رفتن به مطلب

کشش تغذیه مادربرد.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 24 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

نقل قول نکن😂😂

:-))))) با احترام بیسوادیتون ثابت شد 

در 21 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

متاسفانه مشخصات فنی دقیقی پیدا نکردم ولی اگر اشتباه نکنم این مادربرد 4 فاز دیجیتال هستش و در واقع 3+1 حساب میشه یعنی 3 تا vrm داره و یک soc و هر vrm یک low side و high side داره که البته مدل دقیقش معلوم نیست ولی بعید میدونم برای بالاتر از 9100 ایده آل باشه نهایتا 9400 رو شاید با خنک کنندگی کامل بتونه لب مرزی تحمل کنه

درسته حرفتون

مشخصات دقیق و ریز اطلاعات چوک و pwm و ماسفت ها تو عکس ها مشخص نشدن و سازنده هم چیزی نگفته باید مادربرد رو تهیه کرد و از رو قطعات خوندش که میسر نیست بعد اونم باید محدود کننده رو مشخص کرد که سلف محدود کننده توانه یا ماسفتh بعدم که تخمین لود زد

منم با شما موافقم تا 9100 امن هست 

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

• ارسال 95
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 7 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

🙃

😊

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، M_R گفته است :

:-))))) با احترام بیسوادیتون ثابت شد 

نقل قول نکن😂😂

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

دقیقا صحبت من هم همین بود . استارتر محترم که نمی خواد سیستمش فقط روشن بشه . طبعتا میخواد از همه توان پردازندش ( یا حداقل نزدیک به همه توان پردازنش ) استفاده کنه بدون هیچ مشکلی .

بله همینطوره.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

پردازنده 65 واتی هم فقط در اسم 65 واتی هستش

واقعا با مفهوم tdp مشکل دارم من، یعنی بی اساس ترین تعریف و مفهوم رو این tdp داره چه برای پردازنده چه gpu 

در 4 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

تارتر محترم که نمی خواد سیستمش فقط روشن بشه . طبعتا میخواد از همه توان پردازندش ( یا حداقل نزدیک به همه توان پردازنش ) استفاده کنه بدون هیچ مشکلی

100درصد حرفتون درسته

انسان دنبال شمارش هسته سیپیو تو تسک منیجر و درصد استفاده پایین نیست قطعا دنبال استفاده و راندمانه مگه اینکه از انسان بدور باشه بخواد هسته هارو در بیکاری مطلق قرار بده و پز کم مصرف بودنو به خودش ثابت کنه

البته بعضی ها به اینکه سیستم باهاش روشن بشه قناعت میکنن و میگن خوب اوکیه پشتیبانی میشه :-)))))))))) 

مثل اینکه ما rdr2 رو با e5400 و gtx 210 بالا بیاریم چون بالا اومد پس rdr2 رو میشه بازی کرد :-))))))) منطق بعضی ادما این مدلیه 

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

بعد از اون طرف اومده این برد رو 2~3 سال گارانتی کرده!

اگر پردازنده پر مصرف بذاریم مدار تغذیه میسوزه  که سوختگیش هم به احتمال خیلی زیاد با چشم دیده میشه. مثلاً چک میترکه یا یه چیز دیگه. در این شرایط هم گارانتی قبولش نمیکنه😆. چند وقت پیش تاپیک یکی از دوستان رو دیدم که مادربرد گیگابایتش همچین بلایی سرش اومده بود گارانتی قبول نمیکرد. چون گارانتیه نمایندگی خود گیگابایت توی ایران بود، صاحب مادربرد با خود گیگابایت مکاتبه کرد گارانتی مجبور شد عوض کنه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

اگر پردازنده پر مصرف بذاریم مدار تغذیه میسوزه  که سوختگیش هم به احتمال خیلی زیاد با چشم دیده میشه. مثلاً چک میترکه یا یه چیز دیگه. در این شرایط هم گارانتی قبولش نمیکنه😆. چند وقت پیش تاپیک یکی از دوستان رو دیدم که مادربرد گیگابایتش همچین بلایی سرش اومده بود گارانتی قبول نمیکرد. چون گارانتیه نمایندگی خود گیگابایت توی ایران بود، صاحب مادربرد با خود گیگابایت مکاتبه کرد گارانتی مجبور شد عوض کنه

