رفتن به مطلب

خرید CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام
بنده یک گرافیک R9 290X خریداری کردم و خودم یه CPU E5430 داشتم که باهاش تو تمام بازی ها نتونستم بدون لگ بازی کنم و همش مشکل افت فریم بود حالا میخوام بدونم که با خرید یه CPU مثل: I5 3570 میتونم فریم مناسب با کیفیت HD داشته باشم.(:
حالا شما میتونید چند تا CPU تا 600ت به من معرفی کنید که بدون لگ و افت فریم بتونم بازی های روز روی بالاترین گرافیک روی کیفیت HD اجرا کنم.
و اینکه رمم برای این سیستم حداقل باید چند باشه؟
ممنون میشم سریع جواب بدید(:

لینک به دیدگاه

سلام

خودم این پردازنده رو دارم

با چه بازی هایی افت فریم داشتید؟

برا من اکثر مشکل افت فریم زیره ۶۰ سر بازی های شرکت ubisoft هست و مقداری هم بازی های استراتژیک یا شبیه سازی 

بقیه همه بالای ۶۰هستن

تو اون رنج همون ۳۵۷۰ رو بخر،البته مادربوردم میخای،اگه سری ۶۰ هست(h61 ,z 67) بایوسش اپدیت شده باشه 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Ali Mirzaei گفته است :

با سلام
بنده یک گرافیک R9 290X خریداری کردم و خودم یه CPU E5430 داشتم که باهاش تو تمام بازی ها نتونستم بدون لگ بازی کنم و همش مشکل افت فریم بود حالا میخوام بدونم که با خرید یه CPU مثل: I5 3570 میتونم فریم مناسب با کیفیت HD داشته باشم.(:
حالا شما میتونید چند تا CPU تا 600ت به من معرفی کنید که بدون لگ و افت فریم بتونم بازی های روز روی بالاترین گرافیک روی کیفیت HD اجرا کنم.
و اینکه رمم برای این سیستم حداقل باید چند باشه؟
ممنون میشم سریع جواب بدید(:

سلام 

همونطور که دوستمون فرمودند سوکت 5430 با i5 3570 متفاوت هستند و شما باید مادربرد و شاید سایر قطعات مثل رمتون را هم تعویض بفرمائید 

اگر رمهای شما ddr3 است و مادربرد خوبی هم داشته باشید میتوانید با آورکلاک پردازنده میزان فریم دهی بازیها را تا حد زیادی افزایش دهید 

البته رزولیشن مونیتور هم در فریم دهی تاثیر زیادی داره و با کم کردن رزولیشن یا کیفیت بازی میتوانید میزان فریم را افزایش دهید 

البته اگر با هزینه کردن حدود 1 میلیون برای سیستمتون مشکلی ندارید ارتقاع مادربرد و پردازنده راه ساده و موثرتری است 

اگر تصمیم به آپگرید پلتفرم گرفتید بهتره مشخصات کامل قطعات مثل پاور رم را بنویسید تا دوستان بهتر بتونند راهنمائی کنند 

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

برا من اکثر مشکل افت فریم زیره ۶۰ سر بازی های شرکت ubisoft هست و مقداری هم بازی های استراتژیک یا شبیه سازی 

بقیه همه بالای ۶۰هستن

تو اون رنج همون ۳۵۷۰ رو بخر،البته مادربوردم میخای،اگه سری ۶۰ هست(h61 ,z 67) بایوسش اپدیت شده باشه 

ممنون از جوابتون 
من تو بازی های Call of Duty®: WWII
Resident Evil 7: Biohazard
FIFA 20 
Watch Dogs 2
روی این بازی ها افت فریم شدیدی داشتم 
و میخوام بدونم با عوض کردن CPU مشکل کاملا حل میشه؟
و یه چیز دیگه رمم هم پایین هست 6GB هست و میتونه مشکل از رم باشه؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

