رفتن به مطلب

خرید کیس حدود 1.5 میلیون تومان با CPU INTEL لطقا راهنمایی کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من صادق هستم

مخوام یک سیستم بخرم اما از سخت افزار اصلاعات زیادی ندارم

میخواهم CPU کاپیوتری که میخرم AMD باشه چون اتلاف انرژی نداره و میدونم مهندسی تر از CPU های INTEL هست

چون کارایی که انجام میدم با امار و ارقام هست موخوام CPU که میخرم جز بهترین ها باشه...

میخوام فقط کیس بخرم مانیتور و اسپیکر رو بعدا میخرم و میخوام قیمت کیسم زیر یک و نیم میلیون تومان در بیاد

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اول از همه یک سوال دارم که AMD FX-8120 با AMD FX-8150 خیلی تفارت داره یا در حد کمه و میشه با 8120 هم یک سیستم خیلی با سرعت داشت و ایا AMD FX-8150 در بازار ایران گیر میاد ازکجا باید بخرم؟

مادربرد هم باید بسیار خوب باشه تا بعدا بیشتر پول دستم اومد بتونم CPU گرافیک RAM و ... رو ارتقا بدم (اینم خیلی برام مهمه) (مخوام سرعت رم 2000 یا 2200 باشه و تا 32 گیگ بتونم رم ها رو اضافه کنم)(البته قیمت مادربوردم زیر 400000 تومان باشه اگر کمتر هم باشه اشکالی نداره :D )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گرافیک هم زیاد برام مهم نیست چون کارای گرافیکی نمیکنم اما میخوام همه ی بازی های روز دنیا رو هم بتونم نصب کنم و بازی کنم

میخواستم ببینم با این 2 مشخصه چه سیستمی میتونم ببندم در مورد انتخاب نوع پاور کیس و رم و گرافیک و دی وی دی رام اصلا اصلاعاتی ندارم

و اصلا نمیدونم آیا گرافیک باید با ماردبورد ست باشه یا سی پی یو؟ :D

و اسکنر و پرینتر و کابل USB3 را هم میخوام(واسه POWER مناسب)

برام ظاهر کیسم مهم نیست میخواستم بدونم با یک کیس 40 هزار تومانی هم کارم میشه یا حتما واسه این قطی فلزی هم باید خرج کنم

واسه مانیتور هم یک مانیتور 20-23 اینچ نیخوام ولی نمیدونم کدام بیشتر مربعی هست( واید نباشه) یک مانیتور خوب هم معرفی کندی که قیمتش حدود 300000 تومان باشه

و یک کیبود با HOTKEYS COPY PASTE و... و سیم دار و البته دکمه هاش کاملا مثل لپتاپ باشه یعنی تخت باشه هم اگر ممکنه معرفی کنید

من قطعات زیر رو انتخاب کردم اما نمیدونم قطعاتش با هم میخوره یا نه

یا اصلا قطعات زیر مناسب هستد یا نه

میتونید اصلا به انتخواب خودم توجه نکنید

CPU: AMD FX-8120

MOTHER BOARD: Asus SABERTOOTH 990FX

POWER: GP600A-EU / GREEN

CASE: SOLARIS / GREEN

KEYBOARD: K.B A4TECH KL-45MU

GRAPHICS: Radeon HD 6970 OR Radeon HD 6950

ایا Radeon HD 6950 این گرافیک 2 گیگ هست یا 1 گیگ؟

اگر هم بودجم نرسید گرافیک 1 گیگ میخرم چون گرافیک در ارجعیت نیست ولی هر چی بالا تر بهتر

رم رو هم 4 یا 8 میندازم بعدا افزایشش میدم تا 20-30 گیگ

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

سلام . ورودتون رو به فروم لیون تبریک میگم .

