگ. مهم سرعت برای دیدن آنلاین ویدیو و کارای روز مره و شبکه های اجتماعی هست. میشه سر کرد با 4 مگ همونطور که 2 3 ساله دارم استفاده میکنم . ولی خب احساس کندی میکنم برای همین گفتم 8 مگ بگیرم. حالا اگر vdsl رو راه بندازن این مشکلات هم حل میشه .
اگر isp رو عوض کنم چی ؟ شاید به همین منظور پورت عوض بشه یا یه تغییری ایجاد شه و مشکل برطرف شه ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

ممنونم از راهنمایی هاتون .

خودمم دیگه خسته شدم اینقد زنگ زدم 
اخه 4 مگ واقعا کمه . منم دانلود زیاد نمیکنم ماهی 60 گیگ نهایتا 70 گیگ. مهم سرعت برای دیدن آنلاین ویدیو و کارای روز مره و شبکه های اجتماعی هست. میشه سر کرد با 4 مگ همونطور که 2 3 ساله دارم استفاده میکنم . ولی خب احساس کندی میکنم برای همین گفتم 8 مگ بگیرم. حالا اگر vdsl رو راه بندازن این مشکلات هم حل میشه .
اگر isp رو عوض کنم چی ؟ شاید به همین منظور پورت عوض بشه یا یه تغییری ایجاد شه و مشکل برطرف شه ؟

در مورد کندی قبول دارم من که اصلا تو کتم نمیره 4 مگ. من خودم هم adsl دارم برای بک آپ و گیم. هم برای کارهای روزمره بسته 70 گیگ (که البته 1 ساله هست ولی 1 ماهه تمومش میکنم) همرال اول(159 تومن) + یک بسته 1 تا 11 که نامحدود هم میزنم کنارش اگر دانلود سنگین داشته باشم. سرعت هم که باز هست از 50 مگ تا 100 مگا بیت.

آره vdsl راه بندازن براتون که نورانی میشید:دی باید حواست به کافو های نزدیکتون باشه اگر دیدی دارن روش کار میکنن و سخت افزار مثل کیس سرور و روتر دارن میزارن داخلش بدون که نزدیکید به ظهور 😆

نه من سال ها پیش این حرکتا(تعویضisp) رو زدم . عوض میکردم از این به اون میپریدم هیچ فرقی نمیکرد. ولی بی تاثیر هم نبود در بعضی موارد. مثلا اگر مخابرات بگیرید حرفتون برش بیشتری داره زوج سیم براتون سویچ میکنن میان برسی میکنند خلاصه هواتون رو دارند. شرکت های خلوط مثل پارس آنلاینم امکانش هست بهتر بشه اداوات بهتری هم دارند . ولی های وب. بدترین dslیی بود که داشتم از سال های 93 تا آخر 94 داشتم به خاطر فشفشه هاش ... خون به دلم میکرد. هم قطعی هم تایم آوت (نه قطعی لینک ).الانم که چون حجم دانلودش خیلی بالاست بسیار شلوغه.اگر مطمعنید 100% از ضعف سیگنال نیست قطعا یه جای دیگه هست معمولا پورت واقعا عوض بشه درست میشه. من همین تعویض پورتم رو 4 بار اعلام خرابی زدم از طریق پشتیبانی از طرف مخابرات میگفتن مشکلی نیست مشکلی نیست بار 5 جم با دعوا با مدیر مرکز مخابراتی رفتن فهمیدن که از پورت بوده که عوضش کردن.کار پشتیبانی های شرکت ها این طوره یه نامه سیستمی میزنن برای مخابرات اونا هم چک نکرده ردش میکنن میگن پورت مشکلی نداره... حال کار کردن ندارن البته شهر ما این طوره. 6 ماه قبض تلفن میدادم ولی خط جدید گرفته بودم وصل نمیکردن . چرا؟ اون آقایی که این کارو میکرده عمل قلب باز داشته. یعنی کل کارای یک مرکز مخابراتی دست یک نفره... یک آدم جوون داخل مرکز نیست همه بازنشسته پیر هیچی هم بارشون نیست...