عزیز لازم نیست اصلا توضیح بدی چون یه چیز واضحیه که در کارت گارانتی ذکر شده 🙂 واقعا همون خندتون کافی بود برای ریپلای

راجب اون بردی که گفتید مشخصاتش چی بود؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، M_R گفته است :

عزیز لازم نیست اصلا توضیح بدی چون یه چیز واضحیه که در کارت گارانتی ذکر شده 🙂 واقعا همون خندتون کافی بود برای ریپلای

راجب اون بردی که گفتید مشخصاتش چی بود؟ 

یادم نمیاد راستش ولی یه مدلی بود که خیلی ها باهاش این مشکل رو داشتن. دارم دنبال تاپیکش میگردم پیدا کنم می‌فرستمش.

لینک به دیدگاه

سلام من الان  giga byte h61m s2pv rev 2.2  استفاده میکنم با cpu i7 3770 با مصرف 77 وات ولی توی بازیا بیشتر 60 وات ندیدم رو فول لودش بره. حالا این cpu برا مادربرد من قویه مشکل ایجاد میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، M_R گفته است :

چه ربطی داره نگفتیم بالا نمیاد که، مصرف 150 تا 250 واتی i9 رو شما با 3فاز با توان مجهول میتونی تامین کنی در لودینگ ها یا بدتر در دستورات مربوط به a

حرف این عزیزمون کاملا درسته.دوست من صرفا ساپورت کردن پردازنده به معنی اکی بودن صد در صدی نیست.مطمئن باشین اگه cpu 9900 بندازی رو این برد عمرا نصف پرفورمنس رو بهتون بده داشتیم تو همین فروم با مادر بردtuf gaming نمیتونستن پردازنده بالا رده شون رو درست کار بگیرن مشکل داشتن این که دیگه prime پایین رده هست.قطعا تاثیرات متفاوته.من هم باشم رو این مادر برد 9100f استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

حرف این عزیزمون کاملا درسته.دوست من صرفا ساپورت کردن پردازنده به معنی اکی بودن صد در صدی نیست.مطمئن باشین اگه cpu 9900 بندازی رو این برد عمرا نصف پرفورمنس رو بهتون بده داشتیم تو همین فروم با مادر بردtuf gaming نمیتونستن پردازنده بالا رده شون رو درست کار بگیرن مشکل داشتن این که دیگه prime پایین رده هست.قطعا تاثیرات متفاوته.من هم باشم رو این مادر برد 9100f استفاده میکنم

ممنونم ازتون 🌹

البته سری tuf فکر میکنم از prime ضعیف تر باشه در 1چیپست یکسان تا اونجا که من دیدم

یه چیزی دیگه هست اینه که قدرت مدار vrm ها با رده بندی چیپست ها رابطه مستقیم دارن چون چیزی به اسم هزینه مطرحه که مشترکه در جفتشون

مثلا یه شرکت میاد سری h110 رو عرضه میکنه به علت اینکه اقتصادی باشه و هزینه تولید کمتری داشته باشه و مشتری با بودجه کم بتونه تهیه کنه خوب معلومه که نمیاد روی این برد 12 فاز با فلان تکنولوژی و طراحی رو لحاظ کنه چون دیگه معیار اقتصادی بودنش زیر سوال میره

هرچی در چیپست ها از پایین رده به بالارده بریم با مدار فازی های قدرتمند تری طرف میشیم البته اینم با مدل های معرفی شده  شرکت در ارتباطه مثلا ممکنه در یه b350 با مدلی رو به رو بشیم از لحاظ vrm برابر با یه مدل از چیپست x470 باشه که اونم به شیطنت شرکت سازنده مادربرد برای تنوع سازی و فروش بهتر و..  مربوط میشه 

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، M_R گفته است :

البته سری tuf فکر میکنم از prime ضعیف تر باشه در 1چیپست یکسان تا اونجا که من دیدم

مدل مادربردشون رو متاسفانه یادم نیست.ولی اون موقع حدود 2 میلیون و خورده ای بود قیمت برد که خب نسبت به این برد دوستمون بالاتر میومد به نظرم.