سلام 

همونطور که دوستمون فرمودند سوکت 5430 با i5 3570 متفاوت هستند و شما باید مادربرد و شاید سایر قطعات مثل رمتون را هم تعویض بفرمائید 

اگر رمهای شما ddr3 است و مادربرد خوبی هم داشته باشید میتوانید با آورکلاک پردازنده میزان فریم دهی بازیها را تا حد زیادی افزایش دهید 

البته رزولیشن مونیتور هم در فریم دهی تاثیر زیادی داره و با کم کردن رزولیشن یا کیفیت بازی میتوانید میزان فریم را افزایش دهید 

البته اگر با هزینه کردن حدود 1 میلیون برای سیستمتون مشکلی ندارید ارتقاع مادربرد و پردازنده راه ساده و موثرتری است 

اگر تصمیم به آپگرید پلتفرم گرفتید بهتره مشخصات کامل قطعات مثل پاور رم را بنویسید تا دوستان بهتر بتونند راهنمائی کنند 

ممنون از جوابتون 
بله میخوام خرج کنم از دست افت فریم راحت شم(:
بعد با 1 میلیون اضاف تر که میگید میشه سیستم رو جوری کرد که بازی ها رو بالاترین گرافیک روی HD بیاره؟
و رمم هم تا 8GB ببرم بالا کافیه آیا؟

لینک به دیدگاه

اینم مشخصات کامل سیستمم:
VGA: R9 290X 

RAM: 6GB

CPU: E5430

POWER: 550w COOLER MASTER 

HARD: WD Black 1TB

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Mirzaei گفته است :

اینم مشخصات کامل سیستمم:
VGA: R9 290X 

RAM: 6GB

CPU: E5430

POWER: 550w COOLER MASTER 

HARD: WD Black 1TB

6 گیگ ddr3 یا ddr2

مدل مادربردتون را هم بفرمائید 

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

بقیه همه بالای ۶۰هستن

گرافیک شما چه مدلی هست؟

در 1 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

6 گیگ ddr3 یا ddr2

مدل مادربردتون را هم بفرمائید 

6 گیگ DDR3
elitegroup g41 m13 مادربرد

ویرایش شده توسط Ali Mirzaei
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Mirzaei گفته است :

گرافیک شما چه مدلی هست؟

6 گیگ DDR3

مادربرد و پردازنده و رمهاتون یه رقمی حدود 400 تا 600 تومن ارزش داره 

اگر 3 عدد دو گیگ دارید که هیچ ولی اگر یک عدد 4 گیگ و یک عدد 2 گیگ دارید بهتره رم 4 گیگتون را برای سیستم جدید نگه دارید و یک عدد 4 گیگ دیگه با مشخصات تقریبا مشابه رم فعلی خرید کنید 

الان h61 تا z68 معمولی دست دوم بین 300 تا 700 تومن قیمت دارد 

پردازنده 3570 هم فکر میکنم حدود 550 تومن باشد 

یک عدد رم 4 گیگ ddr3 حدود 200

با این قطعات میتونید بازیهای معمولی را با رزولیشن و کیفیت خوب بازی کنید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

مادربرد و پردازنده و رمهاتون یه رقمی حدود 400 تا 600 تومن ارزش داره 

اگر 3 عدد دو گیگ دارید که هیچ ولی اگر یک عدد 4 گیگ و یک عدد 2 گیگ دارید بهتره رم 4 گیگتون را برای سیستم جدید نگه دارید و یک عدد 4 گیگ دیگه با مشخصات تقریبا مشابه رم فعلی خرید کنید 

الان h61 تا z68 معمولی دست دوم بین 300 تا 700 تومن قیمت دارد 

پردازنده 3570 هم فکر میکنم حدود 550 تومن باشد 

یک عدد رم 4 گیگ ddr3 حدود 200

با این قطعات میتونید بازیهای معمولی را با رزولیشن و کیفیت خوب بازی کنید

بازی های سنگین رو یعنی نمیتونه بیاره رو رزولوشن HD?

