رفتن به مطلب

اینترنت استارلینک

ahmadsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر منم به هر نحوی که شده تمام تلاششون رو میکنن که جلوی استفاده مردم رو بگیرن چون پای منافع شرکت های دزد مخابرات همراه اول ایرانسل و بقیه ispها در میان هست! همشون جمع میشن با یه نامه و بیانیه خطاب به مدیرای رده بالا و وزرا درخواست میکنن جلوشو بگیرین و گرنه نمیتونیم ما جیب ملتو بزنیم!

از اون طرف هم فکر نمیکنم رایگان باشه جدا از داشتن تجهیزات و دیش مخصوص فک کنم نیاز به خرید اشتراک هم خواهد داشت

ویرایش شده توسط Vikings
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

😅

یه جوری میگین قانونی ممنوع میکنن انگار مثلا چقدر ملت رعایت میکنن

الان یوتوب فیلتره ملت یوتوب نمیرن ؟

الان ماهواره داشتن ممنوعه ملت ماهواره ندارن؟

الان حجاب اجباریه ملت حجاب دارن؟

اینا فقط اسم قانونش هست این اینترنت هم اگر عملی بشه مثه همین قضایای بالا میشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 6 اردیبهشت 1399 در 01:01، Logan2020 گفته است :

مگه فقط ایلان ماسک میتونه ماهواره پرتاب کنه ما هم که ماهواره امیدوف و ذولفقاروف و ناهیدوف ظفروف پیاموف پرتاب میکنیم البته ساخت روسیه ولی با کمی چاشنی بلندپروازی ، به نام IR

یه فرهنگ اشتباهی جا انداختن اونور ابیا که هرچی داریم ساخت چین و روسیه و اخه اوخه .... :D

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

یه فرهنگ اشتباهی جا انداختن اونور ابیا که هرچی داریم ساخت چین و روسیه و اخه اوخه .... :D

شایدم خودباختگی.

در 16 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

یه جوری میگین قانونی ممنوع میکنن انگار مثلا چقدر ملت رعایت میکنن

الان یوتوب فیلتره ملت یوتوب نمیرن ؟

الان ماهواره داشتن ممنوعه ملت ماهواره ندارن؟

الان حجاب اجباریه ملت حجاب دارن؟

اینا فقط اسم قانونش هست این اینترنت هم اگر عملی بشه مثه همین قضایای بالا میشه

به نظرم با ان قضیه مماشات نمیکنن.  چون با بقیه قضایا فرق میکه. بعدشم توی ایران زیاد همه گیر نمیشه. چون همه تجهیزات گرونه. هم مشکل خرید اشتراک هست. باز واسه ما چون دلار گرونه اشتراکش هم گرونه. حتی اگر کسی توانایی پرداختش رو داشته باشه به دردسر پرداخت ارزیش از ایران نمیارزه. ممکنه یه سری هم پیدا بشن مثل همین الان که اشتراک وی پی انای خارجی رو میفروشن اشتراک اون رو هم بفروشن ولی قطعا سریع درگاهشون شناسایی و دستگیر میشن.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

به نظرم با ان قضیه مماشات نمیکنن.  چون با بقیه قضایا فرق میکه. بعدشم توی ایران زیاد همه گیر نمیشه. چون همه تجهیزات گرونه. هم مشکل خرید اشتراک هست. باز واسه ما چون دلار گرونه اشتراکش هم گرونه. حتی اگر کسی توانایی پرداختش رو داشته باشه به دردسر پرداخت ارزیش از ایران نمیارزه. ممکنه یه سری هم پیدا بشن مثل همین الان که اشتراک وی پی انای خارجی رو میفروشن اشتراک اون رو هم بفروشن ولی قطعا سریع درگاهشون شناسایی و دستگیر میشن.

خیلیا فکر میکنن وایفای گوشی رو روشن کنی پیداش میکنی و اتصال درصورتی که تجهیزات دریافت و ارسال لازم داره که اون خودش دردسر داره گرفتنش حتی اگه اشتراک هم نخواد و رایگان باشه باز پول تجهیزاتش سر به فلک خواهد کشید به لطف دوستان وارد کننده .

