رفتن به مطلب

مشکل پریدن لینک (ADSL)

ashkan.t
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عزیز

من برای خونه شاتل دارم 

سرعت 8 مگ هست که تا 1.5 مگ بر ثانیه سرعتش میره  بدون هیچی قطعی تازه سرعتشم از چیزی که میخری بیشتره چون شاتل داره سرعت رو بالا میبره..

برای فروشگاهم های وب دارم سرعت 16 مگ که تا 1.4 مگ برثانیه بیشتر نمیره با کلی قطعی و پرش نت..

به نظرم سرویس رو عوض کن ..کاری که من ماه دیگه میکنم و شاتل میگیرم.... های وب تیم پشتیبانیش خیلی هاشون احمق هستن و همش یه چیز رو تکرار میکنم..

درخواست حمع آوری بده و خودت رو خلاص کن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سلام عزیز

من برای خونه شاتل دارم 

سرعت 8 مگ هست که تا 1.5 مگ بر ثانیه سرعتش میره  بدون هیچی قطعی تازه سرعتشم از چیزی که میخری بیشتره چون شاتل داره سرعت رو بالا میبره..

برای فروشگاهم های وب دارم سرعت 16 مگ که تا 1.4 مگ برثانیه بیشتر نمیره با کلی قطعی و پرش نت..

به نظرم سرویس رو عوض کن ..کاری که من ماه دیگه میکنم و شاتل میگیرم.... های وب تیم پشتیبانیش خیلی هاشون احمق هستن و همش یه چیز رو تکرار میکنم..

درخواست حمع آوری بده و خودت رو خلاص کن

ممنونم . این کار رو حتما میکنم . هزینه سرویسی که گرفتم رو عودت که نمیدن وگرنه تخلیه میکردم. سرویسم تموم شه تخلیه میکنم.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

سیم تلفن ما از تو ساختمان رد شده بعضی جاها و نمیدونم دقیق کدوم پست هستش. 2 تا پست در 30 متری بالادست خونه ما قرار داره و یدونه دیگه هم در 30 متری پایین دست. من یکی از اون بالادستی ها رو باز کردم . و با یک وضعیت شیر تو شیری مواجه شدم و اصلا نمیتونم سیمم رو پیدا کنم که سفید و آبی هستش. تو باکس هم چنتا سفید و ابی هست. (عکسش رو هم ضمیمه کردم). ممکنه اخه اینکه زنگ میزنیم نویز میفته و نویز شدید در طول روز و قطعی و وصلی از فرسودگی باشه ؟ اخه پس چرا snr میرسه به 19 20 ؟ اگر فرسوده باشه اینقد خوب نمیشه snr. این پست الان وضعیتش خیلی داغونه ؟
photo_2020-05-14_12-48-40.thumb.jpg.e2531d22d8cdb75b6abaf329a955bc9e.jpgphoto_2020-05-14_12-48-23.thumb.jpg.63b8032b6f76cbafa4b3279ab05fc884.jpgphoto_2020-05-14_12-48-27.thumb.jpg.106284abafc69a07bc64f49cb1d0166e.jpgphoto_2020-05-14_12-48-37.thumb.jpg.59be2664a99b87d5178c9e10a90444b9.jpg

خیلی شیر تو شیر هست واقعا 

اما با حوصله میشه پیدا کرد 

اون کابلی که از خونه تون خارج شده رو چشمی یا با دست دنبال کنید ببینید به کدوم پست میره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahddi گفته است :

اون کابلی که از خونه تون خارج شده رو چشمی یا با دست دنبال کنید ببینید به کدوم پست میره

با تبر هر 3 تاشو قطع کن میان از نو میبندن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

با تبر هر 3 تاشو قطع کن میان از نو میبندن

موافقم ،جعبه مخابرات ماهم شلخته بود ،چند روز پیش چند تا روانی کابلای مخابراتو چند متر بریدن ،خط ماهم قط شد ،دیدیم قشنگ مخابرات اومدن یه سروسامون بش دادن 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mahddi گفته است :