الباقی بله حق با شماس:11_blush:

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، M_R گفته است :

ممنونم ازتون 🌹

یه چیزی دیگه هست اینه که قدرت مدار vrm ها با رده بندی چیپست ها رابطه مستقیم دارن چون چیزی به اسم هزینه مطرحه که مشترکه در جفتشون

مثلا یه شرکت میاد سری h110 رو عرضه میکنه به علت اینکه اقتصادی باشه و هزینه تولید کمتری داشته باشه و مشتری با بودجه کم بتونه تهیه کنه خوب معلومه که نمیاد روی این برد 12 فاز با فلان تکنولوژی و طراحی رو لحاظ کنه چون دیگه معیار اقتصادی بودنش زیر سوال میره

هرچی در چیپست ها از پایین رده به بالارده بریم با مدار فازی های قدرتمند تری طرف میشیم البته اینم با مدل های معرفی شده  شرکت در ارتباطه مثلا ممکنه در یه b350 با مدلی رو به رو بشیم از لحاظ vrm برابر با یه مدل از چیپست x470 باشه که اونم به شیطنت شرکت سازنده مادربرد برای تنوع سازی و فروش بهتر و..  مربوط میشه 

در 13 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

مدل مادربردشون رو متاسفانه یادم نیست.ولی اون موقع حدود 2 میلیون و خورده ای بود قیمت برد که خب نسبت به این برد دوستمون بالاتر میومد به نظرم.

الباقی بله حق با شماس:11_blush:

به نظرم توی چیپست یکسان tuf بهتره چون حداقل یه فاز بیشتر داره نسبت به prime

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

به نظرم توی چیپست یکسان tuf بهتره چون حداقل یه فاز بیشتر داره نسبت به prime

من رده بندی  توان خروجی مادربرد های z370 و 90 رو دیدم سری tuf حتی از prime p هم پایینتر بود ازون جهت میگم

کلا این سری tuf تبلیغات الکی دادن روش 

جدا از تعداد، ظرفیتشونم مهمه که چند امپر میدن و... 

تعداد بیشتر فاز به خنک بودن کمک میکنه چون در زمان کمتری فعال میمونه و سریع سوییچ میشه 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، M_R گفته است :

😐  حالتون خوب نیست گویا 

مشکل تو پشتیبانی نیست مشکل تو هندل کردنشه

بله حتما شما i9 9990ks روش بزار حتما ایسوس فکر دماشو کرده حتی فکر مصرف بیشت از ظرفیت فاز ها رو هم کرده🙂

چه طرز صحبت کردنه !!!!

ادب نداری شما ؟؟

به شما چه ربطی داره حال من خوبه یا نه؟!

وقتی کیبورد از زیر دست بچه بر نمیدارن نتیجش میشه همین...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، metall_hero گفته است :

چه طرز صحبت کردنه !!!!

ادب نداری شما ؟؟

😯یکم آرامش پلییییز

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، metall_hero گفته است :

چه طرز صحبت کردنه !!!!

ادب نداری شما ؟؟

حرف بد و زشتی نزدم لحن بدی نداشتم والا توهینی هم نکردم 

ولی شما الان  رفتار زننده ای داری

شما یه سنگ رو انداختی داخل چاه حالا چند نفر دارن توضیح میدن داستان چیه و چرا کارشما و کار دیگری غلط بوده  :-)))))) 

به جای راهنمایی درست بر مبنای علم و دانش و تجربه شما بر مبنای اعتماد به شرکت و فرض های بی اساس راهنمایی میکنید؟ 🙂

شما حتی زحمت ندادید به عکس نگاه کنید که ببینید هیت سینک هم نداره این مادربرد بعد میگید شرکت،  به خنک کنندگیش فکر کرده؟ :-)))))) 

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

دوستان و بزرگواران (و بچه های عزیز😂 )

این همه آسمون ریسمون بافتین! 