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

در مورد کندی قبول دارم من که اصلا تو کتم نمیره 4 مگ. من خودم هم adsl دارم برای بک آپ و گیم. هم برای کارهای روزمره بسته 70 گیگ (که البته 1 ساله هست ولی 1 ماهه تمومش میکنم) همرال اول(159 تومن) + یک بسته 1 تا 11 که نامحدود هم میزنم کنارش اگر دانلود سنگین داشته باشم. سرعت هم که باز هست از 50 مگ تا 100 مگا بیت.

آره vdsl راه بندازن براتون که نورانی میشید:دی باید حواست به کافو های نزدیکتون باشه اگر دیدی دارن روش کار میکنن و سخت افزار مثل کیس سرور و روتر دارن میزارن داخلش بدون که نزدیکید به ظهور 1f606.png

نه من سال ها پیش این حرکتا(تعویضisp) رو زدم . عوض میکردم از این به اون میپریدم هیچ فرقی نمیکرد. ولی بی تاثیر هم نبود در بعضی موارد. مثلا اگر مخابرات بگیرید حرفتون برش بیشتری داره زوج سیم براتون سویچ میکنن میان برسی میکنند خلاصه هواتون رو دارند. شرکت های خلوط مثل پارس آنلاینم امکانش هست بهتر بشه اداوات بهتری هم دارند . ولی های وب. بدترین dslیی بود که داشتم از سال های 93 تا آخر 94 داشتم به خاطر فشفشه هاش ... خون به دلم میکرد. هم قطعی هم تایم آوت (نه قطعی لینک ).الانم که چون حجم دانلودش خیلی بالاست بسیار شلوغه.اگر مطمعنید 100% از ضعف سیگنال نیست قطعا یه جای دیگه هست معمولا پورت واقعا عوض بشه درست میشه. من همین تعویض پورتم رو 4 بار اعلام خرابی زدم از طریق پشتیبانی از طرف مخابرات میگفتن مشکلی نیست مشکلی نیست بار 5 جم با دعوا با مدیر مرکز مخابراتی رفتن فهمیدن که از پورت بوده که عوضش کردن.کار پشتیبانی های شرکت ها این طوره یه نامه سیستمی میزنن برای مخابرات اونا هم چک نکرده ردش میکنن میگن پورت مشکلی نداره... حال کار کردن ندارن البته شهر ما این طوره. 6 ماه قبض تلفن میدادم ولی خط جدید گرفته بودم وصل نمیکردن . چرا؟ اون آقایی که این کارو میکرده عمل قلب باز داشته. یعنی کل کارای یک مرکز مخابراتی دست یک نفره... یک آدم جوون داخل مرکز نیست همه بازنشسته پیر هیچی هم بارشون نیست...

اخه چون قطعی من شدید نیست. حتی اگر سیم بان بیاد و چک کنه و ببینه که مشکل فیزیکی وجود نداره. بر فرض مودم هم بزاره روی خط از هر کجا، میبینه که نویز خوبه و snr بالاست . حالا بیا و بهش بگو رندوم لینک میپره . حالیشون نمیشه
حالا من درخواست سیم بان میکنم. ببینم چی میشه. اگر درست نشد. ای اس پی رو عوض میکنم  اگر نشد دیگه نمیشه همینه. 
البته از مرکز مخابرتمون به من زنگ زدن گفتن ما خطتون رو بررسی کردیم مشکلی نداره . اگر بازم قطعی دارید به های وب بگید که به مرکز درخواست تعویض پورت بزنن. ولی وقتی به های وب اینو میگم ، میگه که گفتن مشکلی نداره پورت دیگه پس لازم نیست و ما زمانی اینکارو میکنیم که پورت مشکل داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در سامانه 195 از های وب شکایت ثبت کردم و مستندات رو در یک فایل پی دی اف اپلود کردم براشون 
تا ببینم چجوری میشه ...

لینک به دیدگاه

در در 27 فروردین 1399 در 11:37، ashkan.t گفته است :

دوستان کسی هست کمک کنه ؟

5 ساله با همین مشکل دست به گریبان هستم.

از سیم کشی مجدد تا زیر میزی دادن به مامور مخابرات برای اصلاح سیم کشی توی خیابون بگو تا تعویض مودم جلو رفتم.