امروز رفتم و سیم رو پیدا کردم. دومی از پایین هستش تو عکس. سیم ها سولفاته نشده بودن . یه ذره سیاه شده بودن که دوباره لخت کردم وصل کردم اسپری ناهید هم زدم همینجوری. اس ان ار شااااید 0.5 واحد بهتر شد. بقیه چیز ها هیچ فرقی نکرد. هیچی.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

امروز رفتم و سیم رو پیدا کردم. دومی از پایین هستش تو عکس. سیم ها سولفاته نشده بودن . یه ذره سیاه شده بودن که دوباره لخت کردم وصل کردم اسپری ناهید هم زدم همینجوری. اس ان ار شااااید 0.5 واحد بهتر شد. بقیه چیز ها هیچ فرقی نکرد. هیچی.

سیمها رو مستقیم بهم وصل کردید یا به ترمینال داخل پست؟

همسایه هایی که از همین پست اینترنت دارن وضعشون چه جوری هست؟سوال کردید؟

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahddi گفته است :

سیمها رو مستقیم بهم وصل کردید یا به ترمینال داخل پست؟

همسایه هایی که از همین پست اینترنت دارن وضعشون چه جوری هست؟سوال کردید؟

اول تو ترمینال گذاشتم . بعدش به هم وصل کردم  بازم فرقی نکرد. ینی ترمینال با اینکه کثیفه به ظاهر ولی تاثیری نداشته. اگه زوج سیم رو برعکس به هم وصل کنم چی میشه؟ تاثیری داره یا تغییری میکنه ؟
همسایه هارو هم نپرسیدم. میپرسم. 
به نظرم 99 درصد مشکل های وبه یا پورت خرابه یا یکی از تجهیزاتشون خرابه.  میخواستم از مخابرات شکایت کنم که دیگه با انجام این کار فک نکنم نیازی باشه.
حالا ای اس پی رو عوض میکنم . بعدش اگر اینجوری بود دیگه قطعا مشکل از سیم کشی تو زمین یا کافو هستش. میرم از 195 یا بازرسی شکایت میکنم.

ویرایش شده توسط ashkan.t
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

اول تو ترمینال گذاشتم . بعدش به هم وصل کردم  بازم فرقی نکرد. ینی ترمینال با اینکه کثیفه به ظاهر ولی تاثیری نداشته. اگه زوج سیم رو برعکس به هم وصل کنم چی میشه؟ تاثیری داره یا تغییری میکنه ؟
همسایه هارو هم نپرسیدم. میپرسم. 
به نظرم 99 درصد مشکل های وبه یا پورت خرابه یا یکی از تجهیزاتشون خرابه.  میخواستم از مخابرات شکایت کنم که دیگه با انجام این کار فک نکنم نیازی باشه.
حالا ای اس پی رو عوض میکنم . بعدش اگر اینجوری بود دیگه قطعا مشکل از سیم کشی تو زمین یا کافو هستش. میرم از 195 یا بازرسی شکایت میکنم.

تاثیری نداره

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

از های وب با من تماس گرفتند و گفتند که پورتتون عوض شده . 
ولی من هیچ تغییری در افزایش کیفیت اس ان ار و یا کاهش پرش لینک مشاهده نکردم. 
حالا برم به مخابرات چی بگم من؟ دیوانه شدم از دست اینا
شرکتم رو هم عوض کنم بعید نمیدونم درست شه چون دیگه پورت عوض شده اخه. مگه میشه چنین مشکلی :|

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بد بختی بعدی استفاده از های وب رو بگم براتون ؟

موقعی که یک انلود کوچیک یا یک اپلود کوچیک انجام بدید یهو ینگ میره روی 3000 . و علنا نمیتونید کاری کنید. الان 16 مگ دارم از های وب قطعی اصلا ندارم ولی این مشکلو دارم