این همه مطلب نوشتید!

این همه توضیح دادید!

میشه یکی از شما لطف کنه داکیومنتی از یکی از تولید کنندگان مطرح مادربورد (مثل ایسوس و گیگا و msi و ...) معرفی کنه که گفته های شما رو تایید کنه!؟

تا زمانی که داکیومنتی نباشه، گفته های شما بیشتر شبیه خرافات هست تا علم و دانش و تجربه و ...

شما داکیومنت رو معرفی کنید، من شخصا از همه اساتید (و بچه ها) طلب بخشش میکنم😐

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، babak1388 گفته است :

دوستان و بزرگواران (و بچه های عزیز😂 )

این همه آسمون ریسمون بافتین! 

این همه مطلب نوشتید!

این همه توضیح دادید!

میشه یکی از شما لطف کنه داکیومنتی از یکی از تولید کنندگان مطرح مادربورد (مثل ایسوس و گیگا و msi و ...) معرفی کنه که گفته های شما رو تایید کنه!؟

تا زمانی که داکیومنتی نباشه، گفته های شما بیشتر شبیه خرافات هست تا علم و دانش و تجربه و ...

شما داکیومنت رو معرفی کنید، من شخصا از همه اساتید (و بچه ها) طلب بخشش میکنم😐

با تمام احترام. هیچ ربطی نداشت🤨

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

تجربه

دقیقا تجربه بوده

نیازی هم به معذرت خواهی نیست.حرف بدی زده نشده ک عذر خواهی بخواد

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

:-)))))))))))))))))) مومن کجا درس خوندی شما؟ 

در 2 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

زمانی که داکیومنتی نباشه، گفته های شما بیشتر شبیه خرافات هست تا علم و دانش و تجربه و .

خرافه تفکر شما نسبت به الزامی بودن و مستند شدن تجربیات دیگران و قوانین و تمام حالت های ممکن در سایت سازندست.

شما داخل ماشینت 5لیتر بنزین بریزی میتونی 10لیتر بسوزونی یا بهتر بگم ماشینت در جاده صاف 120 تا میتونه بره شما میتونی 300تا بری؟ حالا همینم تو سیستم تعمیم بده شما بیشتر از چیزی که سیستم ظرفیت داره، بیشتر میتونی ازش کار بکشی؟وقتی رگلاتورت تا یه توانیو میتونه پشتیبانی کنه شما میتونی ازش توان بیشتری بخوای؟ نه!

این میشه 1قسمت ماجرا

قسمت دوم اینه شما وقتی تابستونه عقربه امپر ماشینت به جوش نزدیک میشه، بیشتر فشار میاری که جوش میاره ماشین؟ نه! تو سیستم هم وقتی فشار میاد و دمای قطعه شما به junction میرسه از عملکرد سیستم کم میکنه که قطعه بتونه کار کنه و نسوزه. هردو اینا به رگلاتور کاملا مرتبط اند رگلاتور نتونه توان مورد نظرو تامین کنه در نهایت قطعه مرتبط میترکه یا میسوزه با اثرات کم یا زیادش

تو دما هم اول throttle میشه در نهایت قطعه مربوطه فاتحش خونده میشه

حالا شما ادم باهوشی باشی اینارو مدیریت میکنی و درست قطعاتو نسبت به ظرفیتش انتخاب میکنی که نه قسمت اول پیش بیاد نه قسمت دوم پیش بیاد اینجا هم بحث سر همین انتخاب بود که یه ترازو با تعادل نسبی برقرار بشه بین مصرف سیپیو، ظرفیت و دمای قطعات رگلاتور

حالا جفت اینا مستند تو سایت سازنده بوده؟ نه! :-))))

جدا از سلایق تفکرات چقد متفاوته...