آخرش بعد از کلی هزینه و رفت و آمد، متوجه شدم وقتی منطقه مخابراتی محل شما شلوغ و شخماتیک باشه، سرعتت 4 مگ بالاتر نخواهد بود.

دیگه ولش کردم رفتم یه مودم 4G گرفتم هر وقت چیزی بخوام دانلود کنم از اونجا دانلود می کنم.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

5 ساله با همین مشکل دست به گریبان هستم.

از سیم کشی مجدد تا زیر میزی دادن به مامور مخابرات برای اصلاح سیم کشی توی خیابون بگو تا تعویض مودم جلو رفتم.

آخرش بعد از کلی هزینه و رفت و آمد، متوجه شدم وقتی منطقه مخابراتی محل شما شلوغ و شخماتیک باشه، سرعتت 4 مگ بالاتر نخواهد بود.

دیگه ولش کردم رفتم یه مودم 4G گرفتم هر وقت چیزی بخوام دانلود کنم از اونجا دانلود می کنم.

اخه همسایه روبروییمون گفته من 16 مگ شاتل دارم . مشکلی ندارم !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

اخه همسایه روبروییمون گفته من 16 مگ شاتل دارم . مشکلی ندارم !

یه راه حلی هست که مشکل از پروفایل خط های وب شماست یا کشش خط  شما.مودمتو کلا تو قسمت userو pas که مربوط به های وبه عددی فرضی بزار که  خطتت فعال نباشه.بعد خط اون همسایه تون که میگین شاتل داره همین طور غیر فعال کنین.بعد مشخصات همسایه که شاتل داره واسه تست رو مودم خودتون بزنین.الان اینترنت  ایشون برای شما وصل میشه.یه فایل بزنین رو دانلود و یه ساعتی بزارین.اگر قطع و وصل شد کلا خط خونه تون مشکل داره.اگر  مشکلی نداشت پورتی که مخابرات واسه های وب گذاشته مشکل داره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Yasin.s گفته است :

یه راه حلی هست که مشکل از پروفایل خط های وب شماست یا کشش خط  شما.مودمتو کلا تو قسمت userو pas که مربوط به های وبه عددی فرضی بزار که  خطتت فعال نباشه.بعد خط اون همسایه تون که میگین شاتل داره همین طور غیر فعال کنین.بعد مشخصات همسایه که شاتل داره واسه تست رو مودم خودتون بزنین.الان اینترنت  ایشون برای شما وصل میشه.یه فایل بزنین رو دانلود و یه ساعتی بزارین.اگر قطع و وصل شد کلا خط خونه تون مشکل داره.اگر  مشکلی نداشت پورتی که مخابرات واسه های وب گذاشته مشکل داره

حالا چرا یوزر و پس اشتباه بزنم؟ به همسایه میگم مودمشو خاموش کنه و من یوزر پس و وی پی ای وی سی ای رو عوض میکنم 
منظورتون همینه ؟

فک نمیکنم من یوزر و پس و تنظیمات مودم رو برای شاتل که همسایه داره تنظیم کنم اینترنت من وصل شه 
فک کنم از مرکز هر ای اس پی پورت ها و تجهیزات خودشو روی اون پورت ها داره 
علاوه بر این شماره خط تلفن هم فرق میکنه
شما اینو تست کردید ؟ مطمئنید که میشه ؟

ویرایش شده توسط ashkan.t
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

حالا چرا یوزر و پس اشتباه بزنم؟ به همسایه میگم مودمشو خاموش کنه و من یوزر پس و وی پی ای وی سی ای رو عوض میکنم 
منظورتون همینه ؟

فک نمیکنم من یوزر و پس و تنظیمات مودم رو برای شاتل که همسایه داره تنظیم کنم اینترنت من وصل شه 
فک کنم از مرکز هر ای اس پی پورت ها و تجهیزات خودشو روی اون پورت ها داره 
علاوه بر این شماره خط تلفن هم فرق میکنه
شما اینو تست کردید ؟ مطمئنید که میشه ؟