و این که احتمال ردیابی هست اگه ازش استفاده کنی

لینک به دیدگاه

دوستان این مقاله هم چیزای خوبی گفته

https://www.reviews.org/internet-service/spacex-starlink-satellite-internet-review/

طبق مقاله هزینه ماهیانه اینترنت حدودای ۸۰ دلار که برا خود کفار هم گرون تموم میشه چه برسه ما 

برا کاربر عادی تو ایران نهایت ۵ دلار ارزش خرید داشته باشه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سرعت اینترنت استارلینک در بتای خصوصی به بیش از 100 مگابیت رسید

https://www.zoomit.ir/2020/9/3/362257/spacex-starlink-internet-private-beta-low-latency-100mbps/

پیشنهاد میکنم اسم تاپیک به اینترنت استارلینک تغییر پیدا کنه که از این به بعد همه اخبار مربوط به استارلینک و همین جا بزاریم

ویرایش شده توسط M-yousef
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

سرعت اینترنت استارلینک در بتای خصوصی به بیش از 100 مگابیت رسید

https://www.zoomit.ir/2020/9/3/362257/spacex-starlink-internet-private-beta-low-latency-100mbps/

پیشنهاد میکنم اسم تاپیک به اینترنت استارلینک تغییر پیدا کنه که از این به بعد همه اخبار مربوط به استارلینک و همین جا بزاریم

خوب +4G تو ایران که بهتره تو بعضی شهرا و مناطق تا ۲۴۰ مگابیتم میره . تو همین شهرکرد تا ۱۵۰ هم میره گاها

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

خوب +4G تو ایران که بهتره تو بعضی شهرا و مناطق تا ۲۴۰ مگابیتم میره . تو همین شهرکرد تا ۱۵۰ هم میره گاها

من یه اینترنت حتی 20 مگی و که پینگش پایین باشه و محدودیت نداشته باشه رو به 100 تا 4G+ ایرانسل و همراه اول ترجیح میدم

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

بالاترین سرت شهر ما با adsl به زور به 2 مگ میرسه و فورجی پلاسش هم  قطع وصلی داره و  بیشتر از 3 مگ نمیره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

من یه اینترنت حتی 20 مگی و که پینگش پایین باشه و محدودیت نداشته باشه رو به 100 تا 4G+ ایرانسل و همراه اول ترجیح میدم

خوب اون معلوم نیست پینگش چطوره و هزینه تجهیزات و شارژ ماهانش هم‌ به گفته یکی از بچه ها زیاده و بحثای ممنوعیت و پارازیتو اینا هم که بماند .

پینگ 4G+ رو من تست کردم اینجا حددد ۳۰ هست تو سرورای داخلی تو خارجی هم حدود ۱۱۰ ولی برخی شرکتای نت دهنده adsl روی ۹۰ هم میدن .

در 2 ساعت قبل، Yasin.s گفته است :

بالاترین سرت شهر ما با adsl به زور به 2 مگ میرسه و فورجی پلاسش هم  قطع وصلی داره و  بیشتر از 3 مگ نمیره.

از شانس گندته :D

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

خوب مثل اینکه این استارلینک بدرد ما ایرانیا نمیخوره

قیمت تجهیزات 500 دلار و هزینه ماهیانه اینترنت 99 دلار

سرعت هم معمولا بالای 50مگابیت هست

https://www.youtube.com/watch?v=N-oP3Qnyx4o

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

تدابیر مرکز ملی فضای مجازی برای مقابله با اینترنت م ا ه و ا ر ه ا ی :

دبیر شورای‌عالی فضای مجازی خبر از قانون‌گذاری در حوزه اینترنت م ا ه و ا ر ه‌ ا ی برای کاربران و لزوم دریافت مجوز برای ارائه دهندگان این نوع اینترنت داده است.