لینک به دیدگاه

من دوباره رفتم مرکز مخابراتی ایندفه رفتم اتاق رئیس مرکز. این داستانارو بهش گفتم و گفتم مامور بفرستید بیاد چک کنه خط رو جلو چشم خودم. گفتن باشه فردا میفرستیم. 
خلاصه یارو اومد و گفت من همه چی رو تست کردم . کافو و آبونه و میگر و .... . خط شما هیچ مشکلی نداره . مشکل از مودم های دست دوم چینی هست که ای اس پی ها میذارن تو اون مرکز. گفت  همه ای اس پی ها آشغالن ولی شاتل باز بین ایناها بهتره. سرویسم تموم شد میرم شاتل میگیرم . ایشالا باید درست بشه دیگه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

من دوباره رفتم مرکز مخابراتی ایندفه رفتم اتاق رئیس مرکز. این داستانارو بهش گفتم و گفتم مامور بفرستید بیاد چک کنه خط رو جلو چشم خودم. گفتن باشه فردا میفرستیم. 
خلاصه یارو اومد و گفت من همه چی رو تست کردم . کافو و آبونه و میگر و .... . خط شما هیچ مشکلی نداره . مشکل از مودم های دست دوم چینی هست که ای اس پی ها میذارن تو اون مرکز. گفت  همه ای اس پی ها آشغالن ولی شاتل باز بین ایناها بهتره. سرویسم تموم شد میرم شاتل میگیرم . ایشالا باید درست بشه دیگه.

اون باکس مخابرات داخل کوچه رو نباید دستکاری کنید ها جریمه داره 😅

اگر از سر خط بدون تلفن هم مثدار اس ان آر بالا پایی میره ممکن هست تو مسیر مشکل داشته باشه. باید دستگاه میگر بزنن تا ببینند از کجاست که عمرا بزنن میگن همون هشت مگ خوبه!

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Black Boy گفته است :

اون باکس مخابرات داخل کوچه رو نباید دستکاری کنید ها جریمه داره 😅

اگر از سر خط بدون تلفن هم مثدار اس ان آر بالا پایی میره ممکن هست تو مسیر مشکل داشته باشه. باید دستگاه میگر بزنن تا ببینند از کجاست که عمرا بزنن میگن همون هشت مگ خوبه!

اومد میگر زد. دستگاهشم دیدم اورده بود . گفت مقاومت در حد گیگا میده . همه چی چک شده . dslam های وب مشکل داره احتمال زیاد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ashkan.t گفته است :

اومد میگر زد. دستگاهشم دیدم اورده بود . گفت مقاومت در حد گیگا میده . همه چی چک شده . dslam های وب مشکل داره احتمال زیاد

اقا. من که دارم‌بهتون میگم‌مشکل از خود های وبه! ۹۰ متر کابل زوج سیم مخابراتی مستقیم کشیدم بازم همین بد بختیه.تخلیه زدم من

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ashkan.t گفته است :

عه پس فقط همون میمونه دیگه. شاتل بگیرید بدک نیست. البته اگر کسی اینجا شرکتی میشناسه که سرعت تک کانکشن رو کم نکرده بگه 🤦‍♂️

لینک به دیدگاه

من نمیدونم خط من چش شده خیلی جدیدن snr میاد پایین یبار دیگه رفتم کابل کشیدم بهتر نشد بدتر شد اصلا ریده تو اعصابم
اینقدر خراب وضع که با snr منفی 1.5 وصل میشم و جالبه که وصل میشه ( این است مودم asus :|) 

LineAttenuation 48.4 dB      قبلا روی 31 بود حدود 8 ماه پیش ولی نمی دونم چرا رفته بالا مگه مرکز مخابراتی تله پورت شده که فاصله مون بیشتر شده ؟‌‌:\  