لینک به دیدگاه

من میخوام جوری بشه که جدیدترین بازی های رو روی رزولوشن HD به راحتی با آخرین گرافیک اجرا کنه
آیا امکان پذیر هست؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Ali Mirzaei گفته است :

من میخوام جوری بشه که جدیدترین بازی های رو روی رزولوشن HD به راحتی با آخرین گرافیک اجرا کنه
آیا امکان پذیر هست؟

علی جان صنعت بازی و انجین های مختلف به گونه ای هستند که ممکنه در بعضی از بازیای جدید نیاز به پردازنده I7 داشته باشی

نمیتونم قطعا بگم تمام بازیهای جدید را با بهترین کیفیت میتونی اجرا کنی 

ولی حدودا 90 تا 95 درصد بازیها را بصورت مطلوب در این رزولیشن میتونی بازی کنی و حالشو ببری

متاسفانه با بی ارزش شدن ارزش ریال برای خرید یک مادربرد و پردازنده گیمینگ باید چند میلیون پول هزینه کنید 

اگر نمیخواهی این هزینه را انجام بدی باید بری سمت آورکلاک که از قطعات ارزان بالاترین استفاده را ببری

مبحث آورکلاک به خودی خود به اندازه بازی لذت بخش هست 

من بودم رم همین سیستم را به 8 ارتقاع میدادم و پردازنده را تا حدود 3.8 آورکلاک میکردم 

و تقریبا مجانی قدرت سیستم را به صورت بسیار چشمگیری بالا میبردم 

متاسفانه در سیستم های جدید قدرت آورکلاک قطعات بسیار محدود شده 

ولی رو پلتفرم شما این امکان وجود داره 

باز این کار ریسک های خاص خودشو داره ولی فکر نکنم زیان آنچنان زیادی روی این قطعات ببینید😉

لینک به دیدگاه

علی جان صنعت بازی و انجین های مختلف به گونه ای هستند که ممکنه در بعضی از بازیای جدید نیاز به پردازنده I7 داشته باشی

نمیتونم قطعا بگم تمام بازیهای جدید را با بهترین کیفیت میتونی اجرا کنی 

ولی حدودا 90 تا 95 درصد بازیها را بصورت مطلوب در این رزولیشن میتونی بازی کنی و حالشو ببری

متاسفانه با بی ارزش شدن ارزش ریال برای خرید یک مادربرد و پردازنده گیمینگ باید چند میلیون پول هزینه کنید 

اگر نمیخواهی این هزینه را انجام بدی باید بری سمت آورکلاک که از قطعات ارزان بالاترین استفاده را ببری

مبحث آورکلاک به خودی خود به اندازه بازی لذت بخش هست 

من بودم رم همین سیستم را به 8 ارتقاع میدادم و پردازنده را تا حدود 3.8 آورکلاک میکردم 

و تقریبا مجانی قدرت سیستم را به صورت بسیار چشمگیری بالا میبردم 

متاسفانه در سیستم های جدید قدرت آورکلاک قطعات بسیار محدود شده 

ولی رو پلتفرم شما این امکان وجود داره 

باز این کار ریسک های خاص خودشو داره ولی فکر نکنم زیان آنچنان زیادی روی این قطعات ببینید1f609.png

بازم ممنون 
ولی میترسم پاور خراب شه چون به خودی خود r9 290x مصرف زیادی داره با اورکلاک مصرف میره بالا و خراب نشه سیستمم

لینک به دیدگاه

ولی یه فامیلمون یه سیستم 
Fx 8350 
GTX 1050 2GB
RAM:8GB 
انداخته بود که تمام بازی های روز رو تقریبا رو گرافیک متوسط به بالا روی رزولوشن FHD بازی میکرد

ولی خودم موندم گوشیم رو بهتر کنم یا سیستمو 
چون میخواستم گوشی خودم رو با یه گوشی دیگه عوض کنم 
شما باشید چیکار میکنید؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali Mirzaei گفته است :