وی از برنامه ریزی برای مقررات گذاری استفاده از اینترنت م ا ه و ا ر ه‌ ا ی، توسط کاربران در کشور خبر داد و از لزوم دریافت مجوز برای شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت م ا ه و ا ر ه‌ ا ی صحبت کرده است: «برای شرکت‌هایی که نسبت به ارائه خدمات منظومه‌های م ا ه و ا ر ه‌ ا ی اقدام می‌کنند باید مقررات تدوین شود. در همین حال باید یک سری مجوز صادر شود تا کسانی که می‌خواهند در کشور از طریق این شبکه‌های دسترسی فعالیت کنند حتماً اخذ مجوز کنند.»

فیروزآبادی ادامه داد: علاوه بر حوزه مقررات گذاری، برای آنکه حکمرانی فضای مجازی کشور دچار خدشه نشود، باید اقداماتی صورت گیرد. یک سلسله تدابیری را در مرکز ملی فضای مجازی در نظر گرفته‌ایم که از مهمترین این تدابیر، تقویت شبکه اینترنت ثابت کشور است.

متن کامل خبر

ویرایش شده توسط ahmadsa
  • لایک 1
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

اینترنت ماهواره‌ای بزودی در آسمان ایران ظاهر می ‌شود

اینترنت ماهواره‌ای با سرعتی 100 برابر اینترنت موجود در ایران تا چند ماه آینده در آسمان ایران ظاهر می‌شود !

در کشور امارات (دوبی) بیشتر نمایندگی‌های تجهیزات ماهواره‌ای شروع به ثبت سفارش کرده اند و نهایتا از ۲ تا ۳ ماه آینده ، پک spaceX روانه بازار ایران میشود.

پیش بینی میشود افرادی که از دبی و کردستان عراق تجهیزات ماهواره ای وارد می‌کنند ، از تابستان آینده تمرکز اصلی خود را روی واردات پک اینترنت SpaceX متمرکز کنند. قیمت پک کامل $500 + شارژ ماهیانه 100 دلار است که با احتساب دلار ۲۷ تومانی میشود ۱۳/۵ میلیون برای پک و شارژ ماهیانه ۲/۷۰۰ میلیون تومان که با در نظر گرفتن اینکه هر ساختمان با تهیه یک پک اینترنت از آسمان SpaceX و استفاده ساکنین بصورت wifi با سرعتی 100 برابر اینترنت موجود در ایران ( هر modemRouter شرکت spaceX قابلیت اتصال ۲۰۰ یوزر به صورتwifi را دارد ) بزودی شاهد افزایش بیشمار تقاضا در ایران خواهیم بود.

از مهندسین شرکت SpaceX سوال شده که کشورهایی که اقدام به انداختن پارازیت های زمینی روی سیگنال های ماهواره های تلویزیونی می کنند ، آیا امکان پارازیت انداختن بصورت زمینی و یا جوی روی سیگنالهای اینترنتSpaceX را خواهند داشت ؟؟؟  پاسخ داده اند که قطر هر دیش SpaceX که در پک خریداری شده موجود است ، ۷۰ سانتی متر میباشد. دیش را در هر جا که قرار دهید از غرب به شرق به ازای هر 10 سانتیمتر یک سیگنال ماهواره SpaceX دریافت می کند ( شرکت SpaceX تا کنون 40% ماهواره های لازم را پرتاب و در مدار قرار داده که فعال هستند و مابقی همچنان در حال تهیه و پرتاب میباشند )
با این حساب تا امروز هر دیش در هر جایی که قرار بگیرد از 3 ماهواره سیگنال دریافت خواهد کرد. دیش ها دارای سیستمی میباشند که بصورت کاملا هوشمند چرخیده و قویترین سیگنال از بین 3 سیگنال را تشخیص داد و روی بهترین و قویترین آنها متمرکز می‌شوند.
اوج تکنولوژی اینجاست که با جابجا کردن محل دیش ، مثلا ۷۰ سانتیمتر ، یوزر سیگنال را از 3 ماهواره دیگر دریافت خواهد کرد. قرار است تا دو سال دیگر ۳ سیگنال تبدیل به ۱۰ سیگنال شود. بدین ترتیب هیچ تکنولوژی در حال و در آینده قادر نخواهد بود از رسیدن سیگنال به دیش یوزر SpaceX جلوگیری کند !