دوست عزیز این قطعاتی که شما لیست کردی برای کیس ، حدود 2 میلیون تومان در میاد . یک هارد هم بذاری روش میشه حدود 2200 . پردازنده ای که شما انتخاب کردی حدود 600 تومانه تو بازار .خیلی گرون شده . اگر گیر بیاد . این پردازنده از پردازنده 400 تومانی اینتل چیزی بیشتر بهتون نمیده . Ci5 2500K بیشتر از این کارایی نداشته باشه ، کمتر نداره . اون مادربوردی که شما میخوای برای اورکلاک طراحی شده . برای کارهای عادی و روزمره هزینه اضافیه . کارت گرافیک شما هم الان خیلی گرون شده و به صرفه نیست . شما میتونی با یک کارت 250 تومانی هم به خوبی بازی ها رو اجرا کنی. توصیه میکنم کیس رو بهتر برداری .البته اگر همین سیستم رو میخوای . حداقل Magnum 2 بردار .

همه قیمتها تو سایت آپدیت نیست . با این وضعیت بازار نمیشه همه رو آپدیت کرد . فردا من برات یک سیستم مناسب پیشنهاد میدم . ولی بر پایه اینتل . چون AMD تو این محدوده حرفی برای گفتن نداره .

لینک به دیدگاه

حق با حامد جان هست ... این سیستم بهترین سیستم برای اون بودجه نیست . سیستم بهتری بر پایه 2500 سندی بریج میتونید جمع کنید که مخصوصا در بازی تا 50% از بولدوزر هم بهتره ! بولدوزر هیچ قرقی با فنوم نداره دوست عزیز و هسته بیشتر دراهر و مموری کنترلر قویتر که به درد بازی نمیخوره ! سندی بریج در مقایسه هسته با هسته تا 60% هم از بولدوزر قویتره و در بازی توانایی هسته پردازشی مد نظر هست و نه تعداد هسته ها. اگر برای تدیون و تبدیل فیلم و غیره بود هسته بیشتر بهتر می بود !

دوست عزیز تو بولدوز AMD واقعا در مورد مصرف انرژی خراب کرد !!!!!!!!! سری 8000 بسیار پر مصرف هست . حداقل 3 برایر یک 2500 که قویتر هم هست مصرف انرژی داره !!! مهندسی ساخت سندی بریج یک سرو گردن بهتره !! سری بولدوزر واقعا بد ظاهر شده عزیز و پولتونو خرجش نکنید. اگر موافق خرید یک سیستم خوب اینتل هستید بگید براتون لیست میکنیم

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون آقا حامد و آقا سالار

به خاطر 2 دلیل AMD چشم منو گر فته

1-آخه میخوام CPU رو بتونم بعدا ارتقا بدم بدون این که نیاز به تعویض مادربودر باشه و فکر میکنم با AMD یهتر بتونم این کار رو انجام بدم تا با INTERL که کلی مدل MOTHER BOARD واسه CPU هاش داره

(درسته که تکنولوژی اینتل از AMD بالا تر هست اما نحوه ی محاسبه ی AMD بسیار بهینه تر هست و اینتل بخاطر این که بتونه تمام برناه های قبلیش رو ساپورت کنه داره به ساخت این دیوار کج ادامه میده...)به هر حال بازدهی مهم هست من تاحالا CPU AMD نداشتم و نمیدونم دقیقا چه خبره...

2-کار من همون جور که در پست اول گفتم با امار و ارقام هست.

با CPU 2.3 اینتل که مال 5-6 سال پیش هست الان دارم هر روز حدودا 4-3 ساعت کامپوترم این ارقام رو محاسبه میکنه و خیلی طول میکشه و در تمام مدت CPU USEAGE 100% هست میخوام این زمان با CPU مناسب خیلی کم بشه

تقریبا کارم مثل تغییر فرمت فیلم هست که کلی طول میکشه و به CPU قوی احتیاج داره

حالا اگر از INTEL مادربورد و CPU خوب و جدیدی میشناسید که بعدا بتونم CPU رو ارتفا بدم معرفی کنید

تو کار آور کلاک هم نیستم پس به اون مادر بورد گرون که تو پست اول گفتم احتیاجی ندارم و ممنون از راهنماییتون.

در مورد گرافیک هم حق باشما هست.

نظرتون در باره گرافیک ATI 6770 چی هست؟

گرافیک NVIDIA بهتر جواب میده یا ATI?