پارس افلاین هستم خیلی ساله بالایه 7 سال میشه که  نت دارم ازشون  پینگش عالی بود تا همین چند روز پیش که  اینجوری شد  بازم پینگش خوبه  شما پیشنهادتون چیه چیکار کنم ؟

تو بهمن بود که خیابون رو کندن فیبر کشیدن کنتور گزاشتن باکس جدید وصل کردن روی کافو برای vdsl بعد همه اینا تو یه هفته انجام دادن بعد ما هم بگو اخجون دیگه همه چی حله ولی هنوز که هنوزه همینه  dslam اش رو نمیدونم چرا راه نمیندازن   کلا رد دادم  اینجا ptp هم نیست که بگیرم راحت شم اخرش  شما یه راهه حل پیشنهاد بدید ؟

این یه عکس در حالت snr داغون از اینم داغون تر دیدم ولی نشد عکس بگیرم

Capture.PNG

ویرایش شده توسط SaeedReDLiNe
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

من نمیدونم خط من چش شده خیلی جدیدن snr میاد پایین یبار دیگه رفتم کابل کشیدم بهتر نشد بدتر شد اصلا ریده تو اعصابم
اینقدر خراب وضع که با snr منفی 1.5 وصل میشم و جالبه که وصل میشه ( این است مودم asus :|) 

LineAttenuation 48.4 dB      قبلا روی 31 بود حدود 8 ماه پیش ولی نمی دونم چرا رفته بالا مگه مرکز مخابراتی تله پورت شده که فاصله مون بیشتر شده ؟‌‌:\  

پارس افلاین هستم خیلی ساله بالایه 7 سال میشه که  نت دارم ازشون  پینگش عالی بود تا همین چند روز پیش که  اینجوری شد  بازم پینگش خوبه  شما پیشنهادتون چیه چیکار کنم ؟

تو بهمن بود که خیابون رو کندن فیبر کشیدن کنتور گزاشتن باکس جدید وصل کردن روی کافو برای vdsl بعد همه اینا تو یه هفته انجام دادن بعد ما هم بگو اخجون دیگه همه چی حله ولی هنوز که هنوزه همینه  dslam اش رو نمیدونم چرا راه نمیندازن   کلا رد دادم  اینجا ptp هم نیست که بگیرم راحت شم اخرش  شما یه راهه حل پیشنهاد بدید ؟

Capture.PNG

داداش بخوام از تجربم بگم ... مودم های ایسوس هم مثل مادربرد-هاش اشغاله !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فقط یه اسمی از خودش در کرده ! و به قولا افتاده سر زبون ها ... در عمل خر بخر ایسوس نخره !!!

شما که میگی همیشه فیکس بودی یه احتمال هست اونم ...

با مودم دیگه ای تست کردی ؟! یه وقتایی Isp ها تهجیزاتشون رو که عوض میکنن با یه مودم های مشکل دار !!!

و یه وقتایی با یه اپدیت فریمور فیکس میشه یه وقتایی هم با تعویض مودم !!!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، invoker گفته است :

داداش بخوام از تجربم بگم ... مودم های ایسوس هم مثل مادربرد-هاش اشغاله !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فقط یه اسمی از خودش در کرده ! و به قولا افتاده سر زبون ها ... در عمل خر بخر ایسوس نخره !!!

شما که میگی همیشه فیکس بودی یه احتمال هست اونم ...

با مودم دیگه ای تست کردی ؟! یه وقتایی Isp ها تهجیزاتشون رو که عوض میکنن با یه مودم های مشکل دار !!!

و یه وقتایی با یه اپدیت فریمور فیکس میشه یه وقتایی هم با تعویض مودم !!!