بازم ممنون 
ولی میترسم پاور خراب شه چون به خودی خود r9 290x مصرف زیادی داره با اورکلاک مصرف میره بالا و خراب نشه سیستمم

مصرف پردازنده زمانی زیاد میشه که شما شروع به افزایش ولتاژ پردازنده کنید 

در یک تاپیک توضیح دادم که ولتاژ دیفالت اکثر پردازنده به صورت دیفال بسیار بالاتر از نیاز پردازنده هستش

شما احتمالا بدون افزایش ولتاژ و فشار روی پاور میتونید راحت به حدود 3.2 تا 3.6 گیگاهرتز برسید ( بسته به کیفیت و بچ پردازندتون )

دل به کار بده گول بخور بیافت به جون مادربردت 😂

البته قبلش مدل مادربردت را هم حتما بگو تا ببینیم تا چقدر میشه روی آورکلاکش حساب کرد

لینک به دیدگاه

در یک تاپیک توضیح دادم که ولتاژ دیفالت اکثر پردازنده به صورت دیفال بسیار بالاتر از نیاز پردازنده هستش

شما احتمالا بدون افزایش ولتاژ و فشار روی پاور میتونید راحت به حدود 3.2 تا 3.6 گیگاهرتز برسید ( بسته به کیفیت و بچ پردازندتون )

البته قبلش مدل مادربردت را هم حتما بگو تا ببینیم تا چقدر میشه روی آورکلاکش حساب کرد

ECS > G41T-M13 (V1.0)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

با این کار که شما میگید دیگه افت فریم هام بهتر میشه ؟
دیگه لگی نمیبینم تو بازی؟

لینک به دیدگاه

این مادربرد دارای 3 فاز تغذیه پردازنده بدون هیت سینک و کانکتور 4 پین هستش

به این خیلی نمیتونی زور بگی و ولتاژ زیاد بدی ( البته احتمالا تنظیمات بایوس هم این اجازه را بهت نمیده )

تو قرنطینه نشستی به جا بازی کردن یکم در مورد آورکلاک بخون یکم فرکانس را ببر بالا اگر اون چیزی که خواستی نشد بگرد دنبال یه مادربرد cpu مناسب تر 😋

لینک به دیدگاه

با این کار که شما میگید دیگه افت فریم هام بهتر میشه ؟
دیگه لگی نمیبینم تو بازی؟

والا من چندین سال با یدونه q8400 که از پردازنده شما ضعیف تر بود کلی بازی کردم (در حالت آورکلاک)

ولی بازیهای جدید را روی این پلتفرم تست نکردم 

اگر اصولی آورکلاک کنی حتما افت فریم خیلی بهتر میشه 

چون یه جورائی در این پلتفرم کل چیپ ست ها به جز پردازنده هم آورکلاک میشن 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Ali Mirzaei گفته است :

خب به جز اون فن CPU قوی تری میخواد نه؟

تا ولتاژ را بالا نبری مصرف پردازنده بالا نمیره در نتیجه دما هم بالا نمیره که نیاز به خنک کننده بهتری داشته باشی

اگر الان مشکلی با دمای پردازنده نداشته باشی با آورکلاک بدون افزایش ولتاژ هم وضعیت همینه 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، nima_hl1 گفته است :

تا ولتاژ را بالا نبری مصرف پردازنده بالا نمیره در نتیجه دما هم بالا نمیره که نیاز به خنک کننده بهتری داشته باشی

اگر الان مشکلی با دمای پردازنده نداشته باشی با آورکلاک بدون افزایش ولتاژ هم وضعیت همینه 

خیلی ممنون💓

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون1f493.png

اینقدر بدم میاد که تعداد پستام بیشتر از تعداد لایک هام باشه 😂

بجای اینکه تشکر مینویسی دکمه تشکر را بزن 😜

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...