ویرایش شده توسط M_R
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، M_R گفته است :

:-)))))))))))))))))) مومن کجا درس خوندی شما؟ 

خرافه تفکر شما نسبت به الزامی بودن و مستند شدن تجربیات دیگران و قوانین و تمام حالت های ممکن در سایت سازندست.

شما داخل ماشینت 5لیتر بنزین بریزی میتونی 10لیتر بسوزونی یا بهتر بگم ماشینت در جاده صاف 120 تا میتونه بره شما میتونی 300تا بری؟ حالا همینم تو سیستم تعمیم بده شما بیشتر از چیزی که سیستم ظرفیت داره، بیشتر میتونی ازش کار بکشی؟وقتی رگلاتورت تا یه توانیو میتونه پشتیبانی کنه شما میتونی ازش توان بیشتری بخوای؟ نه!

این میشه 1قسمت ماجرا

قسمت دوم اینه شما وقتی تابستونه عقربه امپر ماشینت به جوش نزدیک میشه، بیشتر فشار میاری که جوش میاره ماشین؟ نه! تو سیستم هم وقتی فشار میاد و دمای قطعه شما به junction میرسه از عملکرد سیستم کم میکنه که قطعه بتونه کار کنه و نسوزه. هردو اینا به رگلاتور کاملا مرتبط اند رگلاتور نتونه توان مورد نظرو تامین کنه در نهایت قطعه مرتبط میترکه یا میسوزه با اثرات کم یا زیادش

تو دما هم اول throttle میشه در نهایت قطعه مربوطه فاتحش خونده میشه

حالا شما ادم باهوشی باشی اینارو مدیریت میکنی و درست قطعاتو نسبت به ظرفیتش انتخاب میکنی که نه قسمت اول پیش بیاد نه قسمت دوم پیش بیاد اینجا هم بحث سر همین انتخاب بود که یه ترازو با تعادل نسبی برقرار بشه بین مصرف سیپیو، ظرفیت و دمای قطعات رگلاتور

حالا جفت اینا مستند تو سایت سازنده بوده؟ نه! :-))))

جدا از سلایق تفکرات چقد متفاوته...

اول اینکه بچه حرف گوش کنی باش و نقل قول نکن!

شعر و داستان میگی برای خودت!

داکیومنت و منبع این حرفت رو بگو!

مصرف پردازنده ای مثل 9400f یا 9500 یا ... تا حدودی بصورت غیر رسمی تو نت پیدا میشه.

ولی توان مادربورد ایشون و انواع مدل های مشابه چقدره!؟

راستی من الان مادربورد خودم رو چک کردم که 10 تا هست و تو مشخصاتش با دمای نزدیک 100 درجه، حدودا هر کدوم 50 آمپر جریان میتونه تامین کنه!(دما 60 باشه 60 آمپر)

یعنی 50 آمپر ضرب در 10 که میشه 500 آمپر و اونم ضرب در ولتاژ پردازنده، حدودا 1.2 در نظر بگیریم، میشه 600 وات!

حالا مشخصات قطعات مادربورد ایشون مشخص نیست! در نظر بگیریم مقداری بی کیفیت تر باشه و مثلا 40 آمپر تامین کنه(در دمای نزدیک 100 درجه دارم بحث میکنم نه دمای پایین)! من چک نکردم، ولی شما میگید 3 تا داره، و میشه 120 آمپر و با ولتاژ 1.2 ولت میشه تقریبا 144 وات!

یعنی وقتی دما روی 100 درجه هست، 144 وات رو تامین میکنه! اگه دما روی مثلا 80 باشه، احتمالا 160~170 وات رو میتونه تامین کنه!

حالا چطوری پردازنده ای که تقریبا امکان نداره از 65 وات بیشتر مصرف کنه ، قراره این باهاش ب مشکل بخوره!؟

این توجه کنید مصرف پردازنده ای مثل 9400f برابر 65 وات نیست و کمتر هست!( TDP اون 65 وات هست )

این برای 9100 و 9600 و 9700 هم همین 65 وات هست! شما که فکر نمیکنید همه اینا 65 وات مصرف میکنن!؟

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...