مودم خاموش باشه نمیشه.باید پسورد غیر از خودش بزنه که کلا پروفایل خطش خالی باشه.نمیشه همزمان شما دو تا استفاده کنین.مثلا بزن 666666 یوزر و پسور هم 5555555.با خاموش کردن نمیشه.بله اینطور وصل میشه.من خودم امتحان میکردم..تنظیمات مودم خودمو میزدم رو خط مدرسه و دانلود میکردم یا مال دوستمو روی خط خودم میزدم برای مدت کوتاهی که نیزا به نت داشتم .البته اینی که تست کردم هر دو یک ispبودن(هر دو اسیاتک و تو پنل های وب هم ذکر شده بود این قابلیت هست)نمیدونم تکلییف اینکه یکی شاتله و دیگری های وبه چطوریه.اسانه راهش.اگه همسایه مشکلی نداره امتحان کنین  جواب میده.فقط به مدت کوتاهی یه فایل بزنین رو دانلود ببین تا 16 میکشه یا نه.

برای این کار ربطی به شماره خط و فاصله خونه به خونه نداره.تنها چیزی که به یقین نرسیدم اینه که میشه با دو isp مختلف تست کرد.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

مودم خاموش باشه نمیشه.باید پسورد غیر از خودش بزنه که کلا پروفایل خطش خالی باشه.نمیشه همزمان شما دو تا استفاده کنین.مثلا بزن 666666 یوزر و پسور هم 5555555.با خاموش کردن نمیشه.بله اینطور وصل میشه.من خودم امتحان میکردم..تنظیمات مودم خودمو میزدم رو خط مدرسه و دانلود میکردم یا مال دوستمو روی خط خودم میزدم برای مدت کوتاهی که نیزا به نت داشتم .البته اینی که تست کردم هر دو یک ispبودن(هر دو اسیاتک و تو پنل های وب هم ذکر شده بود این قابلیت هست)نمیدونم تکلییف اینکه یکی شاتله و دیگری های وبه چطوریه.اسانه راهش.اگه همسایه مشکلی نداره امتحان کنین  جواب میده.فقط به مدت کوتاهی یه فایل بزنین رو دانلود ببین تا 16 میکشه یا نه.

برای این کار ربطی به شماره خط و فاصله خونه به خونه نداره.تنها چیزی که به یقین نرسیدم اینه که میشه با دو isp مختلف تست کرد.

ممنون . اگر گذاشت این کارو میکنم . 
خط من روی دیتا ریت 6 مگ هم نویز داره . روی 6 مگ لینک نمیپره. اما با این نرم افزار متوجه شدم که نویز روی خط داره حتی رو دیتا ریت پایین تر. نویز لحظه ای هم داره چند لحظه یا ثانیه این نویز ایجاد میشه و بر میگرده. حالا چون دیتا ریت اون قدر پایین هست که این نوسانات روش تاثیری نمیذاره. یعنی 8 مگ دیگه حالت بحرانی میشه. این عکس مانیتور مودم هر 5 ثانیه از ساعت 22 دیشب تا به الان هست که تو این ساعات پایدار ترین حالته تازه. عصر که بشه معلوم نیس چی میشه.  به نظر من این شرایط خط اصلا و ابدا نرمال نیست. نویز اگر باشه اینجوری و به این شدت نیست . الان مینیمم snr شده 11.5 و ماکسیمم شده 22.5 ! به نظرم چنین چیزی بخاطر عدم کشش نیست. بخاطر یک عامل خرابی در خط یا بستر و یا یک وسیله ای هست که نویز میندازه.
photo_2020-04-22_10-33-12.thumb.jpg.680830d83648034bf477c18c6b0c5328.jpg

لینک به دیدگاه

از یکی از همسایه ها که در کوچه روبرویی قرار داره هم پرسیدم . ایشون 8 مگ پارس‌آنلاین دارن و مودمشون هم مثل بنده هست. و میگن که در این شرایط قطعی ندارن. و دیتا ریتشون هم روی 9 مگ هست.
photo_2020-04-23_12-35-32.thumb.jpg.998e00aa62a3dc3501ca62d0d65c8e63.jpg
با توجه به این عکس. کیفیت خطشون مثل بنده هست . فقط یک مقدار snr و attenuation بهتری دارن که اون بخاطر اینه که چند متری نزدیک ترن به کافو
این شرایط نشون میده که مشکل از منطقه نیست و خط کشش کامل رو داره تا 14 15 مگ . 
بنابراین یا پورت بنده خراب هستش. یا مشکل سولفاته شدن یا رد شدن از کنار برق یا اتصالی از کافو ای که در محله قرار داره تا درب خانه وجود داره.
این هم گراف نویز بنده در دیتا ریت 8 مگ از صبح تا به الان.   

