رفتن به مطلب

مشکل پریدن لینک (ADSL)

ashkan.t
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 51 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

دوست عزیز isp شما چیه ؟ من پشتیبانی شون ( پارس) زنگ زدم بهانه اوردن گفتن نمی تونیم annex M فعال کنیم

برای من شاتل هست. فکر کنم پارس آنلاین نداشته باشه آنکس ام. فقط A ساپورت میکنه.

گرچه کلا صد کیلو تفاوتش هست فکر نکنم خیلی به چشم بیاد 🤦‍♂️

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Black Boy گفته است :

واقع آدم پست های جالبی تو این انجمن میبینه!

آقا یک وقت به فکر تعویض مودم نیفتید به خاطر یک نفر که تجربه بدی با یک برند داشته ها! همون تنظیم گرافیکی مقدار SNR Margin مودم ایسوس می ارزه به کل برند های دیگه. اگر سیسکو یا نتگیر مودم داشتند بله بهتر بود اما با این وضع موجود بهترین انتخاب از همه نظر ایسوس هست.

شما وارد قسمت Traffic Manager/Spectrum بشید و اسکن رو بزنید اونجا میتونید به صورت نموداری مقدار نویز رو ببینید.

سلام

در مورد نمودار یه توضیح هم بدید ممنون میشم

Untitled6.thumb.png.b927137fda94b1668dde8e7911272cee.png

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

شما تاحالا مودم رو سر خط بردین دقیقا تست کنید که کیفیت چه مقدار با خونه تغییر میکنه؟(من انجام داد بشدت تفاوت وجود داشت)..اگر زیاد مسعله مالیش براتون اهمیت نداره زوج سیمی که از تابلو تقسیم تلفن میاد تا داخل خونه رو با یه زوج فیبر نوری عوض کنید تا کیفیت خط خونتون بهتر بشه .البته نمیدونم تا چه حد ارزش داره چون انجام ندادم ولی بنظر تغییرات ملموس باشه..بازم بپرسین.از خود اپراتور یا کسی که اینکارو انجام داده باشه

O.o

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mahddi گفته است :

سلام

در مورد نمودار یه توضیح هم بدید ممنون میشم

Untitled6.thumb.png.b927137fda94b1668dde8e7911272cee.png

O.o

این نمودار مقدار نسبت نویز به سیگنال (SNR) رو در فرکانس های مختلف نشون میده.

همونطور که میدونید در ADSL2+ ماکزیمم فرکانس 2.2 مگاهرتز هست. فرکانس بالاتر مساوی است با سرعت بالاتر. خط عمودی مقدار SNR و خط افقی فرکانس هست. مثلا در نمودار شما مقدار SNR در فرکانس 552 نزدیک 50 هست.

این عدد هر چی بیشتر باشه بهتر هست. کلا برای فیکس شدن در یک سرعت بدون قطعی, مقدار SNR بالای 20 باید باشه. هر چی هم قسمت بالای نمودار صافتر باشه بهتر هست.

نمونه های پایین هم وضعیت خطوط مختلف هستند

عکس بالا وضعیت خط یکی از دوستان هست که دو کوچه با مخابرات فاصله داره اما سیم کشیش کمی بی کیفیت هست و پایینی هم وضعیت قبلی خط خودم 🙄

Untitled.jpg

2 (2).JPG

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

خب اگه اینطوریه که من نابودم  پینگ 4.2.2.4 من همیشه زیر 90 بود  میانگین 85 بود پینگ گوگلم 51 52 بود الان تو تصویر میبینین ولی یه هفته ای میشه همه چی بهم ریخته از اعصابم بگیر تا کیفیت خط وووووووو...................
image.thumb.png.e6ac3c4a5044e61a844ce1ae4b52183b.png

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

خب اگه اینطوریه که من نابودم  پینگ 4.2.2.4 من همیشه زیر 90 بود  میانگین 85 بود پینگ گوگلم 51 52 بود الان تو تصویر میبینین ولی یه هفته ای میشه همه چی بهم ریخته از اعصابم بگیر تا کیفیت خط وووووووو...................
image.thumb.png.e6ac3c4a5044e61a844ce1ae4b52183b.png