با تشکر

ویرایش شده توسط sadeghdota
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1-آخه میخوام CPU رو بتونم بعدا ارتقا بدم بدون این که نیاز به تعویض مادربودر باشه و فکر میکنم با AMD یهتر بتونم این کار رو انجام بدم تا با INTERL که کلی مدل MOTHER BOARD واسه CPU هاش داره

(درسته که تکنولوژی اینلت از AMD بالا تر هست اما نحوه ی محاسبه ی AMD بسیار بهینه تر هست و اینتل بخاطر این که بتونه تمام برناه های قبلیش رو ساپورت کنه داره به ساخت این دیوار کج ادامه میده...)به هر حال بازدهی مهم هست من تاحالا CPU AMD نداشتم و نمیدونم دقیقا چه خبره...

درود

1-مادربوردهایی که سندی بریج رو ساپورت میکنند نسل بعدی یعنی آیوی بریج رو هم ساپورت می کنند و از این بابت خیالتون راحت باشه.الان اینتل خیلی از AMD برتر هست و دوستان هم اینو گفتن خدمتتون.هم توی پردازش بازی و هم توی پردازشهایی از قبیل رندر،کانورت و ... و هم از لحاظ مصرفی خیلی بهتر عمل کردند.شک به دلتون راه ندید و مطمئن باشید که الان برتری کامل از آن اینتل هست.

2-کار من همون جور که در پست اول گفتم با امار و ارقام هست.

با CPU 2.3 اینتل که مال 5-6 سال پیش هست الان دارم هر روز حدودا 4-3 ساعت کامپوترم این ارقام رو محاسبه میکنه و خیلی طول میکشه میخوام این زمان با CPU مناسب خیلی کم بشه

بله تو اون سالها(2005.2006)برتری از آن AMD بود اون موقع با خریدن اینتل انتخاب نادرستی کردید و الان هم با خرید AMD همون انتخاب نادرست تکرار میشه.بحث 6 سال هست که وافعا اینتل توی این 6 سال بسرعت از AMD عبور کرده.

حالا اگر از INTEL مادربورد و CPU خوب و جدیدی میشناسید که بعدا بتونم CPU رو ارتفا بدم معرفی کنید

تو کار آور کلاک هم نیستم پس به اون مادر بورد گرون که تو پست اول گفتم احتیاجی ندارم و ممنون از راهنماییتون.

با توجه به اینکه قصد اورکلاک ندارید من 2500 معمولی رو پیشنهاد میدم که الان حدود 30 هزار تومان ارزونتر هست.برای مین بورد همMSI Z68A-G43 رو پیشنهاد میدم که فکر کنم حدود 220تا 250هزار تومان باشه.مین کاملی هست.

در مورد گرافیک هم حق باشما هست.

نظرتون در باره گرافیک ATI 6770 چی هست؟

گرافیک NVIDIA بهتر جواب میده یا ATI?

من گرافیک رو نظرم رو انویدیا هست که فیزیکس و کودا هم دارید و بعدا حتما به کارتون میاد.کارت 560 گینوارد با قیمتی حدود 300هزار تومان بهترین انتخاب میتونه باشه.

لینک به دیدگاه

در مورد انتخاب کارت کرافیگ ، یک نکته را خدمت شما عرض کنم دوست عزیز.

در حال حاضر بسیاری از برنامه هایی که توسط شرکت های درست و حسابی ارائه می شوند، برای افزایش سرعت فرآ یند و همینطور استفاده بهینه از سخت افزار ، به نحوی طراحی می شوند که برای پردازش اطلاعات از GPU کارت گرافیک هم استفاده میکنند. این نوع طراحی باعث افزایش سرعت چشمگیری در انجام محاسبات میشه. به عنوان مثال، اکثر نرم افزار های درست و درمان تبدیل فرمت فیلم ، این قابیلت رو دارند.

اما تا جایی که بنده اطلاع دارم این برنامه ها فقط gpu های شرکت nvidia رو ساپورت میکنند. برای همین اگر از نرم افزار هایی اسفاده میکنید که چنین قابیلتی دارند، بهتر است که از کارت های گرافیک nvidia استفاده کنید.

http://en.wikipedia.org/wiki/CUDA

لینک به دیدگاه

این جور که مشخص است INTEL از AMD بهتر هست

اوکی ممنون از جناب هگز و مکسل134

باشه من CPU INTEL رو برمیدارم

نظر دوستاد درباره Intel Core i7-2600K @ 3.40GHz چی هست؟از نظر قیمت و کارایی مناسب به نظر میرسه

البته

سندی بریج که جناب هگز گفتند نمیدونم توی

این جدول کدام هست...