مهندسین شرکت SpaceX اطمینان داده اند که دیش های پک SpaceX همانند دیش‌های "دیتا" که low-noise block downconverter send و Recive داشتند و قابل شناسایی و ردیابی بودند ، قابل ردیابی نیستند. این دیش فقط وظیفه دریافت سیگنال را دارد و ModemRouter که به دیش وصل میشود یوزر را به شبکه اصلی اینترنت جهانیَ SpaceX متصل میکند و از این لحظه به بعد تمام فعالیت اینترنتی یوزر را فقط یک شرکت یعنی SpaceX میتواند رصد کند. بنابراین امکان ردیابی فعالیت اینترنتی یوزر تنها برایSpaceX امکان پذیر هست.

-------------------------------------

اینجاست که میتوان به دلیل نگرانی شورای عالی فضای مجازی کشورمان که اخیرأ کمیته ای مختص به پیگیری این موضوع تشکیل داده اند ،، پی برد ....

ویرایش شده توسط saeedx
  • لایک 5
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

اینترنت با هزینه ماهانه 2.5 میلیون تومن و سرعت صد مگ😬😬

( هزینه راه اندازی حداقل 15 میلیون تومنی بماند)

پس طبیعتا میشه نتیجه گرفت که کسی از ایران  سراغش نمیره و اگر بره هم بنظرم کاملا اشتباه میکنه

تنها سودش به قول شما اینه که باعث میشه دولت به خودش تکون بده و کیفت نت رو بیشتر کنه

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Alirezatha گفته است :

اینترنت با هزینه ماهانه 2.5 میلیون تومن و سرعت صد مگ😬😬

( هزینه راه اندازی حداقل 15 میلیون تومنی بماند)

پس طبیعتا میشه نتیجه گرفت که کسی از ایران  سراغش نمیره و اگر بره هم بنظرم کاملا اشتباه میکنه

تنها سودش به قول شما اینه که باعث میشه دولت به خودش تکون بده و کیفت نت رو بیشتر کنه

با توجه به اینکه گفته شده قابلیت اشتراک تا تعداد 200 یوزر را دارد ، لذا درصورتیکه مثلأ در مجتمع های مسکونی بیایند و یک اشتراک خریداری کنند و هزینه اش بین همه مشترکین تقسیم شود ، آنگاه مقرون بصرفه خواهد بود

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeedx گفته است :

با توجه به اینکه گفته شده قابلیت اشتراک تا تعداد 200 یوزر را دارد ، لذا درصورتیکه مثلأ در مجتمع های مسکونی بیایند و یک اشتراک خریداری کنند و هزینه اش بین همه مشترکین تقسیم شود ، آنگاه مقرون بصرفه خواهد بود

در اونصورت دیگه برتری نداره به نت ایران

در حال حاضر میشه با ماهانه 80 هزار تومن از ایران نت نامحدود با سرعت بیش از 12 مگ گرفت

یعنی اگر بیاییم مبلغ 2500 میلیون رو به صد هزار تومن برسونیم باید نت رو بین 25 کاربر به اشتراک بذاریم که در اینصورت سرعتش به 4 مگابیت کاهش پیدا میکنه

یعنی یک  سوم سرعت Adsl و 20 هزار تومن هزینه ماهانه بیشتر یعنی حتی اگر سرعتش رو بتونن به 200 مگ هم برسونن کماکان ارزش خریدی نداره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

در حال حاضر میشه با ماهانه 80 هزار تومن از ایران نت نامحدود با سرعت بیش از 12 مگ گرفت

یعنی اگر بیاییم مبلغ 2500 میلیون رو به صد هزار تومن برسونیم باید نت رو بین 25 کاربر به اشتراک بذاریم که در اینصورت سرعتش به 4 مگابیت کاهش پیدا میکنه

یعنی یک  سوم سرعت Adsl و 20 هزار تومن هزینه ماهانه بیشتر یعنی حتی اگر سرعتش رو بتونن به 200 مگ هم برسونن کماکان ارزش خریدی نداره

کجا 80 تومن میدی نت نامحدود میگیری ؟

نمیدونم واقعا خودتونو گول میزنید یا چی

واقعا داری یه اییترنت کاملا ازاد و در شرایط نرمال جهانی با اینی که توی داخل از 1000 تا فیلتر رد شده مقایسه میکنی ؟

سرعت اپلود 50 کیلوبایت الان خیلی لذت بخشه نه :D ?