والا خود مخابرات هم گفتن که شاتل خیلی بهتر از بقیه است. ولی الان برای من هم به هم ریخته که با اینکه سیم رو هم چک کردیم وضعیتم شده این

2.thumb.JPG.e13e7f06c422d571ea50851ad0db6937.JPG

فقط چیزی حدود ده متر از سیم هست که چک نشده که هنوز کسی رو نفرستادن برای چک! قبلا راحت رو آنکس ام با پروفایل گیم 16 مگ رو داشتم الان هشت رو هم با قطعی میگیره! اگر همین نمودار رو نداشتم نشونشون بدم هیچکس رو برای تست با میگر هم نمیفرستادند🤦‍♂️ 

لینک به دیدگاه

منم یه چند وقتی دودل شدم ..نمیدونم برم تصفیه حساب کنم و شاتل سرویس بگیرم یانه😏

این وضعیتی هم که شما دارین وطبق گفته شما به احتمال فراوان مشکل از همون کابل تلفن خون هست و ربطی به شاتل نداشته باشه...(اگرم باشه مربوط به اونها نیست بنظرم و کلا احتمال داره منطقتون به مشکل خورده باشه )

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

یه خط تلفن دیگه هم هست  باشه ماه بعد براش از شاتل نت بگیرم ببینم مشکل منطقه هست یا نه از اپراتوره
نمیدونم چی شد ولی یهویی اینطوری شد :|

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر :

لطفا وضعیت کیفیت خط من رو هم بگید :

مودم رو هم تعویض کردم

مخابرات صد بار رفتم

هنوز مشکل پا برجاست، همین که به سرور های یک بازی وصل میشم مودم ریستارت میشه !

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

با اجازه استارتر :

لطفا وضعیت کیفیت خط من رو هم بگید :

مودم رو هم تعویض کردم

مخابرات صد بار رفتم

هنوز مشکل پا برجاست، همین که به سرور های یک بازی وصل میشم مودم ریستارت میشه !

Untitled.png

خدا صبر بده بهتون   کیفیت خطتون در یک جمله 
اناالله و .......

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

خدا صبر بده بهتون   کیفیت خطتون در یک جمله 
اناالله و .......

داداش، یکم بیشتر توضیج میدی چه کار کنم؟ امروز وسط رنک بودم وسط بازی اینترنت قطع شد، وقتی برگشتم 15 دقیقه بنم کرد، رنکم هم 3 پله سقوط کرد،  با ضربتی ده برابر ضربت مشت  بروسلی زدم تو سر خودم الان هم با یخ دارم زخمش رو پاسمان میکنم.... رفتم مخابرات گفتن اینجا مشکلی نیست، شاید باور نکنید ولی نزدیک به 20 بار رفتم...الان خط داخل منزل مشکل داره؟ یا خط که از مخابرات رسیده در خونه ما؟

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

mode خط رو روی adsl2+ بزارید ببینم افاقه میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

mode خط رو روی adsl2+ بزارید ببینم افاقه میکنه یا نه

گذاشتم شد این :

2.png

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

گذاشتم شد این :

2.png

خب بهتر نشد که بدتر شد :| 
الان فرصت توضیح ندارم دوستان لطف کنن بهتون میگن 

ولی برای مقایسه که کیفیت خط من الان در افتضاخ ترین حالتش هست اینجوریه که باز 100 برابر از خطت بهتره  ( مقدار هارو مقایسه کن دستت میاد)
image.thumb.png.218cc9b5a6bf3ce140036504a6a17cad.png

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

کسی دیگه ای نبود، بگه چیکار کنیم با این خط؟!