لطفا یک سیستم خوب اینتل با قیمت مناسب برای من لیست کنید

لطفا توجه کنید که یک جوری باشه من بعدا بتونم سیستمم رو آپگرید کنم و بتونم CPU و RAM رو GRAPHICS رو افزایش بدم

مادربودم باید بتونه تا 32 گیگ رم قابل ازتقا باشه

از مدیران محترم تقاضا دارم که عنوان تاپیک رو از AMD به CPU INTEL تغییر بدهند

با تشکر

لینک به دیدگاه

عنوان تاپیک تغییر کرد.

این سی پی یو که شما نوشتید ، از سری سندی برج هست و پرفورمانس بسیار عالی داره. این مدل مخصوص اورکلاک هست چون ضریب پردازنده باز داره. مدل 2600 همین مشخصات رو داره ولی قابلیت اورکلاکش محدوده.

با توجه به اینکه قیمت این سی پی یو شدیدا رفته بالا، بهتره مدل 2500k رو تهیه کنید. با استفاده از خود نرم افزار مادر برد به 4327 مگاهرتز هم اورکلا ک کنید و فقط برای اینکه cpu داغ نکنه، حتما از یک cpu coller خوب هم استفاده بفرمایید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیزم 2600K که فرمودید ار همین نسل سندی بریج هست.سندی بریج به بیان ساده نام نسل جدید و 32 نانومتری پردازنده های اینتل هست که شامل چند خانواده میشن.i7 ,i5 , i3 ها و .... جز این خانواده هستند.

2600K ضریب باز هست (پسوند K نشانه ی ضریب باز هست و مخصوص اور کلاک).عملا تفاوت چشمگیر و محسوسی بین 2500 و 2600 نیست و تفاوت قیمتی دراین دو مدل حدود 200 هزار تومانه!

پردازنده 2500

مین بورد که دو مدل اون بال معرفی کردم.

رم 4GB*2 1866 G.Skill c9(8GB قیمت هم حدود 150 هزار تومان.

گرافیک هم که گفتم.

پاور Green 600 EU

HDD 500 Sragate Sata III قیمت حدودیش 170هزار تومانه.

DVD RW TEAC 24X حدود 36 هزار تومان.

کیس هم X3 V2 گزینه مناسبی هست.

اینا سرجمع حدود 1500 میشه که فکر کنم بهترین کارایی رو داشته باشه براتون.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

باز هم تشکر میکنم

Intel Core i7-3820 @ 3.60GHz

آیا این CPU هم

سندی بریج هست؟

(اگر اشتباه نکنم تمام CPU های CORE

سندی بریج هستند)

یک لیست از یک پاساژ در شیراز گرفتم روش نوشته

CPU INTEL 1155 I7 2600K

و در جای دیگری نوشته

CPU INTEL 1366 I7 950

میخواستم بدونم این 1366و 1155 یعنی چی؟ کدام جدید تر هست؟ و قابلیت ارقاع بیشتری داره؟

اون مادربرد

MSI Z68A-G43

مخصوص AMD هست یا INTEL?

با تشکر از این که به من کمک میکنید ایشالا بتونم جبران کنم

لینک به دیدگاه

پردازنده : Intel Ci5 2500 قیمت 400

مادربورد : Asus P8Z68-V قیمت 360

رم : G.SKILL RipjawsX Kit 8GB (2x4GB) 1866 CL9 قیمت 170

هارد : Seagate 500GB SATA قیمت 180

گرافیک : GAINWARD GTX 550 Ti 1Gb DDR5 قیمت 220

درایو نوری : Plextor PX-L890SA SATA قیمت 60

پاور : Green GP600A-EU قیمت 100

کیس : GREEN MAGNUM 2 قیمت 60

جمع : 1550000 تومان. اگر میخوای زیر 1500 دربیاد میتونی مادربورد رو یک مدل دیگه و یا یک برند دیگه بگیری . مثلا Asus P8P67 هست با قیمت 240 تومان . سوالی بود در خدمتم .