یا یوتیوب توییتر و هزار کوفت زهر مار فیلتر شده لذت بخشه ؟

و یا سرور های گیم که 80 درصدشون مسدود و یا تحریم شدند

اینقدر نت ایران اشغالیه که حتی شما سایت اپارات رو هم نمیتونی توش ویدیو ببینی و به قطعی میخوره

حالا مشککلات دیگش بماند

این پروژه هم چیز خوبیه اما قطعا با کمک برادران چینی و دستگاه های سرطان زا و امواجی پارازیت که مخ ملت تعطیل کرده اینقدر موج میندازن که اختلال توش بیوفته و کسی نتونه استفاده کنه توی شهر های بزرگ

البته دستگاه های پارازیت الان دست کم تو شهر و روستاهای بالای 2 هزار نفر هم نصبه :))))

اگر به هر اشتراک که قابلیت 200 یوزر داره 100 مگ بده که خوب به شدت سرعتش افت میکنه اما اگه به هر یوزر 100 مگ بده قطعا میارزه

یه مجتمع 500 نفری به عنوان مثال

هزینه راه اندازیش ما با دلار 35 هم حساب کنیم میشه 25 میلیون - نفری 50 تومن

با 3 تا اشتراک  ماهانه 300 دلار برای 500 نفر میشه ماهی 18 تومن !!

اگر اینی که گفتم باشه و نتونند جلوشو بگیرن با پارازیت و کوفت زهر مار شاید بهبود نت توی کل ایارن خواهیم بود ولی خوب بازم کسی سمتشون نمیره به خاطر فیلترینگ و محدودیت گسترده

• لایک 2
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، hosin گفته است :

کجا 80 تومن میدی نت نامحدود میگیری ؟

نمیدونم واقعا خودتونو گول میزنید یا چی

واقعا داری یه اییترنت کاملا ازاد و در شرایط نرمال جهانی با اینی که توی داخل از 1000 تا فیلتر رد شده مقایسه میکنی ؟

سرعت اپلود 50 کیلوبایت الان خیلی لذت بخشه نه :D ?

یا یوتیوب توییتر و هزار کوفت زهر مار فیلتر شده لذت بخشه ؟

و یا سرور های گیم که 80 درصدشون مسدود و یا تحریم شدند

اینقدر نت ایران اشغالیه که حتی شما سایت اپارات رو هم نمیتونی توش ویدیو ببینی و به قطعی میخوره

حالا مشککلات دیگش بماند

این پروژه هم چیز خوبیه اما قطعا با کمک برادران چینی و دستگاه های سرطان زا و امواجی پارازیت که مخ ملت تعطیل کرده اینقدر موج میندازن که اختلال توش بیوفته و کسی نتونه استفاده کنه توی شهر های بزرگ

البته دستگاه های پارازیت الان دست کم تو شهر و روستاهای بالای 2 هزار نفر هم نصبه :))))

اگر به هر اشتراک که قابلیت 200 یوزر داره 100 مگ بده که خوب به شدت سرعتش افت میکنه اما اگه به هر یوزر 100 مگ بده قطعا میارزه

یه مجتمع 500 نفری به عنوان مثال

هزینه راه اندازیش ما با دلار 35 هم حساب کنیم میشه 25 میلیون - نفری 50 تومن

با 3 تا اشتراک  ماهانه 300 دلار برای 500 نفر میشه ماهی 18 تومن !!