یه راه حل ساده وبستگی به خودتون که سخت یا آسون باشه :

با سیار مودمتون رو ببرید سر خط ...بعد یه سیم تلفن که یه سر لخط و سر دیگش سوکت تلفن خورده باشه هم داشته باشین .....از سمت سوکت به مودم متصل کنید از سر لخط سیم تلفن که دوسیم هست به صورت سر به سر و جدا اتصال بدین به صورت مستقیم به دوسیم سرخط خونتون 

اگر لبتاپ دارین اونجا تست کنید و یه اسکرین بگیرین از وضعیت کیفیت اگرم ندارین زنگ اپراتور سرویس دهندتون بزنید وبهش بگین که براتون کیفیت خط رو تست کنه (یا بگه کیفیت رو چند دسیبل هست...بالای 20دسیبل  باشه عالی هست کیفیت خط برای شما)....اگر گفت خوبه یا عالی هست یا بگه الان سرعت دانلودتون مثلا شده 10 مگابیت اونموقع میشه گفت حالا سیم کشی تلفن از سرخط تا داخل خونه مشکل داره .....اگرم بد گفت که دیگه مشخصه زنگ بزنید مخابرات بیاین ووضعیت رو هم بهشون نشون بدین که دبه نکنن

............

اگرم نمیدونید که کدوم سیم تلفن مربوط به خط خونه شما هست ..بسته به نوع ترمینال سرخط_(حالا نیاز به پانچ زدن سیم کشی تلفن یا چهارسو یا ...باشه ) که باید بررسی کنید ...یکی .یکی سیم های تلفن رو قطع کنید و اگر خودش نبود دوباره وصل کنید و برین سراغ بعدی تا .تلفن ثابت خونه یا چراغ مودم خاموش بشه..

وقتی خاموش شد اون سیم مربوط به خط خونه شما هست(دوتا باید باشه یکی حالا یا زیرش هست یا کنارش ).....(باید با گوشی همراه با یکی دیگه که توخونه هست درارتباط باشین که وقتی قطع شد به شما اطلاع بده)

InkedIMG_20200618_200746_LI.jpg

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

یه راه حل ساده وبستگی به خودتون که سخت یا آسون باشه :

با سیار مودمتون رو ببرید سر خط ...بعد یه سیم تلفن که یه سر لخط و سر دیگش سوکت تلفن خورده باشه هم داشته باشین .....از سمت سوکت به مودم متصل کنید از سر لخط سیم تلفن که دوسیم هست به صورت سر به سر و جدا اتصال بدین به صورت مستقیم به دوسیم سرخط خونتون 

اگر لبتاپ دارین اونجا تست کنید و یه اسکرین بگیرین از وضعیت کیفیت اگرم ندارین زنگ اپراتور سرویس دهندتون بزنید وبهش بگین که براتون کیفیت خط رو تست کنه (یا بگه کیفیت رو چند دسیبل هست...بالای 20دسیبل  باشه عالی هست کیفیت خط برای شما)....اگر گفت خوبه یا عالی هست یا بگه الان سرعت دانلودتون مثلا شده 10 مگابیت اونموقع میشه گفت حالا سیم کشی تلفن از سرخط تا داخل خونه مشکل داره .....اگرم بد گفت که دیگه مشخصه زنگ بزنید مخابرات بیاین ووضعیت رو هم بهشون نشون بدین که دبه نکنن

............

اگرم نمیدونید که کدوم سیم تلفن مربوط به خط خونه شما هست ..بسته به نوع ترمینال سرخط_(حالا نیاز به پانچ زدن سیم کشی تلفن یا چهارسو یا ...باشه ) که باید بررسی کنید ...یکی .یکی سیم های تلفن رو قطع کنید و اگر خودش نبود دوباره وصل کنید و برین سراغ بعدی تا .تلفن ثابت خونه یا چراغ مودم خاموش بشه..