لینک به دیدگاه

باز هم تشکر میکنم

Intel Core i7-3820 @ 3.60GHz

آیا این CPU هم

سندی بریج هست؟

سندی بریج هستند)

یک لیست از یک پاساژ در شیراز گرفتم روش نوشته

CPU INTEL 1155 I7 2600K

و در جای دیگری نوشته

CPU INTEL 1366 I7 950

میخواستم بدونم این 1366و 1155 یعنی چی؟ کدام جدید تر هست؟ و قابلیت ارقاع بیشتری داره؟

اون مادربرد

MSI Z68A-G43

مخصوص AMD هست یا INTEL?

3820 سندی بریج سری اکستریمه که خیلی گرونه . یک مادربورد و CPU در میاد حدود 1500

1366 سندی بریج نیست . نسل قدیم Ci هست که الان دیگه توصیه نمیشه .

1155 جدیدتره و قابلیتهای خیلی بهتر و بیشتری داره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باز هم تشکر میکنم

1-Intel Core i7-3820 @ 3.60GHz

آیا این CPU هم

سندی بریج هست؟

سندی بریج هستند)

2-یک لیست از یک پاساژ در شیراز گرفتم روش نوشته

CPU INTEL 1155 I7 2600K

و در جای دیگری نوشته

CPU INTEL 1366 I7 950

3-اون مادربرد

MSI Z68A-G43

مخصوص AMD هست یا INTEL?

3820-1 از خانواده سندی بریج خیلی حرفه ای (Sandy Bridg E) هست که فکر نکنم تو بازار الان بتونید پیدا مینید.سوکات این پردازنده 2011 هست که باید براش مین بوردی با چیپ X79 تهیه کنید که هزینه این مین و پردازنده نزدیک به کل هزینه شما یعنی 1.5 میلیون تومان میشه.

2-پردازنده 2600 از نسل جدید هست و 950 از نسل قدیمی تر.همینطور سوکت 1155 جدید تر از 1366 هست.

3-مین بورد رو مطابق با 2500 معرفی کردم که مخصوص اینتل و پردازنده های سندی بریج هست.

لینک به دیدگاه

همانطور که دوستان عزیز فرمودند حرف k که در آخر پردازنده های سندی بریج اینتل قرار دارد نشانه ضریب باز بودن پردازنده است .

اما من توصه میکنم شما پردازنده ای که انتخاب میکنید از سری k باشد چون اختلاف قیمت 30-40 هزار تومان دارند اما ویژگی باز بودن ضریب پردازنده در پردازنده های اینتل بسیار بیشتر ارزش دارد .

تفاوت مهم بین intel core i7 2600 با intel core i5 2500 در این است که 2500 از تکنولوژی Hyper-Threading استفاده نمیکند. یعنی هردو پردازنده دارای چهار هسته فیزیکی هستند اما 2600 این ویژگی را دارد که این چهار هسته را تبدیل به 8 هسته مجازی کند.

با توجه به بودجه تان میتوانید :

1. 2600 را انتخاب کنید و از کرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنید و در یک فرصت مناسب یک کارت گرافیکی به سیستم اضافه کنید (گرافیک مجتمع درون تمام پردازنده های سندی بریج وجود دارد )

2. 2500 را که در اکثر مواقع توانی کمتر از 2600 را ندارد انخاب کنید با یک مادر بورد p67 و یک کارت گرافیک 300-400 تومانی که یک سیستم کامل و قوی داشته باشید .

در ضمن پردازنده های core i3 , core i5 , core i7 که دارای شماره 4 رقمی هستند (مانند 2500k) سندی بریج هستند و تنها این پردانده را بخرید ! مواظب بعضی فروشنده دا باشید !

اگر 2600k را انتخاب کردید و قصد استفاده از گرافیک مجتمع دارید حتما مادربوردی با چیپ Z68 تهیه کنید !