نه بر عکس پایداری خیلی خیلی بالاتری داره مودم های ایسوس تنظیمات مخصوص  کشش خط داره که تقریبا تو هیچ مودمی نیست  میتونم بگم اگه مودم دیگه ای بود کانکت نمی شد  با مودم دیگه ای هم تست کردم دیگه اصلا وصل نمی شد xD من تونستم با این مودم 13 مگ بکشم بالا خطو 2 روز کانکت بود لینکش قطع نشد  بر عکس مودم قبلی که هر نیم ساعت می پرید یا وارد پنل نمی شد  نمی دونم دیگه یه هفته است اینجوریه 

بعد جالبه ها snr اپلود یبار میاد بالای 15 و کشش خط برای اپلود میشه 1.5مگ باز میاد پایین 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

نه بر عکس پایداری خیلی خیلی بالاتری داره مودم های ایسوس تنظیمات مخصوص  کشش خط داره که تقریبا تو هیچ مودمی نیست  میتونم بگم اگه مودم دیگه ای بود کانکت نمی شد  با مودم دیگه ای هم تست کردم دیگه اصلا وصل نمی شد xD

والا منی که 14 ساله دارم انلاین گیم میزنم / چنین نبوده !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------

البته عرض کردم ... مودم خوب یا خط خوب 90% به تهجیزات خوده Isp در مخاربات داره !!!

به اعنوان مثال مودم های زیکسل بسیار بسیار با Isp شاتل فیکس هستن !

پ ایسوس چیه ؟ :D

---------------------------------

جالبه بدونین هیچ جای دنیا عینه ایران ایسوس ایسوس نمیکنن !!!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، invoker گفته است :

-----------------------------------------------------------------------------------------

البته عرض کردم ... مودم خوب یا خط خوب 90% به تهجیزات خوده Isp در مخاربات داره !!!

پ ایسوس چیه ؟ :D محیط یوزر فرندلی داره

دی.... دست گذاشتی رو نقطه ضعفم  :D
امضام رو هایلات کن میگیری چی میگم 
ولی احتمال زیاد از طرف همین مخابرات اینجوری شده  حالا ببینیم تا چی میشه  
حالا وی جای من بودی مودم vdsl/adsl میخواستی تو این بازار خراب که همینم با قیمت نجومی گیر میاد انتخاب دیگه ای داشتی ؟ اگه cisco چیزی گیر میومد اره  ولی همه شون یه مشت tplink  و dlink درپیت و با نظرات بدتر من خودم قبل اینکه بگیرم پرسیدم تو فروم ولی حالا

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

Capture.PNG

منم پارس انلاین هستم 10 روزه این مشکل برام پیش اومده نمدونستم چی شده پس مشکل از خودشونه پشتیبانی هم که پشمه

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، invoker گفته است :

پ ایسوس چیه ؟ :D

واقع آدم پست های جالبی تو این انجمن میبینه!

در 28 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

نه بر عکس پایداری خیلی خیلی بالاتری داره مودم های ایسوس تنظیمات مخصوص  کشش خط داره که تقریبا تو هیچ مودمی نیست  میتونم بگم اگه مودم دیگه ای بود کانکت نمی شد  با مودم دیگه ای هم تست کردم دیگه اصلا وصل نمی شد xD من تونستم با این مودم 13 مگ بکشم بالا خطو 2 روز کانکت بود لینکش قطع نشد  بر عکس مودم قبلی که هر نیم ساعت می پرید یا وارد پنل نمی شد  نمی دونم دیگه یه هفته است اینجوریه 

بعد جالبه ها snr اپلود یبار میاد بالای 15 و کشش خط برای اپلود میشه 1.5مگ باز میاد پایین 

آقا یک وقت به فکر تعویض مودم نیفتید به خاطر یک نفر که تجربه بدی با یک برند داشته ها! همون تنظیم گرافیکی مقدار SNR Margin مودم ایسوس می ارزه به کل برند های دیگه. اگر سیسکو یا نتگیر مودم داشتند بله بهتر بود اما با این وضع موجود بهترین انتخاب از همه نظر ایسوس هست.