Untitled.thumb.jpg.4bc627345dd5e01522ba2fa9c7a3b036.jpg

از ساعت 8 صبح تمام بدبختی ها شروع میشه.  و تا به الان 4 بار لینک پریده. و نویز شدید هم که وجود داره.
این مستندات رو در سامانه 195 هم ضمیمه می کنم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان من 195 شکایت کردم و درخواست تجدید نظر دادم ولی هنوز که جوابی نیومده.
امروز رفتم مرکز مخابراتی و هر طوری شد با یکی از کارکنان مرکز صحبت کردم و مستندات رو هم بهشون دادم. 
آخرش این شد که فردا کسی رو بفرستن که بیاد سیم کشی توی کوچه  و پست مخابراتی و کافو رو بررسی کنه 
اگر مشکل از اینجا بود که چه بهتر. 
ولی اگر بازم حل نشد دیگه 100 درصد از پورت مخابراتی هست که باید تعویض بشه 
ولی های وب که میگه پورت رو چک کرده و مشکلی نداره و برای همین درخواست تعویض پورت رو قبول نمیکنه. که در این صورت ISP رو عوض می کنم تا پورت هم عوض بشه.
------------------
فردا  مامور میادش  تا مسیر خط تا کافو رو بررسی کنه
شما اگر توصیه ای یا نکته ای دارید در مورد بررسی خط که من حواسم باشه بهش بفرمایید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

از کارشناس فناوری اطلاعات منطقه زنگ زدن پیرو شکایتم در 195 
یارو هی میخواست بندازه گردن مخابرات . میگفت چنتا اسپلیتر بزار پشت سر هم یا برو اسپلیتر دی لینک بخر. گفتم 3 تا اسپلیتر دارم یکیشم نو هست تازه گرفتم. میگه من مهندس برقم ، اسپلیترات خرابه :|  چقدر نفهمن اینا اخه. میگفت برو از مخابرات شکایت کن . انگار یارو از خود های وب بود :| 
خلاصه درخواست تجدید نظر دوم رو هم زدم که فک کنم میره برای سازمان بازرسی  ؟؟
ضمنا به مرکز مخابراتیمون زنگ زدم و بهم گفت پرسیدم مامور اومده سیم کشی شمارو بررسی کرده  و مشکلی نیست :| میگم بهش مگه میشه؟!! مامور بیاد زنگ خونه رو میزنه باید بره پست مربوطه رو پیدا کنه بعد بره ببینه شماره بوخت خط چیه بعد بره خطو از تو کافو پیدا کنه .... خلاصه هی بهونه میاورد. معلوم بود دروغ میگه . اخرشم گفت حالا بزار پورت عوض شه ببین چی میشه :|
هیچکدوم گردن نمیگیرن :)) 
نه اون پورت رو عوض میکنه نه این سیم کشی رو چک میکنه 
بنظرتون از مخابرات هم شکایت کنم تو 195 ؟
ولی من احتمال زیاد میدم پورت خرابه . اگر سیم کشی خراب باشه snr من به 20 نمیرسه.