اگر اینی که گفتم باشه و نتونند جلوشو بگیرن با پارازیت و کوفت زهر مار شاید بهبود نت توی کل ایارن خواهیم بود ولی خوب بازم کسی سمتشون نمیره به خاطر فیلترینگ و محدودیت گسترده

من دو سالی هست دیده بان نت دارم با ماهانه 50 هزار تومن دارم ماهانه 1 ترابایت نت میگیرم و یعنی دست بالا گرفتم گفتم 80 تومن ( حالا اینکه اینقدر مصرفتون زیاد هست ماهانه قرار هست بیش از یک ترابایت مصرف کنید بحثش جداست ولی من حتی به نصفش هم نمیرسم)

درباره نت هم که گفتین  قطعی میخوره و تو اپارات هم نمیشه فیلم دید باید خدمتتون عرض کنم اگر کسی خونه نباشه ( فقط خودم در حال استفاده از نت باشم) حتی تو یوتوب میتونم با کیفیت 1440 بدون هیچ قطعی فیلم ببینم.

البته احتمالا تا چند ماه دیگه کوچ کنم به سمت فیبر نوری که سرعتی بیش از 100 مگ برای دانلود و بیش از 50 برای اپلود داره

برای شخص خودم اینکه بخوام ماهانه چند صد هزار تومن خرج کنم برای نت اشتراکی با سرعت معادل همین Adsl که دارم ابدا به صرفه نیست

ویرایش شده توسط EHSANRF
حذف پاراگراف آخر
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

دوست عزیز با تا سه ماه دیگه سرعت اینترنت استارلینک به بیش از 300 مگابیت بر ثانیه خواهد رسید و تا پایان سال 2021 احتمالا خیلی زیاد شاهد سرعت اینترنت بیش از 1 گیگابایت بر ثانیه باشیم ( طبق توویت ایلان ماسک) 
نکته دوم این که شما نت نامحدود نداری تو ایران حتی اون شرکتی هم که ادعا میکنه نت نامحدود داره ارائه میده محدودیت حجمی تا نهایتا 400 گیگی اینترنت بین الملل داره ( که بازم نمیشه نامحدود)
نکته سوم حتی اگه به فرض بنابه حرف شما سرعت اینترنت به 4 مگابایت هم کاهش پیدا کنه شما با همین 4 مگابایت میتونین 2 نفر همزمان تو یوتیوب فیلمای 1080 ببینی بدون اینکه ذره ای وایستین برا لود شدن ویدئو ( اینو خودم تو خونه یکی از دوستان آذربایجانی که داشتم تو باکو چک کردم و اسپید تست که گرفتم سرعت دانلود و اپلودش 4 مگابیت بود که سه نفر همزمان داشتیم 1080 ویدئو تو یوتیوب نگاه میکردیم ) و خود این امر نشون دهنده این هستش که فیلترینگ چه ضربه مهلکی به کیفیت اینترنت تو ایران میزنه 
و در آخر الان من توی خونه سه تا اینترنت دارم که از هرکدوم برای ی چیزی استفاده میکنم 
ADSL: برای گیمینگ ( که اکثر اوقات نه میشه بازی کرد به خاطر پینگ و پکت لاست باالا)
مودم 4جی بسته نامحدود همراه اول برای دانلود بازی و در آخر اینترنت سیم کارت برای خود گوشی 
حالا شما همه اینارو حساب کن تو ی جا داشته باشی به نظر شما نمیصرفه؟ بعدشم مطمئن باش اگه قرار باشه این اینترنت تو ایران هم پشتیبانی بشه ی جورایی هزینه های نت رو هم کاش میدن ولی اگه کاهش ندن هم بازم همونطوری که دوستمون هم بالا اشاره کردن مجتمع های مسکونی میتونن اقدام کنن که حتی اگه سرعت اینترنت به 4 مگابایت برسه سگش می ارزه به نت ایران

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

نکته دوم این که شما نت نامحدود نداری تو ایران حتی اون شرکتی هم که ادعا میکنه نت نامحدود داره ارائه میده محدودیت حجمی تا نهایتا 400 گیگی اینترنت بین الملل داره ( که بازم نمیشه نامحدود)