شما وارد قسمت Traffic Manager/Spectrum بشید و اسکن رو بزنید اونجا میتونید به صورت نموداری مقدار نویز رو ببینید.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Black Boy گفته است :

واقع آدم پست های جالبی تو این انجمن میبینه!

آقا یک وقت به فکر تعویض مودم نیفتید به خاطر یک نفر که تجربه بدی با یک برند داشته ها! همون تنظیم گرافیکی مقدار SNR Margin مودم ایسوس می ارزه به کل برند های دیگه. اگر سیسکو یا نتگیر مودم داشتند بله بهتر بود اما با این وضع موجود بهترین انتخاب از همه نظر ایسوس هست.

شما وارد قسمت Traffic Manager/Spectrum بشید و اسکن رو بزنید اونجا میتونید به صورت نموداری مقدار نویز رو ببینید.

از قدیم اینطور بوده ...

ماها کلا اعتقاد خاصی به تجربه دیگران نداریم ...

پس توقع خاصی ندارم از چنین عکس العمل های...

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

دوست  عزیز من خودم ازپیشگامان توسعه وارتباط (البته ماله من شده پیشگامان جنوب .چون جداشده از توسعه وارتباط وفقط بااسمش سرویس میده)

درکل اپراتور بدی نبوده ...پسر عموم قبلا خلیج فارس استفاده میکرد که بعد تغییر داد و پیشگامان توسعه وارتباطات درحال حاظر استفاده میکنه(یه 2-3سالی میشه) خودش میگه که خیلی بهتراز خلیج فارس بود

پشتیبان خوبی داره و کارراه بنداز هستن..

من کیفیت خطم بخاطر اینکه شهرک بسیار قدیمی هست بیشتر از 8مگابیت نمیره که تو دانلود میشه 1.2مگابایت ///وقتی دانلودانجام میدم از پایداری خوبی برخوردار هست (البته من بخاطر وضعیت آب و هوایی منطقه هر2ماه درگیر تمیز کردن سیم کشی خونه هستم 😁تا کیفیتش رو همون 8مگ بمونه)

شمابهترهست از همسایه ها یا دوستان که تومنطقه خودتون هستن بپرسین که از چه اپراتوری استفاده میکنن و وضعیت چطوریه..

درمورد بهتر شدن کیفیت.:

شما مغزی سیم تلفن سرخط رو که بررسی کردین .مس بود یا آلومینیوم؟

مقدار تقریبی فاصلتون از مودم تا سرخط چه مقدار هست؟کمتر میتونید بکنیدش(چون معمولا تو کار ساختمونی بخاطر قوانین سیم کشی تلفن طولانی تر میشه که خب تاثیر داره تو سرعت دانلود)

ممکنه مقاومت ترمینال ورودی (رابط بین سیم تلفنی که تو خونه شما میاد با سیم ورودی خط) زیاد باشه ..پس بهتره سربه سر سیم هارو متصل کنید .بعد وضعیت رو چک کنید(تجربه ای که تو این مورد داشتم 90% (ترمینال کروز ها) ترمینال تلفن ها با اتصال سیم های تلفن بهش افت کیفیت همراه داره ..برامن که اینطوری بوده)

.................................................

شما تاحالا مودم رو سر خط بردین دقیقا تست کنید که کیفیت چه مقدار با خونه تغییر میکنه؟(من انجام داد بشدت تفاوت وجود داشت)..اگر زیاد مسعله مالیش براتون اهمیت نداره زوج سیمی که از تابلو تقسیم تلفن میاد تا داخل خونه رو با یه زوج فیبر نوری عوض کنید تا کیفیت خط خونتون بهتر بشه .البته نمیدونم تا چه حد ارزش داره چون انجام ندادم ولی بنظر تغییرات ملموس باشه..بازم بپرسین.از خود اپراتور یا کسی که اینکارو انجام داده باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...