رفتن به مطلب

مشاوره برای usb

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان نمیدونستم کجا باید این سوال مطرح کنم لطفا اگه کسی راهنمایی داره دریغ نکنه.

من مادربرد Maximus ix hero به تازگی خریدم ولی متاسفانه هدر usb نداره.یعنی یک عدد داره که مربوط به پورت rog_ext هست که اونم دارم برای asus rog front base استفاده میکنم.ولی الان برای پورت wifi و بلوتوث و پنل usb جلوی کیس نیاز به ۲تا هدر usb معمولی دارم.راهی داره بشه با کارت های اکسترنال یا با هر چیز دیگه ای هدر usb به مادربرد اضافه کرد؟

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Ashil1988 گفته است :

سلام دوستان نمیدونستم کجا باید این سوال مطرح کنم لطفا اگه کسی راهنمایی داره دریغ نکنه.

من مادربرد Maximus ix hero به تازگی خریدم ولی متاسفانه هدر usb نداره.یعنی یک عدد داره که مربوط به پورت rog_ext هست که اونم دارم برای asus rog front base استفاده میکنم.ولی الان برای پورت wifi و بلوتوث و پنل usb جلوی کیس نیاز به ۲تا هدر usb معمولی دارم.راهی داره بشه با کارت های اکسترنال یا با هر چیز دیگه ای هدر usb به مادربرد اضافه کرد؟

توی ‌توضیحات که دیدم نوشته داره:

1 x USB 3.1 Gen 1(up to 5Gbps) connector(s) support(s) additional 2 USB 3.1 Gen 1 port(s) 
1 x USB 2.0 connector(s) support(s) additional 2 USB 2.0 port(s)

1 x USB 3.1 Gen 2 front panel connector

لینک به دیدگاه

یه سوکت rog_ext داره که ۸ پینش مربوط به usb هست .اگه من از rog ext استفاده کنم ، که میکنم  دیگه سوکتی نمیمونه.

الان برای وای فای و بلوتوث اکسترنال پین نداره

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Ashil1988 گفته است :

یه سوکت rog_ext داره که ۸ پینش مربوط به usb هست .اگه من از rog ext استفاده کنم ، که میکنم  دیگه سوکتی نمیمونه.

الان برای وای فای و بلوتوث اکسترنال پین نداره

تو توضیحات اینطوری نوشته:

USB 3.1 Gen 1(up to 5Gbps) connector(s) support(s) additional 2 USB 3.1 Gen 1 port

USB 2.0 connector(s) support(s) additional 2 USB 2.0 port

USB 3.1 Gen 2 front panel connector

و جداگانه بهROG_EXT اشاره کرده:

ROG extension (ROG_EXT) header

از عکس های ماربورد هم که حداقل یه سوکت هدر USB3 کنار ROG_EXT هست.

درضمن من دقیق متوجه نشدم میخواید چکار کنید؟

شما wifi و بلوتوث اکسترنال USB دارید که میخواید به سیستم متصل کنید؟ چرا از پورت های پشت مادربورد استفاده نمیکنید؟ اونجا که 8~9 تا پورت USB هست...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز .گیرنده وای فای  و بلوتوث دارم که به mini pci ex متصل میشه و برای تغذیه بردش هم یه سیم داره که باید به پین های usb وصل بشه 

Asus rog front base دارم که باید به پین های rog ext وصل بشه که یه قسمت از این پین ها مشترکه با تنها usb های مادربرم و استفادش کنم دیگه. Usb برای وافای نمیونه

پین های usb 3 روی مادربرد هم که کلا فرق میکنه نمیشه بهشون وصل منم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ashil1988 گفته است :

دوست عزیز .گیرنده وای فای  و بلوتوث دارم که به mini pci ex متصل میشه و برای تغذیه بردش هم یه سیم داره که باید به پین های usb وصل بشه 

Asus rog front base دارم که باید به پین های rog ext وصل بشه که یه قسمت از این پین ها مشترکه با تنها usb های مادربرم و استفادش کنم دیگه. Usb برای وافای نمیونه

من از ROG Front Base استفاده نکردم و دقیق ازش اطلاع ندارم! 

ولی بر اساس اطلاعات سایت ایسوس 3 تا کانکتور داره!

یکی کانکتور 18 پین ROG_EXT هست که تکلیفش مشخصه!

یکی کانکتور AAFP هست که مال مادربورد شما پایین و سمت چپ دقیقا کنار چیپ/لوگو SupremeFX هست!

یکی هم کانکتور برق ساتا هست که کابل برق ساتا از پاور رو بهش وصل میکنید.

بجز اینا کانکتور دیگه ای نیست که...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ashil1988 گفته است :

من کارت pcie که هدر USB2.0 داشته باشه ندیدم ولی شما این آپشن ها رو برای حل مشکلتون دارین
اگه هدر USB3.0 رو استفاده نمیکنید میتونید یه همچین تبدیل هایی رو تهیه و استفاده کنید: HT1uAfyFQpXXXagOFbXY.jpg  یا  2019-12-5-11-56-40.jpg

اگه از هدر USB3.0 استفاده کردین، میتونید از این تبدیل T1Hc_7XfpcXXbQ0_wT_013203__73906_zoom.jpg  به همراه یه کارت pcie to usb2.0 که پورت داخلی در اختیارتون بزاره (مثل این PEX400USB2.Main.jpg) استفاده کنید.

یا اینکه تبدیل روش اول رو با یه کارت pcie to usb3.0 که بهتون هدر USB3.0 بده مثل UPCSF024400_03_L.jpg  استفاده کنید که از روش دوم گرونتر و در عین حال کاربردی تره

لینک به دیدگاه

اقا دستت درد نکنه.فکر کنم یه چیزی با این کارتا باید ترکیبی بسازم .ممنونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...