ویرایش شده توسط ashkan.t
لینک به دیدگاه

سلام

شما اول ببین همسایه هاتون که از همون پست دیوار کوچه که با شما مشترک هستن هم همین مشکل دارن یا نه؟

اگر همسایه هاتون هم این مشکل داشتن به مخابرات بگو با دستگاه میگر (تلفظش به فینگلیش :meyger) اتصالی مفصل های کابل زیر زمین برات چک کنن

اگر همسایه ها تون این مشکل ندارن در پست روی دیوار کوچتون هم باز کن ببین سیم های شما در محل اتصال به ترمینال پست سولفاته شده یا نه؟ اگه شده بود که از نو لخت کن و مستقیم به سیمی که از زمین میاد وصل کن و نوار چسب بزن

اگه سولفاته نشده بود احتمالا از شلوغی ISP هست که مجبورید به یک شرکت دیگه برید

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

سلام

شما اول ببین همسایه هاتون که از همون پست دیوار کوچه که با شما مشترک هستن هم همین مشکل دارن یا نه؟

اگر همسایه هاتون هم این مشکل داشتن به مخابرات بگو با دستگاه میگر (تلفظش به فینگلیش :meyger) اتصالی مفصل های کابل زیر زمین برات چک کنن

اگر همسایه ها تون این مشکل ندارن در پست روی دیوار کوچتون هم باز کن ببین سیم های شما در محل اتصال به ترمینال پست سولفاته شده یا نه؟ اگه شده بود که از نو لخت کن و مستقیم به سیمی که از زیمن میاد وصل کن و نوار چسب بزن

اگه سولفاته نشده بود احتمالا از شلوغی ISP هست که مجبورید به یک شرکت دیگه برید

ممنون از راهنماییتون . می پرسم.
فقط اینکه غیر قانونی نیست برم دست کاری کنم پست رو ؟ همسایه ای کسی ببینه نره شکایت کنه؟
و اینکه خطمو توی اون پست چجوری پیدا کنم ؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ashkan.t گفته است :

ممنون از راهنماییتون . می پرسم.
فقط اینکه غیر قانونی نیست برم دست کاری کنم پست رو ؟ همسایه ای کسی ببینه نره شکایت کنه؟
و اینکه خطمو توی اون پست چجوری پیدا کنم ؟

قانونی نیست البته اگه با همسایه هاتون مشکلی نداشته باشید کسی خبر نمیده

سیم تلفن منزلتون به یک زوج رنگی از یک کابل مشکی رنگ احتمالا چهار زوج وصل شده

شما باید رنگ اون زوجی که مال شما هست رو بخاطر بسپارید و اون کابل مشکی رنگ رو تا پست روی دیوار دنبال کنید و اونجا از روی رنگش متوجه میشید کدوم سیم مال شماست

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، mahddi گفته است :

قانونی نیست البته اگه با همسایه هاتون مشکلی نداشته باشید کسی خبر نمیده

سیم تلفن منزلتون به یک زوج رنگی از یک کابل مشکی رنگ احتمالا چهار زوج وصل شده

شما باید رنگ اون زوجی که مال شما هست رو بخاطر بسپارید و اون کابل مشکی رنگ رو تا پست روی دیوار دنبال کنید و اونجا از روی رنگش متوجه میشید کدوم سیم مال شماست

سیم تلفن ما از تو ساختمان رد شده بعضی جاها و نمیدونم دقیق کدوم پست هستش. 2 تا پست در 30 متری بالادست خونه ما قرار داره و یدونه دیگه هم در 30 متری پایین دست. من یکی از اون بالادستی ها رو باز کردم . و با یک وضعیت شیر تو شیری مواجه شدم و اصلا نمیتونم سیمم رو پیدا کنم که سفید و آبی هستش. تو باکس هم چنتا سفید و ابی هست. (عکسش رو هم ضمیمه کردم). ممکنه اخه اینکه زنگ میزنیم نویز میفته و نویز شدید در طول روز و قطعی و وصلی از فرسودگی باشه ؟ اخه پس چرا snr میرسه به 19 20 ؟ اگر فرسوده باشه اینقد خوب نمیشه snr. این پست الان وضعیتش خیلی داغونه ؟
photo_2020-05-14_12-48-40.thumb.jpg.e2531d22d8cdb75b6abaf329a955bc9e.jpgphoto_2020-05-14_12-48-23.thumb.jpg.63b8032b6f76cbafa4b3279ab05fc884.jpgphoto_2020-05-14_12-48-27.thumb.jpg.106284abafc69a07bc64f49cb1d0166e.jpgphoto_2020-05-14_12-48-37.thumb.jpg.59be2664a99b87d5178c9e10a90444b9.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...