عرض کردم

1 ترابایت حجم ماهانه بین الملل واقعی

معادل 2 ترابایت حجم داخلی

هیچ محدودیتی در  کار نیست و کاملا نامحدوده

حالا اینکه شما بخواین صرفا برای دور زدن فیلترینگ به جای اینکه سالانه 100 هزار تومن پول یه شبکه شخصی انتقال داده با کیفیت بدین برین ماهانه 100 هزار تومن پول برای نت با سرعت 4  مگ بدین بستگی به نیاز و تصمیم خودتون داره

ولی بنظرم کاملا اشتباه و غیر منطقیه مگر اینکه به قول شما سرعتش بتونه از 500 مگ رد بشه که در اونصورت خریدش برای خیلیا منطقی میشه ( اگر تا اون زمان نت ایران رشد نکنه)

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

درود

اگر  هدفمون فقط سرعت و این موارد باشه بله شاید خیلی آش دهن سوزی از آب درنیاد شایدم بیاد تا اجرایی نشه مشخص نیست

ولی نمی دونم چرا دوستان به این زودی فراموش کردن که مشکل دولت نه با سرعت این تکنولوژی هست نه از دست دادن چندتا مشتری !

بلکه فقط از این میترسن که شیر فلکه دست خودشون نباشه تا هر وقت عشقشون کشید ببندنش !

فکر نکنم کسی یادش رفته باشه قطع نت همین چند وقت پیش کشور چه ضرر های جبران ناپذیری به خیلی از شهروندان زد و زحمت و زندگی خیلیا رو حتی به نابودی کشوند دوستان به خودتون نگاه نکنید که کل کارتون در اینترنت شاید تماشای فیلم یا دانلود چندتا فایل هست همین اینترنت نون دونی تعداد بی شماری از هموطنامون هست و اگر چند ماه عشقشون بکشه و قطعش کنن خیلی ها به مشکلات جدی بر می خورن ! ( فعلا که جون ملت برای آقایون هیچ ارزشی نداره چه برسه به شغل و آیندشون ...)

که اگر اجرایی بشه و موفق از آب در بیاد مسئولین باید فاتحه خیلی چیزا رو بخونن !

یادتون باشه اگر در حکومت قبلی همین نت با دسترسی گسترده وجود داشت ابدا امکان براندازیش رو با مشتی خزعبلات نداشتن و همچنین اگر نت بدون کنترل ایجاد بشه عکس همین موضوع برای دولت پیش میاد !

مشکل اصلیشون چیز دیگه ای هست نه سرعته که بخوان بکشنش بالا نه قیمت رقابتی و این مسائل پیش پا افتاده هست ! 😏

امیدوارم دوستان گرفته باشن موضوع اصلی رو !

اینترنت بدون کنترل حداقل برای دولت ما بزرگترین دشمن به حساب میاد !

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

عرض کردم

1 ترابایت حجم ماهانه بین الملل واقعی

معادل 2 ترابایت حجم داخلی

هیچ محدودیتی در  کار نیست و کاملا نامحدوده

حالا اینکه شما بخواین صرفا برای دور زدن فیلترینگ به جای اینکه سالانه 100 هزار تومن پول یه شبکه شخصی انتقال داده با کیفیت بدین برین ماهانه 100 هزار تومن پول برای نت با سرعت 4  مگ بدین بستگی به نیاز و تصمیم خودتون داره

ولی بنظرم کاملا اشتباه و غیر منطقیه مگر اینکه به قول شما سرعتش بتونه از 500 مگ رد بشه که در اونصورت خریدش برای خیلیا منطقی میشه ( اگر تا اون زمان نت ایران رشد نکنه)

دیدبان هم داشتم تو محل ما بیشتر از 4 مگ نمیکشه و برای گیم انلاین هم اشغالیه

الانم متوسط من روزی 15 الی 20 گیگ مصرفمه و وسط ماه هم گیگ میخرم

داریم در مورد یه سرویس که به همه کشور دسترسی داره حرف میزنیم این دیدبان 50 درصد مملکت پوشش نمیده 