وقتی خاموش شد اون سیم مربوط به خط خونه شما هست(دوتا باید باشه یکی حالا یا زیرش هست یا کنارش ).....(باید با گوشی همراه با یکی دیگه که توخونه هست درارتباط باشین که وقتی قطع شد به شما اطلاع بده)

InkedIMG_20200618_200746_LI.jpg

داداش، همین کار رو کردم مشکل حل شد، خودم هم باورم نمیشه، حتی یک ثانیه هم قطع و وصل نمیشه دیگه...لامصب نزدیک 100 روز بود منو درگیر کرده بود، چند تا مودم هم اوردم، کابل های خونه رو هم تعویض کردم... همش مشکل کابل ازجعبه به خونه بود، الان به کی بگم بیاد تعویض کنه اینو؟ 5 ماهه به مخابرات میگم زیرش نمیره :|

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

داداش، همین کار رو کردم مشکل حل شد، خودم هم باورم نمیشه، حتی یک ثانیه هم قطع و وصل نمیشه دیگه...لامصب نزدیک 100 روز بود منو درگیر کرده بود، چند تا مودم هم اوردم، کابل های خونه رو هم تعویض کردم... همش مشکل کابل ازجعبه به خونه بود، الان به کی بگم بیاد تعویض کنه اینو؟ 5 ماهه به مخابرات میگم زیرش نمیره :|

آقا اگر منظورتون از جعبه, باکس مخابرات هست اونارو دست کاری کنید جریمه داره ها! چه راحت اینجا دست کاری میکنن 😅

اگر مال مخابرات هست باید برید دفتر مخابراتتون تا کسی بفرستن بیاد یا مسیر جدید بکشه یا مسیر رو عوض کنن که در هر دو حالت بسیار اذیت میکنن مخصوصا اگر از شرکت خصوصی اینترنت داشته باشین

در 6 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

منم یه چند وقتی دودل شدم ..نمیدونم برم تصفیه حساب کنم و شاتل سرویس بگیرم یانه😏

این وضعیتی هم که شما دارین وطبق گفته شما به احتمال فراوان مشکل از همون کابل تلفن خون هست و ربطی به شاتل نداشته باشه...(اگرم باشه مربوط به اونها نیست بنظرم و کلا احتمال داره منطقتون به مشکل خورده باشه )

شاتل خوبه حتی برای مشکل من گفتن با اینکه میدونیم پورت سالمه اما حاضریم تعویض کنیم اما از عید به اینطرف سرعت تک کانکشن روی 5 مگ فیکس شده این رو در نظر داشته باشید. 8 یا 16 داشته باشید فرق نمیکنه تک کانکشن روی 5 هست با اکثر سرورها

حالا نمیدونم فقط شاتل اینجوری شده یا از زیرساخت هست. اما پینگ و سرعت در تمام ساعات ثابت و پایدار هست.

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

عزیز شهرک نظامی هست .خبری نیست

دست بالا با ماست😅

ولی چرا چند باری تذکر دادن بنده خدا ها.ولی منم گفتم هرموقع فیبر کشیدین و سیم کشی کل خونه رو عوض کردین(سیم کشی به عهده  و هزینه خود شهرک هست )باشه منم از این کارار نمیکنم(گرچه بحث مالیش نبود ولی میخواستم دست از سرم بردارن) 😂

طرف قانع شد😀گفت اگر کابل چند زوج هم استفاده کنی کیفیت اینترنتت بهترم میشه (مثل سیم گیج میمونه در سیستم صوتی ماشین)

.............

ولی حالا حداقل برای تست کیفیت خط که خودت بخوای بدونی واقعا چه وضعیتی هست مشکلی نداره 

مااگر بخوایم قانون مند باشیم اصلا نباید بدون اجازه مخابرات دستم به تابلو مخابراتم بزنیم (با اینکه عمدشونم درشون بازه نیازی به باز کردنشونم نیست)ولی وقتی طرف وظیفشه که بیاد سریع و مشکل شما رو حل کنه .باید التماس کنی تا بیان .این کجای قانونه ؟/

شما منطقی جواب بدی اوناهم قانع میشن.(البته بستگی به کیفیت سخن شما داره با طرف مقابل)

لینک به دیدگاه

در در 29 خرداد 1399 در 13:12، Black Boy گفته است :

این نمودار مقدار نسبت نویز به سیگنال (SNR) رو در فرکانس های مختلف نشون میده.

همونطور که میدونید در ADSL2+ ماکزیمم فرکانس 2.2 مگاهرتز هست. فرکانس بالاتر مساوی است با سرعت بالاتر. خط عمودی مقدار SNR و خط افقی فرکانس هست. مثلا در نمودار شما مقدار SNR در فرکانس 552 نزدیک 50 هست.