لینک به دیدگاه

CPU: Intel Core i7-2600K @ 3.40GHz

POWER: Green GP600A-EU

RAM: G.SKILL RipjawsX Kit 8GB (2x4GB) 1866 CL9

H.D.D :Seagate 500GB SATA

GRAPHICS: GAINWARD GTX 550 Ti 1Gb DDR5

DVDRW :Plextor PX-L890SA SATA

مادر بورد:

ASUS P8Z68-V PRO

اما واسه مادر بورد از یک چیز میترسم

در توضیحاتش نوشته شده:

Maximum shared memory of 1748 MB

این یعنی گرافیک 2 گیگ نمیتونم بعدا بندازم روش؟

آخه تا یه مدت دیگه گرافیک های 2 در بازار زیاد میشه...

کسی میتونه کمکم کنه/؟یا من اشتباه متوجه شدم؟

لینک به دیدگاه

مادر بورد:

ASUS P8Z68-V PRO

در توضیحاتش نوشته شده:

پردازنده 2600K الان حدود 650 قیمت داره .مادربوردی هم که انتخاب کردی خیلی حرفه ایه و به کار شما نمیاد . الان اگر گیر بیاد حدود 430-420 قیمت داره که اصلا منطقی نیست .

اون 1748 برای وقتیه که شما از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنید . مثل آنبورد . این مادربورد قابلیت این رو داره که بدون کارت گرافیم و با استفاده از گرافیک داخلی پردازنده های سندی بریج کار کنه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تمام این پردازنده مثل i3 2100 - i5 2500- i7 2600 - i7 3930 ,.... هم اینها از تکنولوژی ساخت 32 نانومتری معروف سندی بریج استفاده میکنن . اما ان نظر تعداد هسته ها - میزان کش - هاپیر تردینگ و نوع سوکت ممکنه باهم تفاوت بکنن لی همشون بلا استثنا سندی بریج هستند. i3 2100 - i5 2500- i7 2600 همه از سوکت 1155 استفاده میکنن ولی 3930 برای مثال از سوکت 2011 استفاده کنه ! وقتی میگیم سندی بریج به همه این پردازنده ها اتلاق میشه !

لینک به دیدگاه

مادر بورد:

ASUS P8Z68-V PRO

در توضیحاتش نوشته شده:

من هم در مورد مادربورد نظر حامد را دارم p8z68-v pro با این قیمت انتخاب خوبی نیست(خیلی هم حرفه ای نیست )! میتوانی p67 را انتخاب کنید با توجه به اینکه کارت گرافیک جدا انتخاب کردید هیچ فرقی با Z68 ندارد یا اینکه msi بگیرید که قیمت مناسب تری دارد . گیگابایت هم که اسمش رو نبر تحریم هست !!!

فکر میکنم از 1500 بیشتر بشه اما اگر بتوانید ارزش هزینه کردن را دارد !

asus p8p67 ---- 240

asus p8p67 sabertooth --- 340

ویرایش شده توسط D@rk
لینک به دیدگاه

من هم در مورد مادربورد نظر حامد را دارم p8z68-v pro با این قیمت انتخاب خوبی نیست ! میتوانی p67 را انتخاب کنید با توجه به اینکه کارت گرافیک جدا انتخاب کردید هیچ فرقی با Z68 ندارد یا اینکه msi بگیرید که قیمت مناسب تری دارد . گیگابایت هم که اسمش رو نبر تحریم هست !!!

asus p8p67 ---- 240

مدل sabertooth از نظر دفع حرارت بهینه شده و برای اورکلاک طراحی شده . برای ایشون مناسب نیست . چون 100 تومان هزینه اضافه بابت هیچی داره میده .

لینک به دیدگاه

مدل sabertooth از نظر دفع حرارت بهینه شده و برای اورکلاک طراحی شده . برای ایشون مناسب نیست . چون 100 تومان هزینه اضافه بابت هیچی داره میده .

من که نگفتم حتما این رو بگیره گفتم p67 :unsure: ! در ضمن اون رمهایی که انتخاب کرده 1866 هست که بدون اورکلاک حتی با استفاده از پروفال xmp روی 1600 ست میشوند !

sabertoot را برای این پیشنهاد دادم که از p8z68v-pro خیلی حرفه ای تر هست ! ولی 100 تومان ارزانتر !

ویرایش شده توسط D@rk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان من دوتا مین بورد خوش قیمت حدود 250 هزار تومان معرفی کردم ولی باید بگرده تا پیدا کنه؟چون الان اسفندماه هستو بازار هم اوضاع جالبی نداره.هرچقدر دیر تر اقدام کنید بدتر هست.