شما با سرعت 300 کیلوبایت هم میتونی 1080  شصت فریم ببینی 

مشکل اینه که سرعت تک کانکشن ایرانی اینقدر افتضاحه که اصلا به درد لایه جرز نمیخوره

الان من دقیقا سرعتم توی دانلود منیجر 1950 کیلوبایته

اما توییچ به زور 720 باز میکنه

یوتیوب هم خودشو میکشه 1080 پر از قطعی

بعدشم شما دعا کن این سرویس بسترش فراهم بشه بدون مشکلات ما میخریم استفادشو میکنیم شما هم با دیدبان و قندشکنت حالشو ببر 😂😂😂

بماند که قندشکن درست حسابی مثل اکسپرس و نورد و پروتون و... هزینه سالانش 3-4 تومنه 

Apex

Cod

Hunt showdown

Epic

Bilizard

Origin

Steam

همشون فیلتر و تحریمند اینارم با قندشکن بازی کنیم پینگمون بشه 300؟ 

مثلا وسط مچ حساس تایم اوت بده نه؟ 

یا سرعت اپلود 50 کیلوبایتی هم خوبه نه؟ 

یا پکت لاس داشته باشیم؟ 

اجباری نیست شما هم نخر ولی خواشها مقلطه نکن واسه چیزی که معلومه برتره

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، hosin گفته است :

دیدبان هم داشتم تو محل ما بیشتر از 4 مگ نمیکشه و برای گیم انلاین هم اشغالیه

الانم متوسط من روزی 15 الی 20 گیگ مصرفمه و وسط ماه هم گیگ میخرم

داریم در مورد یه سرویس که به همه کشور دسترسی داره حرف میزنیم این دیدبان 50 درصد مملکت پوشش نمیده 

شما با سرعت 300 کیلوبایت هم میتونی 1080  شصت فریم ببینی 

مشکل اینه که سرعت تک کانکشن ایرانی اینقدر افتضاحه که اصلا به درد لایه جرز نمیخوره

الان من دقیقا سرعتم توی دانلود منیجر 1950 کیلوبایته

اما توییچ به زور 720 باز میکنه

یوتیوب هم خودشو میکشه 1080 پر از قطعی

بعدشم شما دعا کن این سرویس بسترش فراهم بشه بدون مشکلات ما میخریم استفادشو میکنیم شما هم با دیدبان و قندشکنت حالشو ببر 😂😂😂

بماند که قندشکن درست حسابی مثل اکسپرس و نورد و پروتون و... هزینه سالانش 3-4 تومنه 

Apex

Cod

Hunt showdown

Epic

Bilizard

Origin

Steam

همشون فیلتر و تحریمند اینارم با قندشکن بازی کنیم پینگمون بشه 300؟ 

مثلا وسط مچ حساس تایم اوت بده نه؟ 

یا سرعت اپلود 50 کیلوبایتی هم خوبه نه؟ 

یا پکت لاس داشته باشیم؟ 

اجباری نیست شما هم نخر ولی خواشها مقلطه نکن واسه چیزی که معلومه برتره

من صرفا نظر خودم با توجه با شرایط حال حاضر خودم گفتن بدیهتا برای خیلیا ممکنه این نت به صرفه باشه

یکی پولش زیادیه میخواد بالاترین سطح کیفی رو داشته باشه

یکی نیاز های خاص داره

کاری با اینا ندارم نظر خودم رو با توجه به شرایط و نیاز های خودم گفتم امیدوارم متوجه منظور شده باشین

ویرایش شده توسط EHSANRF
حذف پاراگراف آخر
لینک به دیدگاه

شاید فعلا در ایران به صرفه نباشه اما با افزایش سرعتی که قولش رو دادن که به زودی بالای 300 مگابیت میرسه و همینطور گران شدن اینترنت داخلی که به قراره اجرایی بشه و همینطور مشکلات روز افزون اینترنت های فعلی .... در آینده نزدیک کاملا برتری پیدا میکنه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...