این عدد هر چی بیشتر باشه بهتر هست. کلا برای فیکس شدن در یک سرعت بدون قطعی, مقدار SNR بالای 20 باید باشه. هر چی هم قسمت بالای نمودار صافتر باشه بهتر هست.

نمونه های پایین هم وضعیت خطوط مختلف هستند

عکس بالا وضعیت خط یکی از دوستان هست که دو کوچه با مخابرات فاصله داره اما سیم کشیش کمی بی کیفیت هست و پایینی هم وضعیت قبلی خط خودم 🙄

Untitled.jpg

2 (2).JPG

میزان سرعت تک کانکشن به شکل این نمودار ربطی داره؟

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، mahddi گفته است :

میزان سرعت تک کانکشن به شکل این نمودار ربطی داره؟

نه کلا نمیشه سرعت تک کانکشن از تو مودم فهمید. این نمودار هم فقط برای دیدن شدت سیگنال هست

لینک به دیدگاه

رفتم یه سر به پست زدم کیفیت بهتر شد از ترمینال کندم مستقیم وصلیدم  ولی دیگه بقیش سر کافو سر کوچه هست حالا بریم ببینیم چی میشه سیم بان میاد یا نه

سرعت هم اوایل 0.5 مگ میداد بعد شد 0.7 مگ حالا هم با دستکاری شد 1مگ خطم رو داینامیک گفتم ست کنن که هرچی شد یک مگ کتمر از کشش خط بیاره بالا :D اینجوری  قطعی اش کمتره و خود مودم هم میتونه با snr 4 اگه تلفن زنگ نخوره تا یک روز کامل لینک باشه   ez ez tamam 
ولی برای اینکه پینگ کمتر بگیرم باید بزارم روی fastpatch خط رو که 28 میلی ثانیه پینگ کمتر میشه  و از 48 تا به 20 ‍‍~19 میرسه به طبع snr هم حدودی 2 تا افت می کنه  یه توازنی باید برقرار کنم این وسط ....

Screenshot_۲۰۲۰۰۶۲۴-۰۰۱۲۳۶.pngimage.thumb.png.300440bf521bef4b96a0b8b966280070.png

لینک به دیدگاه

خب دیگه تهههه کشش خط  همینقدره بازم خوبه برای دانلود snr رو 0 میکنم دو ساعتی با همین وضعیت لینک میمونه :D  بعد 1.18 تا speed میگیرم  بعد برای stability  snr رو میارم روی 6 اسپید هم میاد روی 0.9  استابیلیتیش تا 24 ساعت میره
@invoker کدوم مودم به جز مودم های ایسوس میشه همچین حرکتی میشه باهاش زد ؟ :D

image.thumb.png.fc9bd5e95c15cec707437463d800e3e3.png

لینک به دیدگاه

در در 4 تیر 1399 در 10:58، SaeedReDLiNe گفته است :

خب دیگه تهههه کشش خط  همینقدره بازم خوبه برای دانلود snr رو 0 میکنم دو ساعتی با همین وضعیت لینک میمونه :D  بعد 1.18 تا speed میگیرم  بعد برای stability  snr رو میارم روی 6 اسپید هم میاد روی 0.9  استابیلیتیش تا 24 ساعت میره
@invoker کدوم مودم به جز مودم های ایسوس میشه همچین حرکتی میشه باهاش زد ؟ :D

image.thumb.png.fc9bd5e95c15cec707437463d800e3e3.png

با این پارامتر ها فکر کنم این دیگه واقعا اخر کشش خطتون باشه. تو سه دقیقه 1400 تا خطا داده! پایدار نیست قاعدتا

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان نت رو بالاخره عوض کردم شاتل گرفتم. 
مشکل نوسان اس ان ار موقع زنگ خوردن تلفن تقریبا حل شده و اوکیه 
اما قطعی و وصلی و افت اس ان ار که قتو های وب داشتم، دقیقا تو شاتل هم هست هنوز :| دیگه نمیدونم چیکار کنم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...