لینک به دیدگاه

عزیزان من دوتا مین بورد خوش قیمت حدود 250 هزار تومان معرفی کردم ولی باید بگرده تا پیدا کنه؟چون الان اسفندماه هستو بازار هم اوضاع جالبی نداره.هرچقدر دیر تر اقدام کنید بدتر هست.

مادربوردهای msi از نظر کیفیت چیزی کمتر از asus ندارند . از نظر ساپورت اینترنتی و فروم بسیار بهتر از asus هستند !

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813130614

این مدل انتخاب بسیار خوب و با درایتی هست برای دوستمون قمتش رو در بازار نمیدونم ولی فکر کنم در حدود 250 تومان باشد !

اما کاستی هایی هم دارد :

1. چهار پین بودن سوکت ولتاژ پردازنده (بهتر بود هشت پین میبود مانند ایسوس )

2.عدم پشتیبانی از تکنولوژی LucidLogix Virtu که این تکنولوژی باعث میشود در زمان استفاده از کارت گرافیک مجزا بتوان از گرافیک مجتمع هم استفاده کرد (بین آن سوئیچ کرد یا ... )

3. فکر میکنم اون خنک کننده چیپ ست بسیار کوچک باشد ! در مدل های ایسوس با اینکه خنک کننده بزرگتر است اما باز هم دما بسیار بالا است !

دوست عزیز hex من مدل دوم را پیدا نکردم !

لینک به دیدگاه

من هم در مورد مادربورد نظر حامد را دارم p8z68-v pro با این قیمت انتخاب خوبی نیست(خیلی هم حرفه ای نیست )! میتوانی p67 را انتخاب کنید با توجه به اینکه کارت گرافیک جدا انتخاب کردید هیچ فرقی با Z68 ندارد یا اینکه msi بگیرید که قیمت مناسب تری دارد . گیگابایت هم که اسمش رو نبر تحریم هست !!!

asus p8p67 ---- 240

سلام

کارت گرافیک جدا که گفتید منظورتون رو متوجه نشدم

مگر همه ی کارت های گرافیک جدا نیست؟

کدام بهتر است ؟"جدا" یا " غیر جدا"

لینک به دیدگاه

منظور ایشون از کارت گرافیک جدا همین کارتهای گرافیک که شما میشناسیده . کارت گرافیک غیر جدا نداریم . پردازنده گرافیکی غیر جدا داریم . CPU های سندی بریج که به شما پیشنهاد شده ، در کنار پردازنده مرکزی یک پردازنده گرافیکی هم دارند که به اصطلاح گرافیک مجتمع پردازنده خونده میشه . این گرافیک برای اجرای فیلمهای Full HD و بازیهای سبک کاملا مناسبه . کارهای گرافیکی و رندر های سبک رو هم به خوبی انجام میده . ولی برای کارهای سنگین مناسب نیست . برای کارهای سنگین باید کارت گرافیک مناسب تهیه بشه .

لینک به دیدگاه

سلام

به کمک شما عزیزان اطلاعات من در زمینه ی سخت افزار خیلی بالا تر رفته

الان برای خرید سیستم 2 تا انتخاب دارم

cpu:Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz

ram: G.SKILL RipjawsX Kit 8GB (2x4GB) 1866 CL9

این خنک کننده هم واسه اورکلاک میذارم

ولی هنوز مادربورد خوب واسه اورکلاک cpu و ram و graphic پیدا نکردم

من رشته نرم افزار هستم باید کامپیوترم رو اورکلاک کنم دیگه تا بهتر کار کنه :D

راستی این پاور 600 واسه اسکنر ,پرینتر, و هارک اکسترنال , cpu over clock شده و یک فن جواب میده؟

انتخاب بعدیم هم اینه که تا بعد از عید صبر کنم تا این

بیاد تو بازار

به هر حال مدل جدید 2011 برای بعدا بهتر میشه اپدیتش کرد

بعدا پول بیشتری هم دستم میاد و میتونم بهش قطعاتی اضافه کنم

ممنون میشم نظرتون بگید

با تشکر

ویرایش شده توسط sadeghdota
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...